Torma kandist:

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Postitus Postitas nemps »

lubjaahju suhtes uut infot minul ei ole, võin muidugi üle helistada (kodeeritud tekst 8) )
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

See on muidugi õige, et esmalt vastatakse kodeeritud päringutele (küsi ikka!), aga kuna ikka komplekteerima hakkad? :lol: - tekib juba tunne, et aja jooksul terve masin "legodena" ära nähtud.
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Postitus Postitas nemps »

No vana vandus kui rauda et üks masin pidada veel maasees alles olema. Eks kui talv lumeta tuleks võiks ju mõne boxiga natuke soopeal jalutada, piirkond ei ole eriti suur. Äkki tuleb veel suuremaid juppegi välja kui tanki ei ole. Aga ilma selle sootankita ei tule komplekteerimisest küll midagi välja.
Kasutaja avatar
rains
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 20 Apr, 2007 20:22
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas rains »

Möödunud nädalavahetusel sai mõnusa seltskonnaga jällegi metsas kolatud.Seekord külastasime 41a teemaga seotud kohta.Kamba peale leidsime 5 kiivrit,ühel pealagi puudu,teisel alumine osa puudu jne.Mitmest oleks ühe korraliku saanud kokku keevitada 8) .
Panen oma paremad palad vaatamiseks.
Need ühest kohast:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Huvitav,mis märgiga võiks tegu olla?
Raha oli kõik 20 kopikalised 1936 ja 1940 ,suurem osa sai Marukoerale loovutatud

Pilt

Pilt
Sellist puhastuskomplekti polnudki veel kogus

Pilt

Miski huvitav asjandus,skaala ja numbrid peal puha,rääkimata viisnurgast:kas keegi oskab öelda,mis vigur see võiks olla?
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

rains kirjutas: Miski huvitav asjandus,skaala ja numbrid peal puha,rääkimata viisnurgast:kas keegi oskab öelda,mis vigur see võiks olla?
Kummi rõhu mõõtja? Mul veel hiljuti oli kasutusel sarnane pakeliidist jublakas, aga midagi juhtus lõpuks selle tihenditega. Ja mul on ka ennesõjaaegne pliiatsikujuline mõõtja, läikivast metallist ja taskuklambriga ning mõõtmise peale hüppab tal pakeliitpulk välja, pakeliidil omakorda on jooned ja numbrid.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Millised need numbrid ja jooned siis on sellel ennesõjaaegsel? Võiksite ju võrrelda - kui pildi ka skaalast saaks! :wink:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Mõõduriista otstes on aasad?
Taolise riistapuu jäänused leidsin Sõrvest, teadjate meeste sõnul pidi see vigur olema vajalik Maksim kuulipilduja lööknõela vedru timmimiseks. Ehk siis mõõdetakse vedru pinget või midagi :?:
Kasutaja avatar
rains
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 20 Apr, 2007 20:22
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas rains »

Tänud oliver,Maximi vidin see ongi.Ei mäleta enam kõiki tööriistu,mis selle juurde kuulus.parempoolsemal pildil täitsa olemas

Pilt

Pilt

Pilt
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Postitus Postitas nemps »

Pühapäeval sai ka pisike tiir tehtud:

Peaks olema vene rasketanki KV-1 kõver lüli, stugi ostkette siis kõrval võrdluseks:

Pilt

Pilt

Kas stugi või Sdkfz 251 jalgealune plaat:

Pilt

Igasugu vist Zis 5 vidinaid oli ka aga neid ei viitsinud vedada, üks suht korralik velg jäi kah praegu maha.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Tugirullik on mujalt pärit!

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Metsast välja sai sedamoodi....

Pilt

Pilt

Pilt
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Jumal tänatud,et keegi veel mingeid leide kah näitab.Muidu on selline tunne,et kogu aur läheb kõrvalteemas möllamise peale-keelatakse-ei keelata-keelatakse-ei keelata.....ja "rahuspuhkamise" teema kosub nagu oleks pärmi lisatud.
Palju muideks neid saksa lülisid koos on juba? Kas kunagi ma endale mõne lüli saaks lunastada? Tahaks teha sellise lipuhoidja tuppa mille aluseks oleks kas lülid,või mõni soomustehnika tükk mis lipuvarrast püsti hoiaks.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

No kaldun arvama, et Nempsil,Rainsil,mul ja paaril kamraadil veel, on neid lülisid kokku ikka pääääris palju :wink:

Lülisid pole üle, vaid pulkasid on puudu :lol:
Pm. saad endale lunastada küll miskit. Huvi korral ps.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Postitus Postitas nemps »

Huvitav need on siis vist ikka STUG III amordid, aga kust kohast täpsemalt stugi küljest pärit ? Rainsiga tõime neid kah kaks tükki ära. Veermiku omad peaks olema otstest kinnitatud ja piltidel suurtüki omad ei tundu kah sarnased.

Pilt
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Postitus Postitas nemps »

Muidugi kahureid oli vist kah eri variante äkki keegi targem tuvastaks ära ?

Minu eelmise aasta tagasihoidlik "saak" siis siin:

Pilt
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Ega ma pole ise ka viitsinud nuhkida eriti(tegelikult üldse mitte...) nende amortide kohta.
Algul arvasime, et tagasilöögi leevendamiseks, aga sinnapaika see arutelu jäigi...
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline