Kevadtorm 2014

Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas PaganHorde »

tommy kirjutas:Järgmise aasta õppuse maksumusest..
Järgmisel aastal toimub Eestis ajaloo suurim kaitseväe õppus Siil, millel osaleb umbes 12 000 kaitseväelast, kaitseliitlast ja reservväelast, samuti liitlaste üksused. Suurõppusel saavutab täisvõimsuse 1. jalaväebrigaad. Õppustel osalejate varustamiseks on riigieelarves ette nähtud 44 miljonit eurot. Mikseri sõnul ei ole see raha vaid ühekordne kulu õppuse läbiviimiseks, kuna varustus jääb üksuste kasutusse ka edaspidi. «See 44-miljonit eurot on järgmise aasta suurim kaitseinvesteering,» märkis Mikser.
Kas neil on plaanis ka rahaliselt toetada inimesi kel pangalaenud jm? Päris hull oleks ikka kuu aega õppusel olla ja sellega endale pank kaela lennutada.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas aj1972 »

PaganHorde kirjutas:
tommy kirjutas:Järgmise aasta õppuse maksumusest..
Järgmisel aastal toimub Eestis ajaloo suurim kaitseväe õppus Siil, millel osaleb umbes 12 000 kaitseväelast, kaitseliitlast ja reservväelast, samuti liitlaste üksused. Suurõppusel saavutab täisvõimsuse 1. jalaväebrigaad. Õppustel osalejate varustamiseks on riigieelarves ette nähtud 44 miljonit eurot. Mikseri sõnul ei ole see raha vaid ühekordne kulu õppuse läbiviimiseks, kuna varustus jääb üksuste kasutusse ka edaspidi. «See 44-miljonit eurot on järgmise aasta suurim kaitseinvesteering,» märkis Mikser.
Kas neil on plaanis ka rahaliselt toetada inimesi kel pangalaenud jm? Päris hull oleks ikka kuu aega õppusel olla ja sellega endale pank kaela lennutada.
Hull seis on siis kui eluase pommitatakse puruks ise saad surma,lapsed põgenevad läände ja hakkavad seal pangale laenu tagasi maksma!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas neil on plaanis ka rahaliselt toetada inimesi kel pangalaenud jm? Päris hull oleks ikka kuu aega õppusel olla ja sellega endale pank kaela lennutada.
Mis sa sellist lolli plära toodad siia?
Kui kauaks tavakorras võib reservõppekogunemisele kutsuda, on seadusega määratud.
Sõduril kuni 14 päeva, allohvitseril kuni 21 ja ohvitseril kuni 30 päeva. "Kuu aega" puudutab ikka väga väheseid.
Lisaks makstakse toetust ja kui ei piisa sellest, võta puhkust.
Arvestades, et panga laenumakse ei ületa 1/3 netosissetulekust ja kuu aja eest on hüvitus 800-1200 eurot ehk keskmise palga alla - ainetu fantaasia...
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas soesilm »

Sa PaganHorde tõesti vahel üllatad ... Kuidas see Lepa Nõmme Raadios ütleb: Ära loe raha, loe parem raamatut :)
Vt siit: http://www.mil.ee/et/reserv/siil2015
Ja sealt leiad kindlasti ka infot palkade jms kohta.
AB93
Liige
Postitusi: 263
Liitunud: 13 Mär, 2014 0:21
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas AB93 »

Huvitav kui ma olen meditsiini tudeng ja on tulnud õppusele SIIL 2015 kutse, kas on kohustuslik sellel osalemine ? Lihtsalt huvi pärast küsin, sest, et ehk keegi oskab vastada. Endale on jänud kuskile meelde nagu, et ei pea kui oled meditsiini tudeng. :scratch:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

paulkristjan kirjutas:Huvitav kui ma olen meditsiini tudeng ja on tulnud õppusele SIIL 2015 kutse, kas on kohustuslik sellel osalemine ? Lihtsalt huvi pärast küsin, sest, et ehk keegi oskab vastada. Endale on jänud kuskile meelde nagu, et ei pea kui oled meditsiini tudeng. :scratch:
Ma muidugi metsikult vabandan kõigi ees - aga kogu siintsiteerit post // selle sisu ja tase teevad mulle sigamoodi nallla :wall:

Et keegi pädevam juuratundja ehk võtab vaevaks ka konkreetselt küsimusele vastata - inimesel mure ju :mrgreen: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AB93
Liige
Postitusi: 263
Liitunud: 13 Mär, 2014 0:21
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas AB93 »

Ei mure mul pole, sest kutset mulle pole tulnud, ega tule ka vast. Lihtsalt huvi pärast küsisin, sest hetkel peaks olema ajateenistus nii, et kui oled meditsiini tudeng, ?pead olema ainult SBK ?. Aga, kuidas on RÕK-iga ?
Kui ajateenistust läbitud pole ja tahad minna kaitseväe meditsiiniteenistusse tööle,pead läbima RTSBK- kursuse. Kui ajateenistus on läbitud, siis ainult SMBK kursuse. Ja teatavasti, ennem vist auastmele sind ei esitatagi, kui sul pole käes meditsiinikooli diplomit.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas alban »

Kui ajateenistuses käinud pole ega kuulu ka Kaitseliitu, siis Siilile tõenäoliselt ei kutsuta (mingit errorit andmebaasides ja ajutegevuses ei saa loomulikult välistada).

Kui oled arstitudeng, siis enne reservohvitseriks saamist tõenäoliselt kah RÕK-ile ei kutsuta. Reservohvitseriks saamine käib nii (aga seda teadsid vist niigi):

https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artik ... septsiooni
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas Martin Herem »

Esmalt peaksin teadma:
Kas sul ajateenistus on läbitud?
Kas sa tahad osaleda?
Kui sulle oleks tulnud kutse siis sa peaksid osalema ... iseasi mis ametikohal.

Põhimõtteliselt on aga nii, et oma arstiteduskonna õpingute kestel läbid sa ilmtingimata Sõja- ja katastroofi meditsiini kursuse. sama ka siis kui õpid õendust. Selle tulemusel sulle määratakse või ei määrata sõjaaja ametikoht. Kui sa selle saad, näiteks üksuses X, siis edaspidi hakkad selle üksuse RÕKil käima.
Võin privas alati selgitada, kust saab konkreetseid vastuseid. Kui seda ei tee just üks teine konkreetne foorumi liige.
AB93
Liige
Postitusi: 263
Liitunud: 13 Mär, 2014 0:21
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas AB93 »

alban kirjutas:Kui ajateenistuses käinud pole ega kuulu ka Kaitseliitu, siis Siilile tõenäoliselt ei kutsuta (mingit errorit andmebaasides ja ajutegevuses ei saa loomulikult välistada).

Kui oled arstitudeng, siis enne reservohvitseriks saamist tõenäoliselt kah RÕK-ile ei kutsuta. Reservohvitseriks saamine käib nii (aga seda teadsid vist niigi):

https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artik ... septsiooni

See on ju ilmselge, et kui pole kaitseliitlane või kui pole ajateenistuses käinud, ei kutsuta ka Siilile, Kevadtormile jne.. :google:
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas smr »

paulkristjan kirjutas: See on ju ilmselge, et kui pole kaitseliitlane või kui pole ajateenistuses käinud, ei kutsuta ka Siilile, Kevadtormile jne.. :google:
Ei, ei ole ilmselge. Tean päris paljusid, kes on reservõppusele kutsutud, kuid ajateenistust läbinud pole.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas Martin Herem »

Kas 2009 või 2010 kutsusin ma KRK ülemana üle 20 reservväelase RÕKile, kus nad transpordikompaniina toetasid õppust Kevadtorm. Kriteeriumiks oli, et nad ei tohi olla alla 40 eluaasta või kuuluda KL-i.
Eesmärk - saada kogemustega autojuhte ja mitte võtta neid teiste üksuste arvelt. Mingi osa neist oli läbinud nö alternatiivteenistuse 1990 või 91. Enamus oli NA taustaga. Õppisid, sõitsid, sõdisid ... võitsid ka. :)
See peaks olema erand, kui kodanik pole läbinud ajateenistust ega kuulu KL-i, kuid kutsutakse RÕKile. Näiteks nagu eespool kirjeldatud.
Vahel juhtub ka eksitusi muidugi, kuid ma ei usu et see saaks olla "väga palju".
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas PaganHorde »

soesilm kirjutas:Sa PaganHorde tõesti vahel üllatad ... Kuidas see Lepa Nõmme Raadios ütleb: Ära loe raha, loe parem raamatut :)
Vt siit: http://www.mil.ee/et/reserv/siil2015
Ja sealt leiad kindlasti ka infot palkade jms kohta.
Tead küll seda lauset et, üks loll jõuab rohkem küsida kui sada tarka vastata:P.
Kuid ma tänan vastuse eest.
paulkristjan kirjutas:Huvitav kui ma olen meditsiini tudeng ja on tulnud õppusele SIIL 2015 kutse, kas on kohustuslik sellel osalemine ? Lihtsalt huvi pärast küsin, sest, et ehk keegi oskab vastada. Endale on jänud kuskile meelde nagu, et ei pea kui oled meditsiini tudeng. :scratch:
Njaa, see asi peaks olema sedapidi üldse et, kui pole KV läbitud siis ei saakski olla meditsiinitudeng.
AB93
Liige
Postitusi: 263
Liitunud: 13 Mär, 2014 0:21
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas AB93 »

PaganHorde kirjutas:Njaa, see asi peaks olema sedapidi üldse et, kui pole KV läbitud siis ei saakski olla meditsiinitudeng.

Kasvõi jah. Aga julgen väita seda, et just ajateenistus on toonud meditsiinikooli väga palju mehi juurde. Ajateenistusest saadud kutset soovitakse edasi õppida huvi tõttu lihtsalt.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2014

Postitus Postitas smr »

Martin Herem kirjutas:See peaks olema erand, kui kodanik pole läbinud ajateenistust ega kuulu KL-i, kuid kutsutakse RÕKile. Näiteks nagu eespool kirjeldatud.
Vahel juhtub ka eksitusi muidugi, kuid ma ei usu et see saaks olla "väga palju".
Minu kirjeldatud juhtum ei olnud eksitus :) Võeti teatud eriala inimesi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist