Palju ja kuidas me kanname varustust...

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

siss kirjutas:PM võiks siis ju lumega sõjapidamise ära jätta, sest suuski ja mootorsaane pole???
See vast polnud päris see mõte, mida edasi anda taheti. Pigem äkki nii, et võidab see, kellel korralikum varustus.
Гив Ми Мани
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas siss »

Äkki hoopis lumeräätsad siis??
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

No aga munadeni lumes on ju lõpp hea varjuda kah! :lol:
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Kui varjuda, siis ikka kodus kapi taga olevas salakambris 8)

Kas mõnes KL üksuses on näiteks patrullõppusel suuski kasutatud? On keegi ISE suuski näinud üldse? :roll:
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

1 väike kommentaar sissi lumeräätsade mainimise kohta. Paar nädalat tagasi sai lumeräätsadega mööda metsasihte ja -aluseid ukerdatud. Seljas oli kerge kott (u. 5 kilo). Sammudes vajus esimesel mehel kuni põlveni sisse, kuid 4-5 mees tulid juba nagu mööda lumelabidaga valmistatud rada (ilma lumeräätsata vajus kohe kuni kubemeni sisse). Liikusime mööda "tagahoove", kus suuskadega ei oleks olnud mitte midagi teha, sest hästi palju oli langenud puid, kraave ja muid takistusi. Liikumiskiirus oli väga-väga väike. Ma kujutan ette, et juba rühmaga liikudes saaks kasutada vahetuste taktikat (kus esimest paari meest vahetatakse nii 100m tagant) ning kiirus oleks palju kobedam.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Käisin ka pühapäeval Aegviidus lumeräätsasid proovimas. Väga mõnusad ja vajalikud riistad. Esimesed kaks astuvad raja sisse (s.t. vajuvad umbes 15-20 cm läbi pealmise lumekihi) ja ülejäänud on nagu pühapäeva jalutajad, selline tunne oli, et jalutad mööda kõvaks tambitud lund, kusjuures mingit libisemist ka pole, sest räätsadel on all pisukesed ogad mis selle välistavad.
Kusjuures suvel saab samade asjadega ka rahulikult soos kõndida. Minuarust peaksid need sissidel aastaringse varustuse hulgas olema.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
mell
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Jaan, 2008 10:51
Kontakt:

Postitus Postitas mell »

USP kirjutas:Kui varjuda, siis ikka kodus kapi taga olevas salakambris 8)

Kas mõnes KL üksuses on näiteks patrullõppusel suuski kasutatud? On keegi ISE suuski näinud üldse? :roll:
Igatahes raplamaleval on säärased pytilauad olemas ja paar aastat tagasi sai isegi ryhmade kaupa patrullimas käidud.Lund oli kyll tookord vähe ja tuli suuski ka vahepeal seljas tassida.kuid iseenesest asi ikka toimis.
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Infot relva värvimise ja varustuse kohta

Postitus Postitas Bjorn »

Mõtlesin, et panen siia ka üles igaks juhuks.

http://www.vedru.edicypages.com

Enamik asju juba üleval ning lähipäevil lisandub kindlasti veelgi artikleid varustuse kohta ning ehk mõni ülevaade ka.

Bjorn
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Talvekamo ja rakmed

Postitus Postitas Kilgore »

Kas kellelgi on kogemusi mis sorti värvilahendusega lahingvest töötaks kõige paremini kantuna talvise maskeerimisülikonna peal? Misiganes laiguga rohelised vestid/rakmed torkavad nii koledasti silma, et peab endale "talvehooajaks" ikka eraldi vesti vaatama. Kas ACU või mingi Desert-pattern oleks lahendus? Need on nimelt ainuke kvaliteetkaup mida secondhandis mõistliku hinnaga liigub.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Ise olen leidnud et talvel töötab üle kõige sigamegahästi hall värv, ja seda siis terve ülikonnana. Kui Sa kannad valget siis jääd ropult paistma, kui püsti seisad puude taustal.

Hall ACU käraks küll, arvan ma.
Eestlane omal maal
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Eks ta loogiline tundu. Tuleb siis mingi hetk järjekordsed inimkatsed läbi viia.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Gfreak kirjutas:Ise olen leidnud et talvel töötab üle kõige sigamegahästi hall värv, ja seda siis terve ülikonnana. Kui Sa kannad valget siis jääd ropult paistma, kui püsti seisad puude taustal.

Hall ACU käraks küll, arvan ma.
Üks-null lõunanaabrite universaalse pruunikashalli kamo kasuks siis.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Kui sul on uus Eesti talvine maskeerimisülikond, siis peaks rakmed ilmselt mahtuma jaki alla.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Henn kirjutas:Kui sul on uus Eesti talvine maskeerimisülikond, siis peaks rakmed ilmselt mahtuma jaki alla.
Jah mahuvad küll, sai ka seda lahendust proovitud. Paraku pole see mulle vastuvõetav. Kui niisama rõõmsa matkasellina kulgeda siis mängib kenasti välja, aga olukorras kisub jamaks. Kola millele vaja pidevalt ning kiiresti ligi pääseda on lihtsalt liiga palju. Ja kõike ei kannata sinna rinnataskusse ka kuhjata, muidu oled varsti pooltest asjadest ilma.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Gfreak kirjutas:Ise olen leidnud et talvel töötab üle kõige sigamegahästi hall värv, ja seda siis terve ülikonnana. Kui Sa kannad valget siis jääd ropult paistma, kui püsti seisad puude taustal.

Hall ACU käraks küll, arvan ma.
Esimese lahingupäeva lõpuks oled rohkem kui hall (st sinu halli reklaam on täiesti õige)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist