NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
urmet48
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 03 Juul, 2008 22:52
Asukoht: DAGÖ
Kontakt:

NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas urmet48 »

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=65179360


Minu arvates pisut vigane tsenaarium. Ju see homme näeb, mis tegelikult toimuma hakkab.
Uudishimu pole patt!
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas rbl »

Mis selles õppuse stsenaariumis sinu arvates siis nii erilist on?
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas allatah »

Ma ei julgeks öelda, et vigane, vaid pigem ütleks selle artikli põhjal, et segane stsenaarium.
„Siin juhtuvad imed,“ ütleb kolonelleitnant Stephen Segrave ekraane täis ruumis. „Iga hetk hakkame me ründama Narva elektrijaama,“ selgitab ta õppust Hiiumaa päästmiseks.

Õppuse stsenaariumi järgi liitub tavapärasele ohule „Bothniast“ siseoht terrorismi näol.
Pakun huupi, et selle Bothnia all pole mõeldud Botnia lahes olevaid Eestit juba pikka aega ohustavaid kuritegeliku reziimi kontrolli all olevaid saarekesi vaid ikka ühte meie kahest heast maismaanaabrist.

Ma saan aru, et see on ikka staabiõppus, et mingeid rangereid meil Hiiumaale ei tule, või ma eksin?
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas see kol-ltn ei näeks targem välja, kui ta enne oleks Eesti geograafia vähemalt 4. klassi tasemel endale selgeks teinud.
Või on Telhvi klikimeistrid selle teksti tootnud?
Hiiumaa vabastamiseks rünnata Narva elektrijaama (jättes sellega ülejäänud Eesti elektrita) (mis arvate, mis juhtub siserahustustega seepeale)....
Tase..... :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas TTA »

Kapten Trumm kirjutas:Kas see kol-ltn ei näeks targem välja, kui ta enne oleks Eesti geograafia vähemalt 4. klassi tasemel endale selgeks teinud.
Või on Telhvi klikimeistrid selle teksti tootnud?
Hiiumaa vabastamiseks rünnata Narva elektrijaama (jättes sellega ülejäänud Eesti elektrita) (mis arvate, mis juhtub siserahustustega seepeale)....
Tase..... :dont_know:
Tihtipeale ei kajasta ajakirjandus päris täit pilti vaid nopib vaid põnevamad laused (kontekstist) välja. Näiteks võib vabalt olla et õppuse stsenaariumi kohaselt hõivasid narva elektrijaama samuti kurjad terroristid ja nüüd igasugu eriüksused teevad operatsiooni et seda vabastada.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas kaur3 »

Kas Eesti ei olegi mitte NATO seisukohast saar? Eriti kui Itaalia suunast vaadata :)

http://www.independent.co.uk/news/uk/ho ... rnalSearch
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas soesilm »

Ma kohe imestan, et siin pole seda teemat üldse kommenteeritud!

http://epl.delfi.ee/news/eesti/pommuudi ... d=67054896
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas Jalutu »

:D
Tavaliselt kirjutatakse sellest, mis tuttav tundub...
Igati korrektne ja põhjendatud stsenaarium, mis seal ikka.

Keegi märkis üleolevalt:
Kas see kol-ltn ei näeks targem välja, kui ta enne oleks Eesti geograafia vähemalt 4. klassi tasemel endale selgeks teinud.
Tõele auandes võib see mees tõenäoliselt paljudele Eesti sõjageograafiat ja palju muudki tutvustada-õpetada...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas soesilm »

Eelmise aasta segases stsenaariumikirjelduses tuleb vist süüdistada ajakirjandust, sest tegelikult ei toimunud tegevus ju ainult Hiiumaal (vt artklit).
Aga selle aasta tegevus on veel vingem ja seepärast märkimisväärne. Või mis? Samas ega NATO kunagi Eestit päästma ei tule. Teevad niisama pulli, kulutavad ressurssi mingi Hiiumaa stsenaariumi peale.
gooligan
Liige
Postitusi: 1248
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas gooligan »

Oli au olla Lätis paar päeva (täiesti tsiviilasjade pärast). Ööbimine Raddisson Latvias. Vaatepilt oli võimas - iga paari minuti tagant toodi MP sireenide saatel sõjaväelasi hotelli, kus jätkuseid "staabiharjutused". Nende elukutselistega luurele minna küll ei julgeks.
Loodan, et need, kes Poolas kuskil metsas istuvad seda teada ei saanud.
Hotellis voolas naps voolas ojadena ning kuuldavasti oli ka Riia stripiklubidel minekut kõvasti.

Millegipärast kangestus selline nägemus - 5* hotelli Skybaaris kohalikele tüdrukutele oma võimu näidata sooviv "komandör" tellib endale järjekordse martini, võtab demonstratiivselt telefoni ning teeb Poola kõne käsutades kõik mehed 40km rännakule.Gaasimaskides.
Ja ise jutustab tibigga edasi ning tõmbab sisse järjekordse sõõmu Martinit ning kirub, et jook on liiga soe.

Liftis ühe joviaalse prantslasega jutustades selgus, et ärgu ma kartku - Riiat nad vallutama ei hakka. Õppuse vaenlaseks on venelased. Mitte mingid väljamõeldud tegelased.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas viiking »

Martini paha jook, viin sügavast külmast, mnjaah...

Mõnele ohvele vaatamata õppuste kavast ja vaenlasest rääkides v siis mitterääkides, oleks pidanud Radissoni liftis peksa andma, nii profülaktika mõttes ja solidaarsusest 8)
Tea palju siis enam seda Martinit oleks keegi tahtnud. Ja naisi...

Koju emme juurde esimese lennuga :arrow:
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas soesilm »

Päris kõva sõna ...
... iga paari minuti tagant toodi MP sireenide saatel sõjaväelasi hotelli ...
Hotellis voolas naps voolas ojadena ning kuuldavasti oli ka Riia stripiklubidel minekut kõvasti
Millegipärast kangestus selline nägemus - 5* hotelli Skybaaris kohalikele tüdrukutele oma võimu näidata sooviv "komandör" tellib endale järjekordse martini, võtab demonstratiivselt telefoni ning teeb Poola kõne käsutades kõik mehed 40km rännakule.Gaasimaskides. Ja ise jutustab tibigga edasi ning tõmbab sisse järjekordse sõõmu Martinit ning kirub, et jook on liiga soe.
... mul on tunne, et siin kirjutaja on sama jamesbond-javeidikõvem nagu liftis jorisenud joviaalne "ohve".
Nagu ma aru saan, siis gooloigani arvates on vähemalt Riias toimunud üritus naturaalne jama?
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas viiking »

Lihtsuses peitub sharm...võlu...

Iseasi hr. kamraadid et mis oleks edasi kujunenud kui olekski paarile ohvele v kui juba anda siis enamalegi...peksa antud...

Mis edasi? Prognoosida ei tahaks. Juhtuda oleks võinud siis juba halvimat. Mitte üks ühele, vaid skandaal oleks suur ja võiks viia suurte jamadeni...

Kui eksin, parandage.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas soesilm »

Sa viiking paistad nii kõva vend küll olema, et võiksid selle ära proovida. Mis sa siin niisama luulutad!
Kuigi ma ise provotseerin siin, siis vastust ma ei oota ... vähemalt mitte enne kui sa oma kõvatamise teoks oled teinud 8). Mind huvitab antud õppus rohkem kui paari jobu (ohvitseri) seiklused kuskil kõrtsis.
Mind huvitab rohkem see, kuidas siinsed NATO skeptikud või uskujad neid õppuseid kommenteerivad.
Minu arvates on need õppused tõestus sellele, et Eesti võib loota liitlaste abile, siis kui meil jamaks läheb.
Minu arvates on õppus Steadfast Jazz positiivne areng meie julgeolekus.
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Re: NATO kiirreageerimisüksus harjutab Hiiumaa vabastamist

Postitus Postitas Actual »

soesilm kirjutas:Mind huvitab rohkem see, kuidas siinsed NATO skeptikud või uskujad neid õppuseid kommenteerivad.
Minu arvates on need õppused tõestus sellele, et Eesti võib loota liitlaste abile, siis kui meil jamaks läheb.
Ma ei näe, kuidas õppused on seotud sellega, et Eesti võib loota liitlaste abile, kui jamaks läheb. Kui jamaks läheb, teeb iga NATO riik poliitilise otsuse, kas tulla appi või mitte. Poliitilise otsuse teevad poliitikud oma riigi ja rahva huvides. Miks arvate või olete veendunud, et NATO riikide ja rahva huvi on Eesti või Balti riikide pärast sõtta minek massihävitusrelvi omava suurriigiga, Venemaaga.
Süüria puhul ei juletud peale kisa ja kaudse suskimise midagi rohkemat teha - keegi ei taha näha, et mõni keemiamürsk kasvõi seljas kohale tassitakse nende heaolu riigis plahvatama pannakse... Iseasi mis Süüriast saab pärast keemiarelvast loobumist. Senist praktikat arvestades on läänele vastu tulnud ja massihävitusrelvadest loobujad saanud lääne sõjalise agressiooni osaliseks ja need "loobujad" on maha tapetud. Massihävitusrelvast loobumine ei ole tark tegu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist