Tänapäevased gaasimaskid / respiraatorid / kaitsemaskid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
PANZER
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 15 Juul, 2005 21:25
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Tänapäevased gaasimaskid / respiraatorid / kaitsemaskid

Postitus Postitas PANZER »

Keegi siin otsis kunagi gaasimaske. Oli 3 kasti kus ühes sees 40tk. Mingid tsiviilkäibeks, musta värvi maskid ja ilma voolikuteta. Seda ma ei usu, et neid enam nii palju alles on aga midagi eks ikka.
son
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 11 Mär, 2005 9:31
Kontakt:

Veneaegsed gaasimaskid

Postitus Postitas son »

Tean kohta, kus läheb lähiajal hävitamisele sadu gaasimaske, torbikuid,kotte.Kõik on olnud kasutamatta (kastidesse pakitud).Torbikud veel eri kuju ja värviga ( helesinine,pruun,valge,roheline).Kas nendel värvidel on ka mingi tähendus?Mida nendega peale hakata?Omanik plaanib neist lahti saada, kuna on risuks jalus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jänkide gaasimaskidel on muidu kaasas 2 kurna - üks sõjagaasidele ja teine tööstuskemikaalidele.

Kui need kurnad on nt niiskes ruumis vedelenud, siis on nad kasutud, aktiivsüsi on vett täis ja tükki tõmmanud

samuti vananeb kumm

sõltub juhusest
Vaido
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 10 Nov, 2004 20:27
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Veneaegsed gaasimaskid

Postitus Postitas Vaido »

son kirjutas:Mida nendega peale hakata?Omanik plaanib neist lahti saada, kuna on risuks jalus.
Mingi aeg tagasi oli neid eBay peal ka pidevalt müügis vist Võru meeste poolt... pole tükk aega jälginud, aga laias maailmas on kindlasti mõni huviline, kellel see veel puudu on:-) ... praktilist kasu neist muidugi vist enam pole, aga näidisena kuhugi seina peale riputamiseks või mannekeeni ilustamiseks kõlbab küll...
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

kle kus sa asud,mul oli just täna naabrimehega jutt nendest .Kas torbikute all sa mõtled neid filtreid siis?Mul naaber kasutab kyll vähekse teisel eesmärgil neid vene filtreid kui sõjaline,aga siiski ta tahaks kyll neid ilmselt.ole hea ,anna teada.
Partisan
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 21 Juun, 2005 0:53
Asukoht: Põlva
Kontakt:

Postitus Postitas Partisan »

:D
Varemeist tõuseb kättemaks.
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

Ta teeb silikoonvorme Tauno Kangro skulptuuri ateljees,vot sellepärast tal olekski vaja. Ei saanud nende asjade asukohast ikka päriselt aru??? :shock:
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Liitri "silikoonskulptuurivormi" eest oleks võimalik saada kast maske (~20 filtrit kastis). Asuvad Lõuna-Eestis.
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

Konsulteerin naabriga ,kuna asjad asuvad sutsu kaugel siis ilmselt ei tule midagi välja aga noh mine sa tea .Annan lähipäevil teada siis :D
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Kas need gaasimaskid on kaasaegsed või on seal ka vanemat kraami hulgas? Näiteks II MS?
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Kas need gaasimaskid on kaasaegsed või on seal ka vanemat kraami hulgas? Näiteks II MS?
Mis Sa nüüd :shock:! Tavaline nõukaaegne tsiviilkaitse kraam :wink:.
Kasutaja avatar
mg3
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 11 Dets, 2004 16:09
Kontakt:

Postitus Postitas mg3 »

ega need nk armeest jäi gaasi-
maske palju maha
MAHA TÕNISMÄE PRONKSKÄKERDIS
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Kriuks! Nõukogude Liidu armee ladudes on vahest imeasju. Ma ei küsi ju midagi muud kui II MS aegset või sarnast vene kraami. Miks sa arvad, et seda on võimatu laojääkide hulgast leida?
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Nõukogude Liidu armee ladudes on vahest imeasju.
Täiesti Sinuga nõus! Olen ka ise mingis episoodis olnud punaväelane ja tean suurepäraselt, mis sealt ladudest leida võis :wink:. Need konkreetsed maskid on aga ühe kooli kuurist ja loomulikult läbi lapatud, lootuses leida midagi huvitavat. Kui seal oleks midagi sellist ( näiteks suisa ilmassõja perioodist ) olnud siis "liitri" eest nad siin saadaval poleks :D. Siit ka minu hämming, et Sa sellise mõtte peale üldse tulid :roll:. Aga mul on Sulle üks teine palve. Ole hea ja viska pilk korraks siia http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=2272 ning ütle oma arvamus.
aieioi
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Mär, 2006 20:29
Kontakt:

vene-aegsed gaasimaskid

Postitus Postitas aieioi »

Tere
Mind huvitaks info veneaegsete gaasimaskidekohta: mudel, väljalaske aasta, kasutus koht j.n.e.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline