paha poiss vene kroonus

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

paha poiss vene kroonus

Postitus Postitas ooblää »

Algaks sellest peale,et omateada olen ainus ,vist,kes vene kroonu vande pu..i saatis.Asjaolu järgmine.Pidulik vande lugemine.Üks käsi automaadi kabal,teises nn.tõotus.Kuna tuul keerutas lehti,mahalugemisega oli mul raskusi,siis keset vande lugemist vihastasin ja käratasin valju häälega "Pu..i kõik"Minu õnneks ei saanud keegi venkudest aru,eestipoisid ainult muigasid.Et ka nii on vene vanne saadetud heasse kohta.Aga ega see ei vabastanud kroonust.Lõuad pidada ja edasi teenida.
Mul meeldis teha igasugu katsetusi.Võtsin plastmassist automaadi õlinõu,panin püssirohtu täis,kahurimakaronid süütenööriks ja nagu õige mees kunagi seadsin sammud polgu välipeldiku poole.50 kohta kahel pool,keskel vahesein.Vaatan,üks kotkas kükitab pesal.Läksin vaikselt teisele poole,siristasin oma siristamise.Süütasin suitsuotsast kahurimakaroni ja viskasin õlipotsiku "kotkale" pesa alla.Ise marsisin välja,ajan teistega juttu,ootan,ei midagit.Siis käis üks tume pots.Mägedepoeg lendas peldikust välja,Näost täitsa valge inimene :twisted: ,püksid rebadel,kintsud ja alumine pool šokolaadikarva :twisted: ja ise teeb ainult õk,õk,õk.Mingi välismaakeel ,hakka või pedagoogiks. :twisted:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kuidas pääsesin kartsast;Varakevad,ehitasime viiekesi telklaagrit õppuste tarvis.Kuna väeosas ei elanud,Ühel oli sünna.Vaja tähistada.Läksin poodi,kuna lättlased vene vormi eriti ei austa,siis purssisin eesti ja venet pooleks.Järsku ei saa kärakat kätte.Ostsin siis laari kohalikku veinitehase veini,1 L. pullud.Poemamsel aitas veel pullud ära paigutada.Marsin poest välja,käes sai ja jupp vorsti.Kui järsku lendab nurgatagant välja polgu sampoliidi villis."Sõdur siia,mis sul põues","Ei midagi"."Lao see ei midagi villise tagaistmele"Noh hakkan siis laduma,1pullu,2.,3.,4.,5.,6.,polkovniku nägu venib järjest pikemaks(ei ole võimali) :shock: Sampoliit tuli ise appi,et kui suur varu mul põues on.Loeb pudelid tagaistmel üle ,10 liitrist veini. :shock: Kiidab,marss väeossa,seal räägime(Ühesõnaga kartsa). Keerasin selja,pea norus (kaotus mis sugune) :cry: .Sain paar sammu teha,kui polkovnik käsutab"Sõdur tagasi"Ja tõmbab mu seljatagant välja viimase ,11-da pudeli.Ahmis nats aega õhku ja saatis mu kuradile(sellisega pole midagi peale hakata(.Teist korda ei lasknud seda endale õelda,kadusin kähku metsa poole. :lol:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kas keegi on labidage tagaajanud BMP reaktiivmürsku.Mina olen ja ei soovita kellegil.Aga õeldakse,et lollil veab.
Tegevuskoht;30 km Riiast.Salajane tankiboks.Boksides sees 200 T-62 täis lahingvarustuses.Igal tankil slepis žilli kaheteljeline käru kütte,maskeerimisvõrkude ja lahing moonaga.Ja seda 30 km. Riiast.Venkudel oli ikkagi mingi hirm nahavahel.Kartsid Balti riike.
Nii,olin kuskilt hankinud BMP lahing mürsu.Lõhkepea krudisin otsast ära.Mul oli tarvis kätte saada reaktiivlaeng (suur mustast püssirohust makaron,katseteks :twisted: )Olin ehitust uurinud,aga ebapiisavalt.Jätsin kahesilma vahele,et mürsul oli topelt sütik.Alumise sütiku eraldasin ilma probleemideta ja kui hakkasin püssirohutoru välja võtma,siis käis prõks ja põlev makaron lendas kestast välja(hakkas tööle lisa sütik,mis kiirendas makaroni põlemist) :shock: Ja siis see makaron lendas tankkide ja kärude vahel edasi-tagasi.(põrkus,ühe takistuse vastast teise vastu)Minul esimene asi ,mis kätte sattus oli labidas.Hakkas ajujaht :twisted: ,kes keda.Kas mina makaronile,või makaron minule.Sain labidaga pihta,puruks :shock: ,põlevaid ja lendavaid tükke igal pool.Aga minu õnneks nad põlesid nii ära,et ei sattunud ei järelkärudesse,ega avatud torni luukidest sisse.Vot see oli extreem :shock: :twisted: :lol:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Ühesõnaga, maladets!

Aga kus täpsemalt see 30 km Riiast oli, ja mis väeosa(de)ga oli tegu? Kas väeosanumbreid mäletad?
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kui veneaegne sõjaväepilet lahti lüüa,siis loeb sealt väeosa nr.34469 Koha nimi on Adazi.Sealkandis asuvad(sid)tohutud pülügonid.
Aga seal ma olin ainult pool aastat.Tsirkust sai tehtud kuhjaga,ainult mis vene ohvitseridele ei meeldinud oli järgnev seik;
Poliittund (ajupesu igal hommikul a. 2 tundi),vihastasin ühe leitnandi peale,ajas mingit ila baltikumi kohta.Vaidlesin vastu.Kus sa tohid,õeldi selgelt,et sina Fašist ole vait.Ega ma ka alla ei andnud.Löödi teiste hulgast minema.AGA,seesama leitu oli korrapidaja ohvitser.Talle ei mahtund minu kriitika mitte kudagi sinna furaska alla ära ja aur lõi välja,leitnant läks keema.Kui tunnid läbi ,sattusime trepil vastamisi.Mina laskusin allapoole,tema ronis vastu.Ja kui mind nägi;rrrrrrr,näost lilla,hüsteeria,Ise karjub "Ma selle fašisti tapan"Kuna ta oli korrapidaja,siis oli tal makarov vööl.Selle ta rabas välja,tulistas umbes minu poole.Kuul tungis käe alla trepikäsipuusse.Minu reaktsioon oli järgmine,teist lasku leitu ei jõidnud teha,kuna minu 43 nr. kirsasaabas maandus talle ülevaltpoolt näkku.Kui nägin,et idioot hakkab tulistama,siis ma lihtsalt hüppasin talle ülevaltpoolt peale.See kiire reaktsioon mind vist päästis.Pärast seda intsidenti anti mulle tuusik Kaug-Itta,Hiina piiri äärde.Seal sai tsirkust rohkem kui vaja.Eks sellest tulevikus.
Muideks,seda leitut kohtasin hiljem Raekoja platsi (siis oli juba kapten).Astusin juurde,ütlesin ,et vestleks natuke.Mees pidi infarkti saama,kui mind nägi,ma ei imesta kui ta end täis lasi.Mulle piisas sellest,et ma nägin oma silmaga venku silmis surmahirmu(kabuhirmu).Lasin raisal minna. :twisted:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Riia all juhtus veel niipalju,et nägin oma silmaga ära kuulsa Riia tsaariaegse vangla.Seal asus esimesel korrusel karts,teisel dispatt.Mina veetsin esimesel korrusel kolm ööpäeva.Ja põhjus oli lihtne.Reklaami hukutav mõju.räägiti õppe tundides,näidati filme,kuidas BMP ujub. :roll: Tore on.Ükskord oli BMP "vabalt"käes,siis sai katsetusi tehtud.Noh ,kuskil 40 cm. läbimööduga männi lõikas läbi nigu niuhti +muhk otsaette.OK.Vaja proovida ka ujuvust.Sulla,sulla,läheb edasi küll,kurram,aga mingipärast läks ka põhja.Õnneks oli madal,a.2 m Abi tõin ruttu kohale,aga keegi kurivaim sai veel haisu ninna ja varsti oli ofitseridest koosnev publik kohal.prrrr,küll oli külm vesi :shock: .Aga trossi saime taha ja ka sitika veest välja.Miks nii vähe kartsas olin,vesi oli külm,prrrrr,kevad ikkagi,haigeks jäin.(minu õnneks)muidu oleks kurat seda teab mis minuga tehtud.Eks mind kaitses ka veel see,et roodukas keeras oma sapaka üle katuse,siis ma parasjagu tagusin seda üles. :wink: Suur haamer,mõned vedrulehed abiks,karbiidi keevitus,pärast 10 kg pahtlit peale.Algaja värk,aga hakkama sain. :twisted:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

:D :D päris head lood
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Lätist sattusin Kaug-itta ,Habarovski oblastisse.Operatiiv-taktilistesse raketi vägedesse.27 km Hiina piirini.Ükskord olin saanud kuskilt suureteralist musta rohtu.Olime õhta pesuruumis,üks dembel küsib,et mis sul seal on.Vastan,et püssirohi.See teeb suured silmad,näita.Valasin siis lauale hunniku rohtu,ilus püramiid oli.Ikkagi oma liiter-poolteist.Venku küsib,"Kas see põleb ka" :shock: Kurrat,ise dembel ja nii loll.Vihastusin ja kuna mul suits oli hambus,siis pistsin suitsukoni lihtsalt sinna püssirohu hunnikusse :twisted: Ise muidugi kükitasin kähku maha.Kuramuse ilus vaatepilt oli :wink: Suur suitsuseen tõusis lae alla :lol: justkui mini aatompommi plahvatus. :twisted: Seehetk sattus pesuruumist mööda minema korrapidaja leitu.Lööklaine viskas selle üle koridori teise ruumi laua alla :wink: See kõik anti andeks,aaga terve kasarmu oli tossu ja MÄDAMUNAHAISU täis, vot seda andeks ei antud :twisted: Ja jälle kolm päeva kartsas.Ohvitseride poolt pandi hüüdnimeks Diversant
Viimati muutis ooblää, 12 Juul, 2008 18:13, muudetud 1 kord kokku.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kas keegi teab ,kui palju sõidab ZIL-135 läbi 500L bensiiniga?(1 mootoriga,teine seisis)
Vastus: Ainult 60 km. :cry:
Ja mis sealjuures kõige huvitavam,kui masin teepeal ära tangiti a. 500 L.(raadio teel sai abi kutsutud) ja lõpuks poligonile jõudsime,siis oli jälle paagis vaevalt 100 L. :shock: ,peale 40 km. läbimist.
Ja kes ütleb,et imesid ei ole olemas?On.Ime seisnes selles,et leidsime kadunud bensiini üles.Muidugi kogus oli ainult 20 L.,aga selleeest puhtaim küte,mis veel vähegi olla saab ,joogipiirituse näol :lol: Täielik anomaalia. :twisted: Anomaalia oli see autopargi ülema jaoks,et kuda saab ikka üks masin ikkagi niipalju kütet võtta.Saab,sest üks vasktoruke oli katki ja keegi seda ei märganud :twisted:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Nagu eespool mainisin sattusin Kaug-Itta raketi vägedesse.Võib õelda,et mul vedas :wink: Sattusin kadreeritud väeossa.Eks tänu sellele pääsesin ka dedovšinast.Asusime suure jalaväe diviisi territooriumil,aga meie kasarmu oli teistest eraldi.Ega meid seal eriti ei sallitud,liiga vabalt elasime(pole vene kroonule kohane)Ofitsere oli vähe.Seerud täitsid ofitseride kohustusi.Kui sinna sattusin,siis oli divisjoni vanemaks üks Magadani kutt.Selgus,et sell on(oli)eestlane,kuigi ta ei osanud ühtki sõna eesti keeles.Ta vanaisa oli küüditatu.Kutt võttis mind oma nn. kaitse all ja mina pidin talle selle eest eesti keelt õpetama.Ja oli ka kohe teine seik,mis pani vanakesi mõtlema.Nagu noortele kohane,nii ka mina käisin köögis toimkonnas.Ükskord puhastasime ühe kutiga sibulaid(vannitäis :shock: oi seda vee valamist)Kui järsku kokk karjub ukse vahelt,et "rutem,rutem",saatsime heasse kohta.Nats ajapärast avaneb uks ja meile lendab kaela ämbritäis nõudepesuvett :? Kurrat,see ajas hinge täis.(Kokk oli uzbek,nimega Babadzan).Püüdsime koka köögis kinni ,"mida teha",aga köögipoolel olid suured katlad a.600L. ja 900L.,auruküttega,Pistsime koka siis suurde katlasse :twisted: ,katla luuk (kaas) kinni ja korraks keerasin auru lahti(momendiks) :twisted: Kuigi tšurkad sealiha ei söö,aga seakisa oskavad teha küll.oi,oi,oi,ja veel mis kisa sealt keedukatlast tuli. :twisted: Tulevikus olin selle sama kokaga head sõbrad.Kuramuse head bloffi oskas valmistada. :lol:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kuidas ma peakokaga sõbraks sain.Peakokk oli aser Alik.Igavene ülbus.Minul sai aasta teenistust täis,noored tulid peale.Nagu ikka,kõht sellidel kogu aeg tühi.Kroonutoiduga harjumatta.Tuleme, õhta karauulist (olin selleks ajaks juba seeru,Täitsin hetkel karauuli vahetuse ülema kohustusi) Noored kurdavad köht tühi.Sööklast möödudes,nägin,et peakokk vaaritab midagi veel.Trampisin sisse,et anna noortele midagi närimist.Vastuseks viskas ta mind suure 9L. alum. potiga. :? Aga kuna mul oli juhuslikult põues tankitõrje õppegranaat (sinna sisse käis spets padrun,mis tegi päris hea paugu) ,siis ma viskasin teda vastu,aga ainult granaadiga.hüüdsin ainult "Pikali,granaat" :twisted: Päris hea matakas käis (suletud ruumis) ,ainult üks aknaklaas läks katki :twisted: .Kokal olid püksid ka täis.Noored said süüa ja minul oli selle tembu eest toidulaual (tulevikus) alati lisa kausitäis lihaga. :twisted: :D :D
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

ooblää

Sa mees kirjuta oma seiklustest raamat. Ma naeran nii, et kõht kõveras Su kroonuelu, kusjuures kirjutad Sa huvitavalt.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Kui viitsiks kõik üles tähendada,siis saaks vist keskmise raamatu kokku küll.
Varasügis;sööklas hommikul poolhapu kapsas lihaga,lõunaks liha poolhapu kapsaga,õhtaks kapsas lihaga ja nii paar nädalat järjest. :shock: :? Ära tüütas.Ükskord otsustasin omletti valmistada.Õnnestus oma headelt sõpradelt kokkadelt välja kaubelda rest mune :lol: mmm,nämma,Minu teadmised kokanduses olid nagu nad oli.Kus valmistada,ei tohi ju vahele jääda.Võtsin köögist suure Al. poti,marssisin katlamaija.See oli kivisõe küttel.Ahjus veel mõned söed hõõgusid.Lõin siis kõik need 30 muna potti,soola ja pipart peale ja ahju. :lol: Kutid istuvad ümber ahju,kõigil ila jookseb (Pavlovi refleks).Vahepeal kergitasin poti kaant,mmm,liiga aeglaselt küpseb.Kiirendame,ventikas korraks tööle.Oooo, kuumus tõuseb.Vent seisma,noh nüüd peaks valmis olema.Oligi.Võtsin vastava hargi,(mis oli kohe katlamaja meestel selle jaoks valmistatud),Hakkan siis omletti ahjust välja võtma :shock: :cry: Kuumus osutus vist liiga suureks,ainult Al. poti ülemise äära koos sangadega saingi veel kätte. :cry: Nii vaatasid,pott seisis koos,aga ära puutu poolenisti sulanud alumiiniumi,unistus heast kõhutäiest varises laiali e. sulas kokku. Siit väike moraal.Kroonus on vaja kõrgemat haridust.Eriti keemia ja füüsika valdkonnas.
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
ooblää
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 13 Nov, 2005 22:09
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ooblää »

Mis me sest haridusest räägime;Ikka see sama kapsaepopöa.Aga värske kartul hakkas juba tulema (erapõldudel muidugi). Üks kord palus üks aser (Bakuust) Namik end kaasa võtta."Tema tahab ka tulla kartuleid korjama" Kes sind keelab,tule.Jõudsime põllale,vaatan,Namik käib mööda vagusid ,vaatab kartulilehtede alla,uurib vagude vahelt (Kutil oli kõrgem haridus ja 24 a.),imestunud ja pettunud pilk silmis :cry: . Küsin,"mida sa otsid,hakka kartuleid korjama." Namik vastu,"aga siin pole ju midagit" :cry: Sellepeale tõmbasin ühe pesakonna üles ja küsisin,"Mis need siis on?" :? Mnjah,alguses sain :shock: :shock: .Järsku hakkas jube kiljumine"Kartoška,kartoška,kartoška....." Namik roomab hullunult vagude vahel ringi,ise katkub kahe käega kartuleid üles,vahepeal hammustab lõuatäie,et kas on ikka kartul ja aina kilkab"Kartoška,kartoška..".Olen igasugu pulli näind,aga kuda inimene lolliks läheb,seda nägin esimest korda. :shock: Jooksin talle järele,raputasin ärkvele,"Mis sul juhtus"poisi aus ülestunnistus "Ma näen esimest korda kuda kartul kasvab" "Aga enne kroonut","Ema turult tõi" :shock: Vot sulle siis kõrgemat haridust. :lol:
kõik on võimalik,vaja ainult tahta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

imelik jutt et kadreeritud väeosades oli vähe ohvitsere,meil oli kah näiteks kadreeritud raketidivisjon -sõdureid oli 60 tk ,ohvitsere 40 tk,isegi raketiautode juhid olid majorid
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist