"Taskunoaabi"

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
donl
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 31 Okt, 2011 1:15
Kontakt:

Re: "Taskunoaabi"

Postitus Postitas donl »

Kõige paremad-moodsamad terasemargid nugadel on USA pulberteras S30V, uuem ja veelgi kõvem S35V- mis põhiliselt ainult USA kvaliteetnugadel kasutuses(vist peaaegu strateegiline kaup..), Spyderco, Kershaw, Benchmade ja mõned teised. Kõige Hi-techim on ZDP189 mis on tõeliselt kõva teras ja hoiab ülihästi tera, kuid ka teritamiseks on vaja oskusi ja õigeid vahendeid. Aga need on suht kallid noad, igaljuhul üle 100€. Küllalt hea teras on ka 154CM, eriti laialdaselt USA nugadest kasutusel Benchmade ja Emersoni poolt. VG-10 on kvaliteetne Jaapani teras, odavam ka, kuid midagi paha pole öelda. Muidugi kaugel S30V-st või ZDP189-st, ka 154CM on parem..Kershaw kasutab palju Rootsi terast, Sandvik 14C28N, mis on hea hinna-kvaliteedi suhtega.
Sellised levinumad ja odavamad keskklassi terased, aga ka pehmemad, kuid lihtsamini teritatavad, on vast AUS8, Jaapani oma ja viimasel ajal väga palju Hiinast tuleb nende kohalikku 8cr13MOV, 9cr14MOV- mis suht sama tase AUS8-ga olevat.
440C samuti levinud terasemark, suht sama mis 154CM. 420, 440A juba ei soovitaks, pehmed.
Aga üldiselt ka USA brändide noad, mis pole USA-s toodetud vaid Hiinas, tulevad kõik Hiina terasest, tavaliselt seesama 8cr13, mis tegelikult on täitsa ok teras, arvestades ka hinda.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: "Taskunoaabi"

Postitus Postitas ruger »

Kuna taskunuga vaja siis alla 440C terase ei ole mõtet võtta. AUS6-8 on päris head-SOG nugade teraseks on see. Kui tahad endale nuga osta siis heida pilk kindlasti peale ebay lehekülgedele. Sama Gerber on seal saada kohe ca 20 euriga...-Eestis maksad pea 44 euri+ooteaeg+saatekulu. Nugade valik on tõesti lai ja sellles segaduses midagi head leida on omaette küsimus. Samuti on igasuguseid margivõltsinguid terve internet täis.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
tonspal
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Aug, 2012 1:31
Kontakt:

abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas tonspal »

küsimus siis järgmine et kui ma tahaks tellida välismaalt mingit taskunuga ,ega seda tollis ära ei võeta ? saab üldse välismaalt eestisse nuge tellida ? plaanis osta http://www.gerbergear.com/Tactical/Kniv ... e_22-41433 või http://www.gerbergear.com/Essentials/Kn ... _31-002184 . võite ka soovitada häid nuge
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas alban »

Niikaua kui asi on Eestis tsiviilkäibes lubatud, siis võid vabalt neid posti teel tellida ja toll ei võta neid ära. Kui ese tuleb väljastpoolt Euroopa Liitu, siis arvesta, et pead käibe- ja tollimaksu maksma. Maksude kohta saad täpsemalt infot http://www.emta.ee.
tonspal
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Aug, 2012 1:31
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas tonspal »

vaatasin järgi et mis on tsiviilkäibes lubatud .kui ma õieti aru sain siis on need lubatud ja tänud info eest
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas pagan »

tonspal kirjutas:võite ka soovitada häid nuge
Tohib küsida, et mis on sinu jaoks hea nuga? Mida sa sellega teha tahad? Mis on noa puhul headus?

See hea noa soovitus on mul pannud mõtte liikuma. - Äkki ostaks omalegi HEA noa.
Mõni fanatt teeb käsitööna ka noa Tungsten Carbide-ist, teemandilähedane materjal. (wolfram-süsinik komposiit) Aga selle tera ei paindu ja tulemuseks on kallihinnalised tükid kui maha pillad või valesti painutad.
Selle Tungsten Carbiid noaga ei saa sa taldrikul liha lõigata, kuna see nuga lõikab peale klaasi ka portselani.
Teritada on raske - vaja on teemandipuruga kaetud lint lihvijat. Pigem saab selle noaga teritada tavalisi nuge sest Tungsten Cabiidnuga lõikab tavalist teras nuga nagu tavaline terasnuga lõikab alumiiniumi/magneesiumi.
Positiivsest küljest vaadates tuleb seda ka harvem teritada - kord kolme aasta jooksul.
Tera kaalub palju ja ettevaatamatusest maha pillates teeb tera palju kahju. - lendab läbi jäsemete.
Ise seda nuga pole käes hoidnud, olen selle kohta vaid netist lugenud.

Otsides googlest "toughest knife in the world" ujus ette http://www.rockstead.jp
Ainult, et nende noad on ainult kaetud teemandilaadse materjaliga ja maksavad 800$. Kuupalk natuke palju noa eest.

Pealegi ma pole otsustanud, kumb mulle rohkem meeldib - kas fixed blade või folding? - Kas jäigalt pidemega seotud teraga või lahtikäiva (tera käib pidemesse kokku).
Seda kokkukäivat on kergem taskus kaasas kanda.

Oskab keegi soovitada "world toughest" nuga 50-100€ hinnaklassis?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
tonspal
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Aug, 2012 1:31
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas tonspal »

minujaoks on hea nuga selline mille tera püsib kaua teravana ja on ka hea kvaliteediga ja kasutan ma teda igapäevase tööriistana .
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas Larry »

Oskab keegi soovitada "world toughest" nuga 50-100€ hinnaklassis?
Ma julgen soovitada soomlaste M95 Sissipuukko´t, selline: http://www.varusteleka.com/product/veit ... lang=en_US Lihtne, tugev ja praktiline.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas OnuEnn »

seda "parim nuga" teemat on laias maailmas palju arutatud, ka matkafoorumites.

lõpuks jõutakse enam-vähem ühele järeldusele - parim universaalnuga on meilgi saadaolev mora puss, odav ja praktiline.

aga gerberi asju peaks eestis saama uurida fiskarsi kaudu, gerber on juhtumisi nende oma.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas ruger »

Soome sissipuukko on tegija nuga jah. Hea noa otsingul võiks ebay-d külastada. SK-5, AUS-6, AUS-8, VG-8, VG-10, 12C27 terased võta valikusse. Samas eelpool nimetatud küsimused on aktuaalsed. Mille jaoks ja mis on hea nuga... :scratch: Oleneb, mida taga ajad noa valikul. Iga nuga on personaalne valik. Ühele meeldib tütar, teisele ema. Taskunugade valik on nii suur, et sealt midagi head leida, mis kaua vastu peaks ja hea oleks, on raske. Põhimõtteliselt kulub ka 440 teras selle hulka. Hea teritada ja odav.

Firmadest vaata Fiskars(Gerber), Camillus, Cold Steel, CRKT, Buck, Spyderco...

Samuti pakutud Mora nuga on hea valik. Selle hinna eest saab aastaid vastupidava noa. Peaks müüdama ka igas ehitustarvete poes.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas mx77 »

OnuEnn kirjutas:seda "parim nuga" teemat on laias maailmas palju arutatud, ka matkafoorumites.

lõpuks jõutakse enam-vähem ühele järeldusele - parim universaalnuga on meilgi saadaolev mora puss, odav ja praktiline.

aga gerberi asju peaks eestis saama uurida fiskarsi kaudu, gerber on juhtumisi nende oma.
Liitun Onu arvamusega, Mora puss on väga hea. On olemas eri versioone iga suurusega käele ja tera on parim saadaolev Sandviki teras, mida hinnatakse asjatundjate seas väga kõrgelt. Ja hind on selline, et kui ära kaob ei nuta krokodillipisaraid.
Ainuke viga, et viimasel ajal on meie tööriitsapoed vallutanud mingid hiina ehituspussid ja õiget Morat peab päris otsima. Viimati nägin Tööriistamarketis. Würth müüs ka vist militaarrohelist malli.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas Madis22 »

Mis te jutu ikka pussidele viite, kui teine taskunuga tahab?

Parim taskunuga oli see, mille isa kinkis mulle siis, kui ma olin miski 7-8ne. Lühikese (8-10cm), kuid jämeda ja laia pisut tömbi teraga, millega minusugusel patsaanil paras puid lõikuda ja rahmeldada, kartmata riista või ennast liialt ära lõhkuda. Metall oli parajalt pehme, et sai ka kruusi- või taldrikupõhja peal teritada. Pold luisu otsimise muret. Tera käis piisavalt jäigalt, et polnud hirmu, et see tegutsemise käigus äkki kokku tagasi läheks ja mu sõrmed seeläbi ohtu võiks sattuda. Käepide oli punane - siiamaani imestan, et kuis ma selle ära suutsin kaotada.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas OnuEnn »

minu soovitus baseerus algse küsimuse osal "võite ka soovitada häid nuge".

klassikaline victorinox/wenger on kahtlemata lollikindel valik, neid on nüüd saada ka muudes toonides kui punase käepidemega. mul ripub üks selline baasmudel võtmetega ühes pundis alati käepärast.

aga tihti on jäik nuga palju parem valik.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas ruger »

Oleneb kui tactical nuga tahad 8) Valikusse siis SOG Seal Pup, Glocki nuga, Soome sissipuuko, Fallkniven F1, Cold Steel Leatherneck SF, Gerber Warrant, Gerber LMF II, Gerber Prodigy, Ka-Bar, Böker, Aitor. Kallimast klassist valikuks veel Extrema Ratio. Neid küll päris taskunugadeks ei peaks. Internetist noa ostmisel peab arvestama, et saada võib odava hiina koopia sama raha eest.

Head valikut nugadest näiteks näed lehelt http://www.teraasekeskus.com/tuotteet.a ... et&lan=eng Ligikaudu saab ka hinnad siis teada.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: abi taskunoa ostmisel

Postitus Postitas metssiga »

ruger kirjutas:Oleneb kui tactical nuga tahad 8) Valikusse siis SOG Seal Pup, Glocki nuga, Soome sissipuuko, Fallkniven F1, Cold Steel Leatherneck SF, Gerber Warrant, Gerber LMF II, Gerber Prodigy, Ka-Bar, Böker, Aitor. Kallimast klassist valikuks veel Extrema Ratio.
See ju päris svartsenegerite valik. Ostke lähimast ehituspoest töönuga ja see ajab kõik asjad ära, on nii tööriist kui vajadusel relv. Ja kui p..sse läheb, saab kohe ja odava raha eest uue. Ise ostsin kunagi ühest jahi- ja relvapoest rootsi sõjaväenoa, mida kuningamaal antakse igale noorsõdurile koos muu kraamiga. Ega ta päris halb polnud, aga ehituspoest oleks lausa mitu nuga saanud ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist