Mercurius - kas on ka elulooma?

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas FW Anton »

Super hea! Kas ka 1/48?
Anton - horridoo!
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Mercurius kirjutas:Arado Ar 95 SAGr. 127 (6R + LL) 1/48
Pikemas perspektiivis on plaan mingisugune suurem 1/48 mõõtkavas dioraam kokku panna.

Selleks peaks ka inimeste kujukesi kunagi proovima teha...
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Väga ilus töö. Tegemise kirjeldus on ka huvitav. Kas maalriteip , millest mainiti, on see sama mis ehitusärides pakutakse? Igal juhul minu rasvane pluss autorile:)
Taara avitab! ...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas von manstein »

Ehh raisk, küpse meistri loomimg...

Ja mitte ainult kunstilise poole pealt. Ka fotografeerimine on täitsa viimase peal.

Läbisegi miksitud ajalooliste pilidega. Müts maha..
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Tagasi üle pika aja.

Katsetan esimest korda juukselaki ja talvekämoga. Küsimus, kui kõik valmis on, siis millega objekt üle lakkida, et pesu teha? Plaanis on akrüül-valge talvekämo värv (kui vaja, võin emaili ka kasutada). Pesuks saan kasutada nii akrüüli kui ka emaili. Põrandavaha? Email matt lakk? Kas pesu tegemiseks on üldse vaja laki kaitsekihti? Antud juhul on objekti baasvärv email.

p.s maarli teip on Kullost. Võib kasutada ka ehituspoe oma, kuid see on nagu sutsu paksem.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Tsiknat »

Mercurius kirjutas:Küsimus, kui kõik valmis on, siis millega objekt üle lakkida, et pesu teha?
Pesu ja sellele eelnev lakikiht peaksid erineval alusel tooted olema.
Kui teed pesu õlialuseliste värvidega (tärpentiiniga) peab eelnev lakikiht olema vesialuseline.
Kui pesu tuleb vesialuseliste segudega peab eelnev lakikiht olema õlialuseline.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Tsiknat kirjutas:
Mercurius kirjutas:Küsimus, kui kõik valmis on, siis millega objekt üle lakkida, et pesu teha?
Pesu ja sellele eelnev lakikiht peaksid erineval alusel tooted olema.
Kui teed pesu õlialuseliste värvidega (tärpentiiniga) peab eelnev lakikiht olema vesialuseline.
Kui pesu tuleb vesialuseliste segudega peab eelnev lakikiht olema õlialuseline.

Toomas
Elementaarne.

Küsimus on selles, et mida saab kasutada juukselaki peale: a)akrüüllakk, b)emaillakk, c) põrandavaha.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas kalle »

Mercurius kirjutas:
Tsiknat kirjutas:
Mercurius kirjutas:Küsimus, kui kõik valmis on, siis millega objekt üle lakkida, et pesu teha?
Pesu ja sellele eelnev lakikiht peaksid erineval alusel tooted olema.
Kui teed pesu õlialuseliste värvidega (tärpentiiniga) peab eelnev lakikiht olema vesialuseline.
Kui pesu tuleb vesialuseliste segudega peab eelnev lakikiht olema õlialuseline.

Toomas
Elementaarne.

Küsimus on selles, et mida saab kasutada juukselaki peale: a)akrüüllakk, b)emaillakk, c) põrandavaha.
Huvi pärast küsin, et kas juukselakk on kasutuses seoses talvise kamoga, et seda siis hiljem maha kulutada, või tavalise viimistlusena? Ise pole juukselakki (veel) kasutanud, aga on jäänud mulje, et see kannatab päris paljut.
Esimesele lõigule lisaks, et Revelli ja Humbroli lakkidele kannatab kenasti tärpentiiniga pesu teha.

Kk
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Tahan kämot maha pesta jah.
Küsimus on selles, et kuidas edasi minna, kui lakk+kämo+mahanühkimine tehtud on?
Kerget kulutamist/pesu/effekti tahaks mudel ju peale kämo pealepanekut saada.
Ei tahaks leida ennast olukorras, kui allesjäänud kämo lagunema hakkab...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Hertsog »

lakkimine on see võlusõna jälle... minu teada pole lakkimiskordade arv piiratud... ise olen kuni kolm teinud. vastavalt vajadusele
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere

no juukselakk rohkem mingi effekti saavutamiseks. Väga hästi võtab värvi maha denatureeritud piiritus. Seda akrüüli kohalt. Aga on ka olnud, et Humbroli email saab mahapestud. Ise kasutan finaal katteks Vallejo või Xtracrylics lakke. Enne mudeli sodistamist on vist parem kui katta värvitud mudel vahaga ,paar kihti. läikiva pinnasega on parem toimetada.

lugupidamisega.
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Hertsog »

Porovoz-i mõttekäik läks natuke liiga laialdaseks. küsimus mida küsiti, oli (minu arusaamist mööda), et mida teha kui on mudel on värvitud, valgega üle lastud, see mahanühitud/kulutatud.

Katta poolläikiva (välismaa keeles satin) lakiga. mitte matiga. mitte läikivaga. ise kasutan vallejo satin-i. lased ära kuivada ja PEALE seda on värvikihid kaitstud. siis võid möllata õlivärvide, pesude, triibutamiste, täpitamiste jms-ga.
ise kasutan õlivärve, emaile ning nende lahustamiseks siis kas white spiri-tit või tulemasina bensiini - mõlemate eelis on, et erinevat tärpentinist (mis kuivab kuritegelikult kaua), kuivavad mainitud vedelikud oluliselt inimlikuma kiirusega. zippo bensiin aurustub suisa 10-konna minutiga.

miks satin lakk ? aga sellepärast, et see annab parima pinnatekstuuri, millel pesud (pinwash, filter) ilusti ja ühtlaselt laiali/pragudesse jooksevad ning interakteeruvad ülejäänud kompotiga. matt ja läikiv lakk ei anna nii häid tulemusi. olen kasutanud ka parketivaha aga see tahab natuke harjutamist ja ei ole minu arvates koššer toode - vett saab, siis kipub raibe jooksma, seda näiteks dekaalide paigaldamise käigus.
kogu mu juttu toetavad praktilised kogemused ning näited minu mudelite alateemast.

jõudu. küsimusi on, siis lase tulla.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Tänud!

Loodetavasti on õpetusest kasu ka teistele.
Minul ei ole siiamaani dekaalide panekul vaha kusagile jooksnud.
Tõsi, olen tal lasknud enne dekaalitamist korralikult kuivada.

Teinekord jälle olen dekaale vahaga suisa paigaldanud.
Kui aluspõhi on vahatatud ja kuivanud, leotan veega dekaali lahti ja enne paigaldamist valan suurema osa vee salfrätikusse. Siis aluspõhi natukene vahaseks ja dekaal peale, ja pintsliga natukene vaha peale. Tuleb jälgida, et üle ei ujuta, muidu jäävad dekaali ümber märgatavad vaharõngad. Pärast kuivamist tulemus matt lakiga (selle Modelmasteri omaga, mis sa mul minema käskisid visata :), ta on mul muidugi aerograafi jaoks jõuliselt lahjendatud: panen mitu kihti) üle, mis ühtlustab pinna ja dekaali läiget.

Sellised praktilised kogemused...

Lähiajal proovin käesolevast projektist mõned pildid ka laadida.
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Wittmann »

Kas aparaat on nüüdseks valmis? (:
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mercurius - kas on ka elulooma?

Postitus Postitas Mercurius »

Leides mõnikord tööpäeva lõpul tund-paar, nokitsen siin erinevate asjade kallal. Ütleme nii, et lõppusirgeni on ikka veel pikk tee.

Vahepeal sai, suht stressivabalt ja järelkasvu edendamise eesmärgil, üks lennuk lapsega kahasse kokku pandud. Võimalikult palju tegevusi lasin 6-aastasel (ise muidugi silma peal hoides/aidates) teha.

Pilt
Pilt

Lennuk on natukene siiruviiruline, kuna enne pildistamist lasin kraani all jooksva veega tolmu maha. Igapäevaselt ripub lennuk lapse magamistoas lambi küljes.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist