Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tervus siis ka kõigile jälle ja seekord tegin oma teema kuhu oma ponnistusi siis hakkan üles panema. Nimelt on haigus süvenenud ja enne kui ma lubasin endale et ei valgu oma teemaga lennukite pealt mujale, on järjest rohkem siginenud mu karbikogusse ka maa ja meresõidukeid, plastsõdureid jmt. kui ka ajastu olin paika pannud et WWII üle ei lähe, siis on ka see muutumas lihtsalt eelistuseks, sest mõisnikumõtetes on soovi endale riiulile saada ka tänapäevast tehnikat. Esialgu küll olen aga ikka rohkem lennukifänn ja kindel on ka see et mõõtkava 1:72 on ja jääb minu kindlaks mõõtkavaks.
Siit edasi siis vahepeal valminud:
Airacobra P39 Frogi toodang-kõvasti lihvimist ja pahteldamist ja isegi siis oli jube. kuppelklaas ei klappinud üldse omavahel.Dekaalid Authentic Decals, lendurpoiss Hasegawa.

Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Academy WWII ground vehicle set
opel Blitz, schwimmwagen ja pommikäru. Saksa aafrika korpuse sõdurid Hellerilt.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Kobedad asjad, minule, kui paadunud tankistile, meeldib eriti Opeli Tankwagen, ka Schwimmwagen on täiesti asjalik, kuid väike mõõtkava teeb hea foto saamise keeruliseks, mistõttu on üsna raske detailidest ülevaadet saada. Figuuridega on sama lugu: on täiesti arusaadav, et nende kallal oled teinud päris filigraanset tööd, ent lahja teravussügavus laseb sellest vaid ääri-veeri aimu saada.
Aga igal juhul oled märgi kõvasti maha pannud - edaspidi on sul juba täiesti omaette teema, kuhu uusi pilte lisada.

Urmas.
Viimati muutis fossiil, 28 Veebr, 2010 15:00, muudetud 1 kord kokku.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Opel on väga kena, poleks uskunudki et 1/72-le. Priima.

AGa viimastel madina piltidel on pisikeke komöödia sees , keset hirmsat verevalamist ja tulistamist annavad kaks meest alla ja üks hakkab vist kardulasi panema :) Muidu hästi värvitud mehikesed, lust vaadata.
Kasutaja avatar
sitiralla
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Veebr, 2010 20:52
Asukoht: Tallinn,Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas sitiralla »

Kas tohiks küsida kuidas sa selle tausta said?
Ja mille peal sa pildistasid? (värvitud penoplast?)
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Taust on nii hea et tehnika ja sõdurid kaovad sinna ära :D
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tehnika on selle skaala kohta üllatavalt detailne.
Kohati jääb häirima paksuvõitu värvikiht, aga see vist rohkem julma suumimise tagajärg. Silmaga vaadates peaksid mudelid päris normaalsed välja nägema.

Võitlejate ridades aga, nagu Joss juba mainis, valitseb ikka tohutu segadus. Osa tüüpe soovivad alla anda, samas kui kuulipildur annab täiega tuld ja ohvitser jälgib kauguses pesitsevat vaenlast binoklist.
Labidaga sõduril on ilmselt kuplialune päris nihkes, kujutleb et on juba Peetruse juures ja kaevab viimse jõupingutusega oma maisele kehale hauda. Tõeline pörgu on lahti!
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

:D :lol: Aitäh vahvate kommentaaride eest ja uskuge mind edaspidigi katsun midagi nihkes ja kummalist siin kokku panna, et palatikaaslaste fantaasiat õhutada! Värvimist ootavad mul ju veel briti aafrika väed ja US paratroopers. Kuid teravussügavuse kohta ütlen ka veel, et esialgu on mul isegi natuke hea meel et see kõike välja ei too, sest ega norida oleks nt Sho-Sanil kindlasti küllaga. Kuid kindlasti oleks mul kasulik endale kunagi osta spets makroobjektiiv, sest mu Olympusel praegu oleva 17,5-45mm standart toruga ei ole võimalik ise pildi üldist teravust sättida.
Taust on ikka ja jälle mu LG Flatron 19'' arvutimonitor ja aluseks kasutan laepenoplaadi tükke mida ma ka järgemööda guashvärvidega värvin.
niet eks ma katsun jõudumööda areneda - aja edenedes ilmub mu töölauale ka igasugu töövahendeid ja värve rohkem (väljamineku eest mida naine ei tea :twisted: ) ja nii peaks ikka asi edenema.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Lennuki suunal sulle mõni mõte. Kui oled nö alustamas, siis oleks mõistlik vanadest Frogidest, Helleritest ja Airfixidest ehk loobuda. Jah nad on odavad, aga mõned nendest nõuavad sellisel hulgal lisatööd, et kui tahad head lõpptulemust võib sul kuskil faasis kole tüdimus peale tulla. Selles mõttes uuri enne suures netis põhjalikult ülevaateid ja otsi asju, mis võimalikult hästi kokku lähevad..saad energiat lõpufaasile säilitada. Ja kui siis veidi hiljem oled sellistega kogemusi kogunud, saad kehvamad asjad ette võtta, kui tahtmist on.
Selline mõte tekkis vaadates su Aerocobrat. Ja veel, et see lennuk seisab sul sellisel pinnasel, et kui sa selle nüüd mõttes 1:1 mõõtkavva viid, siis kujuta ette kuidas lennukit liigutades kõik telikud sellel hiid munaivi pinnasel ära murduvad. Või olen ma sellest pInnasest valesti aru saanud, äkki on selline murukuppel.. jõhker ikkagi:)
Aga muidu on ju kenake algus tehtud. Järgmisega veidi (või siis veidi veel rohkem kui veidi) õhemalt värvi (ka selles osas tasub mõelda, milline näeks asi 1:1 välja) ja ongi OK

Edu igatahes,
Kk
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Aiteh Kalle! see Frogi teema on tõesti õige jutt, sest nende lõppviimistlemine on alati üks jubedus ja vaev. samas on nad mul just nagu karistuspataljoniks et ennem katsetan ja lihvin oma oskusi nende peal kui dragoni toodangu peal. üks karp He219 ootab kapis järjekorda, aga pole raatsinud enne ette võtta kui ma mõne Frogiga natuke end arendanud olen. kapis on neid asju veel samamoodi ootamas. Värvide kohta ma küsiks käsitsi värvimise kohta, kas te soovitaksite mul vedelama värviga värvida? praegu olen värvinud nö otse purgist (Kui just mõnda tooni pole ise kokku seganud) ja isegi siis tundub plastik alt läbi kumama. siis olen teise kihi ka selga maalinud ja siis tekib jah mõnes kohas paksem värvikiht. krunti pole ma kunagi kasutanud, ilmselt pean ka selle ära õppima. lennukid on selline alaliik kus pintslijäljed tekitavad tuska-on nad ju disainitud voolujoonelised ja siledad. tanki puhul saab selle zimmeriidi kraesse ajada. ootan rõõmuga näpunäiteid! penoplasti kasutan lihtsalt alusena, kui ükskord viitsimist on siis tahan kindlasti mingi siledama murupinna oodi asja tekitada. tegin pullipärast ühe kõrbepinnase ka sama plaadi peale ja puistasin väikesi kruusateri otsa, siis vaatasin et johaidii, siia lennukeid küll ei pane-need lõhuvad oma rehvid kohe ära kui nad sellisel maastikul peaks maanduma. jääb see siis tankide jaoks.
tervitades Riho
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

tead, ausalt, see pintsliga vävimine oli ikka üks valu ja vaev (minu jaoks). aerograaf ei maksa jubedalt palju raha: ebay-st saab 25 dollariga koju kätte. ainus raskus on selle jama juures kompressor. selle hankimine on kulukam.

aga pintsliga värvimise kohta on mehed siin kõvasti juttu veeretanud. oma märkmed ajaloost oleks, et värv potis tahab korralikku segamist. värvima asudes võiks plastist viinapitsi teha valmis lahuse (lakibensiiniga). või siis korrata siin juba antud soovitust (vist andis vaoinas): pintsel värvi sisse ja seejärel ots kergelt lahustist läbi ning siis peale kanda....
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

nii igaks juhuks teavitan härraseid ka oma kiiksudest.
1) olen ainult ja ainult pintslimees. ma ei oska seda tunnet kirjeldada aga lihtsalt see tööetapp on uks oodatumaid ja mõnusamaid. võibolla see tuleb sellest et ma olen natuke nakatunud ka kunstipisikust: siit väike näide minu teisest hobist
http://album.ee/album/283763/50192309
2) kasutan ainult ja ainult vesialusel akrüülvärve. lemmikutest Vallejo, kuid head on ka Revell Aqua ja Tamya. hubrol on siuke liiga tükiline ja selline...odava olemisega. palju minevaid ja toonide muutmiseks vajaminevaid musta ja valget kasutan kunstiakrüüle, kuid otse plastile kantult n nad kapriissemad. ei salli ma lahustitega jubimist ja pärast töövahendid on mõnus otse kraani all puhtaks pesta.
huhh sai südamelt ära..ma olen ikka täitsa haige mis?
ettepanekuid?
:rip:
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

no peaasi, et ise rahul oled.
aga, mis puutub teise hobisse:
sul on fantaasiat ja kätt. mul on kahjuks ainult fantaasia. ma ei oska absoluutselt joonistada aga ideid on...

P.S. osad pildid on vastu õhtut nooremale vaatajale ebasoovitavad. eriti mis puudutab meie vahvat Seersant-koosseisu. :P
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

U.P.S :scratch:
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Kuulge ma niisama küsin, mis selle Seeruga on siis :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist