Mercurius - kas on ka elulooma?

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Vahepeal mõtlesin kirja tankile joonistada.

Ei ole veel õnnestunud, kiri on nii väike.

Ei ole aidanud kõige väiksem pintsel, zablooni lõikamine/põletamine, hambatikk, valge permanent marker (kõige peenem 0,8 otsaga)

Teravaks tehtud hambatikk on enam-vähem, kuid värv ei jookse peale.
Marker liiga jämeda kirjaga.

Ainuke, mis lootust andis oli 0,5 otsaga pastakas:

http://www.jetpens.com/Pilot-Juice-Gel- ... e/pd/10262

Kirja saab enam-vähem tehtud, kuid kuidas sa selle tankile saad? Proovisin ennist mainitud vesipildi läbipaistvat paberit: peaaegu, kuid mitte päris.

Mastaabid siis sellised:

Pilt
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Niikaua, kuni tankiga edasi ei saa ehitan lennukeid:


Arado Ar 95

http://www.hobbysta.eu/arado-p-27162.html

Millest tuleb selline:

http://lae.blogg.se/2011/october/remi-milk.html


Henschel Hs 126

http://www.ebay.co.uk/itm/Henschel-Hs-1 ... 7675.l2557

Millest tuleb selline:

http://www.hot.ee/nublu13/hs_126.jpg
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Arado Ar 95 on tehtud mingist diisekütuse järgi haisvast kollasest plastikust, mida Revelli liim ei taha liimida.
Revelli pahtel seisab ka mitte kõige kindlamini peal.

Millega liimida, Super Attakiga?

Pilt
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas FW Anton »

See peaks pigem olema epo valu.
Anton - horridoo!
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Võib olla küll jah
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas kalle »

Siin ei ole võib olla, vaid kindel jah. Kui su postitatud link avada, siis seal kirjelduses on ka kahel viisil kirjas, resin cast kit,
Full resin kit. No ja tootja Planet Models on ka laialt tuntud kui epo mudelite tootja, see siis edaspidiseks hea meelde jätta.

Küsimusest järeldan, et tegu on sinu jaoks esimese epo mudeliga. Sellisel juhul soovitan veidi laiast webist infot otsida, enne kui päris tööle hakata. Mõned omapärad selle töö juures on ja nö superliimi kasutamine on esimene asi. Selleks oleks pikemas vinnas hea soetada erineva kiirusega liime, Kullo poest saab (koju tellida saab vist ka).
Kui vaatan su pilti, siis tundub, et on Planeti parema poole toodang. Mul selle tootja toodangut mitu varianti karpides ja seda mis mul valmis tehtud ei saaks küll soovitada esimeseks epo prooviks. Loodan, et selle Aradoda on lihtsam, sest mainitud tootja on oma uuema toodanguga palju valmistajasõbralikumaks arenenud.
Kui epomajandus tundub ka edaspidi teemaks tulevat, siis võin sulle ka ühte raamatut laenata, kus sellest teemast eraldi pikemalt juttu. Inglise keelne teos.

ps. just neil päevil veeratasin mõtet, et biplaan saksa lennupaat, mis sobiks minu Short Singapuri suuruse ja ajastusse on mul täiesti puudu. Sobivat lennupaati ma ei suutnudki välja mõelda ja biplaani osas pidin leppima vesilennukiga He-59, mis ka riiulis olemas.
Nüüd vaatan jälle, et see Arado on ikka ka igavesti nunnu asi.. nii need karbid kuhjuvadki;)

Edu,
Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Joss Metsast »

T-34 koos "õige" kirjaga oli muidu tamiyal karbis. Samas on hb oma vist omajagu detailsem ja ei pea ise eriti juurde leiutama.

Archeril on sobiv siidtrükk ka täitsa olemas :
http://www.archertransfers.com/AR48036.html

ehk on abiks. Praegu on areng igatahes vahva, tamiyal on muide ka täitsa sobiv kamp tankidessantnikuid olemas. Kunagi sai samalaadne komplekt kokku pandud :
http://album.ee/album/296223/50115175

Epokiti puhul aitab pahtli nakkuvusele kaasa hoolikas detailide pesu, ma pole küll planet modelsiga kursis kui hästi nad oma detaile peale valu pesevad.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Suurepärane!
:write:

Plaan on siis Tamiya tellida.
Vaja kunagi t-34-le vist sõber Su-85 ka meisterdada.

http://www.militaar.net/phpBB2/images/S ... MilNet.jpg
http://www.gaso-line.eu/news/gas48044.htm

Siit moraal: sheeri kama, teed oma elu lihtsamaks.
Ma ei osanud arvatagi, et Tamiyal on vajalik kleebis olemas ja HB-l ei ole.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Henschel Hs 126 B-1

Kõigepealt suured tänud FW Anton-ile ja arvolv-le lennukile õige värvi ja märgistuse leidmisel.

Kuna ma ennem talvekämo ei ole teinud, siis otsustasin kõigepealt lennuk suvekämosse värvida ja siis talvekämoga üle värvida. Ega ma sellest värvimise asjandusest palju ei tea ning plaanisin ise leiutades kuidagi värv peale saada. Ühe silmaga vahtisin fotot ja teisega värvisin...

Pilt


Lennuk suvistes värvides:

Pilt

Enne talvevärvide pealekandmist lakkisin igaks juhuks poolmatt lakiga (oli vist suht mõttetu tegevus) ja peale läks esimene kiht matti valget värvi. Peale värvimist käisin kergelt niiske lahustitikuga üle.

Pilt

Teine kiht värvi:

Pilt

Värvimise vahepeal nühkisin siit-sealt liivapaberiga. Viimane kiht värvi ja hetkel näeb lennuk selline:

Pilt


Nagu näha, siis fotodega ehitamise käigus ma eriti vaeva ei ole näinud.
Nüüd siis plaanis dekaalid peale, lakk ja esimest korda elus mingi õlivärvi ja tärpentiiniga pesu...

:|
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Arado Ar 95

Esimene epo.

Kusjuures julgustan teisigi. Liimimine on teistmoodi, kuid muidu on täitsa ok. Lihvima peab respiraatoriga.
Liimimise eripära on see, et sinna kuhu asja paned, sinna ta ka jääb. Ära saab ainult lõigates või katki rebides.
Esimese hooga paningi pealmise tiiva 0,5mm omavahel nihkes kokku ning proovisin nihutada. :wall:
... ja lahti enam ei saanudki.

Jäi veel teine lisaks propellerisse :shock:

Suure frustratsiooniga väänasin tiiva kogematta keskelt pooleks :oops:

Nüüd olen targem: kõver detail kuuma vette ja siis väänan asja õigeks.

Edaspidi liimisin kahte suurt detaili (kere pooled jne.) kahes etapis. Kõigepealt fikseerisin detailid tugevalt ühelt poolt pesulõksude ja teibiga ning teiseltpoolt detaile natukene lahti painutades fikseerisin liimiga. Seejärel kordasin sama tegevust teisel poolel.

Hetkel lennuk esimese krundi all selline:

Pilt

Tundub, et mitme asja koos ehitamine ongi natukene parema ajakasutusega: ühel pahtel kuivab ja teist värvid...

... ning vastupidi.

:wink:
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas von manstein »

Kõik ülalpool pakutu on väga ilus ja kõneleb autori suurest meisterlikkusest..

Jälgime tähelepanelikult edasisi arenguid..
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, hetkel on küll kõik vägagi paljulubav, nii et ootame järgmist pildiseeriat.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas kalle »

Igati vägevad arengud! Selle detailide nihke kohta ütleks nii, et just sellise juhtumi järel tasub mõelda ja katsetada erineva kiirusega liime. Igatahes tore näha, et uus kogemus on positiivne ja ma pole ainus, kes siin epot teeb:)
Talvemantel on igatahes pildil küll päris hea. Teagi kuidas see endal välja kukub, see siiani tegemata, kuigi mõtteid ja võimalusi tegemiseks juba ammu olnud.

Üks tähelepaneks ja küsimus ka. Vaadayes originaalfotot, siis tundub, et haakrist sabal on valge alt kas välja pühitud, või kinni kaetud valgega tegemise ajal. Sul seda nüüd raskem teha, aga sama jäljendada oleks soovitav.
Ja küsimus oleks, et millise rolliga olid need laigud seal valge sees, mida ma originaalil leida ei suuda?

Edu igatahes ja loodan ikka lisa. Liiga mitu hea alguse teinud tegijat on siin vaikinud.

Kk
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

kalle kirjutas:Igati vägevad arengud! Selle detailide nihke kohta ütleks nii, et just sellise juhtumi järel tasub mõelda ja katsetada erineva kiirusega liime.
Olemas on 1-10 sekundi ja 10-30 sekundi liim. Intsident juhtus just viimasega. On ikka kiired liimid küll.
kalle kirjutas:
Vaadayes originaalfotot, siis tundub, et haakrist sabal on valge alt kas välja pühitud, või kinni kaetud valgega tegemise ajal. Sul seda nüüd raskem teha, aga sama jäljendada oleks soovitav.
Ristiga on selline lugu, et kui teda dekaalide komplekti kaasa ei ole pandud, siis ma seda eraldi punnitama ei ole hakanud.

Käesoleval juhul aga peab vist ikkagi sellega junnima hakkma...
Asi nimelt selles, et jõulupühade aegu oli plaanis Hs 126 valmis teha. Lakkisin siis esimese kihi peale ja hakkasin dekaale paigaldama. Terve päeva vandusin. Esiteks olid dekaalid paksud, rebenesid, ebaühtlase nakkuvusega, servad läikisid ebameeldivalt. Kasutasin parketivaha asemel ModelMasteri "Decal Setting Solutionit". Arvasin, et äkki on proffessionaalsem...
Kui asjad peale sain, siis lakkisin ettevaatlikult üle. Tegin siis Italeri akrüülvärviga pesu (õlivärviga ei julgenud) ja guašš värvidega paneelivahed. Kõik paistis ilus ja lilleline kuni tiiba kerga kokku hakkasin liimima. Mingil hetkel avastasin, et ühe dekaalinurk on lahti... Kui asja lähemalt uurima hakkasin, siis paistis nii mõnigi dekaal lahtine ja ainult osaliselt plasti küljes kinni...

Krt. mul oli lennuk juba praktiliselt valmis :wall:

Pilt

Proovisin lappida, kuid tulemus on kohutav. Dekaal praktiliselt pudenes tükkideks.

Pilt

Nüüd on plaanis uued dekaalid tellida ja otsast alustada...

Pilt

kalle kirjutas:
Ja küsimus oleks, et millise rolliga olid need laigud seal valge sees, mida ma originaalil leida ei suuda?
Tegin karbis väljapakutud värviskeemi järgi, mida kinnitas ka arvolv väljapakutud värviskeem. Ainukese erandi tegin mootorialuse kollase kohta: minu silm eristab originaalfotol kerget helesinise ja kollase toonivahet...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas FW Anton »

Dekaalide paigaldamise puhul proovi kõigepealt pinnad läikiva lakikihiga katta. Siis dekaalipehmendajaga dekaal paika kergelt salfrätikuga peale pressides. Seejärel pikem kuivamine ja uuesti laki kiht vastavalt maitsele. Mina kasutan näiteks mattlakki selleks.
Anton - horridoo!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline