Spike ATGM

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas tommy »

kaur3 kirjutas:Kui tankivõimekuse seemne loomise raha eest saaks ligi 12 000 NLAW'i ja need oleks üle terve Eesti laiali, siis mis saatus tabaks okupeerivaid pataljoni taktikalisi gruppe?
Ma ei saa hästi enam aru, mis ajajärku sa silmas pead..?
Kas need NLAW'i mehed hakkavad tegutsema, kui põhimadin on möödunud.??
Kui Toompea tornis lehvib teistsugune lipp ja tähelepanu hakkab pöörduma seni veel mitte täielikult okupeeritud maapiirkondadele.??
Ehk siis, palju NLAW-e selleks, et hiljem okupeeritud riigis edukamat metsavendlust arendada.??

Keegi siin pröökas varem, et oled sa mees ise üldse soomuskolonni varitsuse õppusel osalenud.
Mina küll ei ole.
Samas, olen olnud teisel pool, suure(üle 100 ühiku) lahingukorras(mitte reaalses) liikuva soomuskolonni koosseisus.
(aega on sellest küll palju merre voolanud)
Ma ei kardaks neid NLAWe eriti.(ehkki ajutiselt häirida, siin/seal, nad suudaks) Ma suudan nad oma 30-mm. kahuritega(pluss võimsamad) piisaval distantsil hoida.
Vastu liikuv, varitsev Leopardi kompaniid, aga küll.
Veel hullem, kui kõik kokku, miinid, maastikutõkked, TT-raketid, kaudtuli jms.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Hydrazine »

Ma jälle ei usuks olukorda, kus sa lased kolonni paar esimest ja tagumist tanki koordineeritud õnnestunud kogupauguga ribadeks, et siis ülejäänud 8 tanki niisama molutama jäävad. Üllatada neid selline rünnak ju ei tohiks, sellises olukorras nad just pigem ootavadki midagi sellist. Kas ründajad liduvad või laevad märterlikult torusid ümber, tõmmatakse neile tuli peale kõigest, mis vähegi pauku teeb kui sel kolonnil natukenegi võitlusvaimu on. Ja põlev tank keset teed ei ole mingi takistus mittepõlevale tankile, ega suure tõenäosusega ka teistele masinatele kui just maastik seda eriliselt ei soosi.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas kaur3 »

Tere, tommy.
Kui Toompea tornis lehvib teistsugune lipp ja tähelepanu hakkab pöörduma seni veel mitte täielikult okupeeritud maapiirkondadele.??
Kui 12 000 NLAW'ist jääks kasvõi 1/4 Tallinna kaitsjatele, siis oleks vastaspoolel nuttu ja hala veel pikaks ajaks.
Ehk siis, palju NLAW-e selleks, et hiljem okupeeritud riigis edukamat metsavendlust arendada.??
Miks Sa nimetad sellist tegevust metsavendluseks, miks Sa ei nimeta seda objektikaitseks?
Ma ei kardaks neid NLAWe eriti.(ehkki ajutiselt häirida, siin/seal, nad suudaks) Ma suudan nad oma 30-mm. kahuritega(pluss võimsamad) piisaval distantsil hoida.
Vastu liikuv, varitsev Leopardi kompaniid, aga küll.
Ma arvan, et Eestis on väga vähe selliseid mehi, kes taolise mastaabiga kolonnides on osalenud. Ants Laaneots raudselt. Selliseid kolonne varitsevaid mehi on olnud vist märgatavalt vähem. Kui üldse. Võib-olla ainult Wrangel :) Kui nüüd teoritiseerida, siis vastase pealetungiva armee ees liiguvad erineva tasemega luureüksused. GRU vanad on siin kohal juba enne sõjategevuse algust. Kindlasti juba täna. Vähemalt VF saatkonnas atašeedena. Kui vaja, siis sõja alguses tuuakse õigel ajal juurde. Istuvad meie tankipataljoni värava ligidal, teevad suitsu ja vaatavad kuhu keegi sõidab. Või raporteerib keegi tiblastunud kaitseväelane neile ise kõik. Kui sõjaks läheb, siis tulevad erineva taseme luureüksused laigulistes vormides. Mõne üksuse tegevuskaugus on nii suur, et Eesti pindalast jääb väheks. ... ja kas meie tankide asukoht jääb vastasele märkamatuks. Ma ei usu. Kui mingi tõesti suure ime läbi see isegi juhtub, siis algab peale esimest kontakti jaht. Kuhu see kompanii eemaldub jälitajate silme all? Nagu grusiinid Tbilsisse lähevad meie velled Tallinna?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma jälle ei usuks olukorda, kus sa lased kolonni paar esimest ja tagumist tanki koordineeritud õnnestunud kogupauguga ribadeks, et siis ülejäänud 8 tanki niisama molutama jäävad. Üllatada neid selline rünnak ju ei tohiks, sellises olukorras nad just pigem ootavadki midagi sellist. Kas ründajad liduvad või laevad märterlikult torusid ümber, tõmmatakse neile tuli peale kõigest, mis vähegi pauku teeb kui sel kolonnil natukenegi võitlusvaimu on. Ja põlev tank keset teed ei ole mingi takistus mittepõlevale tankile, ega suure tõenäosusega ka teistele masinatele kui just maastik seda eriliselt ei soosi.
Mida nad teeksid vastase vastu, mida nad ei näe ja mille asukohta ei tea?
Kui hakatata brigaadi suurtükidivisjonidega kõiki teeääri 8 km mõlemale poole sodiks tulistama, siis oleme oma esimese eesmärgi täitnud ilma paukugi tegemata, sest selleks kulub mürsuvirn hakkab piltlikult Peipsi tagant paistma kaugelt enne sõja algust. Muidugi on olemas ka lennuvägi. Lubade seejuures märkida, et vene ründelennukite ja lahingukopterite enamuse pimedas, udus, pilvedes jne tegutsemise võime on kasin ja huupi suramiseks kuluv pommivirn veel suurem. Kui aga näha igasse rühma ette ka kaks Stingerit, kas Ka-52 tahab ikka tulla?

Kui eespool kirjutatud jutt on tõsi, et Eesti ostis 330 Milani ja 96 Mistrali raketti, siis tegelikult on see ikka väga pisike arv ja "paljal tillil" on tõsi vägagi taga.
Sellise arvuga mingit "kergjalaväe kvaliteeti" polegi võimalik luua ega kauem kui nädal aega sõdida. Selleks, et ainuüksi rääkida tõsisest vastupanust kompanii/pataljoni tasemel, on nendele arvudele vaja üks null juurde sissejuhatuseks kirjutada. Kui seda on tehtud (see maksab ikka 2-3 miljardit krooni), siis edasi võikski tankid osta. Siis oleks tankid ümberringi kaitstud hambuni relvis jalaväe poolt ja mingid ümberhaaramised ei õnnestuks.
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Sept, 2011 11:38, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas tommy »

kaur3 kirjutas:Miks Sa nimetad sellist tegevust metsavendluseks, miks Sa ei nimeta seda objektikaitseks?
Kui keskus on langenud ja üldjuhtimine lagunenud, siis nimetan mina seda metsavendluseks.
Sa võid "objektikaitsel" piisavalt vaprust üles näidata ja vastasele palju haiget teha, üldpilti sa enam mõjutada ei suuda.
Ma arvan, et Eestis on väga vähe selliseid mehi, kes taolise mastaabiga kolonnides on osalenud. Ants Laaneots raudselt.
Mehi, kes on soomuspataljoni(või suurema) kolonnis ringi sõitnud, on siin riigis üldsegi mitte vähe.
Räägid sa tõsiselt GRU-meestest, kes tankipati väravas sõja ajal suitsu teevad..???
Ja kõike muuseas jälgivad/teada saavad.
Kas termin, varjatud paiknemine maastikul on sulle võõras?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina olen näinud tankipataljoni rännakut. Öisel ajal kostab see liikumine vähemalt 10 km kaugusele, see on kaugelt valjem kui elektrirongi liikumine, mis Nõmmelt kostab öösel Harku järveni. Vaadake nüüd kaarti ja mõõtke ise.

Muideks: ENSV ajal oli siin suht vähetähtis piirkond, kus maavägi pidi kaitsma rannikut (vaata kaugus NATO baasidest) ja tagama mobilisatsiooni/korra tagalas. Sellest hoolimata viidi siit 1994. aastaks ära umbes 170 tanki. Ma lihtsalt võrdlen seda arvu tankikompaniide manöövritega (kompanii on vähem kui 15 masinat).
Kas termin, varjatud paiknemine maastikul on sulle võõras?
Kuidas sinna peidupaika jõuda? Maastikul peidus on kõige turvalisem, aga meie maastikul tuleb üldiselt liikuda ikka teedel. Õppusel on mul kombeks saata paar erariides võitlejat mobiiltelefoniga vastase "baasi" juurde, noh, et ei tuleks üllatusi ja sedasi tehes pole veel kordagi üllatada suudetud. Kus vastane läks meid varitsema, siis tee peal varitsesin juba meie neid. Kogu aeg oled 1 samm ees. Suhteliselt elementaarne võte ja ma arvan, et GRU kasutab seda ka.
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Sept, 2011 11:53, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas kaur3 »

Räägid sa tõsiselt GRU-meestest, kes tankipati väravas sõja ajal suitsu teevad..???
Jah, räägin küll. Ma oleks pidanud lahti seletama, et värava all ei mõelnud ma olukorda, kus mehed ajavad väravapostidele toetudes tunnimehega juttu, vadi olukorda, kus vaatlejad kontrollivad väeosast sisse ja välja liikumist. Selle punkti (või ärakituja), kus nad suudavad seda teha, leiavad õpetatud mehed maastikul ise.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas tommy »

Kapten Trumm kirjutas:Mina olen näinud tankipataljoni rännakut. Öisel ajal kostab see liikumine vähemalt 10 km kaugusele, see on kaugelt valjem kui elektrirongi liikumine, mis Nõmmelt kostab öösel Harku järveni. Vaadake nüüd kaarti ja mõõtke ise.
Kuidas sinna peidupaika jõuda? Maastikul peidus on kõige turvalisem, aga meie maastikul tuleb üldiselt liikuda ikka teedel.
Kostab küll, tean omast käest.
Ja siis..??
Mida tõestada üritame.
Et meie tankiüksuse liikumine/paiknemiskohad on vastasele igal ajal teada..??
Läheb juba veidraks.
Keegi kuulis kusagilt roomikulõginat ja helistas kohe LenVO peastaapi..??
Sõja ajal kostab üldse palju müra ja kahurikõminat, veel rohkem liigub kõiksugu kuulujutte.

Lühidalt, üritan vaid öelda, et pole olemas mingit imerelva, universaalset vahendit, mis meie probleemidele ühese lahenduse pakub.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lisaks võib vist arvata, et selline üksus muutub vastase jõupingutuste peamiseks eesmärgiks, kui vastase aur läheb tankide tagaajamiseks, siis vast saavad KL malevad segamatult ja märkamatult oma Rootsi TT kahureid autodele laadida, pole halba ilma heata :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

tommy kirjutas: Kostab küll, tean omast käest.
Ja siis..??
Mida tõestada üritame.
Et meie tankiüksuse liikumine/paiknemiskohad on vastasele igal ajal teada..??
Tõestada üritan, et selle üksuse liikumist on vastasel kerge jälgida ja kuna neid üksusi on üksainus, siis pole ka vaja oma võimekust eriti laiali laotada. Lihtsalt kui asi hakkab lõhnama petrooli järele (vene k "delo pahnet kerosinom"), siis tekivad sinna väeosa lähedusse märkamatud silmapaarid, kes jälgivad seda kui munadel istuvat kana.

Paraleele võiks tuua nt Tirpitzi tegevusega Põhja-Atlandil - finaal oli see, et laev seisis enamiku ajast fjordis maskeerimisvõrgu all ning vastane koondas tema hävitamiseks arvestatavad ressursid ning lõpuks ka saavutas oma tahtmise. Fjordi kaldale tekkis keegi Petersen, kes hoidis laeval silma peal ja teatas kuhu vaja. Laev oli küll paksust rauast, kuid inglased tegid 5-tonnised pommid ja lasid ta ikkagi lõpuks põhja. Kui Tirpitzi ehitamise asemel oleks ehitatud 50 allveelaeva, siis need oleks uputanud kaugelt rohkem kaubalaevu ning 25 oleks sõja lõpuks kindlasti alles ka veel olnud. Ega ka Bismarcki lugu palju parem polnud. Erilist kaalu neil polnudki. Sakslaste õnneks pääses laevastikku etteotsa peagi mees, kes sai sellest elementaarsest ajast aru ning lõpetas need pompöösseid pealveelaevade projektid ning suunas ressursid selleks, et laevatehasest tuleks iga päev üks uus allveelaev. Ja oli kaugelt edukam kui eelkäija.

Ehk moraal: võitluses suuremate ressurssidega vastasega ära koonda oma ressursse ühte kohta, vastane koondab selle vastu oma ressursid ja hävitab sinu omad.
Läheb juba veidraks.
Keegi kuulis kusagilt roomikulõginat ja helistas kohe LenVO peastaapi..??
Sõja ajal kostab üldse palju müra ja kahurikõminat, veel rohkem liigub kõiksugu kuulujutte.
Sõja eel kantaksegi ette, niipalju masinad väljus, suundusid sinna ja sinna ja järgmised üksused võtavad jälgimise üle. Vastane raalib selle üksuse asukoha välja, keerab Uraganide torud püsti ja mingeid tankikompanii varitsusi ei pruugi tulla. Peale seda selgub, et seis on s***, kuna alles on 224 hapuks läinud Milanit ja kaks rekkatäit Kusti moona. Vastane viib lahingusse 500 ühikut soomustehnikat ning 3 päeva pärast vastupanu raugeb laskemoona lõppemise ja relvastuse kaotuste tõttu.
Lühidalt, üritan vaid öelda, et pole olemas mingit imerelva, universaalset vahendit, mis meie probleemidele ühese lahenduse pakub.
Ma ei tea ka täpselt, mis on see lahendus. "Osaliselt soomustatud brigaad" (SKAK sõnastus) pole see päris kindlasti.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas tommy »

Kapten Trumm kirjutas:Tõestada üritan, et selle üksuse liikumist on vastasel kerge jälgida ja kuna neid üksusi on üksainus, siis pole ka vaja oma võimekust eriti laiali laotada. Lihtsalt kui asi hakkab lõhnama petrooli järele (vene k "delo pahnet kerosinom"), siis tekivad sinna väeosa lähedusse märkamatud silmapaarid, kes jälgivad seda kui munadel istuvat kana.
Miks siis üksainus?. Miks mitte 3-4...??
Kui meil on pataljon rahuajal, siis kas sõjaolukorras ei või meil olla nt. 3-4 kompanii lahingugruppi. Või vahel ka 1 pataljoni oma. Vastavalt vajadusele.
Ehk moraal: võitluses suuremate ressurssidega vastasega ära koonda oma ressursse ühte kohta, vastane koondab selle vastu oma ressursid ja hävitab sinu omad
Ehk siis, ära ehita oma TT-võimet(ja muud) üksnes jalaväe kantavate komplekside peale, vaid ürita seda võimalikult mitmekesitseda.
Seda ma üritangi tõestada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust tuleb kaitsevõime ehitamisel lähtuda ka suurimast tulejõust igal ajahetkel. Surades mastaapsed summad projekti, mis muutub lahinguvõimeliseks 15 a pärast ja selle hüveks leppides minimaalse koguse asenduskaubaga eirab seda printsiipi.

Kes räägib mingite konteinerite tulekust jne, võtke ette endise SACEUR-i W. Clarki raamat "Tänapäeva sõda" ja lugedege, milliste probleemidega põrkasid sõjaväelased kokku Jugoslaavias. Mina sain kohe tubli annuse pessimismi.
Ehk siis, ära ehita oma TT-võimet(ja muud) üksnes jalaväe kantavate komplekside peale, vaid ürita seda võimalikult mitmekesitseda.
Seda ma üritangi tõestada
Ka mina räägin mitmekesisusest. Samas küttes küsitava väärtusega soomusprojekti ära lõviosa rahast olukorras, kus muu TT koosneb näputäiest juhitavastest relvadest ning enamuses 60ndate tehnikast, on valepidi tegemine. See pole mitmekesisus, vaid ühe väga kalli ja seksikana tunduva projekti eelistamine muud allavett lastes. ATGM-idest kui tankide täisväärtuslikust asendusest pole ma rääkinud. Teiseks pole Eestil piisavalt inimjõudu, et seda soomusega vastasseisudele kulutada, tuleks eelistada variante, kus meeskonnal on suur tõenäosus ka 10. ja 152. lask teha.

Sa ennist rääksid, kuida sa kolonnist 30 mm kahuriga hoiad TT mehed eemal. Meie TT relvastusega on see küllalt lihtne, kustimees peab tulema väga ligidale ja Milani mees peab püsima kramplikult paigal kuni tabamuseni hoolimata 30 mm suminast pea kohal. Tuhandete juhitavate TT relvade efekt meie kaitsevõimele on kaugelt suurem kui 40 Leopardi ostmine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas tommy »

Kapten Trumm kirjutas:Samas küttes küsitava väärtusega soomusprojekti ära lõviosa rahast olukorras, kus muu TT koosneb näputäiest juhitavastest relvadest ning enamuses 60ndate tehnikast, on valepidi tegemine. See pole mitmekesisus, vaid ühe väga kalli ja seksikana tunduva projekti eelistamine muud allavett lastes.Tuhandete juhitavate TT relvade efekt meie kaitsevõimele on kaugelt suurem kui 40 Leopardi ostmine.
Need väited põhinevad millel..??
Et soomuse nimel läheb kõik muu allavett..??
Mis viltune loogika see on..?
Et pannes 100mln. EUR'i(aastate peale) soomuse alla, siis vaatame, mitu NLAW'i saame selle eest ja halame.
Mitu NLAW'i me saaks, kui näiteks vähendada pensione 20 EUR'i võrra. Ei sureks keegi sellest ära. Sama loogika.
Või radarid, õhutõrje, miinid, mis iganes. Arvutame kõik ringi või.??
Küll me saame ka neid tuhandeid TT-relvi.Lisaks olemasolevatele. Kas nad on just seda konkreetset tüüpi, mida keegi fännib, pole eriti oluline.

Sa ennist rääksid, kuida sa kolonnist 30 mm kahuriga hoiad TT mehed eemal. Meie TT relvastusega on see küllalt lihtne, kustimees peab tulema väga ligidale ja Milani mees peab püsima kramplikult paigal kuni tabamuseni hoolimata 30 mm suminast pea kohal.
Ma tunneks end selles kolonnis olulisemalt kindlamini, kui ma tean, et ainus mis mind ohustab, on jalaväe kantavad relvad. Isegi kui neid on vastasel piisavalt.
Küll ma nende vastu rohtu leiaks.

Mitte et ma kuidagi alahindaks TT-raketikomplekside tähtsust ja vajalikkust.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas alban »

Ma ei suutnud kiusatusele vastu panna :) Kapten Trumm kirjutas teemas "Tankid EKV-le" järgmist:

"09 Dets 2005 2:49 pm

Ükski riik ei ole armees läbi saanud soomusmasinateta ja ei saa Eesti samamoodi. Ja väita, et nt tankitõrjeraketid asendavad tanke on samarumal, kui see, et õlaltlastavad granaadiheitjad asendavad suurtükke või metsavaht reaktiivhävitajaid."

Ok ma saan aru, et KT ei eita tanke aga väita, et me peame oma niigi väikesed ressursid kulutama kõigepealt miljoni TT raketi peale ja siis teist korda veel kunagi võibolla tankidele ei päde, sest ükski poliitik ei suuda valijatele maha müüa sellise topeltkulutuse tegemist. Õnneks elame demokraatias ja peame selliste asjadega arvestama.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Spike ATGM

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui ressursid on piiratud, siis investeeritakse sellesse alternatiivi, mille tulu/kulu suhe on parem. Ärimehena peaksid sa seda hästi teadma?

Mis puudutab seda 6a tagust posti, siis ka mina õpin. Sooviks sama ka oponentidelt. Nagu ma eespool ütlesin, arvan ma, et tanke on vaja. Aga mitte selle hinnaga, et meil on märksa hädavajalikumat juhitavat TT relvastust nädalaks ajaks ja vähemusele üksustest anda. Kui korralikku (mis tahab 2/3 juhtudest soomustehnika hävitamise ühe lasua) TT relvastust on tõesti selline kogus nagu eespool kirjutati, siis p**** kõik need hävituslennukid ja tankid, esmalt on võitlejad korralikult relvastada/varustada vaja. Ja korralikuks relvastamiseks ei ole ainult 1950ndatel leiutatud kustile uute rakettide ostmine.
sest ükski poliitik ei suuda valijatele maha müüa sellise topeltkulutuse tegemist
Hoppaaa. Siia vist koer ongi maetud, kui mõni minister, kindral või kantsler tahab näidata end suure riigikaitse ehitajana, siis tuleb osta midagi suurt ja käegakatsutavat. :wall:
(huvitaval kombel ei näi keegi muretsevat selle va valijate arvamuse pärast, kui on ära vähemalsti 800 miljonit lahinguvalmidusete miinilaevadele ja 600 milli kasutamata transalennuki osakutele.....)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist