TUVASTADA Embleem

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Soome Embleem ...

Postitus Postitas just plain mean »

Sellist värvikombinaatsiooni kandsid Mikkeli ja Kuopio suojeluskuntapiiri. Ei usu, et meie soomepoistel oleks Soome kaiatseliiduga eriti pistmist olnud.
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Minujaoks tundmatu embleem veel...

Postitus Postitas sinivarrukas »

Pilt
Kasutaja avatar
sinivarrukas
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 10 Mär, 2010 15:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Minujaoks tundmatu embleem veel...

Postitus Postitas sinivarrukas »

Mulle meeldib. Tänud!
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Re: Minujaoks tundmatu embleem veel...

Postitus Postitas BackInAction »

Parandan, tegu on 1.Jalaväebrigaadi Tagalapataljoniga. :) Olgem ikka täpsed.
[i]"The best form of defense is attack."[/i](Karl von Clausewitz)
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1585
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas ambur123 »

Tere!

Sain oma kogusse ühe huvitava vana piirivalve embleemi, millist mina varem pole kohanud.
Muidu on see täpselt sama, kui tavaline tikitud ilvesega embleem, ent selle taust pole mitte hall vaid valge.

Link pildile on siin (ei oska seda otse foorumisse tõsta):
http://www.upload.ee/image/2544372/PV_valge.jpg

Kas on teadjaid, et millega täpselt tegu?
Aitäh ette!
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1585
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas ambur123 »

Nüüd sain pildi enda ka üles:

Pilt
Kasutaja avatar
umps
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 17 Juul, 2005 20:11
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas umps »

ambur123 kirjutas:Nüüd sain pildi enda ka üles:

Pilt
Algselt on alusriie ikkagi hall olnud, kuid intensiivsest kasutamisest aja jooksul valgeks muutunud. :wink:Mul kogus selline kasutamatta.
Manused
Foto0171.jpg
Viimati muutis umps, 26 Juul, 2012 16:49, muudetud 3 korda kokku.
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas Heigo »

Tegemist on kaheosalise tikitud embleemiga, mida väljastati 1992 aasta lõpust -1996 aastani piirivalve kaaderkoosseisule. Embleemi kanti paremal pool varrukal. Vasakul pool kanti samasuguse kujuga Eesti lipuvärvides embleemi. Pildil oleval embleemil on puudu eraldi ülal käiv tekst "PIIRIVALVE"
Ajateenijaid said samasuguse embleemi aga see oli üheosaline odavam variant ja oli tervikuna trükitud nii tekst "PIIRIVALVE kui ka ilvese kujutis mõõgaga.
Päris halli põhjaga olid trükitud ajateenijatele mõeldud embleemid. Tikitud embleemide värv varieerus natukene ka sõltuvalt partiist. 1995-1996 võis näha ka ajateenijaid tikitud embleemidega, mida varem anti ainult kaadrile.

Piirivalve resevkompaniil 1992 oli kaustusel oli ka veel helesinise põhjaga embleemid.


Nii kaua kui meie piiridel on piirivalve, püsib ka riik ja kosub ka rahvas.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1585
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas ambur123 »

Aitäh kaasfoorumlastele!
Ma juba arvasin, et olen tavalise embleemi asemel midagi paremat leidnud. Odavamad trükitud embleemid on mul täiskomplektina olemas, tikitutest on pildil olev alles esimene. Sinise põhjaga embleemi olen seni korra siin foorumis näinud, elusast peast mitte (ja oma kogusse vist ei jõuagi).

Huvitav, mis võiks embleemi taustariide nii valgeks muuta?
Ilvese, mõõga ja musta kolmnurga tikandite niitide värv on väga hea (erksad toonid, pildilt pole nii hästi näha), nii et nt päikese pleegitamine või pesukeemia see olla ei saaks… :shock:

PS: kas pole huvitav kokkusattumus, et meie taasiseseisvumisaja alguse piirivalve sümboolika oli väga sarnane Soome piirivalve omaga?
Ainult et nende karu asendati meil ilvesega, kes pöörati kurja näoga ida poole vaatama :P

Pilt
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas Heigo »

See karuga seostmine on 100% õige-idee võeti Soomest.
Miks meie ilves "ida" SUUNAS VAATAB seda küsisid ka venelased? Too aeg ei kardetud ja pehmed väärtused ei olnud esikohal.
Valgeks pleekis embleem läbi pesu ja ka loodusliku ultraviolettkiirguse toimel, lisaks olid mõningate partiide embleemid ka heledamad.

Mulle see embleem igal juhul on südamelähedane-ise ju kantud ja seda kombinatsiooni võiks kasutada tulevikus näiteks sissiüksustel.

Algul kaitsesime piiri, siis valvasime piiri nüüd teostame piiri üle järelvalvet.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1585
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas ambur123 »

Ühelt poolt on hea, et püüti uut „oma“ sümboolikat luua, ent mulle isiklikult meeldib piiripostiga kotkas rohkem, seda nii ajaloolise järjepidevuse poolest kui ka muidu visuaalselt on kena välimusega. Ega see ilvesega vappki iseenesest kole ole, lihtsalt see konkreetne variant on üsna äratuntavalt soomlastelt „kopeeritud“. Kuigi jah, tolleaegsed embleemid on kujunduselt ja teostuselt omamoodi armsad … lapsepõlv tuleb meelde.

Huvitav, kas sarnasus soomlastega oli sihilik (et kahe naaberriigi ametivendadel oleksid sarnased vapid) või lihtsalt oli kiire ning „tuuniti“ naabrite embleem sobivamaks?

Nt umbes 1990.a keskel oli Baltimaade tolliasutuste vahel arutusel plaan, et kõigi kolme riigi tolliametnikud kannaksid vormil sarnase kujundusega käiseembleeme: ümmargusel mustal väljal kuldne tollisümboolika ja tekst, embleemi keskel oleks varieerunud ainult riigi tunnus (meil kolm lõvi). Mõned toonased paberid kavanditega on õnnestunud oma kogusse ajaloo tarbeks kõrvale panna. Algatajaks oli Leedu, kui mu mälu ei peta, ning ühisest embleemist kahjuks või õnneks siiski asja ei saanud. Võib-olla oli üks põhjus selles, et pakutud ühisembleem oli liiga „copy-paste“ leedukate enda tolliembleemist ja seega teistel riikidel polnud huvi oma vappidest loobuda.

Ka teisel käisel käinud sini-must-valge vapikilp on siinmail varem kasutust leidnud, fotol viimase ilmasõja piirikaitse sõdurid:
Pilt

PS: kui Teil on juhuslikult veel mõni tikitud piirivalve embleem alles, siis olen huvitatud.
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas Heigo »

Seda embleemide loomist peaks uurima Piirivalve eruohvitseride.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks: vana piirivalve embleem

Postitus Postitas just plain mean »

Mul on meeles, et tikitud embleemid olid PV kaadrikoosseisule ette nähtud hallil vormil kandmiseks ja trükitud embleemid välivormi jaoks. Aga muidugi igaüks kandis nii, nagu heaks arvas (või nagu talle embleemid tagalameeste poolt pihku pisteti). Ajateenijad said põhimõtteliselt ainult trükitud embleeme (kui ma õigesti mäletan, siis "Mistra" tootis neid siiditrükis).

Sinine embleem polnud kaugeltki reservkompanii tunnus, pigem eristas seda seltskonda, kes tegi kaasa 1992.a. Piirivalve aastapäeva üritustel-rivistustel-paraadidel. Reservkompanii oli tookord muidugi S.Kollomi juhtimisel igal pool platsis, mistap nad ka sinist embleemi kõige rohkem kandsid. 1993.a. Vabariigi aastapäeva paraadil kandsid piirivalvurid juba halle embleeme.

Ilvesega embleem oli Ööveli idee. Heinz Valk joonistas istungite ajal pildi valmis, hiljem kombineeriti sellele juba piirivalve kunstnike pool soomlaste eeskujul mõõk juurde. Esimeses rahvuslikus tuhinas pandi embleemile ka kiri "Eesti piirivalve". Pisut hiljem saadi aru, et näiteks Läti piirivalve embleemil eestikeelset kirja vist ei kanna ja "Eesti" otsustati ära jätta. Peale selle loobuti liiga silmatorkavast sinisest värvist. Küll aga tekkis juurde rahvusvärvides vapikilp, mis otse loomulikult kopeeris IIMS aegset võitlejate eraldusmärki.

vt ka http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 8&start=90
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist