Lennukimudelite kogu

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas kalle »

Soobel kirjutas:Need Hellcatid ja kahemootorilised pommitajad pakuks - et on 80-date keskpaiga nõukogude toodang. Müüdi osalt madalakvaliteedilisest hallist paberist karpides, osalt ilma ja stiilis "mõista-mõista, mis on mark." Karbi peal kirjad stiilis "Frontovoi istrebitel" "Morskoi istrebitel" jne.
Ehk siis sellised eks?

Pilt

Pilt

Tõsine nostalgiadoos:) Just selle mõttega need krabid endale soetasin. Tänapäeval pole nende asjadega karbi imetlemisest ja nostalgiast kaugemale teadagi mõtet minna.

Kk
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Soobel »

Justnimelt :)

See morskoi sturmovik oli isegi olemas, P38 sain pooleliolevana kunagi tartus sõbra käest ilma karbita ja ehitasin lõpuni. Muidugi ei värvind midagi, sest mudelivärve polnud, olid vaid suured potsikud keemiapoes põrandavärviga või siis guašid mis aga plastmassil tõmbassid tilka ega hakanud külge.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Joss Metsast »

Bristol Beaufighter ehk siis morskoi sturmovik oli igati hea mudel ju. Kui ma nüüd ei eksi siis sama valu on ka võimalik tänapäeval koos uhke karbi ja ilusate kleepsudega osta ;)
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere

see jah, fotol, vist Donetski mänguasjade tehase toodang. Ise olen kunagi väga palju mega tagasi muiste toodetud NSVL firma NOVOExpordi poolt sama mudeli, ilusas karbis aga ilma dekaalita mudeli. netist saab aga ka originaalpakendis FROG mudeli, koos dekaaliga. Ja kollases karbis oli P-38J/L mudel. NOVO oma oli USA variandid aga originaal FROG seevastu siis USA ja Taiwani eraldusmärkidega. Viimase hankisin ka natsi aega tagasi endale.
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas kalle »

toomas tyrk kirjutas:
kalle kirjutas:Midagi proovin öelda
5. Mulle tundmatu idabloki väikelennuk Norma toodang. Kõige väärtuslikum asi siin kogus minu hinnangul
Kk
Zlin Z 42 peaks see olema, või oli Z 42M
Kuna mul oli võimalus see Normakas endale saada, siis just avastasin vastuse. Ja veidi naljakas see ju on, aga selle lennuki tüüp on ju lausa lennukil dekaaliga kirjas:) Ja äkki kui selle avastasin, siis meenus, et see kirjapilt oli mul aastaid oma kunagise sama miudeli pealt silme ees. See kupli all kirjas olev Z50L, mis kunagi seoseid ei tekitanud, paneb nüüd asjad paika:)

Olgu veel öeldud, et samuti minu kätte jõudnud B-24, mis kooruvate dekaalide ja murdunud telikuga veidi kohendamist vajas, saab nati uue hingamise ühe väikse projekti raames. Algust olen juba teinud ja eks kunagi saa näha ka.

Kk
skyjack
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Juul, 2017 17:14
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas skyjack »

Oskab keegi öelda mis sellel teisel ürgsel karbil oleva kahemootorilise mark on ? Soetasin just mõned päevad tagasi sama mudeli
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas toomas tyrk »

skyjack kirjutas:Oskab keegi öelda mis sellel teisel ürgsel karbil oleva kahemootorilise mark on ? Soetasin just mõned päevad tagasi sama mudeli
https://en.wikipedia.org/wiki/Bristol_Beaufighter
skyjack
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Juul, 2017 17:14
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas skyjack »

Tere! Ja tänan info eest aga äkki oskate ka öelda mis lennukiga on tegu sellel karbil
skyjack
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Juul, 2017 17:14
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas skyjack »

skyjack kirjutas:Tere! Ja tänan info eest aga äkki oskate ka öelda mis lennukiga on tegu sellel karbil
Manused
1_9_47887629.jpg
skyjack
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Juul, 2017 17:14
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas skyjack »

Ja samas äkki on kellegil infot ,kust ma saaksin osta sellise kopteri mi -10 soovitavalt karbis .
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2897
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Sho »

Vau. Seda Frogi või Novo mudelit mul polegi olnud.
See on Grumman F4F Wildcat.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Mi-10 DDRi variandis (1/100, VEB)on hetkel ebays saadaval. Vaata näiteks:

https://www.ebay.com/itm/Veb-Plasticart ... =R40&rt=nc

https://www.ebay.com/itm/1-100-MI-10K-h ... =R40&rt=nc

Teine variant koos postikuludega ca 30-40 dollarit :) Aga ma soovitan silma peal hoida sellisel briti netipoel https://www.kingkit.co.uk/ Sealt tasub aegajalt otsida tootenimedega VEB, Playfix, Mastermodel ja NU BEE. Aegajalt võib ka Mi-10 otsa trehvata.

Tervitades,

Toomas Väli
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Keda antud DDR teema huvitab, siis vähemalt mõni aeg tagasi oli neid 1/100 mudeleid saada Vantaa lennundusmuuseumi butiigist ja antud butiik vedas need ka ülemöödunud aastal Helsingi mudelimessile. Tu-2 hinnaks mäletan kas 12 või 18 eurot. Aga neid oli seal teisigi.

Mul on vist need NSVL anonüümsed mudelid kõik lapsena olnud. Seal hulgas oli muide ka üks 4-mootoriline transpordilennuk, anonüümse nimega "Transportnõi samoljot". Aga ka BAC Canberra, mis oli ka päris suur mudel.

Selle DDR 1:100 on lapsena olnud Tu-20 (nii nimetati Tu-95 seal) ja Tu-144. See Tu-20 peaks vanematekodu kolakastis vist siiani põhiosas (v.a propellerid, antennid ja telikud-luugid) alles olema.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sellist pilli te pole mehed vist näinudki?
Karbi sees on pesuehtne Gloster Javelin
https://en.wikipedia.org/wiki/Gloster_Javelin
Isegi briti vesipildid on karbis olemas.
Manused
DSC_0000053.jpg
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Lennukimudelite kogu

Postitus Postitas nooruk »

Aga kas pole mõnel pilti kus selle karbi sisust on kokkupandud siis mudel , et näha kui ehe see välja näeb ? :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist