Kaitseliidu arengud

Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

swatest kirjutas:kas SOR seisab nimel sisekaitse operatiivrühm?
Ei, SOR on lühend Sisekaitse Operatiivrügemendist.
Loe ka: http://et.wikipedia.org/wiki/Sisekaitse ... 3%BCgement
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
reemet16
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Dets, 2010 12:46
Kontakt:

Sõdurioskuste baaskursus

Postitus Postitas reemet16 »

Kas mõni teadja võiks siinkohal välja tuua mida täpsemalt kujutab endast Kaitseliidu tegevliikme sõdurioskuste baaskursus?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja vastus palun saata aadressil baltiiski.otdel@fsb.ru ? :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
reemet16
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Dets, 2010 12:46
Kontakt:

Postitus Postitas reemet16 »

Kapten Trumm kirjutas:Ja vastus palun saata aadressil baltiiski.otdel@fsb.ru ? :lol:
No ega siis päris detailidesse ei pea laskuma...
Pidasin silmas pigem, et kas on Rohkem teooriat või relva käsitsemise õppusi või metsas jooksmist või riviõppust. Sellel tasemel info ei tohiks nagu eriti salajane olla ju...
Kasutaja avatar
kaevurmati
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 26 Mai, 2008 19:15
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas kaevurmati »

Alguses on TSOBKKl kavas relvateooria ja käsitlemine.Siis minnakse aga juba nädalavahetustel metsa ja hakatakse õppima kõike mida võitleja peab teadma ja oskama teatud situatsioonides :)
Eesti Wabariik.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

kaevurmati kirjutas:Alguses on TSOBKKl kavas relvateooria ja käsitlemine.Siis minnakse aga juba nädalavahetustel metsa ja hakatakse õppima kõike mida võitleja peab teadma ja oskama teatud situatsioonides :)
Kas kõik malevad on võimelised seda aastal 2010 läbi viima või tegelikkuses on nii, et päris ei ole ka - näiteks: Lääne-Eestis Haapsalus suudetakse aga Hiiumaal mitte (piirdutakse vaid öölasmiste jne ülesannetega). Elik, kas kompetentsi jagub, või on elementaarne TSOBKK ikka selline keberniit, mida juhitakse ülalt allapoole, mitte vastupidi. Ja kogu arendustegevus selle suunas toimub pika hambaga.

valgustage,
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Miks kaitseväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas setu »

Õhus on huvitav tendents. Kaadrikoosseisu hulgas ja reservohvitseride seas levib hirm Kaitseliidust ja kaitseliitlastest. Kõige otsesemalt tuuakse esile: "Me ei tea, mis seal toimub."
Viimati muutis setu, 09 Juul, 2012 16:17, muudetud 2 korda kokku.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi

Postitus Postitas TTA »

MIllisel saunapeol selliseid jutte räägiti siis? (Ja millises staadiumis?)
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas setu »

TTA: "MIllisel saunapeol selliseid jutte räägiti siis? (Ja millises staadiumis?)"
Üheks arengufaasiks võib pidada 23nda juuni Võidupüha paraadi. Isegi teleülekandes oli. Põhimõtteliselt just selline saunapidu ta oli - las see jääb aga igaühe otsustada. Parasjagu märjad oldi küll :mrgreen: Peale seda on antud teema ehk laiemaltki kõneainet pakkunud.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas soesilm »

Minu arvates oled sa Setu provokaator!
Nii lolli väite peale ei saa midagi mõistlikku vastata.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas OnuEnn »

see võib sulle uudisena tulla, aga kaitseliit on üks osa kaitseväest.

... ma muidugi olin paraadil ja vaatasin hiljem etv ülekannet, nii lolli juttu ei rääkinud isegi p.t..
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas oleeg »

Khm.
:scratch:

Huvitav teema.
Õhus on huvitav tendents....
Tuleb meelde lapsepõlves sageli kuuldud (tänapäeval üliharva) ütlus: "Kord on kärss kärnas, kord..."
Kes ei saa hakkama - see ei saa kusagil. Oled mees ja ajad õiget asja - saad hakkama küll!

"see võib sulle uudisena tulla, aga kaitseliit on üks osa kaitseväest."
:shock:
Mulle tuleb küll uudisena, tunnistan ausalt! Olen küll üsna algusest saati liitlane ja puha, kuid SEE on küll uudiseks!
Pigemini moodustavad Kaitsevägi ja Kaitseliit kokku Kaitsejõud ... :scratch: Aga no see on vist juba tähenärimine... :)

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas OnuEnn »

kuna ma kirjutasin väikeste algustähtedega st mitteametlikke nimesid, siis põrgatan tähenärimise tagasi.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas oleeg »

Kuna kogu teema on pöidlast imetud, siis võiksime siin vabalt põrgatada 8)
Samas olen juba vanaks jäämas ja hambad ka kulunud - ei jõua mina enam igat tähte närida :D

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Miks kaitsväelased kardavad kaitseliitlasi?

Postitus Postitas OnuEnn »

paraadi kõige teravam vastasseis oli ilmselt see, kui ma kuulipilduja õlal seletasin et sõjavägi jaguneb suurtükiväelasteks ja kahurilihaks ning saarlastega norisin.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist