Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Mudakoon »

+1
nii see on...
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Galili relvasüsteemi valdav põhiline probleem on lihtsalt mõttelaiskus ja arusaam, et kui palju hädaldada ning vähe teha, siis küll varsti konteinerid uute M4-de või G36'tega õue peale tuuakse. Paraku on aga nii, et võrreldava kvaliteediga asi ei maksa 600 dollarit, vaid 1000-st ülespoole, st remondi teel 2/3 relvade eluea pikendamine teise 20 aasta võrra on päris kindlasti odavam (kuid mitte nii mugav, prestiižne ning riskivaba) kui uute samaväärsete ostmine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Lemet »

Mina kuulen jälle, et "kulunud raud" on vaid üks probleem paljudest, mis relvasüsteemi vaevab..
Siis millised need ülejäänud paljud on. Kirjuta see lahti, et asi selge oleks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ehk siis relva (vint)raua vahetus - 490 - 750 euri.
Selle raha eest saabki nibin nabin M4 tüüpi odavrelva.
Samaväärse töökindluse ja kvaliteediga relv läänes on HK416, mis maksab üle 2 korra rohkem.
Vaata selle M4/M16 ehitust pilti pealt, mul tõusid küll juuksekarvad püsti, analoogne tõrkuv ja raskesti hooldatav tripper nagu AK4 :shock:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas alban »

Lemet kirjutas:
Mina kuulen jälle, et "kulunud raud" on vaid üks probleem paljudest, mis relvasüsteemi vaevab..
Siis millised need ülejäänud paljud on. Kirjuta see lahti, et asi selge oleks.
Galili disain on ajast ja arust. Tema ergonoomika on halb (tuleümberseaduri manipuleerimine), kaasaegse optika ja abiseadmete kinnitamise keerukus/võimatus. Selleks, et panna Galilile punatäpp peab laesääre ringi vahetama, mis ei ole sugugi odav. Ärge tooge nüüd näiteks neid airsofti laesääri, need ei pea tegelikus elus vastu. Rauaaluse granaadiheitja kinnitamine on samuti keeruline.

Kaasajal ei liigu ühegi mõistliku relva vinnastushoob lasu ajal tagasi nii nagu seda Galili oma teeb. Kui oled kitsastes oludes või tahad tuge võtta, siis takerdub see päris tihti.

Lihtsam ning ka odavam on hankida kaasaegne platvorm, millel on korralik ergonoomika ja lisavarustuse kinnitamise võimalus ilma kapitaalse ümberehituseta.

Teiseks kui relval vahetatakse raud, siis vahetatakse ka lukk. Pange 1+1 kokku ja lõppsumma ei ole üldse odav, odavam on osta uus relv, mille muud kasutusomadused on paremad kui Galili omad.
Viimati muutis alban, 25 Mai, 2015 11:35, muudetud 1 kord kokku.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Vaata selle M4/M16 ehitust pilti pealt, mul tõusid küll juuksekarvad püsti, analoogne tõrkuv ja raskesti hooldatav tripper nagu AK4
Trumm, kui su AK4 on tõrkunud, siis oled ilmselt sattunud sellise isendi otsa, mida võiks nimetada "lotovõiduks".
Olles vasakukäeline, siis pean ütlema, et AK4 on minu jaoks väga ebaergonoomiline, kuid tõrkeid ei ole mul erinevate AK4-ga küll ette tulnud. Mõnikord on juhtunud paukmoonaga, kuid see ei tulene ju mitte relvast, vaid kompensaatorist (surve jääb väikseks ja paukmoona kest jääb lihtsalt kestaheite avasse kinni).
Üldiselt, vaatamata oma ebaergonoomilisusele, on tegu siiski tugeva tööloomaga.
M16 osas, eriti need, mis EKV-s veel eksisteerivad, ei ütleks samuti väga halba sõna. Sa võid ju peale vaadata, aga kui nüüd võrrelda AK4-ga, siis kasutusmugavus (ergon.) on märkimisväärselt parem/lihtsam, eriti minu kui vasakukäelise jaoks, sest vinnastamisel ei ole vahet, kumma käega vinnastushoova tagasi tõmbad. Lisaks veel salvevahetus, kiirtule andmine jms.
Puhastamise osas on tõesti AK4- l lukukoja/padrunipesa ja selle ümbruse puhastamine väike valulik tegevus, aga samas paneb ajateenistuse läbinu selle relva ka 10 a pärast kinnisilmi kokku.
M16-ga on minu arvates sama, et kui vähegi asi käpas, siis probleemi ei ole.
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas trafomees »

AK4 on tegelikult suhteliselt töökindel reservisti relv. Võimalusel tasuks neid lattu juurde osta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No kui Galili ergnonoomika juba halb on, siis sellel tasemel ma ei viitsi enam diskussioonis osaleda. :rip:
Üldiselt on tänapäeval olemas sellised asjad nagu CAD ja CNC, egas ju viitsi mingeid granaadiheitja klambreid leiutada, kõik tuleb 5* hinna eest mõnelt relvakaupmehelt osta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:No kui Galili ergnonoomika juba halb on, siis sellel tasemel ma ei viitsi enam diskussioonis osaleda. :rip:
Üldiselt on tänapäeval olemas sellised asjad nagu CAD ja CNC, egas ju viitsi mingeid granaadiheitja klambreid leiutada, kõik tuleb 5* hinna eest mõnelt relvakaupmehelt osta.
Sa ikka vanasõna seast ja sadulast tead? Vaata selles ongi asi, et Galilile peab asju leiutama ja nikerdama ning saadvad lahendused ei ole üldjuhul kas töökindlad, odavad või mõlemat korraga. Turul on konkureerivaid relvi, millel nimetatud puudusi ei ole ning mille käiku võtmine ei ole seotud mingite meeletute kuludega.

Teiseks puudub su sõnavõttudest järeldades sul igasugune kogemus kaasaegsete relvadega. M4 ja M16 halvustamine näitab üksnes ja ainult seda, et su teadmised piirduvad netist loetuga. KL-is on mu relvaks Galil, olen neid piisavalt näinud ja käsitlsenud ning julgen kinnitada, et need relvad on üsna oma eluea lõpus ja eluea puhul ma ei räägi ainult raua kulumisest vaid ka kogu muu krempel on seal suht läbi. Ja ka tõrkuvaid Galile olen näinud rohkem kui ühte, tõrguvad küll, ei tasu seda vene propat uskuda nagu kalašnikov kunagi ei tõrguks.
Tsiviilis oman M16 derivaati. Ei ole keeruline relv, ei ole. Puhastatud saab, lisasid saab väga lihtsalt juurde panna, need on odavad ja laialt levinud vastupidiselt Galili omadele. Lisaks olen veel näppinud/lasknud G36 ja FN SCAR-i. Usu mind Galil on nagu VAZ2101 võrreldes 2010 BMW 5. seeriaga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja see soodne-moodne asendaja oleks.....mõni M16 edasiarendus?
Ei oleks eriti terav tegu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Ja see soodne-moodne asendaja oleks.....mõni M16 edasiarendus?
Ei oleks eriti terav tegu.
Äkki põhjendad ka miks see halb variant oleks?
Aga juttu on olnud ka teistest tootjatest kuigi väga palju variante maailmas laual pole. On M16 derivaadid nii klassikalise gaasid otse lukule kui gaasikolviga variandid, FN portfell ja ongi praktiliselt kõik kui kõrvale jätta vähetoodetud ja eksootilised bullpup ja muud asjad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://www.youtube.com/watch?v=gr7q7kDCTZ0

(+) vana Galiliga osalt kompatiibel (salved, puhastusvahendid, väljaõpe, remont)
(+) vana Galili välja toodud probleemid on lahendatud (lisade kinnitus, kaitseriiv, kaba konstruktsioon jne)
(+) sama legendaarne töö- ja lollikindlus (spetsiaalselt konstrueeritud töötama liivases keskkonnas)
(+) võtab külge moodsad viled
(+) on rakendatav igasuguse ümberõppe ja jamata

(-) piiratud toomismahu tõttu kallim kui M4
(-) vähevõitu kasutajaid (muide ka vanal Galilil oli sama lugu - ometi on relv end igati õigustanud).
(-) ostes pead teadma, mida ostad ja kontrollima (1994 tehingu tüngasid meenutatakse tänaseni - tõsi, need polnud Galiliga seotud).
Viimati muutis Kapten Trumm, 25 Mai, 2015 12:49, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

HeiniR kirjutas:
Vaata selle M4/M16 ehitust pilti pealt, mul tõusid küll juuksekarvad püsti, analoogne tõrkuv ja raskesti hooldatav tripper nagu AK4
Trumm, kui su AK4 on tõrkunud, siis oled ilmselt sattunud sellise isendi otsa, mida võiks nimetada "lotovõiduks".
Olles vasakukäeline, siis pean ütlema, et AK4 on minu jaoks väga ebaergonoomiline, kuid tõrkeid ei ole mul erinevate AK4-ga küll ette tulnud. Mõnikord on juhtunud paukmoonaga, kuid see ei tulene ju mitte relvast, vaid kompensaatorist (surve jääb väikseks ja paukmoona kest jääb lihtsalt kestaheite avasse kinni).
Üldiselt, vaatamata oma ebaergonoomilisusele, on tegu siiski tugeva tööloomaga.
M16 osas, eriti need, mis EKV-s veel eksisteerivad, ei ütleks samuti väga halba sõna. Sa võid ju peale vaadata, aga kui nüüd võrrelda AK4-ga, siis kasutusmugavus (ergon.) on märkimisväärselt parem/lihtsam, eriti minu kui vasakukäelise jaoks, sest vinnastamisel ei ole vahet, kumma käega vinnastushoova tagasi tõmbad. Lisaks veel salvevahetus, kiirtule andmine jms.
Puhastamise osas on tõesti AK4- l lukukoja/padrunipesa ja selle ümbruse puhastamine väike valulik tegevus, aga samas paneb ajateenistuse läbinu selle relva ka 10 a pärast kinnisilmi kokku.
M16-ga on minu arvates sama, et kui vähegi asi käpas, siis probleemi ei ole.
Leidsin hea video, juudid katsetavad julma laskemoona läbitulistamist.
Head vaatamist :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=DvccUuJ0i-4
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Kuna ma ise eriline relvatehnik ei ole, siis mõtlesin küsida nõus pearelvurilt.
Ehk siis lühidalt: Kas Galili kasutust KVs oleks mõistlik pikendada, vahetades välja vintraua.
Kokkuvõttes oli vastus selline:
Lisaks vintrauale vajaks välja vahetamist umbes 20 erinevat relva osa (umbes 75st).
See kõik teeks umbes 70% uue relva hinnast. Ei küsinud, millise relva.
Kõikvõimalike lisaseadmete kinnitamine, nõuab täiendavaid liiste. Uuematel relvadel on need olemas. Samas lisab see veelgi hinda ja kaalu.
Tegemist on 20 aastat vana riistaga, mis ei peagi igavesti kestma.
Kuni kestavad, tuleb kasutada.
Kuid järgmise sammuna tuleks ikkagi hankida uus relv.
Kes tahab, võtku seda jutuna "miks ei saa teha", sest just see ta ongi. Spetsialisti arvates pole mõistlik.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6222
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Jah, see viimane kiri oli autoriteedi tsiteerimine autoriteedi poolt. Rivi jäi vait.
See kõik teeks umbes 70% uue relva hinnast. Ei küsinud, millise relva.
Võiks selle üle küsida ja mehed saaks kohmetusest üle :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist