Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:Äkki jällegi uurime natuke asja, enne mölisema hakkamist.
Sooh, ootaks professorilt ikka vähe täpsemat selgitust selle üldkolesterooli ja LDL ning HDL määra suhte kohta.
Esimene kiire otsing annab sellise vastuse:
Total blood (or serum) cholesterol
Your total cholesterol score is calculated using the following equation: HDL + LDL + 20 percent of your triglyceride level.
Juhul, kui sul on uut ja huvitavamat inffi, anna teada.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas Fucs »

Ma tean, et üldkolesterool pole nii oluline näitaja kui on HDL ja LDL (+veresuhkru) omavaheline suhe.

Ma ei leia praegu enam üles seda artiklit, kus kodanikul oli jube kõrge HDL (nn. "hea") aga üldkolesterool oli normist kõrgem, sest HDL + LDL + (jne see valem) näitas, et on suur jama. Samas oli HDL/LDL ja veresuhkru suhe n.ö. "ülihea" ja muretsemiseks polnud üldse põhjust.

Arst olevat aga korrutanud oma mantrat, et üldkolesterool on vaja alla saada.

Seal rääkis mingi spetsialist ka midagi väikesest % default "rasvase verega" inimestest, kellel on aga mingi geneetiline või hormonaalne iseärasus, mis ei lase ka kõrge üldkolesterooli ja kõrge LDL ("halb") + kõrge veresuhkruga elades tervisele kahju tekitada, ning nad elavadki kogu oma elu selle "rasvase verega" kõrge eani.

:roll:

Selge tema on, et ega see kõrge üldkolesterool hea ei ole ja parem, kui on üldtunnustatud normi piires.
realist
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Sept, 2011 21:47
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas realist »

Tähtis on hea ja üldkolesterooli suhe ja samuti halva kolesterooli struktuur.
http://www.mayoclinic.org/diseases-cond ... q-20058006
NGolf
Liige
Postitusi: 3034
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas NGolf »

Mulle meeldis selle teema pealkiri. Tuletas meelde selle viisikese: https://www.youtube.com/watch?v=gv27WYz ... Jzx4PTvXis
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas oleeg »

NGolf kirjutas:Mulle meeldis selle teema pealkiri. Tuletas meelde selle viisikese: https://www.youtube.com/watch?v=gv27WYz ... Jzx4PTvXis
:|
Kust krt Te leiate aega selliste (kuigi hea sõnumiga) asjade vaatamiseks? Vaatamise asemel võiksite trenni teha, siis enam ... ei kasva :write:
Hommikul ujumine, päeval mõningased jõu ja ilunumbrid ning õhtul veelkord ilunumbrid. Vaheldumisi ja mitte ainult üks kord nädalas saavutate 10 kuuga vähemalt 19 kg kadumise ja riided lähevad jälle selga.
Igasugu LSD-d või mis iganes arsiteaduslikud lühendid ja numbrid unustage ära. Ega Teil numbreid vaja pole, vaid head enesetunnet!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas mutionu »

oleeg kirjutas: :|
Kust krt Te leiate aega selliste (kuigi hea sõnumiga) asjade vaatamiseks? Vaatamise asemel võiksite trenni teha, siis enam ... ei kasva :write:
Hommikul ujumine, päeval mõningased jõu ja ilunumbrid ning õhtul veelkord ilunumbrid. Vaheldumisi ja mitte ainult üks kord nädalas saavutate 10 kuuga vähemalt 19 kg kadumise ja riided lähevad jälle selga.
Igasugu LSD-d või mis iganes arsiteaduslikud lühendid ja numbrid unustage ära. Ega Teil numbreid vaja pole, vaid head enesetunnet!

terv
o
No näed, tükike tervet mõistust.
Kui hommikust basseini ei kannata teha siis pool tunnikest koeraga jalutamist ja sama palju hantleid on vast igaühele tehtav.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas Martin Herem »

Hommikul ujumine, päeval mõningased jõu ja ilunumbrid ning õhtul veelkord ilunumbrid. Vaheldumisi ja mitte ainult üks kord nädalas saavutate 10 kuuga vähemalt 19 kg kadumise ja riided lähevad jälle selga.
Kõva mees, kui ainult liikumise ehk spordiga nii tuli.
Ma tean meest, kes aasta algul kaalus 103 ja aasta lõpus 103, kuigi samal aastal jooksis 10x täismaratoni + nädalas 2x 10-15km. Igapäevane jalutamine sinna veel otsa.
Aga kui kolme normaalse söögikorra asemel läks viiele kergele, kadus nelja kuuga 10kg. Jooksmine muidugi jätkus.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas oleeg »

Martin Herem kirjutas: Kõva mees, kui ainult liikumise ehk spordiga nii tuli.
No näed, veel üks tükike tervet mõistust! Loomulikult ei tulnud... Paar väikest nippi veel: enne söömist jõin klaasi vett. Lihtsalt puhast vett. Vahet pole, kas leige või külm, kuid puhas.
No ja veel üks pisiasi - siht ehk eesmärk peab olema! Kui täna teen trenni ja tegelen iseendaga, siis ei joo homme sõpradega 6 potti õllet või ei aja 200gr sokulaadumit õhtuga sisse.
Kõiges peab piiri pidama, kuid mitte loobuma. Ka mulle meeldib hea toit, soe tuba ja ilusad ... asjad. Mida te mõtlesite? 8)
Nojah, aga kui siht silmade ees või tahe taga - siis tuleb.
Mõned nipid-nõksud-tegevused jätan esialgu veel vaka alla. Eks iga mees mõtleb ise kah...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas Svejk »

NGolf kirjutas:Mulle meeldis selle teema pealkiri. Tuletas meelde selle viisikese: https://www.youtube.com/watch?v=gv27WYz ... Jzx4PTvXis
Võin kätt südamele pannes kinnitada, et oled mitte anult tõe jälile jõudnud, vaid otse tõe tagantotsast kümmnesse.
Täpselt see lugu selle autori esituses on selle teema sellise pealkirja põhjuseks :mrgreen:
...kunagi ma veel räägin oma teooriatest, miks on nii, et lumpenil on esimesel võimalusel tankiaku taga.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas herman30 »

Martin Herem kirjutas:Ma tean meest, kes aasta algul kaalus 103 ja aasta lõpus 103, kuigi samal aastal jooksis 10x täismaratoni + nädalas 2x 10-15km.
Mina pakun et tal pekki läks ära aga musklid tuli juurde. Musklid kaaluvad ju ka midagi.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2907
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas Sho »

Svejk kirjutas:...kunagi ma veel räägin oma teooriatest, miks on nii, et lumpenil on esimesel võimalusel tankiaku taga.
Seda pole raske ära arvata, vaadates sinu avatari.
Ikka sellepärast, et nimetatud pildil eksponeeritud tegevus oleks võimalikult pehmem ja valutum.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kõva mees, kui ainult liikumise ehk spordiga nii tuli.
Ma tean meest, kes aasta algul kaalus 103 ja aasta lõpus 103, kuigi samal aastal jooksis 10x täismaratoni + nädalas 2x 10-15km. Igapäevane jalutamine sinna veel otsa.
Aga kui kolme normaalse söögikorra asemel läks viiele kergele, kadus nelja kuuga 10kg. Jooksmine muidugi jätkus.
Kuna jutt vist vormikandjatest käis, siis mingis Erik Orgu veetavas telesaates oli üks vormikandja, kes kaalus 150 kg ja ei teinud kehalist testi ära.
Võttis 6 kuuga toitumist+karmi trenni kaalu 90 peale ja tegi ära. Tean ühte meest, kellel taoline toitumine mingit efekti ei andnud ja tegi 150 kilosena testi ära.
Jooksus muideks ületas päris peenikesi vormikandjaid. Keerukas värk on see vist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AKM
Liige
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Jaan, 2015 15:01

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas AKM »

Kapten Trumm kirjutas:
Kõva mees, kui ainult liikumise ehk spordiga nii tuli.
Ma tean meest, kes aasta algul kaalus 103 ja aasta lõpus 103, kuigi samal aastal jooksis 10x täismaratoni + nädalas 2x 10-15km. Igapäevane jalutamine sinna veel otsa.
Aga kui kolme normaalse söögikorra asemel läks viiele kergele, kadus nelja kuuga 10kg. Jooksmine muidugi jätkus.
Kuna jutt vist vormikandjatest käis, siis mingis Erik Orgu veetavas telesaates oli üks vormikandja, kes kaalus 150 kg ja ei teinud kehalist testi ära.
Võttis 6 kuuga toitumist+karmi trenni kaalu 90 peale ja tegi ära. Tean ühte meest, kellel taoline toitumine mingit efekti ei andnud ja tegi 150 kilosena testi ära.
Jooksus muideks ületas päris peenikesi vormikandjaid. Keerukas värk on see vist.
ega sa sellest kaalusaatest ei räägi? ma seda justkui poole silmaga kah jälgisin ja minu meelest oli see täielik põrumine. kaalust eriti keegi alla ei võtnud ja mitmed osalejad said liigesehädad külge.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Re: Tervislikud toitumisharjumused, ehk miks tagumik paisub

Postitus Postitas Standartenführer »

Kapten Trumm kirjutas: Ja jutt vist vormikandjatest käis, siis mingis Erik Orgu veetavas telesaates oli üks vormikandja, kes kaalus 150 kg ja ei teinud kehalist testi ära.
Võttis 6 kuuga toitumist+karmi trenni kaalu 90 peale ja tegi ära. Tean ühte meest, kellel taoline toitumine mingit efekti ei andnud ja tegi 150 kilosena testi ära.
Jooksus muideks ületas päris peenikesi vormikandjaid. Keerukas värk on see vist.
Keeruline on see asi, seda võib öelda. On üsna oluline, et lihaseid ja intensiivset trenni tehtaks noorena, s.o. 12-14a vanuselt, siis saab keha kätte. Mitte kohe aga hiljem, siiski sellist valu mis sa pärast igat trenni tunned, keegi tunda ei taha ja lähevadki inimesed kehaliselt prügiks, väga kergelt. Üldiselt on see vist ikkagi parim retsept, vormis inimese jaoks. Südamele pannakse siis muidugi julm pinge....aga kuidagi see tuleb.

Pärast on nii, et teatud toiduaineid sa lihtsalt süüa ei taha, ja need kes pakuvad, mõtlevad, et sa oled ebaviisakas. Päriselt sul keha enam ei vaja neid asju, ja isegi kui sa vanemaks saad, šokolaad on see mida sai ei taha, üldse magusat vms. Sul ei ole seda isu.
Nüüd hakkad sa mõtlema, kuidas mingit liha vms süüa saaks, isu muutub teise nurka. Saiakesed ja tordid - neid sa niikuinii ei taha.
Pmst siis söö mida tahad, vanusega kehakaal kasvab natuke ikkagi ja üks osa sellest on kõht, mis üle 30ne eluaasta minnes, juhtub.
Kui sa sporti teed, siis ise näed, et mingi hetk pärast 30ndat eluaastat tuleb kukkumine ja see on suht järsk. Poleks seda ise uskunud kui keegi oleks öelnud aga ise nägin et nii ta on.

Üldiselt ei toeta ma mõtet "hästi söömisest" sellepärast, et oleneb, mis füüsisega mehega on tegu. Paljudega on just see teema, et isegi kui nad söövad õigesti, pole sellel mingit effekti. Asi söömises omab oma mõtte ainult siis, kui tegemist on väga arenenud kehadega, ehk siis seal on sportlik mõte aga muidu on üsna kindel, et pekihunnikust pasakotti ainult toitumisega lihastesse ei saa, ma arvan et see pole anatoomiliselt võimalik, vanus on läind. Ehk siis mida vanemaks sa saad, seda raskemaks läheb kaalu kaotamine, ma arvan.

Ühes 0,5L õllepudelis on 200cal - see on kolm tiiru jooksu ümber maja. Tahaks näha teilt, et te seda ära teeks, }kui nii 5-6 pudelit on joodud aga ma ise ei viitsi..... :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Marvin ja 12 külalist