www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 04 Juul, 2020 21:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 09 Aug, 2011 16:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Mai, 2005 23:55
Postitusi: 5213
http://www.youtube.com/watch?v=VpDsk5M747c

http://www.youtube.com/watch?v=aiSI3lt7iaQ&NR=1

siin kummitused alates 9 minutist ülejäänud täpne jutustus elust nõukogude armees

http://www.youtube.com/watch?v=QiAsWeuY4eM&feature=related


Viimati muutis kalleb, 09 Aug, 2011 20:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 09 Aug, 2011 18:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Juul, 2006 15:43
Postitusi: 156
9 aastat tagasi sai sõjaväes olles kogetud midagi mis jäi küll meelde ja polnud kuigi tavapärane. Nimelt metsalaager, mõni aeg pärast postilt tulemist, või enne postile minemist - täpselt ei mäleta, igatahel pikutasin telgis, väljas pime ja vaevalt telgi sisemust valgustav ahi - kõik nagu tavaliselt. Millegipärast ma ei maganud ja niisiis - ühtäkki läks valgeks, telk läks seest ikka tuntavalt valgeks - esimene mõte: valgusrakett!
Aga neid asjandusi polnud meil kunagi kasutatud ja mingit iseloomulikku heli ka polnud kuulda. Mõtlesin, et kuradile, mis pull see on?
Ja mehed tulevad postilt, nägu naerul, ütlevad, et midagi lendas taevas, pikk tulejutt taga. Ja et oli ümbruskond valge kui päeval. Seda koges terve laagritäis mehi, vähemasti osa ülemustest ja ka mitmed sõdurid, noh need kes ei maganud parajasti.
Hiljem siis lehest lugesin, et mingi komeet lendas mööda.
Pidi suht harukordne juhtum olema, et kord mingi 800a jooksul vms. Kahju, et netist seda artiklit ei leidnud hetkel. Aga fakt on tõene. Ei mingit müstikat. :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 10 Aug, 2011 15:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 21 Jaan, 2005 1:33
Postitusi: 2313
Asukoht: Tartu
ilmselt siiski mitte komeet vaid boliid. aga üldse mitte nii haruldane. neid vidinaid tiirleb ikka sagedamini. viimasest viiest aastast meenub juba vähemalt 3 juhtumit eesti kohal, ehkki üks neist pole faktiliselt kuigi tõestatud juhtum.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 12 Mär, 2012 0:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Mär, 2012 1:09
Postitusi: 58
Huvitav, et ma veel pole juhtunud kokku ühegi tõsiselt võetava kummituse või paranähtusega, lõik senised ehmatused on osutunud reaalseteks füüsilisteks nähtusteks. Seejuures mängib 90% rolli inimese psüühhika, et mida ta asub, kas ta üleüldse üritab kogetut seletada millegi reaalsega või kirjutab kohe asja seletamatute nähtuste hulka. Inimene on selline elukas, et välismaailma tunnetame oma tunnetega. See on hirm teadmatuse ja tundmatuse ees. Sageli paneme oma enese sisese tunnetuse välisemaailma arvele. Kõik näiteks teavad effekti mida kutsutakse sipelga jooksuks üle naha. Ometi sipelgaid reaalselt ei jookse. Ilmselt pole see ainuke tunnetuslik taju ja neid tundmusi on veel palju rohkem mis esinevad väga palju harvem.

Nii, et minu UFO "kogemused" on siiani päris veidrad. aasta oli 1989 või 1990, Päike loojus ja tähed hakkasid paistma. Aga ühes kohas taevas helendas ikka helesinine taevas nagu oleks auk taevasse tehtud. Tegelikult oli Baikonurist startinud rakett väljaspool atmosfääri plahvatanud ja see tükike taevast oli jäänukgaasipilv, millele päikesevalgus veel paistis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 02 Juul, 2012 21:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Juun, 2004 9:55
Postitusi: 119
Räägin ka mõnest seigast, seotud siis ajateenistuse ja suurem jaolt tingitud magamatusest. Parim seik korruse korrapidajaks olemisest: jaanuari kuu kell on umbes 2 öösel. Uni murrab miljoniga, heidan pilgu koridori otsas olevale valgustile, mis oli kergelt sinaka läikega. Järsku hakkas tunduma, et see valgus hakkab suurenema :). Esimese asjana tekkis tunne, et hommik juba käes, kuid vaadates kella sain aru, et lootusetu juhtum-abinõu päevnik lauda ja välja värsket õhku hingama.
Parim legend liikus Kuperjanovi polügooni kohta. Seal pidavat öösiti nõid ringi liikuma hobusel, laulma ja trummi taguma :D Noorteajal oli ikka algul suht kõhe olla postil, osad olevat isegi kuulnud hobust tulemas:) Sai seda legendi ka ise uutele edasi antud, kergete lisadega. Ei tea kas hetkel ka liigub selline legend Kupis?
Ja lõpetuseks lahingukooli aegne patrull laager, kus teadaolevalt uni ei kuulu top3-e. Öö, eelmine tunnimees ajab üles, et aeg postile minna. Kui silm hakkab vaikselt pimedusega harjuma, märkan ümber laagri suuremat kogust rohekalt helendavaid täpikesi. Silme ette kangestub pilt vaenlasest, kes on meid ümberpiiranud ja kuradid kasutavad galilli öösihikuid :) Valmis juba häiret tõstma, kuid siis jõuab mõistus kohale, ei saa ju olla vaenlane need ju vaataks nagu laagrist väljapoole (täpid ju ilusasti näha). Istun vaikselt naerdes postile maha ja võtan maast jaaniussi :) Ilus aeg oli patrull laagris.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2013 11:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Juul, 2006 22:04
Postitusi: 1047
Asukoht: Paldiski
Fausti postitatud Narva "kummitusjälgede" loo peategelane I.K. on minu hea tuttav ja tema mäletab seda lugu natuke teisiti.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2013 11:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2011 19:12
Postitusi: 428
Minmul õnnestus kaheksakümne teise aasta üheksanda mai õhtul kainet praportsikku näha. Siiamaani keegi ei usu ja kui kellelegi kõnelen öeldakse et valeta vähem.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2013 19:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Juul, 2006 22:04
Postitusi: 1047
Asukoht: Paldiski
Faust kirjutas:
Kopeerin siia antud teemal mõned lood parawebist:

Oli aasta 1998 augusti kuu lõpp. Läksin hommikul kella 5 ajal jalgsipatrullile järgi Kulgu sadamasse. (vana piiripunkti, mitte praegusesse radaritorni juurde).
Piiripunktis leidsin eest täielikus segaduses olnud ja ärahirmutatud 4 piirivalvurit. (Üks neist oli üleajateenija nooremveebel R.M). Kohal oli nii patrulli lõpetanud kui ka sadamas valves olnud toimkonnad.
Nad olid näinud piiripunkti sadamakai peal seisvat "varikuju" ja enne seda ühte tundmatut veepinna lähedal hõljuvat "objekti". See oli hõljunud ca.20-40 cm. üle veepinna ja olnud ca.6-8 m pikk ja süsimusta värvi. Liikumisel ei olnud tekkinud ei mingitki veevirvenduski ega hääli. "Objekti" jälgiti ca. 10 minuti jooksul visuaalselt.
Peale "tumeda hõljuva objekti " kadumist tekkis ei kuskilt piirivalve sadama kai peale üks " varikuju", mis meenutas oma piirjoontelt inimest. "Varikuju" oli mitte liikumatu vaid liigutas ennast ja piirivalvuritel tekkis üheaegselt kõigil tunne, et "kuju" soovis vist nendega suhelda. See nägemus oli kestnud nende jutu järgi ca. 2-3 minutit.
Sõdurid viibisid "varikujust" ca.2-3 m kaugusel ja tundsid end olevat justkui halvatud. "Objekti" ja "varikuju" kohalolekuajal neil raadioside kordoniga puudus ja kaasasolnud elektrilised abivahendid ei töötanud. Nii et asi võis vägagi tõene olla.


1995 aastal olles piirivalves teenistuses, juhtus järgmine lugu. Oli meil seal üks ajateenija kes mitte millegi ees risti ette ei löönud ja kes oli näinud nii mõndagi. Nad olid kahekesi postil detsembri kuu lõpus Narva kuivajõesängis . Aga loomulikult hakkas I.K-l üksinda seistes seal igav ja nad läksid siis koos paarilisega "pesumaja" juurde juttu ajama, et teenistusaeg kiiremini mööduks. Kell võis tollel hetkel olla kuskil ca.23.30 paiku ja vahetus oli just poole peale jõudnud. Nad olid just jutuhoogu sattunud, seistes teineteisest ca. 2 meetri kaugusel, näod vastamisi. Kui järsku nägid mõlemad üheaegselt eneste vahelt jälgi lumepeale tekkimas, mis nende juurest Venemaa pooles suundusid. Oli täiskuu aeg ja nähtavus oli suurepärane. Mis see oli või mispärast need jäljed tekkisid nad ei osanud vastata. Ka Vene Föderatsiooni patrull koges samat juhtumit. Nii et see ei saanud silmapete olla.
Eelpoolmainitud I.K jäi peale ajateenistust kutseliseks piirivalvuriks, kuid enam ta sellistesse juhtumitesse kergemeelselt ei suhtu. Ikkagi omal nahal kogetud juhus.
Oles tollel ajal teenistuse vanem dokumenteerisin antud juhuse ja võtsin nii toimkonna vanemalt I.K-lt kui toimkondlaselt vastava seletuskirja mis sai edastatud juhtkonnale. Ka Vene Fõderatsiooni kordonis tehti juhtumi kohta uurimine, kuid peale seda kõrvaldati selles osalenud Vene piirivalvurid teenistusest ja pandi hullumajja kinni.

I.K enda sõnul nad istusid pingil,kui teine kutt teda müksas ning mõlemad nägid ca 20m kaugusel läbi lumesaju ning puude vahelt mingit kogu vilksatamas.Sörkisid sinna ja tuvastasid pesumajast piiri suunas kulgeva jäljerea,mis ootamatult katkes(sic!)nagu oleks tegelane õhku tõusnud või maa alla vajunud.Nad uurisid jälgi taskulambiga ning,ehkki see otsest kinnitust ei leidnud,arvab I.K et tegu oli osava piiriületajaga,kes neid märgates kuidagi pesumajja tagasi ja sealtkaudu linna silkas.
Nii need legendid sünnivad :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2013 22:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Juun, 2008 23:23
Postitusi: 208
Refereerin kursusel kohatud umbes 1.95m tõsiselt suurt ja laia vanemat hollandlast, kes oli üllatavalt laia silmaringiga ja jagas hästi ida-euroopaga, endise NSVL-i ja kommunismi kohta käivaid asju. Aega ajal sõimas ta poolakat ja tšehhi, et need nii kuradi naiivsed ja juhmid ajaloo kohalt on. Aga tema poolt räägitud lugu. Loo pealkirjaks võiks panna " Loll USA jalaväelane kuskilt põllumajanduspiirkonnast ära luba teda kunagi laetud relvaga oma selja taha"! Ta oli 80ndatel olnud Brüsselis NATO peakorteri valvemeeskonnas. Valvatava territooriumi lõpus patrullraja kõrval olevat kasvanud üksik suur puu, mille õõnsuses elas öökull. Iga kord kui patrull puust pimedas möödus olevat öökull huiganud vastiku häälega, mis olevat kaudselt meenutanud lapse kriiskamist. Kõik uued keda erinevad riigid valvemeeskonda saatsid instrueeriti pisarateni sellest puust ja öökullist, et ärgu ehmatagu ja ärgu tõmmelgu kui kuulevad pimedas rõvedat kriiskamist. Põhimõtteliselt olevat kõik olnud normaalne, kuigi mõni sell oli tõsiselt ehmatanud kui öökull häält tegi. Nüüd siis on ta patrullis koos ameeriklasega, tema kui vana olija oli läinud ees ja jänki kui naga tema järgi. Mööduvad juba puust, mõtleb, et seekord ka öökull vist magab kui järsku see tõbras huigas rõvedelt. Jänki olevat rabanud seepeale püstoli kabuurist, tõmmanud padruni rauda ja kukkunud sellega ringiratast keerutama. Nüüd sõna sõnalt: "sain tal raisal käest kinni ja püstoli käest oli aga näost valge". Kasarmus olevt jänki saanud oma koslepi, et laetud relvaga vehkis. Patrulli teda enam eil lubatud. Loo lõpetas hollandlane sellega, et edaspidi läks jänkil karjäär ülespidi, sai tubasele tööle ja seersandi kohale ja ka seerupaelad peale, sest ta olevat olnud ainuke, kes oskas suhteliselt vabalt trükimasinaga tükkida.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 27 Dets, 2015 10:07 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 27 Dets, 2015 9:45
Postitusi: 4
NAK-i lõpurännakul, kusagil 100jandast kilomeetrist, kuni lõpuni olid teeääred ning Metsad-põllud veoautasi täis, mis ilmusid ning kadusid. Iga vari tundus inimesena, ning mustad linnud lendasid pea ümber.
Ikkagi 48tundi magamatta,3 päeva õppust ning 100+ km seljatada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 27 Dets, 2015 12:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 05 Okt, 2005 14:19
Postitusi: 677
airman kirjutas:
''Ei tea kas hetkel ka liigub selline legend Kupis?

Esimest korda kuulen sellest. Aga 6 aasta jooksul mil ma olen ise seal olnud, olen nii mõndagi müstilist kogenud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 01 Mär, 2018 20:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Apr, 2005 16:56
Postitusi: 535
Aastaid tagasi rääkis Istorik oma isiklikest paranormaalsetest kogemustest vene sõjaväes. ta oli Kaliningradis ja tihti valves väga vanas maa-aluses punkris, mille venelased olid ümber ehitanud miskiks sidekeskuseks. Tema ja väga paljud teisedki nägid seal liikumas saksa sõdureid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2018 19:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 02 Mär, 2004 18:36
Postitusi: 1007
Asukoht: Tallinn
Vastab tõele!

_________________
www.taturin.com


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2018 0:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1457
Ma olin samuti Kaliningradis. Hitlerlasi kahjuks ei näinud :cry: Leidus aga neid, kes olevat näinud ja me loopisime oma pataljonis sellele legendile kõvasti puid alla.

Jubedatele laengutele sütikuks oleva lahtise silla kõrval oli maa all asuv teine linn ning selle elanikud üks asi millega hirmutades tunnimehi postidel ärkvel püüti hoida. Mõnikord öösel olla nad kanalisatsioonikaevudest tulnud ja tunnimehe kaasa viinud.

Kui mõni ärksama silmavaatega vend hakkas näppudel arvutama, et Suurest Võidust juba 40 aastat ja need muldvanad ätid teda maha murda ei jaksaks siis selle väärarusaama kummutamiseks töötas kolmas üldtuntud legend - Kaliningradist (mõnedel andmetel Mamonovost ) läheb Berliini (tollasesse Lääne-Berliini) maa-alune elektriraudtee, mille siinpoolset otsa üles pole leitud. Selle kaudu valgub uusi vassiste aina peale ja otsa ei tulegi :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kummitused sõjaväes
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2018 0:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Mai, 2005 23:55
Postitusi: 5213
Aga Kapustin-Jari kasarmus (Saksamaalt sinna toodud koonduslaagri barakis) kummitas küll ja mitte vähe

Juba sisse minnes oli selline rõhuv ja imelik tunne mis kadus alles kasarmust väljudes

Tagantjärele mõeldes oli kogu see barakk täis negatiivset energiat ja mõjutas ka seal asuvaid inimesi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt