Minu mudelid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas Hertsog »

Saksa Panzer Grenadierid Karkovis, 1943.
Et see "Karkov" on nüüd küll mingi teine koht. Peaks olema Harkov, selline tore Ukraina linn (küll ukraina keeles Harkiv), kus 43 aastal möllati päris tükk aega edasi und tagasi...

inglisekeelne maailm millegi pärast ei suuda h-tähega algavaid võõraid asju välja öelda... sellepärast on neil ka muidu Kharkov. erti loll oli olukord ühes filmis, kus inglisekeelne tekst röökis Kharkov ning meie tõlkegeeniused muutsid selle joonelt ümber Krakoviks. 1943 veel vene vägesid Krakovis eriti ei olnud...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
sitiralla
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Veebr, 2010 20:52
Asukoht: Tallinn,Kalamaja
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas sitiralla »

Pilt
Pilt
Pilt
Noh, esimene 1:35 tank valmis.
Kas kogenumad härrad saaks soovitada mida sellel edasi arendada?
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas Markko »

Järgnevateks projektideks - dekaalid läigivad. Selle vastu peaks dekaali aluseid pindasid eelnevalt läikiva lakiga üle lakkima
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas fossiil »

Esmamulje on väga hea, aga plastisoolist roomiku puisevõitu olemust ei paranda isegi pinge all olek - reaalsel tankil oli reeglina alati mingi läbiripe, muidu on roomik varsti plaksti pooleks. No ja need ühenduskohad, peitsid nad nii nagu võimalik, ent ikkagi torkavad silma. Kuigi sellisele vanale mudelile polegi mõtet roomikut juurde ostma hakata - niisuguse tasemega töö juures, nagu sa teinud oled, oleks mõistlik vähe kõrgema klassi mudelitega tegeleda.
Dekaalidest juba räägiti - matile pinnale jäävad imetillukesed õhumullid, mis panevad dekaali läbipaistvad osad "helendama", aitab eelnev aluspinna lakkimine läikiva lakiga.
Tankil on summutid kole kahtlaselt värsked - justnagu poleks mootoreid veel kordagi käivitatud - neile peaks küll roostega jumet juurde andma. Pildid on suht vastu valgust võetud, seetõttu pole osasid detaile võimalik näha, kuigi paistab, et veoratas pole samuti ühtegi pööret teinud - isegi hambatipud pole haljaks kulunud.
Minupoolne resümee: ära lase end petta meeldivalt "odavast" hinnast, tulemus jääb otse karbist pannes nutusevõitu, kui aga tahad selliset koopiat teha, läheb asi hoopis kalliks ja aeganõudvaks.
Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas von manstein »

Ei jah, Urmas on kõik olulise juba ära õelnud. Mind jääb kõige rohkem häirima fotode pool. Kuna autor on mudeli istutanud improviseeeritud dioraamile, on siiski oluline valida "eluline" rakurss pildistamiseks. Ehk siis "tegeliku" vaatleja kasvu silmas pidades. Skaalat arvestades nii 5cm. kõrgus. Usu, annab paljugi üldilmele juurde.

Aga:
ära lase end petta meeldivalt "odavast" hinnast, tulemus jääb otse karbist pannes nutusevõitu, kui aga tahad selliset koopiat teha, läheb asi hoopis kalliks ja aeganõudvaks.
On ju mööndustega täitsa pandav masin. Kuni Dragoni uudismudelini 2006.aastal puudus üldse alternatiiv.

Hoopis olulisem on reaalsele värvimisele pihta saada. Aga sel teemal on veel arenguruumi..
Kasutaja avatar
sitiralla
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Veebr, 2010 20:52
Asukoht: Tallinn,Kalamaja
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas sitiralla »

Pilt
Proovitud roostet teha.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas fossiil »

Tundub veits sedamoodi olema jah, kuigi kunstvalgus on pildistamise juures saatanast... :evil:
Ent kui roostet peale kandma hakkad, siis tõmba mõlemad summid täiega üle, pärast teed nad musta pesuga veits "elusamaks".
No ja torni poolte liitekoht torkab silma - see tahaks pahtlit ja silumist saada.
Kasutaja avatar
sitiralla
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Veebr, 2010 20:52
Asukoht: Tallinn,Kalamaja
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas sitiralla »

Vahepeal jälle hulga vett merre voolanud, kuid käed pole mitte jõude tilpnenud.
Tahaksin näidata teile oma vahepeal valminud mudeleid
Italeri 1:35 Carro Armato M13/40
Pilt
Pilt
Pilt
Tamiya vana Panzer II F
Pilt
Pilt
Pilt
Olen märganud, et mudelil on mõnes kohas värv maha tulnud, need kohad on juba parandatud, Panzer II näeb palju heledam välja päriselus, ehk on mõni fotoka või valguse trikk.
Dragoni Bergepanzer Tiger (P)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Academy M151A1 Light Utility Truck, Vietnam '68
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas Hertsog »

muidu on nagu kõik tore, aga bergetigeri lindid näevad ikka koledad välja küll. samuti võiks endale hankida mõne fototöötlemise programmi. neid saab ka täiesti tasuta ning legaalselt. näiteks irfanview. ja siis võiks seal ka natuke piltide lõikamist, teravustamist, valgusfiltritega mängimist jne harjutada.

muidu aga jõudu tööle!
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas von manstein »

Toredad mudelid.

Autori pingutused pildistamise juures neutraalset tausta luua on igati kiiduväärt. Aga mitme paberilehe kombineerimise asemel soovitaks kasutada ühte suurt, A2 või A3 möötu. Jääks ühtlasem tulemus.

Jeep tundub teistest mudelitest õnnestunum. Pesu effekt on täitsa märgatav, eriti istmed. Käiguosa soovitaks tiba pastelliga "puuderdada". Siis kaoks ka rehvide häiriv läige.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas calico »

natuke MIGi pulbreid ja\või Tamya weathering master puudritopsi, rustezega roomikuid üle, tolmu selga ja peaks kõva küll saama.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
sitiralla
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Veebr, 2010 20:52
Asukoht: Tallinn,Kalamaja
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas sitiralla »

Tamiya 1:35 M41 Walker Bulldog
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis sitiralla, 01 Juun, 2012 19:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas Hertsog »

selle mudliega on juba vaeva nähtud. väga kena !

pildistamise osas soovitan osta poest a3 suurues paberit ja neid taustadena kasutada. kahest täitsa piisab. samuti on ilmad juba sellised, et pildistada saaks päeva vaöguse käes. näiteks rõdul vms...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas vaoinas »

Koostamine ja värvimine tuleb juba päris edukalt välja. Järgmine samm oleks pesude ja erinevate kulutamistehnikate katsetamine.

Mis häirima jäi on haljas kuulipilduja - Relvad on reeglina sellised mustjasmetallikud. Päris uuena peaaegu suisa mattmustad. Kui mustjasmetallikut pole käepärast võtta, siis ehk olekski parema tulemuse andnud mattmust baasvärv ja ulatuslik hariliku pliiatsi kasutamine. Kui vaatepilude klaasid on umbsed, siis maksab need pigem läikivmustaks, kui taevasiniseks värvida - jäävad igati paremad. Roomikute kummipadjad on sul ka praegu metallosaga samas toonis. Roomik on mõnel pool ka tugirullikutelt õhus - ettevaatlik tilk liimi vahele ja see viga saab parandatud. Tähiku hambad peaksid ka haljad olema - need võiks hõbedase ja hariliku pliiatsi kombinatsioonis üle käia.

Samas muudele pisidetailidele oled sa seekord rohkem tähelepanu pööranud - eriti vääriksid välja toomist kanistrite rihmad ja pandlad. Ka dekaalid on õnnestunud eeskujulikult ilma õhumullideta peale saada.

Kristjan
Kasutaja avatar
sitiralla
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Veebr, 2010 20:52
Asukoht: Tallinn,Kalamaja
Kontakt:

Re: Minu mudelid

Postitus Postitas sitiralla »

Käisin shoppamas ja soetasin endale ühe kassi.
Pilt
Pilt
Kui kellegil on selle konkreetse mudeli kohta midagi öelda, siis palun andke teada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist