Peakaliiber 406 mm.

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Lemet »

alban kirjutas:
Lemet kirjutas:Tapalt Tallinnasse ainuüksi sõiduaega poolteist tundi... :scratch:
Kroonlinnast või Baltiiskist Tallinna reidile sõidab kordades kauem kui Tapalt Tallinnasse.
Ära jora, vaevalt Kroonlinnast väljumise peale keegi Tapalt sõitma hakkab, liigutama hakatakse vast ikka alles siis, kui BDK territoriaalvetesse siseneb. Kui siiski. Ning seda territoriaalmerd sõidab BDK kuskil 45 minutit. Ja Tapa torusid võib selle ajal juba kuskil mujal vaja minna.
Viimati muutis Lemet, 30 Juul, 2012 14:56, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pilt
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas TTA »

Ootootoot Trumm, ühes teemas sa oled igasugu suuremate formatsioonide vastaline sest neid on kerge avastada ja tabada, ja siin nüüd toetad sellise väga kalli ja staatilise kaitserajatise olemasolu?

Sa oled ju meil nii erudeeritud, palun loetle erinevaid idanaabri relvasüsteeme mis on suurema laskekaugusega kui see asi ning mida on selle pihta võimalik lasta nii merelt kui ka õhust? Ma arvan et neid tuleb rohkem kui kahe käe sõrmede jagu
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas andrus »

Fooruminohikud, ma ei saa aru, mida te siin teemas erudiidiga vaidlete?
Kas te siis ei tea, et siin teemas kehtib üks reaalsus - nõukogude Teise Maailmasõja eelne rannakaitsesuurtükk on absoluutne tegija ja kõik, mis Eestis viimase kahekümne aasta jooksul tehtud, on jällegi täiesti mööda?

Samas, näiteks selles teemas: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 78#p238178 sama erudiidi esituses on tegu hoopis teise reaalsusega - seal praktiliselt samad nõukogude suurtükid ei suuda merele tulistades suurt midagi korda saata. Siiski võib oletada, et seal teemas on antud suurtükkidel teistsugune maagiline omadus - nad suudavad sõita mööda Soome nõrga kandejõuga raudteed Soome südamesse ja sooritada seal lask, mis sovetiseerib Soome.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Lemet »

ja kõik, mis Eestis viimase kahekümne aasta jooksul tehtud, on jällegi täiesti mööda?
Vast lugupeetav laseb oma hiilgavat palet paista ja loetleb siinkohal üles, mida täpsemalt viimase 20 aasta jooksul Eestis rannakaitse osas siis ka tehtud on...Et saaks KT siis üksmeelselt hurjutada.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:
ja kõik, mis Eestis viimase kahekümne aasta jooksul tehtud, on jällegi täiesti mööda?
Vast lugupeetav laseb oma hiilgavat palet paista ja loetleb siinkohal üles, mida täpsemalt viimase 20 aasta jooksul Eestis rannakaitse osas siis ka tehtud on...Et saaks KT siis üksmeelselt hurjutada.

Äkki auväärt Lemet särab meie peale ja märgib ära miks oleks pidanud sellise staatilise rajatise, mille asukohta ei saa muuta ja mis on vastasele juba ammu enne konflikti teada ning tänapäevase täppismoonaga kergelt hävitatav, peale raha kulutama. Ei kindlasti, siis kui see toru terveks jääb kujutab ta ohtu vastasele jne. Aga isegi kõige madalamat arvamust omades vene armeest ei saa ilmselt keegi väita et see jäetaks terveks. Ja sellise rajatise hävitamine ei ole raske isegi vene õhuväele. Erinevalt näiteks mob. ladudest mida saab tühjaks vedada (hoone ise pole suurt väärt ju) või meie vaprast 1. JVBrigaadist mis ei ole ju juurtega maa sees kinni. Aga näe, see toru on. Ja ükskõik kui palju ettehoiatust konfliktist anda, kui just pole 100% efektiivsusega õhu ja raketitõrjet siis maha see ka võetakse.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Lemet »

Oot, aga miks peaks mina seda tegema??? Olen ma kuskil väitnud, et me peaks midagi sellist ehitama???? Kui meil Aegna patareid poleks vastu taevast lastud, siis oleks muidugi raiskamine selle omakäeliselt tänasesse seisu laskmine, nagu seda paraku paljude ajaloolist väärtust omavate ehitistega tehtud on. Andrus-poiss oli see kuldsuu, kes väitis meil siin rannikukaitse osas (kuna teema sellest pajatamas) 20 aasta jooksul tegusid tehtud olevat, las siis pajatabki, MIDA nimelt. Vaevalt ma ainus huviline oleks...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:Oot, aga miks peaks mina seda tegema??? Olen ma kuskil väitnud, et me peaks midagi sellist ehitama???? Kui meil Aegna patareid poleks vastu taevast lastud, siis oleks muidugi raiskamine selle omakäeliselt tänasesse seisu laskmine, nagu seda paraku paljude ajaloolist väärtust omavate ehitistega tehtud on. Andrus-poiss oli see kuldsuu, kes väitis meil siin rannikukaitse osas (kuna teema sellest pajatamas) 20 aasta jooksul tegusid tehtud olevat, las siis pajatabki, MIDA nimelt. Vaevalt ma ainus huviline oleks...

No relvasüsteemidena on meil mitmeid mis Tallinna lahe vms maabumiseks sobiva koha ebameeldivaks teevad. Dessantalustega duelleerimine on üldse omaette bisnis. See ei ole ainus dessanditõrje viis ja meetod. Ei, kindlasti, oleks äge kui meil oleks mõni patarei laevatõrje rakette veokitel, aga on ka odavamaid, lihtsamaid (ja vähem efektiivsemaid) lahendusi mis ei ole nii... üheülbaliselt suunatud ... ja neid saab kasutada ka mujal. Kes teab see teab, see foorum pole enam see koht. Seda enam, et sa tõesti poleks ainus huviline...
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Lemet »

Jaaa....kahju, et KT selle pildi maha võttis, kus need "...odavamad, lihtsamad ja vähem efektiivsed..." näha olid. Siiski, kui tõsiselt, siis dessantalustega duelleerimine pole kindlasti ainuke meetod, ka maabunud merejalaväelaste ükshaaval sõnnikuhargiga tagaajamine on võimalus, küsitav ainult, kuivõrd efektiivne. Korraga laeva põhjalaskmine oleks vast siiski kulupõhiselt tasuvam. Aga noh, kui lugupeetav väidab, et meil on rannikukaitse võime olemas, eks siis jääb üle austet kaasfoorumlast sõnast uskuda.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:Jaaa....kahju, et KT selle pildi maha võttis, kus need "...odavamad, lihtsamad ja vähem efektiivsed..." näha olid. Siiski, kui tõsiselt, siis dessantalustega duelleerimine pole kindlasti ainuke meetod, ka maabunud merejalaväelaste ükshaaval sõnnikuhargiga tagaajamine on võimalus, küsitav ainult, kuivõrd efektiivne. Korraga laeva põhjalaskmine oleks vast siiski kulupõhiselt tasuvam.
Kui see su argumentatsioon on siis ega sul muud tõesti üle ei jää kui mind uskuda...
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Lemet »

Jällegi jääb mulle segaseks, miks mina peaksin taas midagi argumenteerima Lugupeetud kaasfoorumlane TTA ise oli ju see, kes käis välja väite, et
...on ka odavamaid, lihtsamaid (ja vähem efektiivsemaid) lahendusi mis ei ole nii... üheülbaliselt suunatud ... ja neid saab kasutada ka mujal.
.
Millega siis lugupeetav nüüd rahul pole :dont_know: Seda enam, et ma ju olin siiralt nõus- kui lugupeetav kinnitab, et meil on rannakaitsevõimekusega kõik korras, siis ma usun teda. Ja ei taha isegi enam andruselt miskit loetelu saada, milliseid märkimisväärseid arenguid meil siin 20 aasta jooksul rannakaitses toimunud on...Sest lugupeetav kaasfoorumlane TTA ise kinnitas mulle, et pole põhjust muretsemiseks- rannakaitsevõimekus on meil olemas. :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas andrus »

Sõber Lemet, sa oled lugemisoskuse eesti keeles täiesti minetanud?

Sulle ju vastati juba, et meil on nüüd suurtükid nimega FH 70.
Kas mõnel ot_duraka_dlja_durakov.ru lehel kirjutati, et nendest mere poole tulistamine on rangelt keelatud?
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Lemet »

Tõepoolest, kuidagi ei tulnud selle peale, et nendest torudest jagub korraga nii ida ja lõunasuunale kui ka vähemalt nelja sadamat dessandi eest julgestama...Aga kas andrusele ei tundu, et ta nüüd suure saladuse välja lobises?? Sest...
Kes teab see teab, see foorum pole enam see koht. Seda enam, et sa tõesti poleks ainus huviline...
Nii et, kulla sõber- prindi välja ja riputa seinale. Et meeles püsiks.

Pilt

Ja mida need venekeelsed saidid sind küll segavad... :dont_know: Või üritad niisama vaimukas olla. Natuke ennasttäis suhtumine on siinseid foorumlasi üheselt lollideks pidada, kas sa ei leia. Sest huvilisi nende venekeelsete materjalidega tutvumiseks paistab olevat. Ja lolliks võidakse hakata hoopis sind ennast pidama.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Troll »

andrus kirjutas: Samas, näiteks selles teemas: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 78#p238178 sama erudiidi esituses on tegu hoopis teise reaalsusega - seal praktiliselt samad nõukogude suurtükid ei suuda merele tulistades suurt midagi korda saata. Siiski võib oletada, et seal teemas on antud suurtükkidel teistsugune maagiline omadus - nad suudavad sõita mööda Soome nõrga kandejõuga raudteed Soome südamesse ja sooritada seal lask, mis sovetiseerib Soome.
Oi ei, foorumikülastaja andrus, maagilised pole mitte need nõukogude raudteekahurid, vaid hoopis Soome raudteed, nimelt ÜHESUUNALISELT maagilised! Needsamad raudteekahurid toodi ju Hankosse mööda neidsamu "nõrga kandejõuga Soome raudteid". Aga ju siis mingil maagilisel viisil muutuvad need raudteed teises suunas sõites liiga nõrgaks...
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Peakaliiber 406 mm.

Postitus Postitas Laiakas »

Ma natuke kahtlen, et kui avastatakse, et näiteks Mistrael Lenska alt välja aerutab ja isegi teades, et see paat on täismehitatud dessandiga ja puha, keegi meil telefoni rabaks ja annaks käsu haubitsad järgi haakida ja Tallinna poole saata. Kui oleks statsionaarsed komplekteeritud rannakaitse elemendid, piisaks aga lihtsalt meeskonnad tornidesse saata...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist