Karl XII - soomusmasinad 1:35

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, valminud on T-18, millega ma kohe üldse rahul pole ja T-70. Esimese masina juures sai kole üle pläkerdatud, sellepärast jäin T-70 juures väheke puhtama teostuse juurde. Rohelise värvi juurde olen jäänud peamiselt selle pärast, et pintsliga on väga raske korralikku kammot teha. Nüüdseks olen endale ka aerograafi soetanud ja eks näis mis edasi saama hakkab. Kompressor on veel puudu, seega pean esialgu suruõhuballoonidega leppima. Ette olen võtnud ka järgmise masina, milleks on MAQUETTE tankihävitaja T-34/57, olin sellest masinast juba ammu unistanud, kuid kui karbi lahti võtsin siis sain täieliku šoki...üritan anda endast parimat, et sellest käkist masin saaks :dont_know: Aga pilte ka:
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Väike mure: nimelt, kui T-34/57 karbi lahti võtsin siis avastasin, et üks detailide rest on puudu. Sellel asusid mõningad detailid, mida oleks vaja masina juures kasutada. Kui kellelgi juhtub kuskil vedelema ülearuselt selliseid detaile siis oleksin vägagi huvitatud. Puudu on seega 4 vedrudega detaili ja 6 rataste kinnitust (pildil on näha neist 4).

Pilt
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas von manstein »

Viimased tööd on vägagi sümpaatsed. Eriti T18.
Nagu aru saada, siis otse karbist?
Tõsi küll porilauad näevad hullupööra massiivsed välja. Päris lihtne oleks olnud plekiga asendada. Oleks veelgi reaalsem välja tulnud.
Selle eest lindid on täitsa head.
Kuidas nende kokkuliimimimisega oli? Haakuvat kontaktpinda on ikka üpris vähe.
Ja veel:
Mudelite lõpptoonimiseks oleks soovitav kasutada vähemalt poolläikivat lakki. Täismattmudel on "surnud"mudel. Ikkagi skaala omapära.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Mul on isegi see võimalus olemas, et katsetada T-18 peal metallist porilaudu, kuna mul üks samasugune mudel veel kokkupanemata. Ei tahaks küll samasugust masinat teha, seega otsustasin sellest kunagi tulevikus aretada eksperimentaal masina T-16-e, eks näis mis sellest välja tuleb. Roomikute koha pealt ei oskagi nagu midagi öelda - eks see olegi selliste odavate mudelitootjate eripära, et peab nagu rohkem vaeva nägema. Lõpptulemus, aga polegi kõige halvem.

Nüüd siis aga uus valminud mudel, milleks on MSD tankihävitaja T-34/57. Eks see mudel üks paras pähkel oli, kokkupanemise tegi omaette raskeks veel see, et komplektist puudus üks detailide rest, millel olid olulised veermiku detailid. Kuna ma kloonimisega ei tegele, siis üritasin asendada millegagi või aretasin ise midagi, mõningad vidinad on siiski siiani puudu. Aga eks vaadake ise, mis välja tuli. Esimesel pildil on enam-vähem õige värvitoon, teisel aga on fotokas kõvasti värvi moonutanud.

Pilt

Pilt
Sellel pildil on näha ka veermiku puuduvad osad.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2039
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Würger 190G »

Tank ise oli tegija ja see mudel taas väga hea töö.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas von manstein »

Oled maketi mudeliga tõsist tööd teinud ja päris hästi kokku saanud.
Küll aga vajaks masin veel tiba pesu ja "pigmenditamist" et nii monotoonne välja ei paistaks.

Veel jääb kõvasti detailsust vajaka. Kuna tegu on varase korpusega, võinuks külgmistele soomusplaatidele lisapaakide kinnituskronsteinid aretada. Ja porilauad on ka täiesti lagedaks jäänud.
Originaalis sisaldasid ikka kõvasti kõiksugu staffi.
Illustratsiooniks enda kunagine looming, tootjaks küll dragon:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Jätsin meelega T-34/57 lagedaks, kuna vanu pilte vaadates (nii palju, kui neid üldse liikvel on) oli näha, et need masinad olidki sellised. Nende toodangu arv oli väga väike, piirduti ju vaid katsemasinatega.

Kuna järgmine projekt, BT-7A on kuidagi toppama jäänud siis otsustasin vahepeal tegeleda väiksema skaala mudelitega (1/72). Värskelt valmis SU-122 firmalt UM, mis minu meelest on üks huvitavamaid masinaid T-34 sarjas. Pesu ja tolmutamine on muidugi puudulikud ja ka värvimine on tehtud pintsliga, seepärast on piltidel näha ka üksikuid pintsli karvu. Palja silmaga need ei häiri, aga piltidel jäävad kohe silma. Järge on ootamas nn. külaseppade kirvetöö SG-122.

Aga pilte SU-122-st:
Pilt
Pilt
Pilt
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas von manstein »

Põnev aparaat.

Sedakorda siis "tilluskaalas".
Detailsuse koha pealt ei tohiks siis nagu kritiseerida. Küll aga jätab haubitsa suudmeosa vähe karvase mulje.
Kas polnud sobiliku läbimööduga puuri käepärast?

Kunstilise poole pealt tasuks siiski katsetadada erinevamate toonidega. Ehk siis pesud ja muu gemüüse.. Praegu on liiga monotoonne ja viimased mudelid ses mõttes nagu ühte auku. Ootaks arengut..
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Eks see suvi võta oma osa, aga olen ka püüdnud leida aega millegi kallal nokitseda. Kuna 1/72 skaalas SG-122 on kuidagi toppama jäänud siis otsustasin vahepeal tegeleda Eastern Expressi BT-7A kallal. Suurem enamus on juba koos, kuid väiksemad pisividinad on veel lisamata. Kvaliteedilt on see masin täpselt sama, mis Zvezda BT-d, mina küll erilist vahet ei teinud. Teisel pildil on roomik esimese ja teise ratta vahel kuidagi veidi ebaloomulikult jäänud, aga nüüdseks on see parandatud. Mõni pilt ka:

Pilt

Pilt
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas von manstein »

Järjekordne haruldane aparaat.

Pidi ikka nõukogude tankikonstruktoritel tahtmist olema, et nii miniatuursele platvormile sellise kaliibriga artsüsteem peale aretada. Saksa versioonis oli ju alusvankriks PanzerIV...

Mudel on muidu päris hea. EE toodangust on koostamise mõttes viimane välja pigistatud.
Küll aga ei näita värvimisprotsess jätkuvalt arengutendentsi. Ootaks rohkem toonivarjundeid. Nende tekitamiseks on rohkesti informatsiooni kasvõi siinsamas foorumis.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, loen oma BT-7A valminuks. Seekord siis katsetasin toonimis-tolmutamistehnikat, tulemust võite ise piltidelt näha. Eks mul veel arenguruumi ole. Peale selle masina valmimist, tundusid teised sama seeria masinad veidi maitsetud ja otsustasin ka nende juures läbi viia uuenduskuuri. BT-7 on siis nüüdseks ka saanud uue välimuse, lisan ka sellest mõned pildid. BT-5 ootab veel oma järge.

BT-7A
Pilt
Pilt

BT-7
Pilt
Pilt

Lisan võrdluseks siia veel ühe pildi samast masinast enne uuenduskuuri, sellest saab siis aimu mida olen masina juures teinud. Ärge seda viimast pilti kritiseerige, sest see on tehtud nii mööda minnes oma 5 aastat tagasi.
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, tegelikult läheb järjest paremaks, arengud on varasemaga võrreldes tugevad. Aga piltide tonaalsus tekitab küsimusi: kas nad on päriselt ka samasugused sinakas-hallikad või on tegu hoopis valgustuse iseärasustega pildistamisel?
BT-7 juures annab siiski rohelist aimata. Kuigi see valge kandiga viisnurk (mis on küll efektne) sobiks paremini mõne lennuki peale või kusagil Mongoolia stepis asuva mälestusmärgi külge. Tankidel viisnurga juures reeglina valget äärist ei kasutatud, see riivab silma.
Kui nüüd vaadata BT-7A torni tagumise osa kuju ja võrrelda seda päris tanki torniga, siis on näha, et väike kirurgiline vahelesegamine oleks palju parema tulemuse võinud anda:
Pilt
Seekord rohkem "kottima" ei hakka - tundub, et eksperimendid toonimise vallas on ka sulle endale meeldima hakanud.. :wink:
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas von manstein »

Kenad mudelid ja korrektselt pildistatud. Koguni ühevärviline tasapind taustaks valitud.

Küllap on aga fotokas ilmselt vimka visanud ja valge tasakaal külmade toonide poole hullusti nihkes.
Ideaalis võiks fotodel kujutatu välja näha pigem pruunika varjundiga roheline.

Kas töödelda ei anna?
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, jällegi on möödunud mitmeid kuid, aga valmis ta sai. Seekord sai meisterdatud Nõukogude liikursuurtükk SU-152 e. "Elajakütt".

Veidike ka ajaloost: 1943. aasta jaanuaris valmis prototüüp uuest liikursuurtükist, mis oli relvastatud 152 mm haubitsaga ning ehitatud tanki KV-1S veermikule. Peale katsetusi läks masin 1943. aasta 1. märtsist seeriatootmisse nimetuse SU-152 all. Tuleristsed sai liikur Kurski lahingus, kus ta näitas, et on tõsine vastane sakslaste uutele masinatele, "Panthritele", "Tigritele" ja "Ferdinandidele". Aasta lõpus aga lõpetati KV-1S tootmine ning sellega lõppes ka SU-152 ehitus. Masinat jõuti kokku toota 704 isendit.

Mudel ise on aga toodetud firmas Eastern Express, juurde sai soetatud ka sama firma plastikust roomikud. Iseenesest läks masin suhteliselt kenasti kokku, tegin ka mõningaid ümberehitusi. Kõige suurem pähkel olid roomikud, millede puhastamine ja koostamine võttis juba ise oma kuu aega. Aga siit ka pilte, nii koostamisest, kui ka valmis masin:

Pilt
Sellelt pildilt on näha mõningad detailid, mis juurde lisasin.

Pilt
Siin väike katsetus, mida enne pole kasutanud.

Pilt
No nii, põhivärv peal ja roomikud all.

Pilt

Pilt
Ja valmis masin, selline ta siis seekord saigi.

Pilt

Pilt
Märkusena olgu öeldud, et kõik värvimistööd on tehtud pintsliga!
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas bufab »

pintsel mille taha oli ühendatud kompressor.

vahva mudel. olen otsinud head pakkumist sellele mudelile.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist