Euroopa stabiilsusmehhanism (ESM)

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Lennart
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Euroopa stabiilsusmehhanism (ESM)

Postitus Postitas Lennart »

Minul viskas igastahes siibri ette lõpuks, ei mõista mina miks peame meie maksma kinni nüüd kreeklaste ja teiste heaoluriikide siestasid ja kena elu, samalajal kui enamus Eesti elanikkonnast on tugeva maksukoormuse all ning elab vaevu toimetuleku piiril.

Sooviks arvamusi teemal
nokkloom
Liige
Postitusi: 251
Liitunud: 03 Nov, 2008 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas nokkloom »

Aga, sellepärast ehk, et nemad maksavad kinni kõik meie teeehitus projektid ja muud eurotoetused?
aero+
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 29 Juun, 2007 0:15
Kontakt:

Postitus Postitas aero+ »

nokkloom kirjutas:Aga, sellepärast ehk, et nemad maksavad kinni kõik meie teeehitus projektid ja muud eurotoetused?
Teed, haiglad, koolimajad, piirivalve kopterid, lugematul hulgal muid väikseid projekte ning tehnikat.

Ainuüksi regionaalarengu fondi Eestile makstavad toetused on järgmised:

2004-2006 - 232,8 miljonit eurot
2007-2013 - 1,86 miljardit eurot

Lennart, enamus Eesti elanikkonnast elab toimetuleku piiril? Anna andeks, see tundub lauslollus! Pooldan täielikult selle kriisifondi loomist. Ühel päeval, kasvõi paljude-paljude aastate pärast, võime olla sellele fondile väga tänulikud!
aero+
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 29 Juun, 2007 0:15
Kontakt:

Postitus Postitas aero+ »

Lisaksin siia veel mõned toetused, mida saame / oleme saanud.

Euroopa Sotsiaalfond:
Toetus Eestile:

2004-2006 - 69,3 miljonit eurot
2007-2013 - 391,5 miljonit eurot

Ühtekuuluvusfond
Toetus Eestile:

2004-2006 - 431,1 miljonit eurot
2007-2013 - 1,152 miljardit eurot

Euroopa Põllumajanduse Arendus- ja Tagatisfond
Toetus Eestile:
2004-2006 - 56,8 miljonit eurot

Kalanduse Arendusrahastu
Toetus Eestile:

Aastel 2004-2006 12,5 miljonit eurot


Lööge mind siis kasvõi maha, aga minu arvates pole need teps mitte väikesed summad.
Lennart
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Et siis nagu justkui nüüd peame toetused kõik neile tagasi maksma? Ehk tooks siis need kriteeriumid välja kuskilt?
See muide ei ole esimene kord kui Eesti maksumaksja peab oma raha ära kinkima. Eestis elavad ikka väga rikkad inimesed, et selliseid ulmesummasid maksumaksja raha eest välja käiakse, olukord aga on tegelikult vägagi nukker kui hakata võrdlema meie elatustaset nende "abivajavate" riikidega, kelle laristav majanduspoliitika on selgelt läbi kukkunud. Eurotsoon on huku äärel, uppuvast laevast on alati targem kiirelt jalga lasta.

http://www.e24.ee/?id=407261
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

Lennart kirjutas:Et siis nagu justkui nüüd peame toetused kõik neile tagasi maksma? Ehk tooks siis need kriteeriumid välja kuskilt?
See muide ei ole esimene kord kui Eesti maksumaksja peab oma raha ära kinkima. Eestis elavad ikka väga rikkad inimesed, et selliseid ulmesummasid maksumaksja raha eest välja käiakse, olukord aga on tegelikult vägagi nukker kui hakata võrdlema meie elatustaset nende "abivajavate" riikidega, kelle laristav majanduspoliitika on selgelt läbi kukkunud. Eurotsoon on huku äärel, uppuvast laevast on alati targem kiirelt jalga lasta.
Mõni arvab, et tal olla õigus ainult nõuda..
Et ise panustaks.....Nii hala lahti.
Eestis muide elavadki väga rikkad inimesed. Kui enamike maailma riikidega võrrelda. Paraku, lolle, ahneid ja kadedaid on ka liiga palju.
Ei kahtle, et sakslastel, taanlastel või hollandlastel on kah kahju, et nad oma raha ära peavad kinkima......Eriti sellisele seltskonnale, kes, selle asemel et tänulik olla, hoopis viriseb, et miks nii vähe...
Lennart
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

tommy kirjutas:
Mõni arvab, et tal olla õigus ainult nõuda..
Et ise panustaks.....Nii hala lahti.
Eestis muide elavadki väga rikkad inimesed. Kui enamike maailma riikidega võrrelda. Paraku, lolle, ahneid ja kadedaid on ka liiga palju.
Ei kahtle, et sakslastel, taanlastel või hollandlastel on kah kahju, et nad oma raha ära peavad kinkima......Eriti sellisele seltskonnale, kes, selle asemel et tänulik olla, hoopis viriseb, et miks nii vähe...
Kui uues maksutõusud ja aktsiisid tulevad siis tahan näha kes enam ei halise, kusjuures ma ei näe midagi ebareaalset vastuabil, kuid iga asi omal ajal, Eesti rahvas on praegu omadega täiesti käpuli, toome kasvõi näiteks palgad, mis ei suuda kallinevate kaupadega sammu pidada, no kurat, inimesed ei raatsi isegi enam hambaarstil käia, SEE ON REAALSUS!
Saaks ehk ise jalad ükskord alla, küll siis teisi on ka aeg aidata.
vetewana
Liige
Postitusi: 373
Liitunud: 31 Juul, 2008 11:57
Kontakt:

Postitus Postitas vetewana »

Meie riigieelarvest samuti 1/3 või isegi enam moodustab välisabi. Selle maksavad põhiliselt ikkagi kinni Euroopa rikkad tööstusriigid Saksamaa jne. mitte meie. Meie oleme seni ikka rohkem Kreeka positsioonis kes EL-i abirahadel vegeteerib. Raske aru saada, kuidas Sakslased küll sellist ülekohut taluvad.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Lennart kirjutas:Et siis nagu justkui nüüd peame toetused kõik neile tagasi maksma? Ehk tooks siis need kriteeriumid välja kuskilt?
See muide ei ole esimene kord kui Eesti maksumaksja peab oma raha ära kinkima. Eestis elavad ikka väga rikkad inimesed, et selliseid ulmesummasid maksumaksja raha eest välja käiakse, olukord aga on tegelikult vägagi nukker kui hakata võrdlema meie elatustaset nende "abivajavate" riikidega, kelle laristav majanduspoliitika on selgelt läbi kukkunud. Eurotsoon on huku äärel, uppuvast laevast on alati targem kiirelt jalga lasta.

http://www.e24.ee/?id=407261
Eurotsooni huku kohta ei oska ma midagi arvata. USA siiani nagu seisab, eks sarnane föderaalriik hakkab ka EL olema.
Millest ma aga aru ei saa on arvamust, et nüüd peame toetused tagasi maksma. Euroabi toetuseks nimetada on üsna meelevaldne tegevus, sealt saadud raha läheb läbi materjalide ja tehnika sinna tagasi. Jah, siia jääb ka ühtteist.
Olen üsna kindel, et Saksamaa ja Prantsusmaa(ja ka teised vanemad liikmed) ei kauple toetusfondidesse raha pannes kahjudega. Kui Saksamaa maksab n eurot siis Saksa ettevõtted võtavad n+1 eurot EL riikidest tagasi. Uutest liikmesriikidest on seda raha lihtsam võtta. Kui Ukraina liitub EL -ga siis saab ka Eesti raha võtta.
Ma ei imestaks kui tuleks välja nii, et numbreid(erinevate ettevõtete kasumid jne) kokku liites selgub, et reaalselt siia jääb umbes omaosaluse jagu vahendeid.
Eurostatist peaks sellised asjad üldiselt välja tulema.
EL pole kamp samariitlasi vaid üsna peenelt ja efektiivselt töötav ettevõtmine.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

vetewana kirjutas:Meie riigieelarvest samuti 1/3 või isegi enam moodustab välisabi. Selle maksavad põhiliselt ikkagi kinni Euroopa rikkad tööstusriigid Saksamaa jne. mitte meie. Meie oleme seni ikka rohkem Kreeka positsioonis kes EL-i abirahadel vegeteerib. Raske aru saada, kuidas Sakslased küll sellist ülekohut taluvad.
See jutt tahaks kohe viidet saada. Et siis EV saab jämedas joones 30 miljardit vana raha välisabi? Nuvitav, huvitav...aga karta on, et viidet ei tule... :twisted:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vetewana
Liige
Postitusi: 373
Liitunud: 31 Juul, 2008 11:57
Kontakt:

Postitus Postitas vetewana »

Ei tule jah linki, ma olin veits liiga optimistlik, ainult umbes mingi 20% ehk siis 1/5 riigieelarvest on välisabi.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Kurjam »

mutionu kirjutas:
Lennart kirjutas:Et siis nagu justkui nüüd peame toetused kõik neile tagasi maksma? Ehk tooks siis need kriteeriumid välja kuskilt?
See muide ei ole esimene kord kui Eesti maksumaksja peab oma raha ära kinkima. Eestis elavad ikka väga rikkad inimesed, et selliseid ulmesummasid maksumaksja raha eest välja käiakse, olukord aga on tegelikult vägagi nukker kui hakata võrdlema meie elatustaset nende "abivajavate" riikidega, kelle laristav majanduspoliitika on selgelt läbi kukkunud. Eurotsoon on huku äärel, uppuvast laevast on alati targem kiirelt jalga lasta.

http://www.e24.ee/?id=407261
Eurotsooni huku kohta ei oska ma midagi arvata. USA siiani nagu seisab, eks sarnane föderaalriik hakkab ka EL olema.
Millest ma aga aru ei saa on arvamust, et nüüd peame toetused tagasi maksma. Euroabi toetuseks nimetada on üsna meelevaldne tegevus, sealt saadud raha läheb läbi materjalide ja tehnika sinna tagasi. Jah, siia jääb ka ühtteist.
Olen üsna kindel, et Saksamaa ja Prantsusmaa(ja ka teised vanemad liikmed) ei kauple toetusfondidesse raha pannes kahjudega. Kui Saksamaa maksab n eurot siis Saksa ettevõtted võtavad n+1 eurot EL riikidest tagasi. Uutest liikmesriikidest on seda raha lihtsam võtta. Kui Ukraina liitub EL -ga siis saab ka Eesti raha võtta.
Ma ei imestaks kui tuleks välja nii, et numbreid(erinevate ettevõtete kasumid jne) kokku liites selgub, et reaalselt siia jääb umbes omaosaluse jagu vahendeid.
Eurostatist peaks sellised asjad üldiselt välja tulema.
EL pole kamp samariitlasi vaid üsna peenelt ja efektiivselt töötav ettevõtmine.
Et siis nagu järjekordne püramiidskeem - uued tulevad ja nende käest saab? Millega sellised asjad lõpevad seda oleme küllaga näinud.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19498
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Postitus Postitas ruger »

Mina pean ESM-i panustamist selgelt hiljaks jäänud ürituseks. Lihtsalt Saksamaa peab ka enda jaoks otsustama, et kõik laenud, mida ta põhi laenuandjana on andnud, ei ole sellised, mis saab tagasi. Samuti on Eesti poolne panustamine arvestades riigi võimekust liiga suur. Eestil meeldib olla võrdne suurriigidega panustades ja raisates raha samas mahus.
10-20% eelarvest anda auku, kust suure tõenäosusega seda raha tagasi ei saagi. Valimiste ajal ei julgenud keegi antud teemat meelde tuletada. Nüüd tehakse palju otsuseid niiviisi ära, et ise te ju teostasite antud poliitikat.

Nagu täna raadios nalja tehti Rohke Debelaki uudistes. Et, Eesti aitab Iirimaa jalule siis aitab Hispaania jne. Lisandub Portugal ja Itaalia? Kui palju Eesti riigieelarve antud rahalaenamist/Buratino rahaskeemi panemist välja kannatab? Lõpmatuseni tänaopäeval seda Euroopas harjumuseks peetud elatustaset ei saa venitada. Euroopa heaolu ühiskond ja elanikkonna vananemine ei ole enam kooskõlas. Kas ja palju peab eestlane kinni maksma välisriikide pensionäride sääste ja pensionifonde? Sotsiaaltoetused jne võtavad järjest rohkem kulusid. Tulusid, aga juurde ei tule. Kuna, aga antud seltskond on agar valima, siis on see kogu protsess pidurdamatult käima lükatud. Poliitikud tahavad võimule saada ja nii lubavadki kõike, et vaid võimule jääda. Nende EMS-i ja muude pakettidega(k.a. IMF-ga) lükatakse lihtsalt suuremat jama edasi.

Mis saab Euroopast sellise võlasõltlaste riikide grupina?? Kas laguneb EL või tekib mitmekihiline Euroopa föderatsioon? Arvestades rahvusriike ja toimuvat rahvaste segamist ei oska siin hinnata, ega ennustada mis tulla võib.

Päevalehes oli hea artikkel samal teemal. http://www.epl.ee/artikkel/594918
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

vetewana kirjutas:Ei tule jah linki, ma olin veits liiga optimistlik, ainult umbes mingi 20% ehk siis 1/5 riigieelarvest on välisabi.
Ja muidugi oleks ka selle kohta lingi tahtmine äärmine ülbus...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5563
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Lemet kirjutas:
vetewana kirjutas:Ei tule jah linki, ma olin veits liiga optimistlik, ainult umbes mingi 20% ehk siis 1/5 riigieelarvest on välisabi.
Ja muidugi oleks ka selle kohta lingi tahtmine äärmine ülbus...
www.riigieelarve.ee?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist