Hertsogi Luftflotte

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

Tervis und jõud. Head iseseimist kah.

tankidega tekkis korraks loominguline kriis. eriti mis puudutas etsidega mängimist, siis vahetasin hetkeks kontseptsiooni. et oleks elus ikka vaheldust.

kunagi ammu sai mingitel segastel asjaoludel netist soetatud mingi asi. Hobby Craft-i 1/48 Arado 234 B. iidvana toorik. ropp ja jumalavallatu. aga midagi ma sellest välja voolisin. käeharjutuseks. etside ja muid lisasid ma sellele juurde muretseda ei osanud (ega tõttöelda ka viitsinud). ehitamise osa on siis valmis. puudu on veel telikud, pomm, ja Waltheri "RATO"-d. Värviskeemiks kasutasin Käepäraseid RLM 81/82/76 skeemi. 82 segasin ise kokku silma järgi. postis on õige toon ka tiirlemas minu poole. mudel kaetud läikiva lakiga ning nende iidsete dekaalidega väsitasin ennast ka mingi kõva tund aega. väga hull vast ei saanudki, aga arenemisruumi on küll. nii palju lendurit veel minust ei ole kui näiteks Kallest, kes tellib endale netist kortsus stüreenilehed ja siis ütleb, et see on vacu ja nii peabki olema ning lõpuks teeb neist nagu tegelikult ka mudeli valmis :D

Pilt

Pilt

Pilt

nüüd siis puuduvad detailid ja pesu/lakk otsa.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas calico »

näh, ma mõtsingi, et Lõunakas kiirelt kokku saades, kas ma kuulsin valesti, et lennukit ehitad, aga näe - ei kuulnudki!
hämmastav... :shock:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas FW Anton »

See pole enam pretsedent, et tankimehed lennukitele üle kolivad 8) Mudel on OK! Kas läikivale lakile ka mingi teist sorti lakikiht veel peale läheb?
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. tegin pesu ka. kusjuures ei oskagi öelda, kas peaks lakkima ka veel korra?
mis eksperdid ütlevad ? ma lennukite osas nii "kompliment" ei ole...

masin ise peaks olema I/9 KG76... mida iganes see siis tähendab... 9. staffel ja 76-s Kampfgeschwader ? aga see "I" osa on natuke lahtine minu jaoks. Lisasin lennukile kõhu alla pommi ning tiibadele tulid lisaks Waltheri "pudelid", ehk inglise keeles RATO (rocket assisted take off) õhkutõusmiskiirendid. need andsid vajaliku vurtsu, viisid linnukese taevasse ja siis visati langevarjudega alla. valged padjad seal otsas ongi langevarjud...

pildid. tulistasin telefoniga.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

esimese lennuki kohta üle aastateväga jube ei tulnud. aga mitte muretseda - neid tuleb veel. seniks lennukid, kuni tankiisu tuleb tagasi. järgmiseks võtan ette "Pulkzerstöreri"
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas vaoinas »

Uhke värk. Väga moodne näeb see lennuk välja minu silma jaoks. Eraldusmärkidelt peaks vist olema sama lennuk, mis ainsana säilinud on ja mingis USA lennundus ja kosmonatikamuuseumis eksponeermist leiab. Ega ma ise ei teaks, aga nagu ikka, kui keegi miskist huvitavat lennukit jälle siin ehitab, siis löön viki lahti ja üritan end harida - selles mõttes on lendurite tegemised väga tänuväärt asi.

Et viriseda ka, siis siin-seal mõnda ikka silma hakkas. Lakipind tundub mõne nurga alt hirmus krobeline. Seda silmas pidades võiks ehk täiendavat mattlakikihti kaaluda. Viienda pildi peal reedab läige sabasvastika dekaali tegelikud piirjooned - ka siin parandaks mattlakk ehk asja. Veel üks asi, mis kohe silma hakkas, on, et kuigi kõik paneelivahed on musta pesuga eeskujulikult esile toodud, siis nendega lõikuvate valgete markeeringute koha peal paneelivahed kaovad. Rohkem nagu ilkuda ei oska. Muuseumilennukil on küll ka kamo pehmejoonelise piiriga, aga jumal teab mitu korda seda võib olla värskendatud ja üle värvitud.

Ah jah. Kas telik ka ei ole mitte kööbakas? Või on see alles kuivalt külge sobitatud?


Kristjan
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas FW Anton »

Ühe lakikihi võiks veel peale tõmmata vastavalt siis oma maitsele kas poolmatt või matt.
Anton - horridoo!
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas fossiil »

Aplaus!
Minu silmale tundub väga ilus, eks spetsid oskavad paremini näha.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ainuke miskil määral toimiv reaktiivpommitaja teisest ilmasõjast. Uhke värk, mina tuiskaks ta satiinlakiga üle aga ka nii on vägagi vinkvonks.
Ja et sul see inspiratsioon veel niipea üle ei läheks :)
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas kalle »

Einoh igati uhke üllatus! Kui nüüd oleks olnud midagi mitte sakamannide oma, siis oleks eriti üllatanud, aga ega liiga ka ei saa:)
Mul siin endalgi sügeleb esimese reaktiivi järele ja see oli nüüd taas üks väike tõuge. Igati korralik asi. Ja aluspind näeb hea välja. Paar asja omalt poolt lisaks.

Kabiini klaasosa raamid oleksin mina värvinud nii, et seest oleks kabiini sisu värvi. Praegu paistab välimine värv sisse vaadates kohe raami pealt vastu. Sellise kasvuhoone juures häirib juba veidi rohkem. Põhjalik lahendus oleks olnud seest raamid kabiini värvi värvida. Kiirem, aga klaasi paksusest sõltuvalt mitte kõige kindlam valik oleks olnud peale maskimist esimene kiht sisu värvi ja teine kiht mustaks, nagu väljast peab olema. Siis oelks sisse vaadates jäänud mulje, et raamid on seest ka sisu värvi. Samas veelkord.. suuremates skaalades ja paksme klaasiga ei pruugi päris hea jääda, siis peab seest ikka värvima.
Aga nüüd pilte vaadates tundub, et need raamid olidki seestpoolt ka mustad...sel juhul on ok
Või siis ei..

Pilt

Kabiini raami osa polnud päris nii sile ka vist, aga see juba mudeli tootja teema

Pilt


Teine asi, et svastika oleks tahtnud sabatüüri peal veidi rohkem vahesse lõikamist. Praegu on liiga selline tunne, nagu oleks valgete teibi ribadega tüüri fikseeritud.

Veel, et ratode esimesed otsad oleks võinud ehk veidi konkreetsemaks värvida. Justkui liiga ühtlast värvi kõik seal. Äkki oleks midagi sinnapoole

Pilt

Telik jah kuidagi vildakas ja esiratas veidi liiga ühtlaselt must. Siis sisu ja rehvi osa.

Et sellised väiksed asjad, aga üldiselt väga positiivne üllatus:)

Kk
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Äge aparaat. Juba mudeli tegemise eest minult 5+. Ega minu mäletamist mööda Hobbycrafti
Kvaliteet pidi üsna kaheldav olema. Või ma eksin?
Igal juhul Blitzbomber on õnnestunud
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Vladislav B
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 11 Nov, 2008 11:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Vladislav B »

Lennukitega ei tegele, minu jaoks väga ilus. :wink:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Soobel »

Minu arust sõja ilusaim lennuk. Võitjariigid pidasid sellistega külma sõda 20a pärast sakslasi.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

uus linnuke siis pingis: selline "odd-ball" nagu Me 262 A1/U4 "Pulkzerstörer".

Pilt

tegemist on prototüübiga, mis oli mõeldud pommitajate edulisemaks allalaskmiseks. Relvastuse eripäraks oli juba Me 410 peal katsetatud 5 cm MK 214 või, nagu kutsuti ka BK-5 kahur. Ehitati neid asju kaks tükki ja väga ilma teha loomulikult ei jõutud.

toode Hobby Boss-ilt, 1/48. hetkel olen nii kaugel:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

postiga jõudis kohale ka õige RLM-ide värvipalett, nii et enam ei tohiks leiutamise ka segamisega pead vaevama eriti.

stay tuned...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas FW Anton »

Tõotab tulla jälle üks ilus linnukene 8) Minimaailmal saab siis ka ehk näha?
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas calico »

Väga lahe pääsuke kevadeks. Sarnast lindu on ehk ka see aastanumber minu tehasest ootamas. jälgime silmad punnis! :shock:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist