Arvamus ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas soesilm »

Ma arvan, et antud loo puhul on tegemist üsna tüüpilise olukorraga ja KV-l on siin oma osa. Ja see kõik on muidugi minu arvates, eemalt vaadates. Detaile ma ju ei tea.

Esiteks ajab tüüp muidugi lolli juttu ehk muudab pildi tegelikke värve. Aga ta ei tee seda meelega. Ta ei muuda asju ringi oma peas, vaid ta näebki kogu pilti selliselt. Ja see on tüüpiline ajateenistuse puhul.

Asusin ajateenistusse olukorraga leppinuna, kuigi kõheldes väärtustes, mida kannab eneses laiguline vorm. Olin aja jooksul saanud omamoodi patsifistiks, ent segu uudishimust ja pealesurutud normidest kannustas mind siiski seda sammu tegema. - väga tüüpiline - valed ootused. Mina ei loe siit kuskilt välja, et kodanik läks ajateenistusse, sest kodanikuna on tal kohustus. Isegi patsifism pole siin faktoriks. Ta läks mingisse ägedasse, proovilepanevasse kohta ... mis on ju tegelikult ajateenistuse kõrvalnähtus.

Naljakas küll aga oma tekstis viitab ta isegi pildi ähmasuse kohta: Olgugi et ajaga meeled nüristusid ja sooliste iseärasuste pärast kinni istuvate poiste sõim valjenes, tahtis igatsus kallite inimeste järele silmanägemist võtta. Telefonikõne väljapoole okastraataeda oli sool haavadele. Mitte et ma seda mõttekäiku alatult ära kasutada prooviksin. Selle arusaamisega ümbritsavast ongi nii. Huvid ja vajadused on hoopis teises kohas. Selle tulemusel on kogu ajateenistusega kaasnev vaid üks takistus. Ja eriliselt tobedad olukorrad kõlbavad suurepäraselt kogu ajateenistuse kritiseerimiseks. Olgu selleks KÜ või seersandi ülbe jutt, õppuse maksumus, ametnike kohipausid vms. Enam pole vahet. Süsteem kui takistus = vale süsteem.

Ma tahan sellega öelda, et meie kritiseerimisel siin foorumis ei ole suurt kaalu olukorra parandamisel. Eriti just seepärast, et me räägime valedest asjadest, väärtustest kui soovite.
Larry toodud võrdlus lapsekasvatamisega on väga lähedal - kohustus, vastutustunne! Kui neid pole, siis on kaksikute ema ka varsti ... ebameeldiv.
Ma olen näinud kohanemishäirega tüüpe, kes füüsiliste näitajate, käsivõitlusoskuste ja iseseisva elukogemuse poolest on kõvasti üle keskmise Eesti mehe. Aga nad ei ole aru saanud, miks nad peavad aega teenima ... nende jaoks see ongi AJA TEENISTUS, mitte kodaniku ettevalmistus. Sellega on kõik eeldused KOHANEMIS häireteks olemas

KVPSil on siin rolli küll. Esiteks tuleb üle vaadata nn isamaalise kasvatuse sisu. Rivilaulud ja ajalugu on vahendid mitte eesmärgid. Teiseks tuleb seda ajateenistuse tegelikku mõistet paremini "kommunikeerida". Kutsealustele, ajateenijatele, reservväelastele ja ühiskonnale.
Eks sellega ole muidugi sama raske nagu riigi põhimõtete selgitamisega üldse ... maksud, seadused, kohustused, vastutus ...

Lõpetuseks aga midagi positiivset kah. Vaadake seda ÕT RÜd, kes KV juhatajale olukorrast ülevaadet annab. See mees räägib asjast nii nagu ta saaks sellest kõigest aru! Nagu ta olekski rühmaülem. Ma arvan, et nii ongi. Ja see on KV poolne suur saavutus.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas jackpuuk »

KVPSil on siin rolli küll. Esiteks tuleb üle vaadata nn isamaalise kasvatuse sisu. Rivilaulud ja ajalugu on vahendid mitte eesmärgid. Teiseks tuleb seda ajateenistuse tegelikku mõistet paremini "kommunikeerida". Kutsealustele, ajateenijatele, reservväelastele ja ühiskonnale.
Eks sellega ole muidugi sama raske nagu riigi põhimõtete selgitamisega üldse ... maksud, seadused, kohustused, vastutus ...

Selle jutuga olen nõus!
Aga kui sa ei saa hakkama olukorras, kus sulle tegelikult kõik ette-taha ära tehakse, kuidas sa siis päriselus hakkama saad? Ülalpidamist teenid, lapsi kasvatad jne. Ma jooks kah parema meelega kusagil rannas õlut, selle asemel et garaazis käia kraapimist kuulata päevad läbi, elu on lihtsalt selline, kohustused tahavad täitmist, elu tahab elamist ja perele on vaja leib lauale saada. Heal juhul õnnestub sellele leivaviilule ka või ja vorstiviil peale saada. Ja keegi ei tee midagi ette-taha ära, ise pead nuputama kuidas see asi käib, tasuv oleks ja klientidega suhtlema, et need ikka sinu kliendid oleks. Kui aga standartsetes oludes hakkama ei saada, noh, siis ma ei tea kohe :dont_know:.

Muidugi hea koht on tegelase jutus: " Olgugi et ajaga meeled nüristusid ja sooliste iseärasuste pärast kinni istuvate poiste sõim valjenes, tahtis igatsus kallite inimeste järele silmanägemist võtta." Kinni istuvate? Sellisele idoodile oleks tõesti paras pasunasse sõita. Juutide juures näiteks "istuvad" mõlema sugupoole esindajad "kinni", aga seda see jobu vist ei tea, või eeldab, et ka meil peaks see niimoodi olema (muidugi poleks viimane lahendus meilgi väga vale).
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See on praeguse, moodsa aja paradoks, et inimestel pole väljakujunenud harjumust end kokku võtta, teha ja vähem möliseda.
KV siin koduse puuduliku lastetoa ja kooli "õpetaja kui klienditeenindaja" kasvatust ümber teha selle 8 kuuga kuidagi ei jõua.
Jäävad ka peale teenistust taolised tegelased alles, kes kogu ülejäänud elu propageerivad KV teenistust kui mõttetust.

Aga nagu ikka, "it takes two to tango" - oma osa taolistesse asjadesse annavad ka kaadri tükati nõrgad pedagoogivõimed/oskused.
Olen ise tähele pannud, et eriti vanakoolimehed ei taipa seda tõsiasja, et tänapäeval tuleb igaühele seletada ja vajadusel üle seletada, miks mingi asi käib.
Vastasel juhul osalejad ei saa aru, miks nad midagi teevad, see pärsib motti ja tekitab trotsi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas metssiga »

Millest kurat te räägite?
Ma läksin teenistusse, ma teadsin, et see asi tuleb ära teha, meeldib või mitte. Ja me tegime. Seda mölisemist on hirmus kuulata.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sel ajal kui sina koolis käisid, oli üsna hästi selgeks tehtud mõistete "kohustus", "vastutus" ja "tagajärg" tähendus.
Tänapäeval on kontseptsioon teine "õpilane kui õigustega klient, õpetaja kui teenindaja ja kool kui teenindusasutus".
See on üks selliste probleemide alustalasid - vanemate hõivatuse probleem ja kahe koha peal töötamine (ja sellest jõmpsikate ülekäte minek) polnud mingi imeasi ka enne EV taasloomist.
Vahe on taaskord selles, mis oli "vastutus" ja "tagajärg", lihtsalt ülekäte läinud seltskond maandus elegantse kiirusega eriklassis, erikoolis ja lõppeks noortekoloonias.
Täna on selline asi ikka üsna erandlik. Kas kasvatuslikult tõhus, ei tea, aga sõna "vastutus" tegi selgeks küll.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Kohe alguses ütlen, et täiesti masendav artikkel. Uskumatu inimene ja milline sõnakasutus! Samas olen 100% nõus Soesilmaga, et kui niimoodi maailma näedki, siis ega seal pole suurt midagi teha - organisatsioon jääb ikka ja alati kaotajaks, sest absoluutselt iga asja on võimalik negatiivses valguses näha.

Samas natuke OT ka - see väljalangemine ajateenistusest on tõsine probleem. Kuigi osa on sellised artikli autori stiilis "sobimatud", siis kindlasti tehakse väga palju ka lihtlabast lollust füüsilise treeninguga. Pingutatakse üle ja murtakse inimese keha. Kui on keha murdunud, siis murdub ka vaim kiiremini. Ei ole ainult minu targutus. Huvitav on lugeda brittide Soldier ajakirja saadetud lugejakirja ja eriti armee vastust sellele. Lk 64. http://viewer.zmags.com/publication/28f ... 8fc42a3/64
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

"Kohanemisraskused" saavad alguse sellest, et KV ukse taha tuleb produkt, kes pole kogenud reeglitele allumist ja kellelt seda praegusel ajal vähevõitu nõutakse. Otsa tuleb endale vaadata vanematel kui ka meie koolisüsteemil. Keda pole eriti karistatud ja kelle tegevusel pole tagajärgi olnud. Meievanuste kooliajal olnud pioneeritamine, spordikoolitamine, õpilasmalevas kõplamine, ravimtaimede kogumine jne oli ju tegelikult peenesse pedagoogilisse kastmesse pandud lihtlabane inimese harjutamine, korra, süsteemi, reeglite ja distsipliiniga mida nõuka süsteem eeldas. Sestap võivad sellise kasvatusega hiljem nõuka armeesse või KV-e sattunud vaid imestada, kuskohast sellised tegelased võetakse.. :dont_know:

Tegelikult ju probleem ei piirdu ainult selle 8 kuu häda ja viletsusega kasarmus.
Kui inimene on harjunud elama põhimõttel, et tal on õigused ja ülejäänutel on tema ees kohustused, siis ega 18 aasta järel see 8-11 kuud asja muuda.
Tuleb tegelane tsiviili tagasi, kas poole või täie teenistuse järel ja sama jama käib ju edasi.
Minu õigused ja teiste kohustused minu teenindamisel. Vaadake või rohkearvulisi facebooki miitinguid, mida peetakse iga uue autotee, silla, harjutusvälja või ehituse kohta.
Taolistest fruktidest koosnev ühiskond ei pea minuarust vastu suuremaid katsumusi, juba katsumuste ajal korra hoidmiseks tuleb kasutada ebaproportsionaalselt palju jõudu, sest taoline seltskond arvab, et p****se see kord, mina olen maailmakodanik ja mul on õigus.
Siin on mõttekoht ühiskonna- ja kasvatusteadlastele. Kas selline läbu on ka pikemas plaanis jätkusuutlik.
Taolised tegelased (alles oli siin üks Austraaliasse kolinud Henry teemaks) on lihtsalt suurema probleemi jäämäe veepealne osa.
Nad ei ole mingid üksikud erandid, vaid taolisi on selles vanusegrupis päris palju.
Viimati muutis Kapten Trumm, 20 Mai, 2014 9:11, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hjalmar Nelk kirjutas:Kohe alguses ütlen, et täiesti masendav artikkel. Uskumatu inimene ja milline sõnakasutus! Samas olen 100% nõus Soesilmaga, et kui niimoodi maailma näedki, siis ega seal pole suurt midagi teha - organisatsioon jääb ikka ja alati kaotajaks, sest absoluutselt iga asja on võimalik negatiivses valguses näha.

Samas natuke OT ka - see väljalangemine ajateenistusest on tõsine probleem. Kuigi osa on sellised artikli autori stiilis "sobimatud", siis kindlasti tehakse väga palju ka lihtlabast lollust füüsilise treeninguga. Pingutatakse üle ja murtakse inimese keha. Kui on keha murdunud, siis murdub ka vaim kiiremini. Ei ole ainult minu targutus. Huvitav on lugeda brittide Soldier ajakirja saadetud lugejakirja ja eriti armee vastust sellele. Lk 64. http://viewer.zmags.com/publication/28f ... 8fc42a3/64
Nõus ülalöelduga.
Ei ole praegune ajateenijate põlvkond absoluutsed ludrid ega ole ka neid vahetult menetlev kaitseväe kaader vigadeta - mädamune võib leida selle skaala mõlemast otsast. Vastavalt sellele on ka piisavalt arenguruumi skaala eri osapooltele - arendada võiks nii tööd koolinoortega + ajateenistuse valikukriteeriume kui ka kaitseväepoolset professionaalsust neile saadetud ajateenijate menetlemisel.
Tõde on alati kusagil keskel.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas mäger »

Oli suur viga, et KV asjale vastamata jättis. Ei peagi ju midagi konkreetselt ütlema, kasvõi ainult nii palju, et tegemist on inimese subjektiivse kogemusega ja sinna juurde näiteks Soesilma-stiilis tekst.

Üks asi, millega aga artikliga nõus olen, on kriitika kaadri ja ka ajateenijate keelekasutuse kohta. Saan aru, et osad üritavad end oma rõveda suuvärgiga isasemana näidata, aga... ealt nooremate puhul on seda ka rohkem näha olnud.

Teiseks, kas ma sain õigesti aru, et kutist sai teenistuse ajal kaksikute isa? Ausalt öeldes on see eriliselt halb olukord. Oma ameti poolest ja veidi teooriat lisaks lugenuna tean suhteliselt hästi, kui vajalik on isa olemasolu kohe sünnist saadik, mis ajateenistuses muidugi võimalik ei ole. Kui teatud asjad jäävad teatud ajal tegemata, nagu kiindumussuhte loomine, on seda hiljem väga raske kuidagi tekitada samal kujul ehk mingi hingeline puudujääk jääb lastele niikuinii. Ok, see sai nüüd väga pehmo jutt.

Lisan juurde, et psüühhilised häired tähendavadki seda, et maailmakogemus on teistsugune, depressioonis siis negatiivne saab oluliselt tähtsama värvingu, positiivsele ei jõua nii palju tähelepanu pöörata ja sellel polegi nii suurt tähtsust. Eduelamusi on kaitseväes depressiivsena raske esile kutsuda.

On võimalik, et tänapäevane nö arenenud ühiskond soodustab teatud viisil depressiivseid kalduvusi, mis minu meelest johtub noorte osas mitmest asjast - esiteks on noortel liiga vähe koduseid asjalikke toimetusi, ehk kortermajas pole võimalik olla osaline majapidamise eest hoolitsemisel, soe vesi tuleb automaatselt tuppa jne. Seega puudub kogemus, et teed midagi ebameeldivat ära ja siis saad midagi toredat. Pole edukogemust sellest, et ehkki töö on ebameeldiv, võtab kaua aega ja on nõme, suutsin ikkagi keskenduda ja pingutada asja ära tegemiseks. Teiseks tähendab mugavusühiskond seda, et vabaks ajaks tuleb järjest rohkem midagi välja mõtelda. Ok, käime kinos, teatris, jalutamas jne, aga see kõik on sageli kulu ja see on millegi väljaspoolt valmistehtu tarbimine, vastupidiselt puuriida ladumisele, kus saab oma loomingulist potentsiaali rakendada. Järgmiseks: sotsiaalsete kontaktide lõdvenemine põlvkondade vahel lisab arusaamatust sellest, kuidas maailm toimib ja miks tehakse mingeid otsuseid. Lisaks lisab see noortele peredele lisastressi selles osas, et tuleb üksi tulla toime lastekasvatamise ning tööga seotud väljakutsetega. Last, but not least: kuna meil on siiski mõvevõrra rohkem raha käes, kui varasemalt, siis puudub lastel ja noortel kogemus unistamisest ja sellest, et unistuse teostumine võib võtta mitu kuni mitukümmend aastat. Täiskasvanuna ei suudeta unistusi ära oodata, kogu aeg on mingi rahutus, sest teismelisena ema ostis uue telefoni ju kohe, miks siis nüüd ei õnnestu...
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas soesilm »

No kuulge siin läheb jamaks! Ei olegi mingit iilget vaidlust :lol:
Ma siis veidi veel arendaks seda "ajateenistuse probleemi" põhjust. Mõnes mõttes võib ju öelda, et tänapäeva noortel on suhgtumine ... aga see tuleb meist, vanematest ja "nõukogude kohusetundlikuse kasvatusega" kodanikest.
Telekast tuleb reklaam: "Ära tee tööd töö pärast! Tule meile, me õpetame sulle äri tegema!". Rockstaar ütleb: "Elan vaid korra ja teen eelkõige seda mis mind huvitab ... tehke teie ka!" Poliitikud lõhuvad teineteisega ja siis on lahe vahele torgata: " Näe 100000 on teie poliitika pärast Eestist juba lahkunud (nagu siin armastatakse öelda: hääletasid jalgadega)".
Aga vähe räägitakse, et selline hoiak ei ole päris jätkusuutlik. Tööd tulebki vahest teha selleks, et keegi PEAB SEDA TÖÖ TEGEMA ...Üsna tihti tuleb elus teha seda, mis üldse pole huvitav. Ja väga palju nendest kes jalgadega hääletavad, ronivad tegelikult nende selga, kes omal ajal seal riigis, jalgadega ei hääletanud. ... see pole pop, nagu ütles knd Laaneots :)
Muidugi on igasugu äärmusi. Need artiklid on ju tegelikult ka äärmused. Nagu ka järgmine lugu.
Mõni aasta tagasi teenis aega üks kutt, kellel oli kodus töötu naine ja laps, haiged vanemad ... kaader lasi tüüpi võimalikult palju väljaloale, et see saaks ühes firmas perele raha teenida. Tagatipuks orgunniti ajateenijate poolt vist mingid talgud kuti kodus ... Ei olnud nendel noortel häda ja polnud ülemad m----d!
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas ivanorav »

Igasugu hoolimine jo hoolitsemine ja muidu hea tegemine on tänapäeval maru IN ! :lol:
Paistab, et Kaitsevägi teeb ka omamoodi "Sotsiaaltööd!" :lol: :lol: :lol:
Kindlasti läheb meie nägemus vastuollu "peavooluga." Häda meile! :(
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas soesilm »

Soomest ...
Kas te teadsite, et Soomes antakse ühes väeosas vannet mitmes erinevas kohas? Kristlased, moslemid, ateistid - kõik eraldi.
Kas te teadsite, et Soomes ei ole põhimõtteliselt piiratud isikliku toiduaine omamine sõdurikapis. Osta või 10 kg kommi kokku.
Kas te teadsite, et Soomes ei pea voodi olema tehtud "kandiliseks" "viigituks" vms. Tekk tõmmatakse sirgu ja kogu lugu.
Allikas: ajateenija Porist 2005.a

Meil Eestis oleks see mämmerdamine ... pehmo, vms
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas jackpuuk »

Noh, aga vaata siis laiemalt ringi, "vana" Euroopa on kõikjal hädas ajateenijatega, lodevus, mugavus, harjumatus käskudele alluda ja enamik neist ei adu, milleks ta seda tegema peaks. Heaolu ühiskonna hädad, mis ka meil üha sügavamalt juurduvad. Seda suhtumist saab muuta ainult koduse kasvatusega, koolis patriootliku kasvatusega ja ka sellega, kui tööd otsivalt noorelt küsib tulevane tööandja ühena esimestest asjadest: "Kas ajateenistus läbitud ja kui pole, siis miks?"
Mina ettevõtjana ei palka sellist tegelast, kellel ajateenistus läbimata, sest kogemusi nendega juba on (erandina võtaks mõne vanema tegelase, kelle ajateenistus oleks langenud nõuka korra lagunemise aega). Tegelikult see juba toimib, keegi lihtsalt ei räägi sellest, see on ka üks põhjus, miks noored tööd ei leia. Ettevõtjad teavad, et tänapäevastel noortel pole vastustunnet. Mõnele tegelasele anti 4 uut võimalust, lõpptulemust võite isegi aimata. Ma ei luba oma 18 aastat nooremat sõpra-klubikaaslast enda tegemisi asendama, sest järeleproovitult tekivad kohe kvaliteediprobleemid (ehkki ta on aastakest 4 stabiilselt minu tegemisi jälginud ja ka käed külge pannud). Töö on väga täpne ja vähimgi lohakus mõjutab kvaliteeti, hoolimata korduvatest manitsustest tema suhtumine ei muutunud. Milleks peaksin omale sellist peavalu valmistama?
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See legend, mis räägib, et Soomes töölevõtmisel olevat kaalukeeleks küsimus, kas teenistus läbitud - näib omavat oma loogikat.
Nimelt, kui meessoost tegelane satub selle 8% sisse, kes religioossel/patsifistlikul põhjusel keeldus (asendusteenistus) või selle 15% sisse, kes oli puhta kõlbmatu, siis ongi ainus ratsionaalne järeldus, et kõlbulik meestöötaja peab olema Soomes sõjaväes käinud. Vastasel juhul on tegemist mingi patsifismipehmoga (kelle peale ei saa kindel olla) või väga kehva tervisega (kellest pole töötegijat).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Arvamus ajateenistusest

Postitus Postitas tommy »

Ikka imestavad vaikselt ent järjekindlalt 50-le juubelile lähenevad kodanikud selle üle, et 20-tes kodanike maailmapilt, arusaamad, töösesuhtumine, eelistused jms. polegi sellised nagu neil...
:scratch:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist