Läti ja Leedu kaitsejõud

Vasta
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Medusa »

Huvitav, palju selline maksaks, Galili kasutamise kogemus ja oskus on meil olemas... Samuti on 7,62x51 meil tavaline jaorelva kaliiber..

http://www.thefirearmblog.com/blog/2012 ... chine-gun/
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Galil maksis hinda, mille eest sai tollal Eesti relvapoest 9x19 mm keskmise kvaliteediklassi püstoli.
Ma ei tea, kas see on odav või kallis?
Kes kellele maksis või ei maksunud, on ise küsimus.
Ratsionaalsuse seisukohast oli see vajalik ja ratsionaalne ost.
Teine alternatiiv oli Lõuna-Ameerika oma poliitiliste riskidega ja kolmas osta kokku idabloki ülejääke, mis oma tasemelt oli Iisraeli asjadest hulka kehvem.
Viimati muutis Kapten Trumm, 06 Mär, 2012 11:44, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas rbl »

Too konkreetsed hinnad lagedale ja ära aja möla.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Poisiuss, kus mu rihm on? :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas rbl »

Kus su hinnad on?
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas alban »

rbl kirjutas:Kus su hinnad on?
Selle tehingu ühikuhinnad ei ole minu teada siiani avalik info. Läbi on tilkunud, et Galil maksis umbes 800 USD tükist. See on täiesti normaalne, et mitte öelda odavapoolne hind.

Ja rbl võiks nüüd avalikustada milliseid hüpermoodsaid, palju kvaliteetsemaid ja odavamaid relvi oleks Eesti aastal 1992/1993 osta saanud, näidates ära relva margi/tootja, kaliibri, tükihinna ja müüja, et tõendada, et Eesti sai Iisraelist 1993. a kalleid mittemoekaid ning ebakvaliteetseid käsirelvi.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas rbl »

alban kirjutas:Selle tehingu ühikuhinnad ei ole minu teada siiani avalik info.
Hinnad on täiesti avalik info, hindadest on olnud korduvalt juttu ka ajakirjanduses.
alban kirjutas:Läbi on tilkunud, et Galil maksis umbes 800 USD tükist. See on täiesti normaalne, et mitte öelda odavapoolne hind.
800 USD tükist naljatilk oled või? :lol:
Otsi hinnad välja siis vaatame edasi.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Madis22 »

rbl kirjutas:
alban kirjutas:Selle tehingu ühikuhinnad ei ole minu teada siiani avalik info.
Hinnad on täiesti avalik info, hindadest on olnud korduvalt juttu ka ajakirjanduses.
alban kirjutas:Läbi on tilkunud, et Galil maksis umbes 800 USD tükist. See on täiesti normaalne, et mitte öelda odavapoolne hind.
800 USD tükist naljatilk oled või? :lol:
Otsi hinnad välja siis vaatame edasi.
Kui hinnad on täiesti avalik info ja neist on ka ajakirjanduses korduvalt juttu olnud, miks siis teised peavad neid Teile otsima? Eestis kehtib süütuse presumptsioon, ehk kuni pole tõestatud vastupidist, on süüdistatav süütu. Teie tulite välja väitega, et on ostetud hiigelsummade eest mittemoekaid käsirelvi, järelikult olete ka Teie kohustatud oma väidet tõestama.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Castellum »

rbl kirjutas:Kus su hinnad on?
Sa võiksid endale tolleaegset olukorda selgemaks teha. Nõmm on sellest rääkinud ja lugenud, aga selles artiklis on meie toonased võimalused kenasti ja selgelt ja lühidalt olemas: http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arv ... d=61315278

- NL-lt/ Venemaalt ei saanud me vist midagi;
- Ida-Saksa pärandi ligi me peaaegu ei pääsenud;
- Lääs meile ei andnud/ ei müünud;
- Hiina variant oli;
- Rumeenia variant oli;
- artiklist on Lõuna-Aafrika variant välja jäänud; praegu ma ei tea, kui soodus ja tõsine see variant oli;
... ja Iisrael.

Mis alternatiivid veel oleksid olnud?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas alban »

rbl kirjutas:
alban kirjutas:Selle tehingu ühikuhinnad ei ole minu teada siiani avalik info.
Hinnad on täiesti avalik info, hindadest on olnud korduvalt juttu ka ajakirjanduses.
alban kirjutas:Läbi on tilkunud, et Galil maksis umbes 800 USD tükist. See on täiesti normaalne, et mitte öelda odavapoolne hind.
800 USD tükist naljatilk oled või? :lol:
Otsi hinnad välja siis vaatame edasi.
Mina neid andmeid avalikust ruumist leidnud ei ole. Teada on kogu tehingu maksumus (umbes 50 miljonit USD + intressid) aga ühikuhindu avalikustatud minu teada ei ole. Kuna Te väidate, et see on avalik info, siis palun viidake kustkohast ma võiksin neid leida. Googeldamine ei aidanud, ühikuhindu ma ei leidnud. Kui Te viidata ei soovi, siis annan ette mõned asjad, mida Iisraelist hangiti ja võite siia ostuhinna taha kirjutada. Kokku osteti varustust ca. 12 000 mehe jaoks.

Galil AR - ?
Galil SAR - ?
Negev kk - ?
Galatz - ?
B300 - ?
MAPATS (laskeseadmed + raketid) - ?
Raadiojaamad - ?
Laserkaugusmõõdikud - ?
81mm miinipildujad - ?
106 mm tagasilöögita TT kahurid - ?
Rakmed - ?

Kui Te ise ei viitsi hindu välja tuua siis tooge konkreetne viide kust ma saan neid leida ja panen nad ise üles.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5557
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas toomas tyrk »

Iisraeli tehingu hinnad avalikustas Eesti Ekspress 1993. a. ühes artiklis. Keegi pole seal avaldatud infot ei kinnitanud ega ümberlükanud, aga tolleaegse peaministri reakstiooni arvestades olid need numbrid ilmselt enam-vähem õiged.

Ekspressi arhiivist ei otsinud, aga leidsin selle artikli Nõmme Raadio kodulehelt.
http://www.nommevalitsus.org/?p=3249

Kui õieti mäletan, siis originaalartiklil oli ka tabel juures, mis selles versioonis puudub. Tekstist saab siiski mitmete asjade hinnad kätte. Näiteks Galili hinnaks on seal märgitud $850. Kuigi pole öeldud, millise versiooni oma see on, või on see ümardatud keskmine.

Täielik artikliversioon peaks olema avaldatud ka 1993. a. Ekspressi Tähtraamatust. Soovijad võivad sealt siis seda tabelit ka vaadata.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas alban »

Tänud vihje eest! Artiklis mõned hinnad toodud aga mina seda artiklit puhta kullana ka ei võtaks. Väidetavalt pakkunud soomlaste firma Galili asemel mingit teist automaati 200 USD eest. Artiklis ei ole täpsustatud, mis relvaga tegu on. Ma seda ei usu, et samaväärne Galil oleks teises firmas 4 korda odavam, pigem võis 200 USD eest saada mingi Ida-Euroopa kalashnikovilise.

Kui täna maksab tsiviilkäibes lubatud poolautomaatne AR-15 Euroopas jaetarbijale umbes 1200 eurot ning arvestame, et riigid saavad oma suurte tellimuste pealt ka allhindlust, ei ole siiski usutav, et AR-15 oleks täna hulgi ostes umbes 300 eurot tükist.

Ja nii nagu eespool juba öeldi ei toimunud see relvaost vabaturu tingimustes, sest müüjate valik oli tol ajal kesine, sest meie riiki ja selle jätkusuutlikusse tollal meie tänased sõbrad ei uskunud. Seega pidime valima seda, mida meile pakuti ja selle hind on tihti kallim kui see täna oleks.

Aga kokkuvõttes olen ma ikkagi seisukohal, et Eesti ei ostnud kalli raha eest saasta vaid osteti kalli raha eest hädavajalikke asju.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pentti Pohjola väited ilma konkreetselt Eestile adresseeritud pakkumist lauale panemata on sisutühi jutt nagu Toomepuu jutt roostes vanarauast.
Soome relvahangetele eksisteeris 90ndatel juba konkurents.
Meil mitte. Siia tuli "lääne" relvade pakkujaid ise vedada.
Ka 1990ndate alguse ajakirjanduse "analüüs" on asi, mis ei võrdu teps mitte arhiivimaterjaliga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas alban »

Samal lehel on avaldatud ka teine artikkel, millest võib välja lugeda, mis sorti relvadega tegu on ja mis võib olla Toomepuu viha põhjuseks Iisraeli relvade vastu:

http://www.nommevalitsus.org/?p=4651

Selle "Tšehhi kalašnikovi" all peetakse ilmselt silmas VZ 58-t, mis ei ole üldse paha relv aga mitte mingist asendist kvaliteetsem/parem/moodsam kui seda on Galil. OK odavam on küll kui seda paremuseks lugeda. Pealegi on tema kaliiber 7,62x39 ja 1993. a võis neid tšehhi laojääke saada tõesti 200 USD eest/tk.

Aga Läti jalaväest on teema väga kaugele läinud :)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Läti jalavägi

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle meeldib see lõik:
Nõnda pöörduski Twarog Toomepuu poole. Suur oli aga mehe üllatus, kui ta sai Toomepuult meile juba teada faksi. Selles pakuti müügiks lahingukoptereid, täisrelvis hävitajaid, automaattulirelvi ja muud seesugust. Twarog helistanud otsekohe Kõpule ja väljendanud oma imestust. Ta öelnud, et USA-s on mitte ainult ülimalt ebaeetiline, vaid ka täiiesti seadusevastane, kui mõni rahva valitu tegeleb seesuguse äriga. Pakkumine oli sedavõrd skandaalimaiguline, et Dennis Twarog on hiljem igasuguseid kontakte Jüri Toomepuuga vältinud.
Selle "Tšehhi kalašnikovi" all peetakse ilmselt silmas VZ 58-t, mis ei ole üldse paha relv aga mitte mingist asendist kvaliteetsem/parem/moodsam kui seda on Galil
Oli see üldse kindel, et Tsehhist võis saada midagi vähemalt NSVL aegse AK-ga võrdväärse kvaliteediga või tulnuks sealt samasugust kõõma nagu Rumeeniast ja Hiinast tuli? Loodetavasti on sel kraamil Iraagi võitlejate kätes veel pikk elu ees, pea kohalt tulistades pole ju kulunud vintraud või kõver relv eriline probleem 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist