TUVASTADA laskemoon, padrun, kuul, hülss

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Vasta
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tuvastada kuulid

Postitus Postitas EOD »

urmet48 kirjutas:15mm viitaks pigem 12 või 16 kaliibrisele sileraudsele?
Tschy pakutud 20 GA või 24 GA on siiski lähemal, kuigi need kaliibrid olid meil vähem levinud kui 12 või 16. Muidugi ei tea me ka mõõtmistäpsust.
Rottweil Brenneke kuule on toodetud kõigile nimetatud kaliibritele.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: minu armas kogu ma ise 12

Postitus Postitas ictta »

Algus seegi. Küll korralike asju ka tekib.
Kasutaja avatar
keegiints
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr, 2014 14:40

Re: minu armas kogu ma ise 12

Postitus Postitas keegiints »

oige jutt
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

Re: minu armas kogu ma ise 12

Postitus Postitas pahkel73 »

tore.mis sa oskad kohe kosta.algus on tehtud.see on hea , kuid sa kuula parem ema sõna ja ära vea sitta koju.tulevikus kui need leiud peaksid kätte juhtuma siis meenuvad ka su ema öeldud väga targad sõnad.

aga edu sulle ja peamine ära torgi sitta see võib pauku teha.
Kasutaja avatar
keegiints
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr, 2014 14:40

Re: minu armas kogu ma ise 12

Postitus Postitas keegiints »

tean;]
:rip: :rip:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: minu armas kogu ma ise 12

Postitus Postitas jackpuuk »

Huvi on, see hea. Nagu juba mainisid, siis tasub vägagi ettevaatlik olla :rip:. Otsi üles kasutaja EOD postitused ja loe need läbi, siis on võimalus, et ihuliikmetest-elunatukesest ilma jääd väiksem. Kirjavahemärgid ei teeks paha (isegi kui nad alati päris õiges kohas pole). Kui lugeda teema pealkirja :" mulonkakskümmendükskassipoega aga ühteginendestpole ise teinud", siis ei kutsu eriti lugema. Sellises vanuses peaks ju natuke juba oskama. Või käis see 12 leidude hulga kohta?

Aga muidu edu ja et elu ja tervis ikka sisse jääks!
sitt päev, kellele kurdad
mannlicher
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Aug, 2005 11:42
Asukoht: ösel
Kontakt:

Re: Tuvastada kuulid

Postitus Postitas mannlicher »

Kaks on Brenneke tüüpi (vilttropi jäänused küljes), üks on Maieri tüüpi kuul (õõnes). Arvan, et need kuulid on kusagilt lasketiiru muldvalli seest kougitud?
ka luuavarrest vöib pauk tulla
Geronimo
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Juun, 2014 21:20
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks

Postitus Postitas Geronimo »

Õhtust!

Ei hakanud uut teemat tegema.

Keegi oskab pakkuda millega võib tegemist olla? Ei tarvitse üldse midagi militaarset olla aga tundub nagu oleks?

pilt1

pilt2
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tuvastamiseks

Postitus Postitas EOD »

Geronimo kirjutas:Õhtust!

Ei hakanud uut teemat tegema.

Keegi oskab pakkuda millega võib tegemist olla? Ei tarvitse üldse midagi militaarset olla aga tundub nagu oleks?

pilt1

pilt2
Lõhkepakett, ilmselt õppustelt vedelema jäänud. Nöörist tõmmates süttib viitelement ja paari sekundi pärast plahvatab. Käes plahvatades lõhub käe, ruumis plahvatades võib kahjustada kõrvakuulmist. Lõhkepakettidega on olnud juhuseid, kus plahvatab viiteta.
Ohtlikkuselt uusaastapaugutitega samas suurusjärgus.
Kasutaja avatar
AlexV
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 18 Mär, 2014 20:13
Kontakt:

Re: millega täpsemalt tegu?

Postitus Postitas AlexV »

Torgin vanat teemat aga mida tähendab see kui padruni ots on värvitud roheliseks?
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: millega täpsemalt tegu?

Postitus Postitas EOD »

"Padruni otsa" all mõtled ilmselt kuuli tippu. Vene/Nõukogude padrunitel tähistab see trasseriga kuuli. Kui aga 7,62x39 mm padrunil on kuuli tipp must ja selle taga roheline rõngas, siis on tegu summutiga PBS laskmiseks mõeldud padruniga, mille kuuli kiirus on alla helikiiruse.
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Re: millega täpsemalt tegu?

Postitus Postitas traatjalg »

Kui padruni ots on värvitud roheliseks oled leidnud metsast leekkuuliga,süütekuuliga padruni.http://gunsru.ru/rg_patron_5_45x39_ru.html
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: millega täpsemalt tegu?

Postitus Postitas EOD »

traatjalg kirjutas:Kui padruni ots on värvitud roheliseks oled leidnud metsast leekkuuliga,süütekuuliga padruni.http://gunsru.ru/rg_patron_5_45x39_ru.html
Leekkuuliks võib trasseerivat kuuli veel kuidagi nimetada, kuid süütekuulid on ikka hoopis omaette teema.
Süütetoimet tähistab Vene/Nõukogude kuulidel punane värv. Kusjuures must/punane kuuli tipp tähistab soomustläbistavat süütekuuli, mis on käsitsemisel suhteliselt ohutu. Kõva südamiku ees on vaid väike kogus termiidilaadset ainet. Punase kuulitipuga vintpüssipadruni puhul on aga tegu lõhkekuuliga PZ (ZP), mis jätab urgitsemisel sõrmedest ja võimalik, et ka silmadest ilma. Sama käib suurekaliibriliste padrunite kohta. Neis võib olla ka võimsa brisantlõhkeaine laeng (üleni punase kuuliga 14,5x114 puhul näiteks).
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: millega täpsemalt tegu?

Postitus Postitas alban »

Alex11 kirjutas:Torgin vanat teemat aga mida tähendab see kui padruni ots on värvitud roheliseks?
Kõigepealt anna infot mis padruniga on tegemist. Kui see on 5,56x45, siis roheline kuuli tipp tähendab SS109 tüüpi moona.
Kasutaja avatar
AlexV
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 18 Mär, 2014 20:13
Kontakt:

Re: millega täpsemalt tegu?

Postitus Postitas AlexV »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist