Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

kütuseautod on täitsa tulemas, kraana ja treileri komplekt veel. samuti on airfix täiendanud oma tootevalikut mõningate RAF komplektidega, mida vaikselt piilun ja omamisest unistan ;) http://www.emodels.co.uk/airfix-1-72-bo ... l-kit.html
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Valmis sai siis A-10 Thunderbolt II Warthog Operation Iraqi freedom Academy 1:72
Antud mudeli tegin hailõustaga variandina, sest see on selle lennuki nö peab olema värvivalik. See kämovariant on siis Iraagi teisest sõjast, kus USA Iraagile demokraatiat importis (nagu eelnevalt ka tabavalt öeldi ;) ) lennuki piloot kapteni aukraadiga naisterahvas Kim Campbell, kes siis antud masinaga jonnakaid iraaklasi nuhtles kes ameerika Big macist midagi teada ei tahtnud, kuni ta mingi ülesande ajal sai ise pihta. Lennuki mootorikondel ja tagastabilisaator said räsida, viimasel murdus paarikümne cm suurune tükk küljest ning lennuk kaotas igasuguse juhitavuse. Eks see ole ka tänapäeva lennumasinate probleem, kus igasugu lendamist võimaldavad süsteemid on antud masinale ja sellele tundus igati loogikavaba sellist masinat üldse õhus hoida. Kuna lennati parasjagu vastase vägedest kubiseva Bagdadi kohal ja ilmselgelt ei ahvatlenud seda naispilooti välja hüppama kuumade araabia meeste ala kohal, sest kurat teab mis nad pilootidega teevad, eriti kui juhtud ka vastassugupooles olema, nisiis suutis ta elektroonilised abivahendid mis lennukit lendama panna rubilnikust välja lülitada (õnneks on selline asi ikka olemas!) ja peale seda muutus lennuk täiesti kuulekaks, ning esmalt kõrgust võttes, siis padavai oma sõõrikusõpradest poiste juurde tagasi.
Mudel on suhteliselt hea kokkupanijale, otseselt ma küll ei jälginud kas asi ka tehniliselt õige oli, kuid minu jaoks tundub hea küll. Alla panin ma kogu relvakomplekti mis karbis kaasas oli, vaevalt küll sellise täislastiga sõideti, asja pandi ehk ikka alla vastavalt ülesandele mis väljalendamisel kavas oli. Kuid lihtsalt nii tundub Killer Chicki (nagu kaaspiloodid seda vaprat naist kutsuvad) lennuk eriti killerlikum koos hailõustaga.
Selline värk siis:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Hertsog »

vaatasin pikalt. valisin ka sõnu pikalt. valisin välja hoolikalt ja viisakaimad. need:

aerograaf. palun.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

vaatasin pikalt. valisin ka sõnu pikalt. valisin välja hoolikalt ja viisakaimad
:D Tubli Hertsog! kohe näha et kooliharidust ja vanemate kasvatus on tasemel! :D
aerograaf. palun.
Kahjuks aga pean samamoodi vastama:
Tänan. Aga ei.
:write:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas von manstein »

vaatasin pikalt. valisin ka sõnu pikalt. valisin välja hoolikalt ja viisakaimad. need:

aerograaf. palun.
Ehk pisut liiga ülekohtune..

Minu silma jaoks tundub täitsa nitsevoo. Ja dekaalid on hästi peale läinud..

Aga kogu massiivse lahingukomplekti effektiivne väljatulistamine nõuab piloodilt vist küll droonioperaatori näpuvilumust.. :D
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Üle pika aja siis ilus A-10. Kas pintsliga?..värvitud . Koletu laadung teisel aga peaks effektiivne olema:D
Taara avitab! ...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas fossiil »

Korralik tulemus, kohe väga korralik. Päris huvitav oleks teada, kas selline isend võtab kogu selle piraka arsenali iga kord kaasa, või seda riputatakse külge vastavalt vajadusele/sihtmärgile?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas kalle »

Ma ka vaatasin ja mõtlesin siin päris mitu päeva. Mulle tundub, et sund aerograafi järgi pole liiga vajalik, kui autor ise seda teed minna ei taha. Liiatigi on siin tegu sellise tulemusega, mis nagu seda ei sunni ka. Selle töö juures on olulisel määral kadunud see stiil, mis Calico tööde juures mind veidi häirinud on. Ehk siis see paks, õline viimistlus, ehk kunstiline lähenemine, nagu Kristjan kunagi hästi ütles, on mõõdukale tasemele taandunud ja nii näib hea. Kuna meil siin on tegu siiski hobitegevusega, siis saab iga tegija oma stiili valida ja keegi ei saa öelda et see on vale. Saab vaid öelda oma seisukoha ja minu oma on see, et see stiil meeldib mulle rohkem.
Konkreetne kamo on vaid veidi selline kokkusulav ja veidi igav, nagu modernsema aja lennukid minu silmis MULLE tihti tunduvad.
Kunagi mõtlesin ka, et teeks prooviks ühe A-10ne aga hetkel tundub et vist ei tekita isu. Calico teostusel pole sellega muidugi pistmist.

Kk
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tänud tänud! eks ma üritangi pintseldada vedelama värviga ja mitmekordselt, selline ühevärviline asi on suht pirtsakas ka.
ilmselt jah nii palju erinevat laskemoona tal ikka ühel lennul kaasas pole. vähemalt mina küll ei võtaks. aga ma panin tõesti selleks need peale, et oleks ägedam näitusepill. ;)
hetkel on elu nii kuramuse kiiire, aga samas katsun ikka hobiaega ka vahele lükata, hetkel mitu asja korraga tules, üks neist zvezda mitte eriti hea La-5FN. kui pilte aega teha, siis tulevad ka üles.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii, siin siis Zvezda La-5FN talvekamos. kamo ei ole otseselt mingi kindla lennuki järgi tehtud. Fotokaga poolpimeda ilmaga nagu täna tehtud, ütleme nii et enda silmale tundub reaalselt ilusam. :?
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas FW Anton »

Pole paha! 8)
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Wittmann »

A-10 Thunderbolt II Warthog Operation Iraqi freedom Academy 1:72 küljes on nii palju erinevat kandamit, millega vaenlasi maakeralt pühkida, et nüüd vist omad doktorikraadi lennuki külge pommide kinnitamises ja nende maalimises samuti. Päris ilus pill tegelikult. Sellised saavutused ajavad käe sügelema. Mine või tiri oma panter ja dioraami alus välja ja näpi siit sealt veel vastu ööd.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere siis üle hulga aja rahvale, on olnud vahepeal kuidagi pikk ja lohisev aeg, kus hobi on olnud... noh :dont_know: mitte nüüd kadunud aga sellises metastaasises, et mingil määral on elu nagu vaikselt olnud, aga samas midagi pole valminud nagu ka. Nüüd kevadel on siin aga kerge idanemise tekitanud, ning mitu käimasolevat projekti on jõudnud lõpusirgele.
Igatahes nende valmimise käigus vandunud end laiskuses, juppide kaotamises, raha raiskamises jne, aga siin siis esimene valminud karbisisu, milleks on Airfixi hiidvana RAF recovery set. Antud masinad siis saavad olema antud teemal klappiva dioraamikese osad. mehed on küll veel värvimata, aga ehk nüüd saab detaile ka lisada järjest.
Masinad siis väikse uurimise järgi Queen Mary Trailer ja kraanaks The Coles Mk7.
Viimasel kadus ärva terve radikas, siis asendasin metallist võrguga mis mul juhuslikult olemas oli, lisades plekiservadega, sai natuke teistsugune aga...loodame et dioraamis see tähelepanu ei tekita ;)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas von manstein »

Mõnusad aparaadid mõlemad.

Poolhaage eriti põnev.. Kergkonstruktsioon üheteljelise veermikuga. Nagu tänapäevane sõiduautohaage..

Nohh ja selgitav kiri juurde "3 tons". Ja nii ongi, :D
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tervus rahvale üle hulga aja, mis siin ikka pikalt hädaldada, sai valmis kaua kestnud kaunikene projekt mille osi juba ka üles olen pannud. Selline mõte siis (või pilt) tekis peas ning nii ma selle siin ka vormistasin. Tegemist siis RAF lennuvälja situatsiooniga kus üks pihtasaanud Spitfire on kodu tagasi roomanud aga maandumine pisut ebaõnnestunud. Kuid kus häda kõige suurem seal abi kõige lähem, piloot saadi ühes tükis põlema süttinud lennukist kätte ja kustutamine täie hooga käimas. Võib ju vaielda et no nii lähedal ei tohiks paljud seista kui kohe võib mingi pauk käija jne, aga tegemist on ruumilise pildiga mille proportsioonid on pildilise actioni ja pinna konkreetse suuruse tõttu just selline. Seekord aluseks kasutatud keldrist leitud põrandaplaate(30x30cm), mis siiamaani tühjalt vedelesid, kaetud siis saunapealse ja kuivatatud tilliga. Mudelid on siis siin eelnevalt näha olnud Airfixi klassikalised RAF lennuväljakomplektid. Tule ja suitsu sai tehtud vatist ja vesi kuumutatud kokpitiklaasi raamist paindesse aetult. (siis mitte kokku sobinud, katki teinud, siis mitte piisav pikkus olnud, uus tehtud, jälle katki ja lõpuks kokku kleepinud) Mingit õpetust nende tegemisel ei kasutanud, lihtsalt katsetatud töö käigus ja värvitud ning vaadatud kuidas materjalid käituvad. aga üks pilt on parem kui sada sõna, niet pildid siis juba mitu parem!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist