Kellega ja mis autasudega tegu

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kellega ja mis autasudega tegu

Postitus Postitas Markko »

Ma ise aumärkide ja -tasude maailmast midagi ei tea, kuid täna Kaitseväe pildialbumit sirvides jäi selline härrasmees ette oma kulinatega

Kellega ja millega on pildil tegu? Barett meenutab EKV baretti, märk sellel on mulle tundmatu. Kaelas paistab olevat miskine KL aumärk, rinnas MaVS, Scoutspataljoni ning mingi kolmas eesti päritolu (Kalevi pataljon?) märgid ja lisaks siis rodu lindiliiste. Kas keegi targem oskab valgustada?
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kellega ja mis autasudega tegu

Postitus Postitas Mudakoon »

Tegu on ühe shotlasest härrasmehega ,kes aastate jooksul on seotud olnud EKV-ga. "Kulinad" on sel mehel ikka suht väljateenitud mitte niisama külge riputat,barett pärit üksusest kus härra kunagi oma riiki teenis.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kellega ja mis autasudega tegu

Postitus Postitas hillart »

Kas see mitte meie legendaarne briti merejalaväe seersant Christopher Sheppard pole? Kui on, siis ... Noh, vanaks on mees jäänud. 25 aastat tagasi, kui ta meid metsas ringi ajas, .... Olime temaga sama vanad. Mina kursuslane, tema instruktor. :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kellega ja mis autasudega tegu

Postitus Postitas Aleks »

Markko kirjutas:Ma ise aumärkide ja -tasude maailmast midagi ei tea, kuid täna Kaitseväe pildialbumit sirvides jäi selline härrasmees ette oma kulinatega

Kellega ja millega on pildil tegu? Barett meenutab EKV baretti, märk sellel on mulle tundmatu. Kaelas paistab olevat miskine KL aumärk, rinnas MaVS, Scoutspataljoni ning mingi kolmas eesti päritolu (Kalevi pataljon?) märgid ja lisaks siis rodu lindiliiste. Kas keegi targem oskab valgustada?
Kaelas Kotkaristi III klass ja rinnas Scouts ja Kalevi pataljoni ning maaväe staabi teenetemärgid. Hea pilt sellest, kuidas aumärke ei tohiks kanda. Kui tegemist seersandiga siis raskelt eksitud teenetemärkide statuudi vastu. Ilmselt Kotkarist antud Lennart Meri ajal, millest kirjutanud ka hr. Hannes Walter, kus Lennu taadu andis Inglise seersandile ja Soome kolonelile Kotkaristi III klassid.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kellega ja mis autasudega tegu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Aleks kirjutas:Kui tegemist seersandiga siis raskelt eksitud teenetemärkide statuudi vastu. Ilmselt Kotkarist antud Lennart Meri ajal, millest kirjutanud ka hr. Hannes Walter, kus Lennu taadu andis Inglise seersandile ja Soome kolonelile Kotkaristi III klassid.
Täpselt nii see oligi :?

Lennu oligi selles mõttes absoluutne boheemlaslik ego, kellele nüripäiste sõjaväelaste sajanditepikkused regulatsioonid korda ei läinud.. et kama kaks, kas siis briti seersandile kindraliristi andes või amatöörist nooremohvitseri Laidoneriväärselt kosmosesse ülendades :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kellega ja mis autasudega tegu

Postitus Postitas Mudakoon »

OT:Kui ohvitseridest nooremallohvitserid lähevad vanemallohvitseriks õppima , või ohvitser palub tühistada temale omistatud auastme siis pole ka medaliteema midagi rabavat.
Ehk siis... kõik on võimalik.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline