Homme Kanepisse otsima

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Näis, võiks küll.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Sai siis eile kambas käidud selle piirkonnas, kaardide vastavust kontrollitud. Sääsed said igatahes söönuks ja kaardid ka vastasid enamikus tegelikusele! Huvitavam oli ehk sturmgewehri kasutamine ühes paigas, mille kesti leidsime.
heits
Liige
Postitusi: 300
Liitunud: 24 Nov, 2007 21:05
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas heits »

Rändur kirjutas:Sai siis eile kambas käidud selle piirkonnas, kaardide vastavust kontrollitud. Sääsed said igatahes söönuks ja kaardid ka vastasid enamikus tegelikusele! Huvitavam oli ehk sturmgewehri kasutamine ühes paigas, mille kesti leidsime.
Ja see koht oli ühe oja ääres suhteliselt teele lähedal.
Täispuidust uksed-aknad.20 aastane valmistamise kogemus.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Nii ta on jah, eelmise ekspeditsiooni jälgi oli ka näha :D :wink:
martinss
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 09 Dets, 2013 17:58
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas martinss »

tõstaks teemat ,elan ise kanepi kandis äkki kui keegi läheb otsima võtaks kaasa, oleks huvitav .plaanis endale ka tetekdor osta aga tahaks enne kellegagi kaasas käija kogemus ju puudub.tean ise ka mõnda kaeviku kohta kus ilmselt veel otsimas käidud ei ole.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas Plönn »

martinss kirjutas:tõstaks teemat ,elan ise kanepi kandis äkki kui keegi läheb otsima võtaks kaasa, oleks huvitav .plaanis endale ka tetekdor osta aga tahaks enne kellegagi kaasas käija kogemus ju puudub.tean ise ka mõnda kaeviku kohta kus ilmselt veel otsimas käidud ei ole.
Kui oled aktiivne ,töökas ning jõuline ajaloohuviline ja kaevad kenasti lahti kõik ettesattuvad blindaazid/punkrid, võiks koostööd arendada meeleldi :wink: :D eeldaks ka labida olemasolu :)
martinss
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 09 Dets, 2013 17:58
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas martinss »

:D labidas olemas .olen muidu 15 aga no muidugi kaevaks ka.Oleks huvi küll näha kuidas see asi siis käib .Enamvähem ju tean ka kuidas see käib aga reaalselt see ilmselt keerulisem.
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas pahkel73 »

hr Plönn sul õpipoiss olemas .peale hakkamist on ja labidas ka olemas mis sa muud oskad tahta.poiss ainult noor rohkem kui 4 tundi päevas ära sa rakkesse pane muidu laste kaitse hakkab asja vastu huvi tundma.aga noorele jõudu peale hakkamises
BlackHornet
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 07 Apr, 2013 20:57
Asukoht: Werro
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas BlackHornet »

martinss kirjutas:tõstaks teemat ,elan ise kanepi kandis äkki kui keegi läheb otsima võtaks kaasa, oleks huvitav .plaanis endale ka tetekdor osta aga tahaks enne kellegagi kaasas käija kogemus ju puudub.tean ise ka mõnda kaeviku kohta kus ilmselt veel otsimas käidud ei ole.
Olen ise Võrust, mingisugune kogemus ka juba olemas. Võiks millalgi otsimas käia. See aasta vist enam ei saa.
martinss
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 09 Dets, 2013 17:58
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas martinss »

olgu ,mina oleks tulija kui lähed siis kirjuta ps.
martinss
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 09 Dets, 2013 17:58
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas martinss »

selline küsimus siis et endal detektorit veel ei ole aga huvi nii suur et tahaks järg laupäev minna (kui lumi maas ei ole) paari kaevitut lahti kaevama et äkki keegi räägiks kuidas need kaevikud sõjaajal olid või millised välja nägid mina olen aru saanud et kaevik selline pikk umbes vb 10 meetrit ?Aga kas on ka lühemaid nt 2 m pikk,1 m lai ,midagi sellist .oleks hea kui keegi viitsiks seletada siis otsimine ilmselt veits lihtsam ,huupi kaevama hakata kuskil on ka vist mõtetu.Seal kus mina tean kaevikuid olevat tundub et on nagu väiksed sellised nagu ma kirjeldasin umbes .mida peaksin jälgima metsas ? ei ole väga varem otsimas käinud .Sellest olen aru saanud et kui labidaga veidike kaevata ja kui pinnase kihid on erinevad siis on ilmselt kaevatud kunagi midagi(kaevikut).Võibolla jutt veits segane .

tänud
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas Manurhin »

martinss kirjutas:selline küsimus siis et endal detektorit veel ei ole aga huvi nii suur et tahaks järg laupäev minna (kui lumi maas ei ole) paari kaevitut lahti kaevama et äkki keegi räägiks kuidas need kaevikud sõjaajal olid või millised välja nägid mina olen aru saanud et kaevik selline pikk umbes vb 10 meetrit ?Aga kas on ka lühemaid nt 2 m pikk,1 m lai ,midagi sellist .oleks hea kui keegi viitsiks seletada siis otsimine ilmselt veits lihtsam ,huupi kaevama hakata kuskil on ka vist mõtetu.Seal kus mina tean kaevikuid olevat tundub et on nagu väiksed sellised nagu ma kirjeldasin umbes .mida peaksin jälgima metsas ? ei ole väga varem otsimas käinud .Sellest olen aru saanud et kui labidaga veidike kaevata ja kui pinnase kihid on erinevad siis on ilmselt kaevatud kunagi midagi(kaevikut).Võibolla jutt veits segane .

tänud
Kaevikuid oli igasuguseid. Sellist asja nagu standardkaevik ei eksisteeri. Või kui eksisteeribki, siis vaid paberil. Oli sadu meetreid pikki, seest kättesaadava materjaliga vooderdatud kaevikuid, kus sai püsti seista; oli sõduri poolt sapöörilabidaga kiiruga kaevatud paarikümne sentimeetri sügavusi lohukesi, kuhu sai hädapärast kõhuli visata.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas Plönn »

Manurhin kirjutas:
martinss kirjutas:selline küsimus siis et endal detektorit veel ei ole aga huvi nii suur et tahaks järg laupäev minna (kui lumi maas ei ole) paari kaevitut lahti kaevama et äkki keegi räägiks kuidas need kaevikud sõjaajal olid või millised välja nägid mina olen aru saanud et kaevik selline pikk umbes vb 10 meetrit ?Aga kas on ka lühemaid nt 2 m pikk,1 m lai ,midagi sellist .oleks hea kui keegi viitsiks seletada siis otsimine ilmselt veits lihtsam ,huupi kaevama hakata kuskil on ka vist mõtetu.Seal kus mina tean kaevikuid olevat tundub et on nagu väiksed sellised nagu ma kirjeldasin umbes .mida peaksin jälgima metsas ? ei ole väga varem otsimas käinud .Sellest olen aru saanud et kui labidaga veidike kaevata ja kui pinnase kihid on erinevad siis on ilmselt kaevatud kunagi midagi(kaevikut).Võibolla jutt veits segane .

tänud
Kaevikuid oli igasuguseid. Sellist asja nagu standardkaevik ei eksisteeri. Või kui eksisteeribki, siis vaid paberil. Oli sadu meetreid pikki, seest kättesaadava materjaliga vooderdatud kaevikuid, kus sai püsti seista; oli sõduri poolt sapöörilabidaga kiiruga kaevatud paarikümne sentimeetri sügavusi lohukesi, kuhu sai hädapärast kõhuli visata.
Tegelikult eksisteerib ikka küll :wink: ,vähemalt aarialaste poolel. On koguni netis venekeelne material koos kõigi mõõtude-joonistega nähtaval. Rekommenduju :lol:
Igal süvisel on ka oma nimetused,sõltuvalt struktuuridest ,orientatsioonist vms.Nt tranzheed,kuulipildujapesad,jooksukraavid,laskepesad,miinipilduja varjed,dzhotid,dotid,blindaazhid,punkrid jne kümneid ja kümneid nimetusi :D
martinss
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 09 Dets, 2013 17:58
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas martinss »

Tere
Ega keegi lähiajal otsima lähe ,kui läheb võiks ka mind kaasa võtta .Endal mettalliotsija puudub.
Kasutaja avatar
Koorejaam
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Mai, 2008 15:43
Asukoht: Piimapunkt
Kontakt:

Re: Homme Kanepisse otsima

Postitus Postitas Koorejaam »

Kui vana sa oled?
ROTT 5555 5527
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist