Muud õnnetused Kaitseväes (mitte relvaga)

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Martin Herem »

Ja otse loomulikult annab staaž EKV-es kohe võrdse pädevuse, kõigis teistes valdkondades, kaasa arvatud selgeltnägemine.
- no mingi ennustamise võime ikka areneb. Trumm seda juba kirjeldas :lol: Näiteks võin ma ennustada, et sõites täistuisanud kraavi, mida pole KV kaardile kantud (ei täis ega tühjana), süüdistan ma selles ennast ja sitta saatust. Kui nõutakse, siis maksan ... kuigi vastumeelselt. Või Sa ei usu? :)
Mis puudutab süüdistavatesse kommentaaridesse, siis need käivad käsikäes küsimuste ja argumentidega "kes kurat siis tee eest hoolt peab kandma" või "kus on kaadri silmad" või "kindlasti magasid, kuid autojuhtidel näe ei lasta sõbagi silmale saada!" Need ongi kõik emotsioonidest.

Varjamata oma soovi, näidata KV mainet just nii hea või halvana kui see on, küsin:
Mitu liiklusõnnetust (plekimõlkimisest alates) toimus õppusel Siil?
Mitu transpordivahendpäeva oli õppusel Siil?
Mis oli keskmise autojuhi kogemus õppusel kasutatud tüüpi transpordivahendiga näiteks 5 palli süsteemis?
Mis hinde paneksid nende arvude põhjal KV transpordibahendite kasutamise süsteemile?

Kui see hinne tuleb tugevalt positiivne, siis tasub kaaluda, kas "ülim tõde" kindlustusest, tööajast, hooldusest, õiglusest, väljaõppest, seisukorrast, ... üldse väärib siin emotsionaalset selgitamist :)
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Lemet »

Isand Herem, puht inimlik huvi- mulle on ikkagi pisut segane see töö- ja puhkeaja seaduse täitmine kaitseväe autojuhtide poolt. Kas see seadus kehtib ka seal? Meenutagem, et selle seaduse rikkumise eest peab kutseline juht vahelejäämise korral kotiga raha riigi eelarvesse viima.
Viimati muutis Lemet, 08 Jaan, 2016 0:23, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Shackleton »

Martin Herem kirjutas:
Varjamata oma soovi, näidata KV mainet just nii hea või halvana kui see on, küsin:
Mitu liiklusõnnetust (plekimõlkimisest alates) toimus õppusel Siil?
Mitu transpordivahendpäeva oli õppusel Siil?
Mis oli keskmise autojuhi kogemus õppusel kasutatud tüüpi transpordivahendiga näiteks 5 palli süsteemis?
Mis hinde paneksid nende arvude põhjal KV transpordibahendite kasutamise süsteemile?

Kui see hinne tuleb tugevalt positiivne, siis tasub kaaluda, kas "ülim tõde" kindlustusest, tööajast, hooldusest, õiglusest, väljaõppest, seisukorrast, ... üldse väärib siin emotsionaalset selgitamist :)
Kuna ma viibin tööalaselt, palju lähetustel, (nii õppe kui ka töö asjus) siis ma viibisin sellel ajal piisavalt kaugel, et mitte jõuda. Oli ka pikalt ette teatatud
ja maksin ka riigile trahvi. Mida ma ei pea ebaõiglaseks.

Kogemus on varasematest kordusõppustest, ühtegi plekimõlkimist ei olnud. Tegevust ka eriti ei olnud. Nii, et ei oska autojuhtide kogemust hinnata.

Suurima õppuse kogemus on kevadtormilt, ühtegi plekimõlkimist ei olnud, sest tegevust ka eriti ei olnud, minu rühmal vaenlast näha ei õnnestunud ja relvast pauku teha ei saanud.
Autojuhtide kogemus, kindlasti mitte piisav, aga parkivaid sõidukeid on ka raske mõlkida. Võime ajada tehnika metsa 4 punkti. Sihipärane kasutamine 1 punkt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nu-nu..
Et vastav kogemus sul (nagu näha) suht kesine - mis aga ei takista sind siin KV ohvitsere halvustamast.. kehvad kasvatajad olid sul, ühesõnaga.
Mis (nagu juba öeldud) sai ka kviteeritud minupoolse hoiatusega.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas kalleb »

Autodest (õnneks) ei tea midagi aga kui mingi kuuevarbaline lätlasest seersant loopis stõk- nozi kui oli dezurnoi po batarejee ja murdis selle pooleks

Selle peale väeosa komandör podpolkovnik Gess rebis talt rivi eest seersandipagunid ( 3 triibuga) maha ning sai niiviisi lihtsõduriks , peale selle sunniti ta kirjutama koju kiri et lõhkus kroonu vara ja et talle saadetakse 950 rubla (1988 aastal) et saaks uue täägi osta

Ma ei tea kuidas see teema lõppes aga usun et seoses väeosa ümberformeerimisega asi vaibus aga too seersant oli ikkagi reamees lõpuni :D
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Minu mälus on juba paar-kolm juhtu, kus teema alustamise ajendiks on olnud mingi solvumine KV peale.
Praktika näitab, et sellistel teemaalgatustel siin tulevikku ei ole - solvunule tehakse selgeks tema solvumise alusetus ja/või ei leia ta foorumist piisavat heakskiitu oma tunnetele.. Nii või teisiti läheb selline teema aga käest ära (kas isiklikuks või muidu poriloopimiseks) ning lõpetab siis lukustamise/kustutamisega moderaatori poolt.

Hetkel on siia teemasse näit "tekkinud" keegi foorumi uustulnukas Shackleton, kes teemaarenduselt juba sujuvalt üle läinud KV ohvitseride poriga pildumisele (vastav viimane post kustutatud - posti sisu oli, et KV ohvitserid lällavad muidu tööajast siin foorumis selmet ajateenijal käest kinni hoida).

Minu otsus praegu: teema (hetkel) veel jätkab, poriloopija Shackleton on läinud nädalaks rahunema (järgmine kord on lõplik).

Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Autodest (õnneks) ei tea midagi aga kui mingi kuuevarbaline lätlasest seersant loopis stõk- nozi kui oli dezurnoi po batarejee ja murdis selle pooleks
Mina olen kunagi lõhkunud ära kaks kuulipildujat, laskmisega. Mõlemal juhul kommenteeris komp veebel, et ega sitas relvas pole sõdur süüdi, mingeid seletusi kirjutama ei pidanud ja relvad viidi lihtsalt remonti relvatöökotta. Et see suur süüdiväänamine või lausmaksmine ja nüüd teema alati pole.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Poti soldat »

Martin Herem kirjutas:stennukas29 - tobe on siin kommenteerida, kui selleks tegelikult on a)ülemad, b)õigusvahemees, c)peainspektor
Inimeste isiklikud kogemused reeglite praktikas rakendamisel võivad olla sageli märksa informatiivsemad kui mingite õigusvahemeeste uste kulutamine vms.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Mudakoon »

Sellest on siin varemalt juba juttu kah olnud...
Eks iga juhtumit käsitletakse erinevalt , on juhtumeid kus lihtsõdur, osaledes liiklusõnnetuses kus hävines osaliselt kallis masin ,ei pidanud kopikatki maksma.Lihtsalt juurdluse ( midaiganes menetluse) käigus tuvastati ,et ta üritas vältida õnnetust vastavalt võimalustele. Samas on keeranud üle kaela MB-GD mees , kel puudus tüübikoolitus(ronitakse mingi kubemepakitsuse tõttu roolitaha), kinnitamata olid turvavööd, valed sõiduvõtted jne. Õieti mäletan siis maksis kah mingi osa kinni. Lisaks eranditult on võitlejad (olenemata ametikohast) plekkinud kinni paljud tõkkepuude "painutamised".
Multikas "Kevadine kärbes" on öeldud :"Kõik sõltub oludest,noormees".
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Martin Herem »

... puht inimlik huvi- mulle on ikkagi pisut segane see töö- ja puhkeaja seaduse täitmine kaitseväe autojuhtide poolt. Kas see seadus kehtib ka seal? Meenutagem, et selle seaduse rikkumise eest peab kutseline juht vahelejäämise korral kotiga raha riigi eelarvesse viima.
:lol: hää küll, kui on just inimlik ... ma nüüd ei tea, kas vastust saab võtta ametlikuna. Teenistusajast postitamine ikkagi. aga põhimõtteliselt on nii:

KVs reguleerivad üldist tööaega kaitseväeteenistuse seadus ja avaliku teenistuse seadus, töötajate tööaega reguleerib töölepingu seadus.
Ametkonna sees on autojuhtide töö reguleeritud ka Kaitseväe maismaasõidukite kasutamise korraga. Selle teatud punktid ütlevad, et:
Sõiduki kasutaja on kohustatud täitma kõiki töötervishoidu, tööohutust, tuleohutust, liiklusohutust ning keskkonnakaitset reguleerivaid õigusakte.
Juhi ööpäevane sõiduaeg ei tohi ületada 9 tundi.
Väliõppustel või operatiivülesannete täitmisel peab sõidukijuhile olema tagatud vähemalt 6 tundi katkematut uneaega.
Sõitmisel kolonnis peab juht iga kahe sõidutunni järel omama vähemalt 15- minutilist puhkeaega, mille jooksul juht võib oma aega vabalt kasutada.
Liiklusohutuse ja ohutustehnika meetmete rakendamise ning nende täitmise kontrolli eest vastutavad struktuuriüksuste ja väeüksuste ülemad.
Kaitseväe struktuuriüksused peavad tagama Kaitseväe ja Kaitseliidu sõidukite kasutajatele täiendkoolituse vähemalt üks kord kahe aasta jooksul.


Vastuseks Lemetile: a) kehtib; b) on detailsemalt reguleeritud asutusesisese korraga.
Kui keegi tahab tuua hulgaliselt näiteid, kus mingi õppuse raames seda pole tehtud, või ei saagi teha ... siis tuleb küsida (endalt): Kus ma siis olin ja miks see nii oli?
Igaks juhuks siiski veel. Päris kindlasti rõhutatakse igal pikemal õppusel, et autojuhid peavad saama magada. Muidugi ei sünni asjad nii, et kurat autojuhid pole maganud ja nüüd me ei liigu. Pigem ikka nii, et planeeritakse tegevustesse autojuhtide puhkeaeg. Ja mitte ainult autojuhtide. Ma muigan kõigi nende ülemate või alluvate jutu peale, kes räägivad, kuidas 5 või enama päeva jooksul said nad magada keskmiselt 2-4 tundi. Esiteks on see vilets planeerimine, kui nii läheb üle ühe ööpäeva. Teiseks on tegevuste tulemused suure tõenäosusega viletsad (loe oluliselt viletsamad kui puhkuse saanuna). Kui vaja, siis tuleb keset päeva magada.
Üheks suuremaks probleemiks on see näiteks Scoutsile, kes peab tihti mängima mitmele pataljonile vastast. Need vahetuvad, skaudid aga sõdivad kõigi, sh unepuuduse vastu. Ja siis me nutame, et nad kõiki "tülitama" ei jõua.
Ühes viimases Horisondis oli ajuuuringust artikkel, mis rääkis USA katsest. Kolmele grupile anti magada alla 5h; 6h; 7h. Periood oli vist 10 päeva. Ja siis anti neile mingit viirust. 80% kõige vähem ja 20% kõige rohkem maganutest haigestusid. Teiseks näitajaks oli verekeemia pilt. Alla 5h maganutel oli see sarnane selliste inimestega, kes on saanud peapõrutuse ...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Lemet »

Juhi ööpäevane sõiduaeg ei tohi ületada 9 tundi.
Isand Herem, juba siit jookseb väga suur vahe sisse, juhi tööaeg ja sõiduaeg on tükkis ise asjad. Näiteks kui juht tegeleb laadimistööde ja jms tegevusega näiteks kuus tundi ja sõidab seejärel näiteks seitse tundi, siis on ketas nii hullusti lõhki, et mõnes Euroopa Liidu riigis premeeritaks seda kuni 18 000 euroga. Ja kui näiteks juhtub juht sellisel puhul bambusesse panema ja inimohvritega õnnetuse tekitama...??? Arvata on, et KV poleks kohtus erilisi väljavaateid.
Vastuseks Lemetile: a) kehtib;
Nagu sellele avaldusele järgnevast tekstist järeldub, siis ega ikka ei kehti küll. Või kui isegi formaalselt kehtib,m siis on sellele üks teatud jäme organ asetatud. Lisaks veel- kas EKV juhid PEAVAD ketast kasutama?(Vastasel juhul- kuidas toimub selle "sõiduaja" arvestamine, kui asi karmiks läheb ja kohtukull mängu tuleb?) Kas noored juhid, kes oma paprid KV saavad, saavad ka digikaardi ja kas neid mõlemaid ka KOHUSTUSLIKUS korras kasutatakse? Või käib asi ikkagi nii, nagu eelpool kirjeldati- tahhograafis on Saksast pärit ketas, mis tuhandeid tiire jooksnud...
Kui keegi tahab tuua hulgaliselt näiteid, kus mingi õppuse raames seda pole tehtud, või ei saagi teha ... siis tuleb küsida (endalt): Kus ma siis olin ja miks see nii oli?
Pigem tuleb sellisel juhul küsida, et miks ja kuidas kaader sedasorti seadusrikkumist(sest veelkord- tegu on üpris karmi ja tsiviilelus karmilt karistatava teoga) tolereerib.

Ja kas noortele juhtidele üleüldse seda va seadust tutvustatakse. Või saavad nad alles tsiviilellu tulles sest seadusest aimu?
Viimati muutis Lemet, 08 Jaan, 2016 13:51, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma tõesti lootsin ... Nüüd saavad ksfd aru, miks ma naersin "puht inimliku huvi" peale. Sellisel inimlikul huvil on imelik komme kasvada, vaielda, filosofeerida, uuesti küsida ... ja vähemalt mulle tunduda, et eesmärgiks pole mitte asjast teada saamine, vaid oma üleoleku näitamine läbi mingi asja negatiivsuse .. :shock:
Lp Lemet - ma ei oska peast Teile vastata. Palun pöörduge http://www.mil.ee/et/kontakt asuval aadressil ja tehke oma järelpärimine.
Ühtlasi tänan minu maailmamõistmise tugevdamise ja meelelahutuse eest. :)
Lemeti 3x (või nüüd juba enama) postituse täiendus demonstreerib tõelist löögivalmidust ülima tõe selgitamisel! :lol: :lol:
Viimati muutis Martin Herem, 08 Jaan, 2016 13:54, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Lemet »

Meelelahutus saab üpris kärmelt otsa, kui magamata juht paarikümnetonnise veoki roolis näiteks lugupeetava pere tükkideks sõidab. SIIS vast jõuab kohale, et mõnda seadust oleks targem mitte vaid võimaluse korral täita. Või mida lugupeetav siis mulle nüüd oma postitusega öelda tahtiski?
ja vähemalt mulle tunduda, et eesmärgiks pole mitte asjast teada saamine,
Siiski-siiski- mina siiski mind huvitavale vastuse. Miska ma ka isand Heremit tänan.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Martin Herem »

:lol: läks käima! :lol:
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväes juhtus õnnetus ja nõuab raha

Postitus Postitas Lemet »

Ei läinud...üheselt selge, et lugupeetava väide selle seaduse KV kehtimisest ei kipu tõele vastama.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist