Mis sõrmusega on tegu?

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Võõraid keeli on kasulik osata. Siis saaksid juba ise aru, et vene keelne sõna "novodel" tähendab maakeeli koopiat. Ehk otsesõnu - need sinu poolt toodud sõrmused on kõik koopiad. Peale selle veel ka viletsa kvaliteediga ja ülehinnatud.
Kasutaja avatar
a6audi
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Jaan, 2013 23:20
Kontakt:

SS sõrmus

Postitus Postitas a6audi »

Tere.
Oskab keegi rääkida sellise sõrmuse päritolust. Kas see võib mõne sõduri omatehtud olla? Proov on märgitud 800. On see ikka ehtne? Ja mis võiks olla sellise sõrmuse väärtus umbes?

Ette tänades

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas gnadenlose »

See jah 100% sõduri tehtud. Kaelas tilises tal Rüütlirist, seljas must paraadmunder, ise oli iga töö peale mihkel ja nagu vanaema teadis rääkida- väga viisakas. Selle püha reliikvia väärtust rahaga mõõta ei õnnestu!
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Mõmps »

Kas on tunda irooniat :twisted: Aga kui pisut tõsisemalt arutada siis see sõrmus ei ole originaal, isegi kui on valmistatud 2. Ms aastatel. Originaaliks võiks pidada SS-i ausõrmust, mis see on, saad teada kui guugeldad näit. SS ehrenring. Sellid kes vastavat sõrmust välja polnud teeninud, lasid igasugu mitteametlikke käkreid valmis vorpida, et ka "tegijad" välja näha.
Pildil olev sõrmus tundub miskipärast tänapäevane toode olevat. Väärtus.....siin foorumis saad ilmselt vaid mõnituste osaliseks, aga kui juhtud mõne purupurjus skinheadi otsa komistama, võid hulga pappi kokku ajada :lol:

V.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Plönn »

Mõmpul on õigus, ironiseerida küsijat või pimeduseskobajat pole küll nüüd vaja :D ,pigem ikka spontaanselt selgitada küsimust :wink:
Kuid Mõmpsule vaidleks nõksa vastu WW aegsete isetehud, nö kaevikukäsitöö sõrmuste osas, originaalid on need ju siiski niikuinii ,lisaks eripärane väärtus. Lisaks võis iga saksa soldat tellida ise omale ja äranägemise järgi sõrmuse, millist vaid tahtis :D
Antud ese siiski sellesse perioodi ei küüni, mina nt kogungi sõrmuseid ja võin Sulle väita,mida rohkem natsisümboolkikat ning dateeringuid & proove,seda naiivsem odav fiktsioon esemest. :wink:
Punkaritele & skinhidedele muidugi ideaalne,nagu ülalpool kaasfoorumlane aga ütles :wink:
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Manurhin »

Hakkaks pihta sellest, kust see sõrmus saadud on. Kui on n.ö. metsaleid, siis on ilmselt tõesti vähemalt sõjaajast pärit. Originaal ja koopia on juba teine teema. Kui on võimalik tõestada, et tegu on n.ö. kaevikutööna valmistatud koopiaga, siis asjal siiski mõningane väärtus on. Millegipärast kaldun aga arvama, et antud sõrmus on mõnelt internetioksjonilt ostetud ja "made in Poland" kiri ainult pealt puudu. Ja hõbedast pole see kindlasti, juba pildiltki on näha, et veidi kulunud hõbedase pealiskihi alt mingi kollakam metall paistab.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
ivar64
Liige
Postitusi: 962
Liitunud: 05 Veebr, 2006 13:09
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas ivar64 »

No üksi seda ,,proovi,,vaadates on ülejaanud kommentaarid mõttetud....
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Manurhin »

Ehtsa hõbesõrmuse proov näeb välja selline:
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Plönn »

Manurhin kirjutas:Ehtsa hõbesõrmuse proov näeb välja selline:
Pilt
Tolleaegsetel pigem ikka 8-ga algasid õiged proovid :wink:

Kuid mis igal milit.ajaloohuvilisel ometi olemas on : metalliotsija :lol: Vot pinista sellega üle ja materjali audentsus kohe selge :D
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas OveT. »

Manurhin kirjutas:Ehtsa hõbesõrmuse proov näeb välja selline:
Vaata, siin näed sadu erinevaid ehtsa hõbesõrmuse proove 8)


http://www.925-1000.com/Fgerman_marks_a1884_5.html
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Manurhin »

Tolleaegsete sõrmuste ekspert ma paraku pole, kuid minu oma tuli välja rannast liiva seest ja detektor laulis tõesti üliilusat hõbedatooni. Hetkega oli selge, et no krt, siit tuleb nüüd küll üks "päeva nael" :) . Tegelikult üks minu parimaid leide üldse.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Plönn »

Manurhin kirjutas:Tolleaegsete sõrmuste ekspert ma paraku pole, kuid minu oma tuli välja rannast liiva seest ja detektor laulis tõesti üliilusat hõbedatooni. Hetkega oli selge, et no krt, siit tuleb nüüd küll üks "päeva nael" :) . Tegelikult üks minu parimaid leide üldse.
Ja muideks, Mendelejevi tabelis hõbe ja vask suht lähestikku on, "alam" & kesklassi MD-d eriti vahet ei teegi, üks signaal puha :wink:
Sõrmus sellegipooolest kena Sul, kuid mitte militaarne :( :D
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas Manurhin »

Plönn kirjutas:
Manurhin kirjutas:Tolleaegsete sõrmuste ekspert ma paraku pole, kuid minu oma tuli välja rannast liiva seest ja detektor laulis tõesti üliilusat hõbedatooni. Hetkega oli selge, et no krt, siit tuleb nüüd küll üks "päeva nael" :) . Tegelikult üks minu parimaid leide üldse.
Ja muideks, Mendelejevi tabelis hõbe ja vask suht lähestikku on, "alam" & kesklassi MD-d eriti vahet ei teegi, üks signaal puha :wink:
Sõrmus sellegipooolest kena Sul, kuid mitte militaarne :( :D
Mul on Garrett ACE 250 ja see teeb puhtal hõbedal ja vasel ikka vahet küll. Ka EW-aegne 2-kroonine münt annab ilusa hõbedanäidu, samas u. sama suur rootsiaegne 1/4 ööri annab hoopis teise tooni.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
a6audi
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Jaan, 2013 23:20
Kontakt:

Re: SS sõrmus

Postitus Postitas a6audi »

Tänud kõigile vastanuile. Nüüd tean, et sellega võib ainult lutsu visata :D
karelu
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Mär, 2011 17:20
Kontakt:

Mis sõrmusega tegu?

Postitus Postitas karelu »

Tere, tegin pildi siis sellisest sõrmusest.
Kas keegi teab mis sõrmusega tegu?
Proov on 825

Tänud!
Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline