Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Uncle Sam
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Nov, 2014 19:01
Kontakt:

Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Uncle Sam »

Kuna see on mu esimene postitus siin foorumis, siis algatuseks tervitaks kõiki siinseid mudeliliimijaid ning sooviks edu käimasolevate ehitustega.

Ise sain just hiljuti pisiku külge, ning esimene lennuk koos. Nimelt Revelli 1/72 Messerschmitt Bf 109.
Nüüd aga mudelihaigus edasi arenenud ning uus lennuk silmapiiril ja ideed suured, et kuidas ja mida paremini teha.
Kohalikust netipoest tellisin Venelaste lennuki La-5FN. Skaalas 1/48 ning Zvezda toodang. Nüüd siis noad ja liimid valmis pandud, isegi airbrushile sai õhk juba sisse lastud. Aga siis selgus tõsiasi, et mul ei ole korralikku valikut värve.

Siit, Saaremaalt vaadates tundub, et kohalik valik piirdub ainult Revelli toodanguga. Revelli vastu mul muidugi midagi olla ei saa, aga kuna kindel soov ja tahtmine kasutada akrüülvärve, siis on toonivalik kole kesine. Mõnd välismaist netipoodi olen ka sirvinud, aga käsi pole veel tõusnud tellima, sest kõik küsivad jube suurt raha saatmise eest, tahaks ainult lennuki jaoks vajalikud värvid osta, nii 10 tükki, mitte rohkem. Aga postitamise eest tahetakse 2 korda niipalju kui värvid ise maksavad.

Ühesõnaga tekkis küsimus, et kust kohast ostab siinne rahvas oma värvid?
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, haiguse kulg on paljutõotav.... ja kardetavasti (loodetavasti?) ka letaalne...
Aga värve ostab Tallinna kandi seltskond enamjaolt vist Kullo poest? Sealset akrüülide valikut ma ei oska kommenteerida, kuna ise toimetan alles emailidega - Model Master enamjaolt, aga vahel ka muud. Revelli eriti ei armasta - pigmendi tera tundub teisel tihti suurevõitu, aga see on rohkem iseoma arvamine.
Tean et Saaremaa mehed on ka varemalt Kullo poega suhelnud ja tellitud kauba kenasti kätte saanud. Nii et selles mõttes tasuks kontakti võtta ja üle küsida.
http://www.mudelipood.ee/
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Lemet »

Vaata, seal saidi esilehekülje alguses on sihuke võimalus nagu "otsing". Isegi konkreetselt militaarmudelismiga piiratet... :wink: Trükid sisse "värvid" ja tuleb et maa must. Või "algaja mudelist".
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Hertsog »

mina olen kõik oma värvid (peale mõne üksiku poti) siiski välismaalt tellinud. netipoodides erinevad transpordikulud ikka seinast seina. on ka pakkumisi, mille käigus saadetakse tasuta. üldiselt on mõistlik tellida ikkagi suurem sats värve - nii 6-10 tk - mil saatmiskulud on mõistlikud.

proovi luckymodel.com-i näiteks. ebay on ka mõistlik koht. wayland games-ist olen saanud paar värvikomplekti tasuta transaga, aga see on eripakkumine olnud.

hetkel on mudiugi tellimisega ülde ikaldus, kuna postiteenistused on nüüdseks juba üle koormatud jõulukamaga, nii et tarneaeg võib olla prognoosimatu. alates jaanuarist läheb asi jälle normaalsema poole.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere

No nii. Halleluuja. Welcome to ...Asjast. meie vabariigis on värvidega ikke nii, et põhimine valik ja asukoht Tallinn. Ja siis siis net. Oma värvid olen õnneks või kahjuks soetanud just kodumaal. Jah , netis valik on meeletu aga vaataks kõige pealt lähemalt.
Rekato - revelli tarnija Eestisse. Atrioola - Humbrol, Vallejo, Italeri/testors värvid ja keemia. On olemas ka kodulehed. kuidas töötavad? Võiks paremini....
Revelli kaitseks ütleksin , et ei ole neil (akrüülidel) midagi viga. Vajab ainult veidi kogemust nendega töötamisel. Puuduseks on see, et Revellile omane värvi valik. Ja kuivanud värv on kristalliseeruv, s.t mikrotükikesed võivad mingil momendil ummistada düüsi. Aga see on omane kõigil värvidel. Selleks on olemas Revelli Painta Clean AQUA jaoks. Olemas Rekatos, tuleb ette segamist. AGA mina olen VÄGA rahul. Ei nõua mingit spetsiifilist lahustit. Kraanivesi on ok , aga kui veele lisada veidi AJAX vahendit , on suurepärane. Oman kogu värvi valikut mis saadaval on. Kahjuks rekato värvide tarnel üsna inertne. Aga siin tuleb appi nett.
Vallejo. Atrioola - saab neilt tellida. Aga suur valik igasugu asju. Praegugi Mekas olemas. Ise kasutan neid samuti. Lahustiks kasutan Kemisepti mida apteekides saada suuremates kogustes, või siis vesi AJAXIGA. Viimasel ajal kasutan ka Vallejo airbrush cleanerit. Aitab hästi värvimiste vahel. Ja igasugu keemiat. Astu läbi ja saab palju head olema.
Humbrol. Uued vidinad ja keemiad. täitsa olemas. TOETA KODUMAIST:) ja OSTA Eestis , ..palju tähti sai, aga loodan et on kasu ka. Jõudu ja tahtmist ...
P.S praegu oli vist Mekas paras Saksa lennuki kamo komplekt olemas, aga ka vajaliku infoga saaks ka üksikult leida vajalikud värvid. Ja müüa saaks ka aidata, on neid koolitatud veidi:)
Taara avitab! ...
Mercurius
Liige
Postitusi: 671
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Mercurius »

Email - ModelMaster, Kullo
Akrüül - Vallejo, Punane tänava Meka (kui vastavat värvi kohal ei ole, siis ebay.co.uk)

Kui ei ole olnud vaja konkreetset värvi, siis paar potti akrüül Revelli olen ka Kullost võtnud.

Model Paint Conversion Chart
http://www.paint4models.com/
Kasutaja avatar
znif9
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 04 Juun, 2014 23:44
Asukoht: Estland, Ösel
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas znif9 »

Ma ka mätta pealt. Omad värvid kõik netiavarustest tellitud. Hiinast (Hong-Kong kaasa arvatud) tuleb kaua aga enamasti saatekulusid pole. Korra saadeti vale asi ka aga siis sain raha tagasi ja õige asi veel tasuta hiljem. Inglismaalt (ebay abil) tuleb suht ruttu ja kui poeversioonist osta ostukorviga siis liidetakse saatekulud kokku - viimane värviports sai niimoodi umbes 80 naela kokkuhoidu. Hindade poolest on poola odavam, transpordikulu huvitaval kombel pole odavam.

Plussid on selles et saad kõik vajalikud asjad korraga kätte. Von Manstein käis ju hiljuti Tallinnas tankihalli ostmas aga seda polnudki. Nii läheb veel kallimaks kui väljamaalt tellida :lol:
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas kalle »

Vahemärkusena olgu öeldud, et Rocca Hobbimaalima võeti just kogu seeria Tamiya värve sisse. Ise näpuga järge ei ajanud, aga nii mulle öeldi. Lisaks veel muud Tamiya keemiat.

ps. selle reklaamlause eest ma oma ostult allahindlust ei saanud;)

Kk
Uncle Sam
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Nov, 2014 19:01
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Uncle Sam »

Tänud vastajatele.
Huvitaval kombel mulle ei hobimaailmast, kullost ega ka atrioolast vastust ei tulnud pärimise peale.

Seega võtsin esimese hunniku värve siit http://www.super-hobby.com/ (Poola?).
Lisaks ka muud head-paremat. Ainuke asi mis saamata jäi oli vesikleepsude pehmendamiseks mõeldud keemia. Jään seega äädika omadustele lootma.

Kui asjad käes ning mudelipanekuks ka aeg leitud, siis kindlasti näitan pilte tarkadele kritiseerimiseks.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Parovoz »

Tere
Huvitaval kombel mulle ei hobimaailmast, kullost ega ka atrioolast vastust ei tulnud pärimise peale
Hmmm, veider. Noh aga , võinuks meite käest pärida. Siin ikka seltskond aitab. Aga seda dekaalide vedelikku on Kullos.
Testors/modelmasteri oma. Aga proovi helistada neile. ju neil miskit käsil.
Kui tahad koduste vahenditega siis ajab ka põrandavaha ka ära. viin pole ka paha, Rekatos peaks ka olema seda vedelikku, Decal softener , minu lemmik. peaks Rekatot külastama vist,...hiljuti just proovisin vahaga , sai Greifi dekaalid ilusti kinni.
püüa helistada , ehk saab kiiremini kätte. Ah jaa. See WAR.ee, Not-toys.miskit oli ka vist värve müünud. Kiire teenindus, valik vast annab soovida
lugupidamisega
Taara avitab! ...
Uncle Sam
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Nov, 2014 19:01
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Uncle Sam »

Põrandavaha on mul olemas. Praktilise poole pealt ei oska rääkida, aga teoorias on jäänud arusaam, et asi käib niimoodi.
... -> värv -> põrandavaha (läikiv lakk) -> decal set -> decal -> decal softener -> põrandavaha -> ...

Läikiv pind alla siis selleks, et dekaalide läbipaistvad osad peita ning jätta mulje, et pildid on peale värvitud. Ei kujuta hetkel ette, et kuidas see liimumise omadusi võiks paremaks teha.

Ning decal softeneri aseainena pidi sobima söögiäädikas, seda juttu räägiti britmodeller.com foorumis. Proovisin, tegi kleepsu pehmemaks küll. Zvezda kleepsud pidid vist päris paksud olema, eks vaatab kuidas nad peale saab. Kui probleeme tekib siis mõtlen muu keemia peale.

not-toys.com poest ka paar sõna. Nimelt sealt poest tellisin mudeli. Tõesti 5+ kiire teenindus. Aga värvivalik neil kehva ning lisaks sellele pakuvad nad ainult revelli email värve. Kuna värvin toas, siis üritaks kõvemini haisvatest vedelikest eemale hoida ja värvida akrüülidega.
Uncle Sam
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Nov, 2014 19:01
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Uncle Sam »

Kasutan sama teemat ära ning küsiks veidi abi kogenumatelt airbrushi kasutajatelt.

Pilt
Airbrush 'sülitab' selliseid asju, aga mitte iga värviga. Hetkel tähele pannud ainult Vallejo läikiva musta ning helehalliga. Tegu siis model color seeria värvidega, mitte model air.
Teised toonid nagu värviks ilusti, samuti Tamiya akrüülid.

Olen üritanud lugeda selle kohta, aga õiget vastust pole leidnud. Pakutakse, et värvi konsistents vale. Pikema testimise tulemusel välistaks selle. Samuti olen õhusurvega mänginud. Kuskil 15 at juures värvib suhteliselt puhtalt, aga ikkagi aeg-ajalt viskab selliseid tükke. Väga kerge kogu mudeli värv ära rikkuda.
Kas võib olla, et värv kuivab liiga kiirelt kuhugi nõela ümber ära, ning tuleks kasutada mingeid lisandeid. Hetkel värve vedeldan Vallejo airbrush thinneriga, midagi muud ei lisa.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Vallejo model kolor tuleks vist natsi rohkem lahjendada. ise värvin samuti Vallejoga. Ja mõlemat , model Airi ja model Colorit tuleb ikkagi lahjendada.
Mina lahjendan neid veega , millele olen natuke AJAXit lisanud. Seda ka eraldi topsis. Kasutan üsna harva originaal lahustit. ja kogu aeg katsetan:) ...
Taara avitab! ...
Uncle Sam
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Nov, 2014 19:01
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas Uncle Sam »

Proovisin ka veega lahjendada, ning tõepoolest, probleem kadunud.
Uskumatu, et Vallejo oma lahusti selliseid probleeme tekitab.

Veega tundus ainult pisut raskem õige konsistents saavutada. Raskem oli ühtlaselt värvima saada- värv ei tulnud alati läbi nõela ning ots kuivas kiirelt ära. Samas ma pole ajaxit või muud pesuvahendit lisandiks pannud. Järgmine katse tuleb sellega.
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

Re: Mudelivärvid ja muu keemia Eesti Vabariigis

Postitus Postitas m2ger »

Vallejo kohta lisaks, et netiavarustes liigub jutt et auto aknapesu vedelik on hea asi millega neid lahustada. Pole ise veel proovinud.
See nõela otsa kuivamine on tavaline asi vallejo värvidega, kas tihti puhastada või vallejo " retarder mediumit" üks tilk sisse pidi aitama. - pole samuti veel proovinud :lol:

Model color polegi otseselt mõeldud värvipritsis kasutamiseks, selles ilmselt aitaks siis 1:1le aknapesu vedelikuga lahustamine. Sealt ka see "sülitamine" + nõela otsa kuivamist vältida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist