viimase aja tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

ok räägi mis hummelil viga on.
tõsiselt küsid või ???
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tegelikult mõne järgmise masinaga proovi kamo teha svammitükiga (svamm võiks olla üsna peenekoeline) tupsutades. Värvi paksus võiks sel puhul nii hapukoore sarnane. Meeles peab pidama ka seda et korra juba tupsututud alale enne uuesti ei ligine kui eelmine kiht kuiv, kui svamm mäkerdama hakkab siis prügikasti ja lõika uus. Enne tee kindlasti kuskil proovitükil "trenni". Hea tulemuse korral tulevad üsna paljud sind siis aerograafi ostmise puhul õnnitlema :)

Kleepsude alla kasuta näiteks humbroli läikivat lakki, seda saab väga edukalt pintsliga pruukida, enne vedelda nii umbes piima konsistentsi, vesikate paigaldamisel kasuta kas äädikat või piiritust , olenevalt kumma lõhn rohkem istub :) Pärastise lakkimise puhul on jah vaoina jutt õige , hangi suvaline poolmatt aerosool ja mure murtud.

edit: targad parandasid et iga poolmatt lakk ei kõlba, kipuvad alust üles "keetma" ja et vaoina pakutud Dupli-Colori on ok. Ise kasutasin kunagi miskisugust noname mööblilakki.
Viimati muutis Joss Metsast, 05 Veebr, 2012 20:25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2109
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Ma ei kirjutanud oma kriitikat siia tänitamiseks, ei taha ka hukka mõista. Võinuks ju ka plaksutada ja ütelda, et kõik on kõige paremini - jumala suurepärased mudelid, aga aus tagasiside on vast üldpildis konstruktiivsem.

Vältisin meelega konkreetsete näidete toomist, kuid kui sa tahad, siis kooste osas näiteks Dingo viltune esipaneel, pea kõigi roomikmasinate roomikud - okei saan aru, et kummilindid, kuid ka neid on võimalik märksa hoolikamalt ratastele kinnitada. Värvimise osas kõigi roomikmasinate kummibandaažid. Viltu asetatud dekaalid. On asju, mida saab vabandada õigete töövõtete ja vahendite puudumisega, kuid lohakust ja hooletust sellega ei vabanda. Kõige kriitilisem ja armutum hindaja peaks oma kätetöö suhtes olema mudelist ise.

Minu eesmärk ei ole ütelda, et pane tööriistad kotti, müü oma riiulisse kogunenud karbid maha ja tegele millegi muuga. Ei. Selle asemel võta oma mudelid väga kriitiliselt ette, otsi neilt vigu ja mõtle, mida saaks paermini teha. Järgmist mudelit ehitades rakenda neid järeldusi. Ja selliselt iga järgneva mudeliga. Meid on siin foorumis pea paarkümmend aktiivset ehitajat - mõned on head ja mõned on saanud väga headeks, aga kõik on alustanud samast algusest - teisisõnu, kõigil meil on kusagil esimene mudel, mis on üsna kehvasti välja kukkunud. Isiklik areng põhinebki enesekriitikal ja oma vigadest õppimisel.
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas urmo25 »

Hertsog kirjutas:
ok räägi mis hummelil viga on.
tõsiselt küsid või ???
jah küsin.kui rääkima hakkad siis räägi.mite et kõik on seal kohas.räägi asjast siis tean mis kehvasti.pole ütelnud et see on ideaal.
Viimati muutis urmo25, 05 Veebr, 2012 21:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas urmo25 »

vaoinas kirjutas:Ma ei kirjutanud oma kriitikat siia tänitamiseks, ei taha ka hukka mõista. Võinuks ju ka plaksutada ja ütelda, et kõik on kõige paremini - jumala suurepärased mudelid, aga aus tagasiside on vast üldpildis konstruktiivsem.

Vältisin meelega konkreetsete näidete toomist, kuid kui sa tahad, siis kooste osas näiteks Dingo viltune esipaneel, pea kõigi roomikmasinate roomikud - okei saan aru, et kummilindid, kuid ka neid on võimalik märksa hoolikamalt ratastele kinnitada. Värvimise osas kõigi roomikmasinate kummibandaažid. Viltu asetatud dekaalid. On asju, mida saab vabandada õigete töövõtete ja vahendite puudumisega, kuid lohakust ja hooletust sellega ei vabanda. Kõige kriitilisem ja armutum hindaja peaks oma kätetöö suhtes olema mudelist ise.

Minu eesmärk ei ole ütelda, et pane tööriistad kotti, müü oma riiulisse kogunenud karbid maha ja tegele millegi muuga. Ei. Selle asemel võta oma mudelid väga kriitiliselt ette, otsi neilt vigu ja mõtle, mida saaks paermini teha. Järgmist mudelit ehitades rakenda neid järeldusi. Ja selliselt iga järgneva mudeliga. Meid on siin foorumis pea paarkümmend aktiivset ehitajat - mõned on head ja mõned on saanud väga headeks, aga kõik on alustanud samast algusest - teisisõnu, kõigil meil on kusagil esimene mudel, mis on üsna kehvasti välja kukkunud. Isiklik areng põhinebki enesekriitikal ja oma vigadest õppimisel.
seda dingo asja ma märkasin ise ka.mina ise olen pildid veega peale panud.kas see äädikas midagi piltidele halba ei tee.kas neid tuleb äädikas leotada või ei.ja ma ei ole kunagi ühegi asjaga pugenud mingite vabanduste taha.oma mudelid olen panud kokku enamus otse karbist midagi muutmata ei ole kasutanud lakki.olen uurinud siin teemasid mida see lakk annab annab läike või midagi.kas mingit muud lakki saab kasutada näiteks krautast osta midagi.mis puutub roomikutesse siis mis ma nedega tegema pean anna nõu osad need kummiribad on nii kehvad,et enne kui peale saad on puru kunagi proovisin värvida siis sulas roomik ära.ja kui arvad et ma panen asju kokku üle jala ja suvalt siis eksid olen nii mõnegi asja pärast üle teinud kuna alguses läks kehvalt.tunnistan jah et pole ühtegi teemat teinud sellest kuidas ja mis moodi.vb kunagi teen ühest asjast eks vaatab.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas calico »

Ma ei kirjutanud oma kriitikat siia tänitamiseks, ei taha ka hukka mõista. Võinuks ju ka plaksutada ja ütelda, et kõik on kõige paremini - jumala suurepärased mudelid, aga aus tagasiside on vast üldpildis konstruktiivsem.
täiesti nõus selle filosoofiga.
ka kõige õigem kritiseerija abiline on fotoaparaat, sest tehes pildi ära, toob see just kõige rohkem vigu välja mis palja silmaga midagi erilist ei tundu.
omaltpoolt lisaks ka muule abistamisõpetustele mis siin laigutamisi ja teisi asju puudutavad, toonimist tundub et saväga ei kasuta? kuigi nagu M-7 Priest ja Churchill tunduks nagu küll olevat. Igaksjuhuks ma ei väsi kordamast, paremini kui kerge guashipesu, ei mõju 1:72 maamasinatele miski.
sellistele kõrbepruunidele võiks teha sellise punaka roostese pesuvee, hallidele musta.
erinevusest annab aimu minu abramsi enne pesu ja peale pesu pildid.
Enne:
Pilt
Pärast:
Pilt
lohutuseks ütlen et just siia tulekuga oma piltidega on õige samm, sest siin antud kaasfoorumlaste abiga ja õpetustega ei ole võimalik kvaliteedis halvemaks minna, ainult paremaks (vaata minu alguse postitusi, kuidas mina alustasin)
Niet käsk pisiku olemasolu korral:
ehitada mudeleid,
Või:
surra seda üritades! :write:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas urmo25 »

kuidas seda pesu teha.ma pole kunagi selliseid asju teinud.mida pesuks kasutada.kas pesta saab ka siis kui juba kõik asjad masinale külge pandud on(õtlen pildid ja muu selline).nagu ma aru saan siis sa kasutad tavalisi guassvärve pesuks saad pm kirjutada mulle lähemalt sellest.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas calico »

mina kasutan: kraanivesi, tavalised laste guashvärvid ja kõrvavatitikud.
pesuvesi on põhimõtteliselt pintslipesuvesi. ainult et rammusam. algul panen paleti silma vett, siis pistan pintsli guashipotti, ning pesen seejärel pintsli selles vees ära.
siis võtan ühe oma suure ja pehme pintsli ja ujutan masina üleni kokku niet hirmus.
abrams nägi selline välja selle töö ajal:
Pilt
Pilt
siis kui kõik see jama on täiesti ära kuivanud, võtan puhta vee topsi ja suurema hulga vatitikke ja roogin masina pealt niiskete tikkudega ülearuse kraami pealt maha. süvenditesse ja pragudesse peab asi alles jääma, selles point ongi, need tekitadki siis varjuefekti.
siin ka üks hanomag 251 mis ma tellimuse peale nö ülejala tegin, 3 õhta töö. kasutasin roostepruuni guashi pesuks.
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas urmo25 »

kas pesema peab sama värvi värviga mis mudel tuleb.enne pesu ja siis laigud või. ja kuidas jääb piltide ja tööriistadega kas need hiljem peale pesu masina külge.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas calico »

kas pesta saab ka siis kui juba kõik asjad masinale külge pandud on(õtlen pildid ja muu selline
dekaalid võib ära panna, kuid siis võiks olla juba kuivanud vähemalt 24h olla. värske dekaali võid muidu ära ujutada.
Lõpuks ka peale kõike seda 24h hiljem, tõmban siis oma akrüüllakiga, tavaliselt olen seganud 50\50 matiga ja läikiva seguga üle, mis kinnistab selle jama lõplikult.Hanomag ja ka mu viimane shauni traktor-tuli mul meele-on üle lastud poest ostetud matt akrüül aerosoollakiga
Nii teen igatahes mina mudeleid, kui keegi leiab vajadust parandada, või lisada, andke minna. kuidas mõnusam on ja meeldib, peab lõpeks ikka mudelist ise leidma.
kas pesuks peab kasutama sama värvi mis mudel või võib ka muud.
ou-ou, ma ei värvi mudeleid guashidega. värvin Vallejo akrüül mudelivärvidega ikka. pesu teen ikka ainult guashiga, sest avastasin selle enda jaoks kui kõige sobivama, olles kindel et ma pesuga midagi ära ei riku. vallejol oln valmis pesuvedelikud ka olemas, kuid need on lakialusel tehtud ja peenema mehe jaoks kel aega jutte taga ajada. kuivas käes ära kui ma terve masina kokku mäkerdasin ja enam ülearustes kohtadest maha ei saanud. sealt ma oma guashi peale läksingi, see võib mind mitu päeva oodata, saan ikka korda. ise arvan et teised teevad pesu teistmoodi, andke teada :|
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas calico »

kuidas jääb piltide ja tööriistadega kas need hiljem peale pesu masina külge.
tööriistad ja vidinad on mul ka pesumomendiks juba küljes.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas calico »

abramsil olid osad vidinad mis ma ise tegin, küll veel külge panemata aga pärast kiiskavad need asjad muidu üle, kandsin neile juba kuivanud abramsi pealt loigukohtadest sama tooni pintsliga peale kui liimitud said.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas urmo25 »

kas kellegil pole btr rattaid üle
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas urmo25 »

väike mure kas neid sulanud btr rattaid kuidagi parandada annab.jutt käib nedest
Pilt
mingi aeg proovin suurema pildi panna
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: viimase aja tegemised

Postitus Postitas Parovoz »

tere-tere!
Telli netist uued või proovi ise resin koopia teha. infot protsessi kohta saad hr.Fossiili käest

lugupidamisega
Taara avitab! ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist