Hertsogi Luftflotte

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. valmis ta sai.

Värvide osas võttis natuke kukalt kratsima: tehtud on siis RLM 81/83/76 skeemis, millest viimane on kõhualune "kahvatuhall". see on üsna arusaadav, kuid kaks esimest "uppusid" teineteise sisse ära. ilmselt aitas kõvasti kaasa ka hajusa servaga kamo.. heakene küll, kuna originaalfotod on mustvalged ja sealt pole midagi aru saada, siis... sai üsna originaalilähedane :D

edasi katsetasin siis ka parketivaha. täitsa hästi töötas, kannatas otse aerograafist lasta, aga jube vedel on - tuleb silmas pidada, et jooksma ei hakkaks. dekaalid selga, uus kiht "parketti", pesu ja poolläikiv lakk. pildid on tehtud laualambi alla ja päriselus läigib linnuke vähem.

pildid tulistatud telefoniga, mugavuse mõttes: sealt hea fotod dropboxi visata...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

uusi võtteid ja mõtteid sai kenasti juurde küll.
täname ilkumast.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas calico »

täname ilkumast.
ilk-ilk!
sobib?
mudu täitsa lahe buratiino. tee üits teene, tee surnd linnukesest, ehk seliti maas lendvast ka pilti, tahas kõtualus ka nähä!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas vaoinas »

Edasihüpe lennukite osas on märkimisväärne. Sai igapidi terviklikum, parem ja lõpetatum, kui esimene Luftlottest tulnu. Läikega oled ka minu meelest täkkesse tabanud - täpselt paras tundub. Rataste kummiosa tahaks vast matistamist. Kui vaatad ka enda pandud pilti teliku osas, siis seal tundub veljeosa värvitud läikivmustaga, rehv seal peal on aga üsna hele. Reaktiivmootorite düüsid näivad ka lennuki põhivärvi sarnaselt rohelisena - kahtlen, kas sealt ikka värvkatet oli.

PS. Kas nüüd oledki maismaatehnika pealt lennukitele jäädavalt üle läinud?

Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

kõht siis:

Pilt

Pilt


mootorite värviga on nii ja naa: esiteks on see "uus" lennuk. teiseks olid need mootorid lühikese eluaega: keskmiselt 30 lennutundi, peale seda vahetati välja. nii et uus lennuk uute mootoritega, ütleks mina.

ei, ei ole lennukitele täielikult üle läinud. roomavat tehnikat on 30 karpi umbes veel ootamas. ma lihstalt olen ilmselt nagu iga normaalne keskeakriisile lähenev mees: tuleb natuke teisi ka proovida, siis saad aru, et eelmine on ikka parem :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas vaoinas »

Põhi on väga muljetavaldav - hämmastab, et sa sea kõige atraktiivsemat ja detailirohkemat osa kohe algul üles panema ei kippunud.

Mootorite osas pidasin silmas seda, et küllap lennukimootoritele enne ikka stendi ja käigukatsetusi tehti, enne, kui tiiva alla kruviti. Ja värvkate seal düüsis (pean silmas just düüsis sees, mitte väljaspool mootorikorpusel) põleb loetud sajandiksekunditega. Samas ega ma ei tea ka lennukitest suurt midagi, võibolla mõni teadjam lendur täpsustaks seda asja?

Ei tegelikult ma mõistan, et ega sa loomult laisa inimesena enam antud mudeli puhul pintslit kätte võtma ei kipu - ilmselt on mudeli valmimise puhul liigudki juba tehtud. Samas on just need esmapilgul märkamatud ja tihtipeale ära jäetavad pisiasjad ja detailide kontrastsed värvierinevused need, mis mudelit vaadates selle pisikese realismitunde ja elususe sinna tekitavad.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas FW Anton »

Arvestades tolle aja kütuse kvaliteeti ja tüüside materjali, olid need võrdlemisi tahmased aga muidu viis+
Anton - horridoo!
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas fossiil »

Vau! Vägev asjandus! Eriti hea on kõhualune, nagu juba kiidetigi - aga kõhuga võrreldes on pealpoolne värk suht igavavõitu - ehk toonid seda ka veidi. Mis sest, et tuttuus riistapuu, lihtsalt veidi liiga ühetasane tundub, kui kõhuga võrrelda.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

Me 509. talvise kamoga. fiktiivne pill muidugi, nagu võis ka minu puhul suure tõenäosusega eeldada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas von manstein »

Väga vahva pill..

Ootaks küll aja loolist lähenenist, aga visuaalselt julgeks prognoosida et Messeri järeltulija..?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas kalle »

See peaks olema järeltulija edasiarendus. Ehk siis kõigepealt taheti teha 109st ninarattaga ja muidu parandatud mudel ja hiljem oleks siis tulnud selline nagu siin näha. Ilmselt oleks kogu mootori nihutamise trall teeninud parema nähtavuse eesmärki. Japsid tegid sarnase aparaadi kahes eksemplaris Pilt
Ilmselt oleks ka sakslaste lennukil tekkinud mootori jahutamisega probleeme, kui see oleks projektist kaugemale jõudnud.
Mudel on muidugi äge ja tekib küsimus, et mis aasta talvega võiks tegu olla;) Ja veel, et kas koorunud ja uuesti kaetud valge etendab mitmel korral kantud ja parandatud maskeeringut? Päris huvitav ja pole palju märganud sellist lähenemist.
Aga ühesõnaga..väga korralik tulemus, huvitav lähenemine..eriti need (idarinde?)kollased eraldused. Objekt ise mulle eriti sümpaatne pole, mitte et sel siinkohal suuremat tähtsust oleks.

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi Luftflotte

Postitus Postitas Hertsog »

kallele tänud tagasiside eest. eks siis katsub jõudumööda selgitusi jagada, ehkki lennukid pole minu põhiteema.

mingil hetkel nägi mudel välja selline:

Pilt

kuid kuna selline lahendus tundus nagu igavaks jäävat, siis otsustasingi minna talvist teed. seda enam, et lennukite puhul pole ma kunagi seda katsetanud. nagu mainisin, siis see on fiktiivne pill ja sestap sai värvida nagu hing ihkas. kollased tiivaotsad ning keretriip peaksid jah sümboliseerima idarinnet ning see annab kena kontrasti valge lapitud värviga. ehk siis pikema ekspluatatsiooni puhul siit-sealt kulunud värvi on õhukeste kihtidena järele aidatud.

mis puutub mootori jahutamisse, siis nii palju võib öelda, et lennuki kõhu alt paistev radiaatoripaneel seda ülesannet peakski täitma. muide, see on sissetõmmatav (oli siis mõeldud nö lendamisel välja laskmiseks ja see läbi lennu pealt mootori jahutamiseks).

järgmisena on plaanis ka üks jaapanlaste "natuke ja mitte kaugele lennanud" riist, kui selleni ilmselt läheb veel aega.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist