Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: EPL: KV "reserv" on savijalgadel

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga kodune asi pole ju eriti prioriteetne, prioriteet on rahvusvahelisel koostööl.

SN ja TL asjandus on muidu selline tore distsipliin, kus ühe mehe tabav tuli paneb terve roodu end mättasse suruma. Eriti kui seda massiliselt kasutatakse ning käigus on mitmeid erineva otstarbega täpsusrelvi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: EPL: KV "reserv" on savijalgadel

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oli jutt ühte töötajaga, kes käis Võrus viimatises RÕKis ja tagasiside oli väga positiivne, tegutsemist oli palju ning KVM praktiliselt puudus. Mõistagi minu poolt takistusi minekuks ei tehtud ja moraalsed kõhklused said ette kõrvaldatud juba.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Re: EPL: KV "reserv" on savijalgadel

Postitus Postitas Takishi »

Olen 23 aastane ja minu tutvusringkonnas on üksikud meessoost isikud kes pole käinud ajateenistuses. Need, kes käisid ajateenistuses umbes 2003-2007 aastal on enamus korra kogunemisel käinud. Kuulen ainult positiivseid elamusi. Üks konkreetne näide on ka ülejateenijast, kes teenis aasta-kaks scoutspataljonis jalaväelasena ning läks reservi tagasi. Ka tema on nüüd ühe korra õppekogunemisel käinud.

Kui meestel on motivatsiooni, veendumuste ja vaadetega kõik korras, siis pigistatakse kaitseväelasliku segaduse, molutamise, mis iganes nimega seda ka ei nimetata, silm pigistatakse kinni. Mulle isiklikult jääb mulje, et reservkogunemised kui sellised on just hoogu alla saamas ning toimima hakanud. Asi, mille üle võiks uhkust tunda.

Ise jätsin kogunemisele minemata, kuna teenin endiselt kaitseväelasena ja väljaõppelt sobiks pigem instruktoriks kui oma kunagisele reasõduri kohale. Kaitsevägi on üks suur ühispingutus, kus igaühe väikesest panusest oleneb lõpptulem. Usun, et liigume paremuse poole, hoolimata tagasilöökidest.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: EPL: KV "reserv" on savijalgadel

Postitus Postitas hummel »

Ise jätsin kogunemisele minemata, kuna teenin endiselt kaitseväelasena ja väljaõppelt sobiks pigem instruktoriks kui oma kunagisele reasõduri kohale.
:?:
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: EPL: KV "reserv" on savijalgadel

Postitus Postitas soesilm »

Ise jätsin kogunemisele minemata, kuna teenin endiselt kaitseväelasena ja väljaõppelt sobiks pigem instruktoriks kui oma kunagisele reasõduri kohale.
... sa Takishi oled nagu pagar, kes küpsetab iluse koogi, toob selle lauale ... ja siis teatab, et see on sitast tehtud! :wall:

Esiteks ei ole sinu arvamus (sobin paremini instruktoriks) mitte essugi väärt!
Teiseks ... loe veel kord "esiteks"
Kolmandaks võta teadmiseks, et RÕKil määrataks sind uuele ametikohale. Sobivale ametikohale. Määratakse sinna, kus sind on vaja ja kuhu sa oma tausta poolest sobid.

Loe oma postitust, kus sa räägid ühisest pingutusest. Ühine pingutus ei tähenda seda, et igaüks teeb seda mida ta arvab! Igaüks peab tegema seda, mida VAJA.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas jackpuuk »

Panen siis enne minekut alguse kirja.
Kutse on õppekogunemisele 21-23.10.2011.
Nagu te mäletate, sai kunagi kirutud, et kutsutakse siis, kui endast ise märku annad. Olen järele mõelnud, see on ju loogiline.
Riigikaitsest huvitatuid tuleb ju igati koolitada (saab näha kas ka motiveeritakse). Homme lähen ostan normaalsed saapad ja siis on tulevik. Hetkel hakkame naabrimehega ahjukana tegema (tal naine kokk ja praegalt tööl :P). Eks ma siis tulevikus täiendan.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas oleeg »

Panen siis enne minekut...
:?
"Jack, mis nad Sinuga nüüd küll teevad?" :scratch:

Aga kui tõsiselt, siis: ole tubli ja pea vastu!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas kalleb »

partisanid peavad oma riided ja jalanõud nüüd siis kaasa võtma ?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas kalleb »

pead kapist dembliülikonna välja tooma

kui muidugi selga läheb :D
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas jackpuuk »

Kutsel on kirjas, et ilmastikule vastav riietus, nitka i igolka, saapapuhastusvahendid ja isikliku hügieeni tarbed. Ega ma sinna surema lähe, päris huvitav on. Loodan, et ka midagi pädevat räägitakse-näidatakse. :P
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas kalleb »

pasta goi ja gutaliin kaasa kindlasti

ilmselt tuleb siis suurem live järjejutt antud teemast
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas jackpuuk »

Läpaka ma kaasa võtan ja nett on mul kah kaasatassitav. Loodan, et saan siis lives muljetada iga päeva lõpus.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas oleeg »

Ega ma sinna surema lähe, päris huvitav on.
Sa Jack püüa ikka MOTTi hoida ja kui raskeks läheb - karju appi! Küll me toetame, vähemalt moraalselt :write:
...ja nett on mul kah kaasatassitav...
Mõte iseenesest hea, kuid julgen kahelda otstarbekuses :scratch:
Aga elame-näeme!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas jackpuuk »

Otstarbekuses kahtlen ka ise pisut, kuid isegi ajateenijatel on arvutikasutamise võimalus. Helistasin siin mõnele nooremale kamraadile, kes õppekogunemistel käinud ja nad kinnitasid seda. Seega oodake järjejuttu :write: :).
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Jack õppekogunemisel.

Postitus Postitas jackpuuk »

Saapad ostetud 70 + euri, vast peavad mõne päeva vastu :), nüüd hakkab aktiivne sissekandmise periood. Krt. kus niiti ja nõelu müüakse? Nõelte komplekt sai kunagi ostetud, aga niit on mingi poolpude roheline (Selverist). Korralikul sõjamehel peab ikka must ja ka valge ligi olema, roheline võib olla :).
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist