Mis Ukrainas toimub? vol.1

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

Lemet. Ma ilmselt ei tea millest ma räägin ja seetõttu vaidlusega süvitsi minna ei tahaks. :)
Aga minu naiivse ettekujutluse kohaselt pole massihävitusrelva puhul täpsus eriti oluline.
Eriti kui sa tahad tabada 100km läbimõõduga lennukikandja grupeeringut topol M kobar-tuumapommiga.
Kus kobaras on 8-10 lõhkepead ja igaüks neist 25 "Little Boy" võimsusega. Panna piirkonna kohal õhus plahvatama. Kogu puhvet.

Samas alternatiivina, selleks et lennukikandjale signaali saata (nagu ma ennist väitsin), ei pea ju lennukikandjat sihtima.
Võib panna midagi mitte radioaktiivset ja sihtida midagi muud.

Ilmselt on see stsenaarum juba liialt tuuma-apokalüptiline, aga heidutusena vast mõjuv. Külm sõda toitus sellistest hirmudest aastakümneid.
Ma löön nüüd silmad maha ja kuulan koolipoisilikult õppetunni Topol M-i täpsusest. Mul on juba ette piinlik oma lolluse ja targutamise pärast.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Pole mina siin miski autoriteet, aga allikad kirjutavad sedapidi...
... так как долгие научно-исследовательские поиски надежных средств борьбы с авианосными ударными соединениями США еще в Советском Союзе не привели к существенным результатам. И удачная альтернатива концепции, гласящей, что главный противник авианосца – авианосец, по-видимому, не найдена до сих пор. Причем решению этой проблемы в ВМФ СССР уделялось огромное внимание, она являлась второй по значимости после стратегической задачи – нанесения ядерного удара по береговым объектам потенциального противника и уничтожения его ПЛАРБ. По мнению ряда специалистов, для наших сил, оперировавших в Мировом океане и над его просторами, борьба с американскими авианосцами стояла на первом месте. Для этого кроме подводных лодок с крылатыми ракетами, ракетных крейсеров и морской ракетоносной авиации привлекалась дальняя авиация...

...Уже в начале 80-х годов для поражения авианосных и крупных десантных соединений вероятного противника на подходах к берегам европейской части СССР и стран Варшавского договора на базе баллистической ракеты средней дальности 15Ж45 подвижного комплекса «Пионер» и систем целеуказания ВМФ МКРЦ «Легенда» и МРСЦ «Успех» Московский институт теплотехники (МИТ) прорабатывал береговую разведывательно-ударную систему (РУС). Работы по этой системе были остановлены в середине 80-х годов из-за больших расходов на создание и в связи с переговорами по ликвидации ракет средней дальности. А по классу китайский противокорабельный аналог соответствует этой разработке.
...
http://vpk-news.ru/articles/8682

Veelkord- tegu on OT. :oops:

EDIT:
Hiinlastel olla asi väidetavalt õnnestunud. Väidetavalt...mille puhul venelased tevad pajatada

-Мама, они все называют меня сумасшедшим!
-Да кто-ж все-то, сынонька?
-Мухи, мама!
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
siilike
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 21 Sept, 2010 17:33
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas siilike »

Ehk aitab sellest tuumapaanikast.

http://www.bbc.com/news/world-europe-26442381

Ehk siis oli ette teada.

Lisaks: http://currentops.com/news.php?id=3601c ... 7bf35bc025
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas vk1 »

:D

kui venemaa jagab oma endisel territooriumil krimmis passe kõigile soovijaile, kas siis sakslased võiksid ka königsbergi kandis sama teha ning jaapanlased kuriilidel? königsbergis on vist küll neid endisi saksa kodanikke väga raske leida, kuid nad on ju ka kõik saksa nimega venelased põhimõtteliselt volksdeutschedeks tituleerinud.

vist mõlemal territooriumil jookseks pool rahvast kohe uutele passidele tormi
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Kusjuures ühes ukraimlase blogis üritati venelastele olukorda seletada analoogsete tegevustega Kaliningradis...tulevad eraldusmärkideta sõdurid, saksa lipud tõmmatakse omavalitsuste katustele, Merkel kuulutab, et tegu on Köningsbergi omakaitsega, saksa pöliselanikud ja nende järeltulijad paluvad abi etc.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas pagan »

Ma vabandan veelkord tuumapaanika pärast. Tahtsin vaid enda külvatud paanikat maandada natuke.
Tahtsin vaid öelda, et Ameeriklaste lennukikandja saategrupis oleval kolmel allveelaeval on igalühel 24 tuumaraketi šahti.
Seda mainitakse järgneva artikli viimases lauses kohe ekstra.
http://espreso.tv/new/2014/03/04/ameryk ... rymu___zmi
Seega heidutus on vastastikkune ja me saame jälle magada. :)

Mis puudutab Kuriile, siis seal ei ela kedagi sellist kellele passi ulatada. Google Earthist paistavad need saared minu jaoks peaaegu täiesti tühjad.
Seetõttu ruumikitsikuses vaevlev Jaapanlane neid tagasi tahabki.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas denis23 »

kangelaspioneer kirjutas:Mina olen tänase päeva jooksul täheldanud, et venelased ei paista enam nii profid. Maskid nägude eest kadunud, habemed ajamata, kiivrid peast võetud ja relvad seljal. Mõni lausa ilma varustuseta. Lisaks need pildid, kus ukrainlased baasi aia taga palli mängivad, venelased eemalt vaatamas. Kui uusi käske ei tule, hakkavad nädalavahetusel koos jooma.
See on sellepärast, et nüüd on piisavalt leitud "etendajaid" ka kohalike hulgas. Need näiteks mehed kes täna Vene poolel Belbekis ukrainlasi takistasid olidki kohalikud - miilitsad, Berkut, turvafirmade töötajad jne.
Sevastopoli linnafoorumis praegu käib üsna agar nimekirjade kokkupanek.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
olef
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 18 Dets, 2009 19:49
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas olef »

Ukraina dessantväelased kontrollpostil Salkovos, Krimmi AR piiril
http://censor.net.ua/photo_news/274188/ ... chitnikami
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kaur3 »

FT artikkel jaanuari lõpust.
Ukraine Q&A: How protests turned violent and what comes next

They turned violent after some hardline protesters attempting to march up Kiev’s Hrushevsky Street to the country’s parliament last Sunday clashed with lines of riot police who have been guarding the building for weeks. But the outbreak of violence – with protesters throwing rocks and fire bombs – was a sign that some elements of the opposition were fed up with the lack of results after two months.
http://www.ft.com/intl/cms/s/0/f4296e8e ... z2v1yTdtbC

Ma ootan suurema huviga akadeemilist uurimust selle kohta, kuidas seletatakse ära käest lastud rahumeelne Maidan. Ma viskan ülesse FTga kokku langeva hüpoteesi, et peale novemberi lõppu ja detsembri algust kohale jäänute hulgas genereeriti ideesid, mis ajasid lõpuks emotsionaalselt üle serva, sest kaua sa ikka niisama kohapeal tuiad. Mida kauem Sa kännu otsas istud, seda jörmimaks Sa muutud. Teine küsimus on see, kas vastaspool lasi sellel stressil teadlikult koguneda, et vägivallaga kaasneva negatiivse reageeringuga mustata kogu Maidani. Nii nagu teevad täna VF, Janukovitsh ja Savisaar. Kui see oligi nii, siis tegemist väga kavala taktikaga.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas HeiniR »

Venelaste "Tigr" seoses juhtusin vaatama militaryphotos foorumis sellist videot -> http://www.youtube.com/watch?v=PODmN6sY0yk

Ei teagi, kas uskuda või mitte (oma silm ju kuningas) :D
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Pirr »

Eile õhtuses poolkuu saates oli ka põhiline raskus Ukraina teemadel ja üht-koma teist muudki huvitavat:
http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=12680
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Väga patriootlikult õige video... :lol:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Lemet »

Tea, kas paljukiidetud luure, mis pidada varakult hoiatama, on (taas) ämbrisse astunud? Kipub kuidagi mustriks muutuma. Tuli neile NSVL lagunemine suure üllatusena, Gruusia sõda oli mäletatavasti lambist pähesadamine, nüüd siis veel see... :dont_know:

USA kongressis uuritakse, miks luureagentuur Putini sissetungi kohta vale hinnangu andis.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=68156855
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas HeiniR »

Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Some »

Mitte just väga militaarne uudis aga... Lentas just ilmus:
Совет Федерации приступил к подготовке законопроекта, согласно которому российские власти смогут конфисковать имущество, активы и счета американских и европейских компаний, в том числе частных. Эти меры примут в качестве ответа на возможные санкции со стороны США и ЕС.

Nii et ärimehed, kibekiirelt oma vene tõtreid müüma. Või muidu võetakse niisama!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist