Mis Ukrainas toimub? vol.3

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Svejk »

Tõttan mina varahommikul põksuva südamega oma teise koju - Militaarneti Ukraina teemasse, et ehk on midagi toredat vahepeal juhtunud, vaenlane vastu nina saanud, vms.
Ja mis ma näen - keegi ebateadlik element "No ma ei tea!" on oma poriste kummikutega minu puhtal vaibal kablutanud! :shock:
Yks kirjutas: No ma ei tea! Võite mind soovi korral sõimata provokaatoriks, nimetada propagandistiks või bännida igaveseks
Teatan tagasihoidlikult, et sõimata ei ole foorumi reeglite järgi lubatud, lihtsalt porgandistiks nimetada jääb teenimatult lahjaks, ja igaveseks bännida ei ole mul volitusi :(
так что извини, не получается
...Aga soovi oleks küll - oi, kuidas oleks... :mrgreen:
Tänan pakkumast
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Pärtel
Liige
Postitusi: 491
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Pärtel »

Aga ma paneks siia siis ksf vastuseks sellise uudise: http://censor.net.ua/photo_news/316900/ ... i_strelkom

Nimelt töötasid Ukraina teadlased välja minitanki, millega saab läbi viia luureoperatsioone, sapööritöid, aga olla ka laskja. Seega potensiaali on neil tohutult (st Ukrainas). Asi ilmselt jääb vajalike finantside taha. Muidugi tuleb ära märkida ka seda, et selle minitanki lõid teadlased-entusiastid oma vabast tahtest, mitte riiklikku tellimust täites.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Avatar: Loomaaed komplekside arendamine sai alguse NL ajal. Loomaaed 2 ei ole mingi edasiarendus Loomaaed 1 -st, vaid nö konkureerivad tehased (a'la T72 ja T64). Loomaaed 1 oma modidega on VF toodang.
Ukraina Iskras välja töötatud Loomaaed 2 tootmine baseeruks suures osas koostööl VF, mis ei ole hetkel aktsepteeritav. Tootmise ümberkorraldamine võtaks aega aastaid (?).
USA on juba tarninud sõjalise abi korras Ukrainale 20 AN/TPQ-48A (vähemalt 3tk on seda tüüpi) USA koolitab tarne raames ukrainlased neid ka kasutama. Niisiis kogemus saab nende AN/TPQ-49 -e saabumisel olema juba olemas
Kustkohast pärineb info, et Loomaed 2 baseerus koostööle Venemaaga? Loomaed 2 Ukraina variant on absoluutselt autonoomselt väljatöötatud ja tootmise korraldamine ei võtaks kohe kindlasti "aega aastaid".
Kogemus või mitte, kuid USA raua sissetoomine viib pigem konkreetselt raha välja.
Nii võiks siis korjata üksustest T-64'd kokku ja vahetada need ka mitte NSVL kogemusel põhineva raua avastu.
Kunagi üks hoolas postitus siin teemas juba oli sellest samast artiklist. Selle loo originaalautor, muide on siin videos solist. Ilus tüdruk eks ole - lindikestega ja puha :)
https://www.youtube.com/watch?v=DMqQ7NNei08
Ja see video peaks siis tõestama, et tegu on vaenlasega? Kulla inimene, ennem selle aasta alguse sündmusi ei olnud see lindike seal selles tähenduses mis täna. See Odessa ajakirjanik on Euromaidani pooldaja ja paistnud muudeski artikklites silma oma positsiivse suhtumisega uude võimu.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

PaganHorde kirjutas:Mis mõttes ei saa end vabandada sellega et olid valimised??? Kui ikka pukis on olnud seltskond kelle ülesanne on riiki lammutada siis polegi midagi imestada. Asjad seal ei muutu üleöö nagu mõned naiivikud siin loodavad. Suur riik, suur inerts.
Ma olen jah juba märganud, et sulle meeldivad lihtlaused, loosungid ja vabandused ning kõik mis ei vasta sinu taseme kriteeriumitele on liialt keerukas mõista. Prooviksid äkki kooliskäimisega uuesti alustada?
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Svejk kirjutas:Tõttan mina varahommikul põksuva südamega oma teise koju - Militaarneti Ukraina teemasse, et ehk on midagi toredat vahepeal juhtunud, vaenlane vastu nina saanud, vms.
Ja mis ma näen - keegi ebateadlik element "No ma ei tea!" on oma poriste kummikutega minu puhtal vaibal kablutanud! :shock:
Yks kirjutas: No ma ei tea! Võite mind soovi korral sõimata provokaatoriks, nimetada propagandistiks või bännida igaveseks
Teatan tagasihoidlikult, et sõimata ei ole foorumi reeglite järgi lubatud, lihtsalt porgandistiks nimetada jääb teenimatult lahjaks, ja igaveseks bännida ei ole mul volitusi :(
так что извини, не получается
...Aga soovi oleks küll - oi, kuidas oleks... :mrgreen:
Tänan pakkumast
Kahju, et valmistasin pettumuse. Aga pean mainima, et kui s..t on s..t siis ei ole võimalik asju ilustada. Pole minu teene, et seal jätkuvalt seda s..a leidub, kuigi ei peaks ja juba ei võiks. Silmade kinni panek ja enesele millegi sugesteerimine ei tee reaalsust olematuks. Minu tümitamine muideks ei tee ka.
vss
Liige
Postitusi: 183
Liitunud: 20 Mär, 2014 9:27
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas vss »

No ma ei tea. Miskipärast tundub, et isikud kes saavad bännitud, tunnevad vajadust kirjutada kõik oma artiklid tagantjärge, mille tulemusena saavad ilmselt uuesti bännitud. Ja sellest on kahju.

Yhega nõus selles suhtes et probleeme Ukrainas kahtlemata on. Ma ka ei usu, et keegi siinsetest soovib, et praegune revolutsioon lõppeks täpselt samas kohas kus Oranz lõppes, ehk siis uue Janukovitsiga. Mis tähendab aga omakorda seda, et probleemidele tuleb viidata ja nendega tegeleda, mitte nendele viitajaid maha karjuda. Aga probleemidega nagu ikkagi tegeletakse ka jõudumööda, nii et hetkel lootust on. Igal juhul võiks Ukraina olla Venemaale eeskujuks kui see edukalt läbi peaks saama.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kas me ikka teame kõike väga hästi? Kas Loomaaed on ikka parem kui sisseostetavad radarid? Need viimased pidid vist kindlaks tegema miinipildujate asukohad (küllap teevad ka Gradid) - just seda ongi vaja, siis neid varsti ei ole. Kas Loomaaed suudab sama? Võibolla suudab, aga seda me teame ka ainult ukrainlaste endi väidete järgi. Ukrainlaste tehnika on suguluses Vene omaga, nagu nad isegi - veidi erinevad, aga sugulased. Asi on jutu järgi maailma parim, aga tegelikult mitte niiväga alati. Ukrainas on palju asju perses, aga kindlasti ei ole päris kõik halvasti, mida nad teevad, vähemalt ei tea meie seda nendest paremini.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas ants431 »

Yks kirjutas:
Kahju, et valmistasin pettumuse. Aga pean mainima, et kui s..t on s..t siis ei ole võimalik asju ilustada. Pole minu teene, et seal jätkuvalt seda s..a leidub, kuigi ei peaks ja juba ei võiks. Silmade kinni panek ja enesele millegi sugesteerimine ei tee reaalsust olematuks. Minu tümitamine muideks ei tee ka.
Mina loen huviga mida Yks kirjutab. Tahaksin tema arvamusi rohkem teada.
Kus on praegu suurem bardakk ehk korralagedus kas Venemaal või Ukrainas?
Kas on võimatu, et Putin läks Ameeriklaste lõksu või on hoopis nende agent?
Kas venelased tõesti igatsevad suurt "terzavat" ja sõdimist Ukrainas rohkem kui lihtsalt rahulikku ja mõnusat elamist?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas mart2 »

ants431 kirjutas:...
Kus on praegu suurem bardakk ehk korralagedus kas Venemaal või Ukrainas?
Kas on võimatu, et Putin läks Ameeriklaste lõksu või on hoopis nende agent?
Kas venelased tõesti igatsevad suurt "terzavat" ja sõdimist Ukrainas rohkem kui lihtsalt rahulikku ja mõnusat elamist?
Ma pole Yks, kuid viskan õhku oma arvamuse (suheldes mõnede ukrainlastega ja venelastega):
1) kardan, et Venemaal on hirmu rohkem ja seetõttu juhuslikku bardakki vähem. Organiseeritud majanduslik "bisness" ei lähe arvesse, sest sellest toitub ka Kreml.
2) Putin ei läinud lõksu ega ole agent, lihtsalt planeerimisel tehti valearvestus ja loodeti, et ehk läheb läbi. Krimmiga on pea-aegu läinud, Ida-Ukrainaga läks suu lõhki. Ilmselt tegid seal sama vea nagu ameeriklased Iraagis, et usuti raha eest informeerijate ettekandeid olukorrast ja tegelik ülevaade puudus. Raha eest raporteeritakse mida iganes maksja soovib ... :oops:
3) Venelased igatsevad just deržaavat, sest midagi muud ilusat neil mäletada pole ... :cry: Istudes kuskil Tambovi oblasti lagunevas korteris igatseb hing ikka ilusat ja uhket - seda enam, kui selle eest ei hukku sina ise, vaid keegi teine. Teame meiegi, et jõuluvana ei ole, ikka ootame jõuluaega. Dollari-euro-rubla kurss huvitab eelkõige neid, kel seda valuutakest on. Tambovi metsas suht kahtlane. Kuid on ilus unistus suurest riigist. Loe mõned lehed tagasi, miks Motorola Ukrainasse läks ... Ja ilusat uhket elu pole paljud Venemaal näinudki!

Lubasime meiegi ilusa elu nimel vajadusel kartulikoori süüa.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Siga
Liige
Postitusi: 502
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Siga »

Ukraina iseseisvuse vastu suunatud agressiooni käigus on Moskva poliitikute retoorika olnud ühene:
Ukraina ei ole iseseisev riik, vaid juhuslik moodustis, mis ei ole jätkusuutlik, mille valitsus ei ole päriselt legitiimne ja üldsegi mitte usaldusväärne ning mille struktuurid ei saa riigina funktsioneerimisega hakkama. Lisaks muidugi kõikvõimalikud halvustavad sünonüümid nii valitsuse kui riigi aadressil tervikuna.
See on osa iseseisvuse ja enesemääramisõiguse vastasest propagandast.
Agressori retoorika dubleerimine mistahes vormis, (antud juhul väidab siin üks isik, et ta teeb seda TULEVIKU vormis, mistõttu see on justnagu objektiivsem?) ei ole ega saagi olla aluseks suhtumise kujundamisel antud sõjalisse konflikti.
Ometi seda tehakse. Mis eesmärke selline retoorika teenib on vähemalt minule päris selge.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Vaata Siga, kui sa vaid pead silitad ja räägid kui tublid te olete, ja me usume teisse, ja pole midagi kui kohe muutusi ei ole märgata, ja need vanad vead-trikid (mis ikka ja jälle on märgata) küll nad kaovad, siis juhtub see, et mitte midagi ei juhtu. Ukraina uus valitsus ei tule üldse või tuleb poolikult oma mugavustsoonist välja.
Kui sa jätad kritiseerimise, sest "äkki kritiseerid liiga palju", siis on tulemus Ukraina puhul juba korra minevikus tõestust leidnud.
Pealegi on sõjaline konflikt kõige olulisem siinses foorumis, käi korra kohapeal ja sa näed, et väga suurele osale ukrainlastele ei ole see tegelikult üldse "A". Väga suurele osale ukrainlastele on "A" nende toimetulek.
Kui sa ei suuda seda neile tagada paremini kui "eilsed", oled sa sisuliselt kaotanud. Entusiastid pöörduvad tagasi vanade harjumuste juurde, need kes siiani vanades harjumustes kinni, ei näe põhjust oma käitumismustrit muuta jne. Tulemus on sama, mis peale Oranži revolutsiooni. Ja tulemus selle stenaariumi kordumisel läänele (ka meile) on etteennustamatu. Oletatavasti saavad igatsorti parem- ja vaskradikaalid Euroopas veelgi enam tuult tiibadesse, meie (ja teiste Baltimaade) positsioon Euroopas, kui Ukraina eestkõnelejad, muutub kahtlaseks.
Kaalul ei ole ainult mingi kuradi sõjaline edu, nagu sa üritad pidevalt lihtsustada. Kaalul on kordades rohkem. Ja selle rohkem ptõttu ei saa lasta Ukrina keskvõimul lati alt läbi pugeda, tunnustavalt seljale patsutades!
Pärtel
Liige
Postitusi: 491
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Pärtel »

ants431 kirjutas:
Yks kirjutas:
Kahju, et valmistasin pettumuse. Aga pean mainima, et kui s..t on s..t siis ei ole võimalik asju ilustada. Pole minu teene, et seal jätkuvalt seda s..a leidub, kuigi ei peaks ja juba ei võiks. Silmade kinni panek ja enesele millegi sugesteerimine ei tee reaalsust olematuks. Minu tümitamine muideks ei tee ka.
Mina loen huviga mida Yks kirjutab. Tahaksin tema arvamusi rohkem teada.
Kus on praegu suurem bardakk ehk korralagedus kas Venemaal või Ukrainas?
Kas on võimatu, et Putin läks Ameeriklaste lõksu või on hoopis nende agent?
Kas venelased tõesti igatsevad suurt "terzavat" ja sõdimist Ukrainas rohkem kui lihtsalt rahulikku ja mõnusat elamist?
Siin on selles foorumis sadu lehti tagasi seda teemat juba korduvalt arutatud ja harutatud. Ehk siis lihtsamalt ja kokkuvõtvalt - riik on suur (nii Ukraina, kui Venemaa), võrreldes Eestiga ja seega on inerts pikemaajalisem. See tähendab, et kui Donetskis käib lahing, siis Lvovis kohe kindlasti seda otseselt tunda ei ole. nagu ka venemaal - Rostovis on näha sõjaväekolonne, aga Novgorodis neid pole ja elu tunduvalt rahulikum. Küll saavad sõjakoledusi tunda sõjas hukkunute/vigastatute pereliikmed, aga see on nn lokaalne probleem (kuniks neid ühte kohta kuhtuma ei hakka - viide Pihkvale). Kui küsid, et kus suurem bardakk, siis õiget vastust pole. ilmselt mõlemis riigis ühesuur. Ainult et kui üks riik ronib sellest tasapisi välja (Ukraina), siis teine kaevub end sügavamale sisse (Venemaa). "Deržaavat" igatsevad sovjetid, aga mitte kindlasti venelased. Iseasi, kes peab end sovjetiks ja kes mitte. Ilmselt on siin üks põhjus - nõukogude ajal oli kõigil tööd, haridust ja meditsiini tasuta käes, praegu pead selle eest "baksami" maksma, ehk ebavõrdsust palju. Samas on see ju soovkujutelm, sest ka nõukogude ajal oli "võrdsematest võrdsemaid". Ning kas tõesti on hea elu siis, kui me kõik koos oleme vaesed ja kirume "roiskuvat läänt", kui siis sellesama "roiskuva" kaup altleti müügile tuleb, me kõik selle ka ära ostame? Ehk siis räägiti üht, tehti teist.
Putin ja USA agent? Eeeee... ausalt ei ole sellise võimatu teooria peale tulnudki. Üleüldse ei ole alati vaja vaadata seda, kellele miski kasulik on ja et kas keegi on mingi agentuuri agent. See on rohkem krimiromaanide pärusmaa. Tuletab meelde NSVL 1930.-ndate kohtuprotsesse, kus "inglise, türgi, saksamaa, poola, jaapani jne agente" tuhandete viisi paljastati ja maha lasti. Ei tasu laskuda ksenofoobiasse. Iga asja taga ei ole mõtet vandenõud näha. Või ehk täpsemalt - iga lolli taga ei ole mõtet avastada et ta miski luure agent oleks.
Seset see, mida Putin (või tema klikk) teeb, on ju mingi revanšiihaldus. Ainult et (nagu siin korduvalt märgitud) on Putin küll hea taktik, kuid väga halb strateeg - oskab küll käiku käia, kuid üleüldist olukorda aimata ei suuda.
Ja mis puudutab kauges Venemaa külas loll Ivani, kes ahjuotsas istudes ja balalaikat tinistades ning RTR uudiseid jälgides otsustab "vabatahtlikult" appi minna oma vendadele et sõdida "ukraina fašismiga", siis on tema süüdi selles, et ta neid uudiseid üks-ühele võtab ja ei näe maailma laiemalt. Sest ega tal seal külakeses või siis monofunktsionaalses linnakeses miskit muud teha polegi. Pealegi lubatakse ju selle sõdimise eest üüratut "pappi". Siis jääb juba muu ideoloogia tahaplaanile. Tänapäev jõuab talle kohale alles sõjatsoonis, kui näeb laipu ning saab aru, mis "ideede" eest ta oma elu ohverdama on tulnud.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas loomake »

Vabandan OT.

Yks

Mõistan, et kindlasti oleks Ukraina majandusele kasulik kui nad sõjatehnika tootmist ergutaksid selle asemel, et seda osta teistelt. Aga see ei ole hetkel nende ainus probleem ja kindlasti ka mitte suurim. Näiteks pidevalt ilmub uudiseid otseselt riigi vastasest tegevusest korrupeerunud ametnike poolt (peitugu nende motivatsioonid siis kus iganes). Probleeme on meeletu hulk ja väga erinevates valdkondades. Sõjatehnika importimine annab ehk võimaluse tegeleda teiste kriitiliste probleemide lahendamisega samal ajal? Ma ei tea. Palju on selliseid probleeme kus ei ole võimalik saada abi teistelt. Miks siis mitte võtta abi vastu sealt kus on seda võimalik võtta ja ise pühenduda probleemidele mille puhul välisabi ei ole võimalik?
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas kuido20 »

Ühe Taani armees teeninud ukrainlase mõtted armee arendamisest, kulub veel aega, enna kui tugevaks saadakse.
Peamine on soov õppida ja areneda. Maidanilt tulnud seltskond käitub ikka veel kui bande.

https://www.youtube.com/watch?v=IjRfQmC8OqA
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas mart2 »

Siga kirjutas:Ukraina iseseisvuse vastu suunatud agressiooni käigus on Moskva poliitikute retoorika olnud ühene:
Ukraina ei ole iseseisev riik, vaid juhuslik moodustis, mis ei ole jätkusuutlik, mille valitsus ei ole päriselt legitiimne ja üldsegi mitte usaldusväärne ning mille struktuurid ei saa riigina funktsioneerimisega hakkama. Lisaks muidugi kõikvõimalikud halvustavad sünonüümid nii valitsuse kui riigi aadressil tervikuna.
See on osa iseseisvuse ja enesemääramisõiguse vastasest propagandast.
Agressori retoorika dubleerimine mistahes vormis, (antud juhul väidab siin üks isik, et ta teeb seda TULEVIKU vormis, mistõttu see on justnagu objektiivsem?) ei ole ega saagi olla aluseks suhtumise kujundamisel antud sõjalisse konflikti.
Ometi seda tehakse. Mis eesmärke selline retoorika teenib on vähemalt minule päris selge.
Ma vaatan, et kaasfoorumlasel Siga-l on lausa allergiline reaktsioon foorumlase Yks vastu. Allergiat saab kontrolli all hoida kahte moodi - kas pidevalt ravimeid tarvitades või vältides kokkupuudet (suhtlemist?) allergeeniga.

Võtke rahulikult, ignoreerige üksteist või vajadusel vaielge mujal, kuid ennem mõelge, milline oleks teie reaktsioon olnud siis, kui samas tekstis nimetus Ukraina oleks olnud asendatud Libeeria, Iraagi või Afghanistani-ga?
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist