Väike paugukas

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Väike paugukas

Postitus Postitas General »

Kas sellised on tsiviilkäibes keelatud ja mis masinad neid tarvitasid?

http://www.upload.ee/image/2636864/DSCN7230.jpg

http://www.upload.ee/image/2636866/DSCN7218.jpg

Pilt

Aitäh.
Viimati muutis General, 30 Aug, 2012 14:29, muudetud 1 kord kokku.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas alban »

Tundub nagu 7,62x39 Kalašnikovi moon. 539 on Tuula padrunitehase kood. 59 peaks näitama tootmisaastat.

Tsiviilkäibes keelatud kui sul puudub padrunite kollektsioneerimisluba või relvaluba 7,62x39 mõõdus relva jaoks.
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas General »

On miski vahe kah kas on punase või sinise otsaga?
hulgus
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 11 Mär, 2009 22:58
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas hulgus »

Lihtsalt uitmõte...
Nõukogude ajal oli au kokku puutuda naelapüstolitega, mis "tulistasid" 50mm naelu mistahes betooni, isegi 2mm metalli ei olnud takistuseks. Energiat said ~5mm padrunitest, (tundusid TOZ-i jms-ga samas kaliibris).
Ventilatsioonimehed kes neid "püsse" kasutasid, väitsid olema veel suurema "kahuri" mis tarbis ka suuremat moona ja suutis lüüa 3" naela ühe laksuga mistahes tugevusega betooni.
Padruni otsad olid markeeritud analoogselt erinevate värvidega, vastavalt padruni löögijõule, sinine, kollane, punane.
Ulan-Ude40, 75274
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas ppp »

On vahe, mis värvi otsaga. Ja peaks olema rahuliku rahvamajanduse ülesehitamisel kasutatud "augupüssi" moonaga, millega lasti auke paneelidesse jms ehituskonstruktsioonidesse, midagi analoogset "naelapüssidega". Ise pole tarvitanud ega lasknud, nii et võin ka eksida.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas hillart »

See on siiski see "pärispadrun". Paukmoon AK47-le, jne.
Naelapüstoli moon, mida venemaal senimaani kasutatakse, on küll samasuguse kesta tagumise osaga, kuid lühem, ca. sinnamaani, kust algab pudelikujulise padrunikesta diameetri vähenemine. :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas alban »

General kirjutas:On miski vahe kah kas on punase või sinise otsaga?
Väidetavalt vene päritolu moonal ei ole, lihtsalt on kasutatud seda värvi, mis parasjagu kättesaadav oli, et kinnipressitud osa oleks vee- ja niiskuskindel.

Mõni jälle väidab, et värviga eristati paukpadruneid (imitatsioonivahendeid) nendest padrunitest, mida kasutatakse püssigranaadi laskmiseks aga kas see 7,62x39 kohta ka kehtib, ma ei tea.
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas General »

Tegin natuke uurimustööd ja paukpadrunid ei paista küll keelatud olema. Relvaseadustes pole mingeid viiteid nende kohta. Pealegi saab ju igaüks omale sportpüssi osta ja sellele vabamüügist moonagi.

On mul õigus?
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas gruppen »

ei tea mismoodi sportpüss vabamüügil on? Mina loen relvaseadusest muudmoodi välja. Või on mul mõisted tõesti segamini läinud aja jooksul....

ja lisaks relvaseadusele on olemas ka see: lõhkematerjaliseadus

Mis seal peitub ei tea. Äkki on ka vastus paukmoona kohta. Pole minu asi, ei oska peast öelda.
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas General »

gruppen kirjutas:ei tea mismoodi sportpüss vabamüügil on? Mina loen relvaseadusest muudmoodi välja. Või on mul mõisted tõesti segamini läinud aja jooksul....

ja lisaks relvaseadusele on olemas ka see: lõhkematerjaliseadus

Mis seal peitub ei tea. Äkki on ka vastus paukmoona kohta. Pole minu asi, ei oska peast öelda.
Vabandan, mõtlesin selle all stardipüstolit. Relva.ee lehel näiteks kirjutatakse, et ei ole vaja miskit luba. Paukpadruneid vaid ei saadeta posti teel.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas hillart »

Pealegi saab ju igaüks omale sportpüssi osta ja sellele vabamüügist moonagi.

On mul õigus?
Vaat, ega ei ole ikka küll. Asi on nimelt selles, et relv, millega taolistest padrunitest paugu kätte saab, peab olema kas AK-47 või siis muu taolise padruni jaoks tehtud tulirelv. Ja need pole muidugi mitte ainult sõjarelvad, sest on olemas ju ka vastavate sõjarelvade tsiviilkäibesse müüdavad mudelid, millistel salve mahtu vähendatud on ja missugused vaid üksiklaskudega tulistavad.
Ja lihtlabase stardikaga taolist tõsist riista nüüd küll võrrelda ei saa sellel samusel põhjusel, et stardikad taolist moona ei tarbi mitte. Ja pole kunagi mitte tarbinudki. Ning ei hakata kah tarbima.
Äärmisel juhul võiks seda padrunit kasutada näiteks nn. saluudurelvadel. S.t. relvadel, missugused küll väliselt nn. pärisrelva meenutavad, kuid millise rauast siiski kuul välja ei lenda kuid mis lasu heliefekti siiski saavutada võimaldab. Paraku EV relvaseadus taolist kategooriat ette ei näe (Saksamaal küll, kus need dekorelvadena müügis on) ja ametlikult oleks taoline riist meie seadusesilmadele üks äraarvamata ohtlik aparaat, millise omanikku selle tõsiasjaga seoses karm paragraf ootamas oleks. Sellel nimelt on LUKK, kui relva oluline osa, täiesti töökorras ja tõsiasi, et rauast miskit läbi ei käi, ei olegi seepeale enam teab-mis tähtis asjaolu. :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas traatjalg »

Energiat said ~5mm padrunitest, (tundusid TOZ-i jms-ga samas kaliibris).
Ventilatsioonimehed kes neid "püsse" kasutasid, väitsid olema veel suurema "kahuri" mis tarbis ka suuremat moona ja suutis lüüa 3" naela ühe laksuga mistahes tugevusega betooni.

Suuremad olid tehtud mosini ehk vene vindi padrunist vast nii 2,5 cm pikkused.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas alban »

General kirjutas:Tegin natuke uurimustööd ja paukpadrunid ei paista küll keelatud olema. Relvaseadustes pole mingeid viiteid nende kohta. Pealegi saab ju igaüks omale sportpüssi osta ja sellele vabamüügist moonagi. On mul õigus?
Alustame A-st ja B-st. Paukpadrun koosneb padrunikestast, selles asuvast püssirohust ja sütikust. Relvaseaduse § 18 lg 2 ütleb, et:

"(2) Piiramata tsiviilkäibega padrunikomponendid on kuulid, haavlid ja padrunikestad."

Seega kui sa omad sellist padrunit ilma, et sul oleks padruni kollektsioneerimisluba või relvaluba, siis sa omad ilma loata püssirohtu ja sütikut. Püssirohi ja sütikud on tsiviilkäibes piiratud asjad s.t nende omamiseks ja valdamiseks peab sul olema vastav luba.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas EOD »

Põhimõtteliselt ei trügi juristide töömaale. Eelistan end pigem tavoti ja muu sarnase puhtama kraamiga määrida. :lol:
Siiski on sõltumatu ja demokraatliku tarkades seadustes selgelt kirjas, et paukmoon on piiramata tsiviilkäibega. Kuskil pole kirjas, et selle moona jaoks peaks ka sobivaid relvi saada olema. (Kuigi oma ametlikult registreeritud SKS-st võiksin tegelikult sellistega plärtsutada.)
Samas püssirohi kui lõhkematerjal (heitev- ehk paiskelõhkeaine) on paha-paha (kui just ei tõesta, et kasutad seda oma padrunite laadimiseks.)
Seega nende padrunite omamine kelle poolt iganes on perfektselt seaduslik, nendest püssirohu väljaurgitsemine aga kriminaalne tegevus (lõhkematerjali ebaseaduslik käitlemine.)
Parandagu mind targemad kui eksin.
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Re: Väike paugukas

Postitus Postitas General »

alban kirjutas:
General kirjutas:Tegin natuke uurimustööd ja paukpadrunid ei paista küll keelatud olema. Relvaseadustes pole mingeid viiteid nende kohta. Pealegi saab ju igaüks omale sportpüssi osta ja sellele vabamüügist moonagi. On mul õigus?
Alustame A-st ja B-st. Paukpadrun koosneb padrunikestast, selles asuvast püssirohust ja sütikust. Relvaseaduse § 18 lg 2 ütleb, et:

"(2) Piiramata tsiviilkäibega padrunikomponendid on kuulid, haavlid ja padrunikestad."

Seega kui sa omad sellist padrunit ilma, et sul oleks padruni kollektsioneerimisluba või relvaluba, siis sa omad ilma loata püssirohtu ja sütikut. Püssirohi ja sütikud on tsiviilkäibes piiratud asjad s.t nende omamiseks ja valdamiseks peab sul olema vastav luba.
Eraldi paistavad kõik need asjad lubatud olevat, sest üsna hiljuti oli juhtum, kus kapo uuris puurimise teel tuvastatud padruneid (sütik oli terve) ja tunnistati ohutuks, tagastati omanikule. Ka püssirohi eraldi ei ole keelatud minu teada, kasutatakse neid ju ilutulestikuski ja kohalik miilits pajatas kah nõnda... Loomulikult on paukpadrun nende komponentide süntees ja täitsa teine asi, niiet kui keegi targem teab, võiks ammendava vastuse anda ses osas. :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist