Kaitseliidu arengud

mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Pagan, nagu Postimehe kommentaare loe juba :)
Mismoodi tõstab marssimine Eestis kaitsevõimet? Mismoodi saab sundida kaitseliitlast, kes õppusel käib oma ajast ja vahel ka oma raha eest, ära lõikama habeme ja juuksed?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

mutionu kirjutas:Pagan, nagu Postimehe kommentaare loe juba :)
Mismoodi tõstab marssimine Eestis kaitsevõimet? Mismoodi saab sundida kaitseliitlast, kes õppusel käib oma ajast ja vahel ka oma raha eest, ära lõikama habeme ja juuksed?
Jušht!!! Mismoodi teha inimesele selgeks, et korrektne/ebakorrektne väljanägemine loob temast ja tema tegevusest mulje. :mrgreen:- Järsku looks fondi puudustkannatavate kaitseliitlaste kasimiseks? Või siis üldise mulje huvides jätaks vast sedasorti kasimata-kusemata subjektid kaasa võtmata? Järsku teha paraadil osalemisest mitte tüütu kohustus ("no olgu siis pealegi, eks ma võin ju tulla, kui te nii hirmsasti pinda käite, aga hu..t ma karvu kärbin ja habet ajan, olge õnnelikud, et ma üldse tulen"), vaid üritus, kuhu pääsemine on auasi?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

internetis liiguvad jutud uutest taktikalistest habemetest. Võib olla vennad nii arenenud et käivad uusima tehnoloogiaga kaasas. Isiklikult pole ühtegi tõsiselt karvast kaitseliitlast näinud.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

swatest kirjutas:internetis liiguvad jutud uutest taktikalistest habemetest. Võib olla vennad nii arenenud et käivad uusima tehnoloogiaga kaasas. Isiklikult pole ühtegi tõsiselt karvast kaitseliitlast näinud.
Ega minagi pole :)
Lihtsalt vahel tundub see kaitseliitlaste väljanägemise üle halamine juba digimundriga ühte auku minevat. Ilus ja uhke on küll kuid kas poleks olnud aega ja energiat kuhugi mujale arukam panna.
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

põhiline eesmärk on ju ikkagi vaenlast hirmu all hoida,nähes et siin võitlevad vanad papid kelle habeme vahelt piipki välja ei paista peaks ju moraalile üsna halvasti mõjuma. Pole ses habemes nii hullu midagi.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Vahet pole kas päästikule vajutab habemik või mitte, peaasi et neid vajutajaid ikka on...
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

täpselt ja vanematel meestel peaks rohkem kogemust ka olema. mis nende sisekaitserühmade ülesanded on?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Sisekaitserühmade ülesandeid pole avalikus foorumis küll mõistlik arutada.

Ega Raamatute Raamat asjata ütle: Kg 1:18 Sest kus on palju tarkust, seal on palju meelehärmi, ja kes lisab teadmisi, see lisab valu. 8)
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vk1 »

olin 1996-97 ajateenija Sidepatis, muude toimetuste seas oli meie ajateenijad toimkonnas nii KJPS-is,KM-is kui ka KLPS-is. Minu sidekomp. oli aegajalt KL-is , nii väravas kui ka staabis. Minu eredaim mälestus oli KL-i peastaabist, kui korrapidaja, majori aukraadis vanem härra andis mulle lahinguülesande - blokeerida õuepoolne koridoriuks. See uks oli igastahes terve selle kolmveerand aasta jooksul, mil ma seal toimkonnas käisin ilma lukuta. Nojah , torkasin siis sinna harjavarre ette...
Toimkonda üle andes esitas majorihärra mind kiituse esitamiseks teenistusülesannete täitmisel ülesnäidatud initsiatiivi eest.

Pataljoni tagasi jõudes kutsus komp.ül. kohe enda juurde, et millega me siis hakkama saime. Kui jutu talle ausalt ära rääkisin, siis oli veidike piinlikku vaikust ja ´võite minna...´

selline stoori siis sellest ajast, tundub et asjad on vahepeal ülesmäge läinud.
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

No kuule, mul võttis säärane nali küll (õlle)kõhu naerust võbisema! Ise ka võtsin noorest peast umbe tõsiselt südamesse sihukesi juhtumisi, kuid nüüd tundub lihtsalt naljakas. Tundub nii, et hr. major polnud väga piiratud mõtlemisega inimene!

Väheke mõtlemisainet: kumb on rohkem motiveeritud oma riiki kaitsma, kas õllekõhuga habemik, kellel on kodu ja/või pere, mille eest võidelda, või noor ajateenija, kellel "maailm valla" ?

Muidugi, KLM'i ei tohi juurutada! Selg sirgu ja pikem samm!
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vk1 »

olles ise ka juba õllekõhuga, hetkel küll mitte habemik, siis olen sinuga nõus. Aga keeran veidi küsimuse ümber - kui 19 aastane ajateenija näeb, et nii kaitsebki riiki kõige tähtsam priitahtlik organisatsioon, siis vajub ajateenijal suu ammuli.

Kõige nukram oligi see , et majorihärra võttis asja surmtõsiselt. Oli seal KL-i peastaabis igasugust kaadrit, ka vägagi tõsiseid mehi, kõige hämmastavam oligi noore ajateenija jaoks see totaalne juhuslikkus - sellised ulmelised majorihärrad, samas mingi vanemseersant/kapten/reamees täpselt samades ülesannetes jne., SOG, kes tõi toimkonnale jaanipäevaks õlut, kadunud Lui Jaanson , mingid ameerika liaison officers kõrvaltoas, suht huvitav oli (vahest)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Eks neid Zil-i juhtidest "ohvitsere" isegi nähtud (Öövli armeest või kust nad tuule tiibadesse said), aga aeg peaks tänaseks oma töö olema teinud?
metsaline
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets, 2008 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas metsaline »

No krt, naabrimehe väes sai NLiidu lõppedes joodud, varastatud ja ka haltuurat külameestele tehtud... Loodame, et need asjad ja harjavarrega ukse sulgemised on nüüdseks möödas... Aga hulle ja lolle ja laisku jätkub alati, iga rahva sisse...
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

vk1-le ja Arnoldile vastuseks et - tõepoolest igasuguseid leidub! Aga eks neid leidub ka KV-s, sest iga armee on ju läbilõige elanikkonnast... Minu KLi baaskursuse rühmas oli üks tüüp, kes kandis kaptenipagunit tagurpidi vormi peal... lisaks oli vormil mingisuguseid suvalisi tikandeid eri kohtadesse krõpsuga pandud. Lõpurännakule tuli ta mingisuguse plastikust airsofti-butafooria-kiivriga, mis kaalus sada grammi... Laost oli talle ehtne kiiver väljastatud... See on ülemuste-juhendajate tegematajätmine, kui säärastel "nähtustel" eksisteerida lubatakse. KL pole ajateenistus, kus koos nädalaid veetes grupivaim "kasvatab."
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Postitus Postitas swatest »

kas SOR seisab nimel sisekaitse operatiivrühm?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist