Ivari "Bufab" tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

väga hea on see talvekamo. suvine on kuidagi igavam.arenda aga edasi.

ja "Sturmvögel" on ka super. peab vist ise ka kunagi endale selle sama ja samas skaalas pilli soetama.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ma ei tea kas see on minu monitori häda , aga stuka talvekamo tundub kreemjas olema? Muidu on väga vahva.

Messer on lahe, paluks veel pilti sellest läbipaistvast mootorigondlist.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

täna ei olnud tunnet peal, et ehitada stukat. Kuna mu HS129 karbis oli ka Opel Blitz. Proovisin siis tunnikese seda. 21. Panzer division, North Africa 1942. Hetke seis on selline.

Kas ma olen õigel teel?
Pilt
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Õigel teel ikka see ju hoopis miskit muud, kui tiibadega massin... 8) Aga olgu, tegelikult on lennukid minu jaoks liigagi külgetõmbavad....

Algus on küll kobe, kuigi sillad ja raami siseküljed oleks võnud eelnevalt mustaks värvida. Ja siis juba järgnevalt väljastpoolt kollasega - ega sakslased nüüd nii pedandid ka ei olnud, et oleksid hakanud kõhualust kollasega üle võõpama - mis sinna kamot joonistades pritsis, see oli, ülejäänu eest hoolitses juba porine tee. Rehvid oleksid võinud vähe tumedamad välja näha, kuigi väga tolmusel teel sõites ongi nad midagi sellist nagu pildidl - siin oleneb kõik sellest, mida ise silmas pead.
See tüüp paneb ainult veidi kukalt sügama - on teine vist mingi Luftwaffe-Lurich, et nii möödaminnes masina külje üles tõukab, et mõni teine Hans saaks pakud alla panna...

Urmas.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

Nii. Sai nüüd suvi otsa oldud eemal mudelitest. Aga eks hing kiskus ikka tagasi. Nii mõnus oli üle pika aja vaikselt nokitseda. Lõpetasin siis ära kevadel alustatud lennuki.

Tamiya 1/48 Focke Wulf FW190 D-9 JV-44.
Pilt
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

jajaa... küürakat parandab ainult haud :D teretulemast tagasi, kadunud poeg !

Lihunikeeskaadri pill on ka väga kaunis. tee kõhualusest kaunidusest ka paar klõpsu.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

Nüüd siis väike küsimus ka teadjatele. Robert pani tähele ühte nagu värviplärakat JV-44 embleemil. Õpetuse järgi punase "1" vesikatel oli ainsana selline väikese plärakaga variant. Teistel variantidel ilma. Google andis pilte ilma plärakata.
Kas kleeps vastab siis õigele tunnusele või mitte?

tänud
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Ei jah, äge aparaat!

Aga kuna möötkava on nii suur ja vaevanägemine skaalaga proportsionaalses sõltuvuses,oleks eeldanud vähe mahukamat fotoreportaazi.
Veel üks asi. Kuna lennuk on väljalastud telikuga, soovitaks vähemalt osa vötteid teha reaalset vaatenurka silmas pidades, ehk siis nii 3-4cm kõrguselt. Nagu ise näeksid päris lennukit maandumisplatsil.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

panen kõrvataha
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Robert pani tähele ühte nagu värviplärakat JV-44 embleemil. Õpetuse järgi punase "1" vesikatel oli ainsana selline väikese plärakaga variant. Teistel variantidel ilma. Google andis pilte ilma plärakata.
Kas kleeps vastab siis õigele tunnusele või mitte?
Vaata selle lingi pealt, ehk annab vajaliku vastuse. Tegija on üsna tõsine vend, ka ajaloo uurimise kohalt
http://www.scaleworkshop.com/workshop/f ... 44cw_1.htm


Lugipidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

peale selle lennuki vaatamist, ei tahagi enam enda oma vaadata. Aga sellel siis "plekki" pole. lihtsalt embleem kahjustunud
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

See on ikka kõva sõna kui dekaalivalmistajad arvestavad isegi originaali kahjustustega ning pakuvad mudelistidele ülirealistlikke ja ajalootruusid kleepekaid..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

tere jälle

ma nüüd tõsise mure ees. nokitsen praegu 1 32 Revell bf109F kallal. peaks hakkama vaikselt värvima. kasutusjuhend ütleb põhja värviks revelli 90% matt 49 + 10% matt 5. RLM järgi võiks olla nii 65 kui 76. ega info puudus sellega lõppe. niipalju kui olen neid tabeleid jälginud siis koos käisid RLM 70,71 ; 74,75 ; 81,82. Õpetus paneb kokku RLM 75 ja 81. Ja seda veel aastal 1941. Ehk lennuk siis täpsemalt JG51, Kommodore Major Werner Mölders, Veebr 1941 western front.

üks huvitav märkus veel õpetuse kamoflaasi kohta. Annab valida. kas nina ja tiiva nurgad on kollased või mitte. Saba on kollane igaljuhul. Müstika selle õpetusega

andke nõu kuidas värvida
Pilt
üks leht pakub hoopis sellise lahenduse. nina ja saba kollane.. tiivanurgad aga mitte
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 807
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Mulle meenub millegipärast, et A.Pokrõškin oma "Sõjataevas" mainib korduvalt "messerite" propellerite osas just "vihatud" kollaseid kupleid!?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

minu mälu mööda värviti need nokad kollaseks sel ajal, mil inglismaad tambiti. et oleks nagu lihtsam vahet teha. sama keiss oli hiljem liitlastel, kes värvisid oma lennikutele must-valged "invasioonitriibud" peale.

P.S. soovitan vaadata sellsit raamatut The Official Monogram Painting Guide to German Aircraft. tundus üsna informatiivne olevat. pdf-ina ripneb erinevates kohtades üleval kah...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist