Karl XII - soomusmasinad 1:35

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

No pintsli jaoks oled ikka päris hea töö teinud!
Mudel ise on paras saast (see ei ole mõeldud sinu töö kriiitikana), selliseid tugirattaid ei kohta mitte ühegi KV-14 juures, puhas fantaasia, sama lugu on teise komplektiga, mis E.E. karbis kaasas on. Samas võiksid need kahuri puhastamise vardad kuhugi sisemusse või vähemalt mootorikatte peale korjata, sest tegelikult ei ole neid ühelgi aj.fotol kunagi näinud. Paremal pool külgsoomuse tagaosa peal peaks olema hoopis kirka...
Värvitooni kohta küsiks, et millega värvisid? Tundub nagu kuidagi tugevalt hall või on asi hoopis valgustuses?

Urmas.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Ehk tulevikus suudan omale kompressori ka soetada, kõik ülejäänu on juba olemas. Seniks aga pean tõesti leppima pintsilga. Tugirataste kohta ei oska midagi öelda, sest ei pööranud neile erilist tähelepanu. Hetkel kui olen fotosid uurinud siis minu silm ütleb, et päris need ei ole jah, aga midagi katastroofilist ma ka ei näe. Kahuri puhastamise varraste kohapealt vaidleks küll veidike vastu, nimelt on neti avarustes küllaltki palju ajaloolisi fotosid, kus need vardad ilusti masina küljepeal paiknevad. Siin ka mõningad lingid nendele piltidele:

http://topwar.ru/uploads/posts/2010-06/ ... 152_13.jpg
http://cs03.vkontakte.ru/u33021/43823/x_7260fd7ba9.jpg
http://poisk.coinss.ru/Bronetehnika/su152/su152.jpg
http://cy14.ru/wp-content/uploads/2011/ ... ar-war.jpg

Värvi osas arvan ma, et hallika varjundi annab masinale valge pesu, millega läksin väheke liiale.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

Eks ma kirjutasin veidi kohmaka teksti kah - vasakul pool küll, kuid tegelikult pidasin silmas masina paremat külge, seal peaks varraste asemel olema vähemalt kirka kronstein. Rattad on tegelikult siiski paras katastroof - mingi motiivi ju leiab, kui vaadata kaugemalt kui kahe meetri pealt.... :wink:
Värvi vaevalt et viitsid enam vahetama hakata, eriti kui tuleb pintsliga mässatas, eks järgmisel korral ürita rohkem pruunikasrohelisele pihta saada. (no see kurikuulus 4BO)
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Tegelikult on need pruunid puhastusvardad samad, mis valmis masinal vasakul küljel olevad rohelised vardad. Pooleliolevale masinale olid need sinna lihtsalt niisama pandud. Kirka kronsteinid võiksid ju olla küll, aga ma arvan, et enam ma neid lisama ei hakka.

Oskab ehk keegi öelda milline revelli värv vastab sellele kurikuulsale 4BO-le ja veel oskab ehk keegi öelda, kust võiks leida pilte nõukogude eksperimentaalmasinast T-16. Nimelt tahaks T-18 (MS-1) ümber ehitada just selleks masinaks. Neti avarustest olen leidnud paar pilti, aga kui kellelgi juhtub olema mõni pilt või teab kust leida siis oleksin ülimalt tänulik.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

Revelli värvipaletis midagi 4BO -le sarnanevat ei ole. Humbrolit ja Testorsit kasutades leiad ligilähedase retsepti siit: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=3945
Hertsogi postitustest leiad tema pakutud lahenduse - lihtsama ja kiirema, aga pead ise otsima.

T-16 ehitati ühes eksemplaris ja seni olen näinud kolme pilti, Armaadas on ka külgvaade. Pole just palju, aga kuna T-18 oli edasiarendus, siis tuleks viimase kohta käivaid materjale põhjalikult uurida ja võib tõpptulemusena üsna korraliku mudeli saada.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, T-16 on ka lõpusirgel, aga enne sai valmis juba pikemat aega pingis olnud SG-122 (skaalas 1/72).

See oli siis see masin, millega nõukogude tankikonstruktorid püüdsid lappida auku, mille sakslased olid sõja alguses löönud nõukogude tankiparki. Liikuri valmistamiseks kasutati sakslaste Stug III ja Panzer III veermikke, milledel olid pealisehitised maha lõigatud ja nende asemele paigutatud kõrgem ja avaram nn. "metallkast", relvastuseks aga 122 mm haubits. Katsetused aga näitasid, et 122 mm haubits osutus liiga raskeks saksa masina veermikule. Nagu ma aru olen saanud siis ei olegi täpselt teada, kui palju neid masinaid valmistati. Igatahes masstootmisse need ei jõudnud.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Panen siia ka ühe pildi valmivast eksperimentaalmasinast T-16. Ümberehitus T-18-st osutus veidi keerulisemaks kui ma arvasin, nii et kui leiate vigu siis ärge väga karmid olge :D

Pilt
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Jah, täpselt see sama masin ongi, minu teadmistmööda keegi teine seda mudelit ei teegi! Eks ta kokkupanemise mõttes paras saast ole - korpus ei sobinud omavahel kokku, rattad olid väga lööbakil ja kõige suurem peavalu oli muidugi roomik. Aga kokku ta sain ja ise olen enam vähem rahul.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas vaoinas »

Sirvisin su teemat pisut algusest ja tundub, et 1:35 mõõtkava kukub sul oluliselt paremini välja, kui 1:72. Hoolimata mõõtkavast, paar suuremat tähelepanekut, mis mulle silma jäid:


- Tundub, et värvid pintsliga. Kohati tundub aga, et värvi on saanud vähe paksult. Suuremate mõõtkavade puhul ei paista see nii välja, kuid 1:72 SG122 vasaku tähiku ja mõlema poole rataste ja ilmselt ka pingutusrataste augud on kohati värviga kinni valgunud. Ma ei tea kuidas sul alustoorikuga oli - võibolla olidki kesised ja plastiga täitunud augud - sel juhul tulnuks need läbi puurida.


- Mudelite viimaseks viimistlusastmeks paistab sul jäävat tolmutamine, ja see on ka õige. Tolmutamine aga muudab masina olemuse üsna ühtlaseks ja ilma mõtestatud eeltööta annab sellele plassi, üheülbalise ja tasapinnalise välimuse. Et asjale sügavust, ruumilisust ja elavust anda, peavad pinnad ja detailid olema piisavalt kontrastselt välja toodud, et need hiljem ka tolmu alt näha jääksid. Siin jõuame pesudeni. Asja ei pea enda jaoks esialgu keeruliseks ajama. Alusta sellest, et käid mustjaspruuni õlivärvipesuga detailid, süvendid, poldipead jne üle. Hoia pidevalt kõrval ka tops puhta lahusti ja pintsliga, et tasapindadelt liigne pesuõlivärv jälle ära pesta - oluline on, et detailide servad ja süvendid saaksid tumeda värviga rõhutatud. See nn. pin wash on nähtava tulemuse mõttes üks efektirohkemaid pesutehnikaid ning peaks esialgu sulle piisava kontrastibaasi tolmu alla looma. Hiljem saad end teiste pesutehnikatega edasi arendada.

Kuna värvid pintsliga, siis sa ilmselt ei laki mudeleid. Soeta omale esialgu matt/poolmatt aerosoollakk, millega lased mudeli peale põhivärvi pealepintseldamist üle - ühest küljest tasandab see pintslijäljed pea olematuks, teisalt loob kaitsekihi hilisemaks töötluseks. Pesu jakos kasuta esialgu lakibensiini - see lahustab hästi õlivärvi, samas ei ole nii agressiivne, kui nende jaoks mõeldud tärpentiin.


- Oled siin valdavalt kokku pannud odavtootjate vanades restides esinevaid mudeleid, ainus parem tegija vilksatas läbi Dragoni T-34 näol. Võibolla oleks targem kiigatagi kvaliteetsemate tootjate toodangu manu, sest juba su enda käe alt - niipalju kui pildid hinnata lubasid - tuli see T-34 oluliselt paremini välja, kui su teised mudelid. Kvaliteetsed mudelid on küll kallimad, kuid mässamist defektidega on vähem, tegemist jätkub pikemaks ja seda mudeliehitamise fun'i on rohkem. Tulemus saab ka reeglina parem. Ma ei tahaks nüüd siin kehvemaid reste ja nende tegijaid kuidagi alahinnata, aga kehv toorik nõuab hea tulemuse saavutamiseks väga kogenud ja professionaalset kätt.


Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

Mina küsiksin selle T-16/18 kohta, et mis mõõtkavas see on?
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Mina küsiksin selle T-16/18 kohta, et mis mõõtkavas see on?
See masin on Eastern Expressi (täpsemalt AER MOLDOVA) 1:35 mõõdus T-18, millest üritasin ehitada eksperimentaalmasina T-16. Loen selle siis nüüd valminuks, sai siis selline nagu ta sai.

Panen siia siis mõned pildid ka värvimis-toonimis protsessist. Esmalt masin mis on saanud põhivärvi:
Pilt

Peale põhivärvi sai masin musta pesu, millest mul kahjuks pilte pole. Järgnevalt siis heleda pesu ja veidi harilikku pliiatsit:
Pilt

Ja lõpuks veidi tolmu. Mainin veelkord, et kõik värvimised on tehtud pintsliga. Laki kiht on puudu ja eks see jätab mudelile ka oma jälje. Aga selline ta siis sai:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Oled siin valdavalt kokku pannud odavtootjate vanades restides esinevaid mudeleid, ainus parem tegija vilksatas läbi Dragoni T-34 näol. Võibolla oleks targem kiigatagi kvaliteetsemate tootjate toodangu manu, sest juba su enda käe alt - niipalju kui pildid hinnata lubasid - tuli see T-34 oluliselt paremini välja, kui su teised mudelid. Kvaliteetsed mudelid on küll kallimad, kuid mässamist defektidega on vähem, tegemist jätkub pikemaks ja seda mudeliehitamise fun'i on rohkem. Tulemus saab ka reeglina parem. Ma ei tahaks nüüd siin kehvemaid reste ja nende tegijaid kuidagi alahinnata, aga kehv toorik nõuab hea tulemuse saavutamiseks väga kogenud ja professionaalset kätt.
Olen valinud need masinad mitmetel põhjustel:
1) need on odavad
2) kui aiataha lähevad, ei ole kahju väga suur (nende peal on hea õppida erinevaid tehnikaid)
3) mulle meeldivaid masinaid toodavad just kahjuks ainult need odavtootjad.

Eks mulle on silma jäänud ka parema kvaliteediga masinaid. Viimasel ajal on Hobby Bossilt tulema hakanud vägagi huvitavaid masinaid, üks mille tahaks omale soetada on T-24 ning tundub, et lähiajal tuleb müüki ka liikursuurtükk AT-1, mida samuti endale ihkan.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

Päris kenasti kokku pandud ja ka värvimisel on märgata positiivseid arenguid. Aga 4BO see veel küll ei ole või vähemalt ei paista sedamoodi olevat. Rohelisel peaks olema suht tugev kollakaspruun varjund, sinu mudelid paistavad eelkõige sinakashalli tausta poolest silma, justnagu oleksid alusvärviks võtnud modelMasteri Russian Armor Green -i

Samas sinu mudelite eelistused paistavad minu eelistustega kahtlaselt sobivat... :scratch:
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, saigi valmis järgmine masin, sedakorda siis ujuvtank T-37A. Nagu näha kisub vägisi selle va Nõukogude tehnika poole, saladuskatte all võin öelda, et järgmised saavad ka olema sama riigi masinad :). Mudeli tootjaks on siis MSD. Kokku läks see masin üllatavalt kenasti, roomikutega oli veidi pusimist, aga ei midagi hullu. Aga eks vaadake ise, paar pilti kokkupanekust ja siis juba valmis masin. Markeeringu osas pole päris kindel, sest leidsin sellest konkreetsest masinast ainult ühe pildi ja ega see värvgi pole päris 4BO.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist