Elmar Vaher

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Lemet »

Talvikut võib Tallinna Sadama praamihanke pärast kriminaalasi ähvardada
Karistusseadustiku ärisaladuse avaldamist käsitleva paragrahvi kohaselt võib ärisaladuse avaldamise eest oodata halvimal juhul isegi vanglakaristus.

Ärisaladuse avaldamise eest ilma aktsiaseltsi või osaühingu pädeva organi vastava loata karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Sama teo eest, kui sellega on põhjustatud oluline kahju, karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ta ... d=73469531
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas diesel »

te olete siin kõik üsna üksmeelselt arvamusel, et asi igati õige ja nii peabki olema.
no võib-olla tõesti.
mulle on küll jäänud mulje, et tegemist oli lihtlabase vargusega ja see nüüd mingi jokk skeemiga kinni mätsitakse.
ju siis olen valesti aru saanud.

kuidas käituksid eraettevõtete omanikud, kui palgaline pealik puhkusele sõites ostaks firma kaardiga omale saapaid ja kõrvaklappe? arvan, et töösuhe lõppeks kiirelt.

mõistlik oleks ostud teha ikka oma rahaga ja kui kaup on töö tegemiseks vajalik, siis tööandja hiljem kompenseerib mingis osas.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Lemet »

kuidas käituksid eraettevõtete omanikud, kui palgaline pealik puhkusele sõites ostaks firma kaardiga omale saapaid ja kõrvaklappe? arvan, et töösuhe lõppeks kiirelt.
Oleneks ilmselt...kui tegu väärt juhiga ning summa kuludokumentide alusel firma arvele tagasi tuleb, siis ilmselt ei kergitataks kulmugi...ja vaatame pisut neid oste. Osteti 30ndal septembril ja 20ndal oktoobril. Seega võib oletada, et mõlemad jooksid oktoobrikuu kuluaruandesse. Kui raamatupidamine hakkas näiteks põtkima, et nii ikka ei saa ja kuludesse ei kanta, oli loogiline otsus siis asi palgast maha lasta arvestada. Igati loogiline on selle epopöa jõudmine detsembrikuu palgast mahaarvestamiseks ja mina ei näe küll põhjust pröökamiseks, et tegu on varjamise ja vassimisega.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas mart69x »

Ei ole kummagi heinakuhja poolt, aga mina vaatan seda asja pigem sellisest vaatevinklist, et kui mina firma omanikuna ostaksin kõik oma ridikülli (ülikonnad, saapad, püksirihmad, suusaprillid, kalüpsod jne) firma nimele ja põhjendaksin seda, et oli vaja klientidega kohtuda ntx mere peal või tormise mere ääres siis soovitaks maksuamet mul küll otsida lolli oma suguvõsast.

Teine asi, et enamustes riigifirmades võetakse üle 100 euro maksnud asjad inventari numbriga arvele ja pressitakse vastav number peale ja iga aasta peab olema asi ette näidata. Eks siis juriidiliselt peaksid need kõrvaklapid kunagi jõudma osta.ee oksjonile :P
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Saapad PPA peadirektorile, kellel ilmselt pole isegi kapis välikombet - arusaadav. Maksumaksjana ei pahandaks, et Vaher ei kannagi mingeid 30-euroseid Sloveenia käntsasid (rivipolitsei käib üldiselt Magnumi saabastes). Märgiline oli, et Vaher üldse viitsis sinna hukkas piirile minna. Kõrvaklapid - no kui ees oli mingi sünkroontõlkega konverents või asi, võib-olla (me ei tea ju põhjuseid).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Motronicus »

Veidi nihu läinud saapapaari ostust saab riiklik üüberuudis. Eesti on tõesti hea riik.
Ordnung muss sein, aga ikkagi...
Per aspera ad astra!
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Roamless »

Vaheril on politsei välikombekas. Ta vist kusagil piltidel ka selles olnud. Mingit "suurt riigivargust" mida Talvik näeb, mina ei näe. On asju, mida taunida, kuid tegu on asjadega, mida saab liigitada töövahendite alla, küsida võib ainult, miks nii kallilt ja kas tõesti olid sellised klapid vajalikud. Kui Talvikul on tõesti nii hirmus häda politseijuhiga, palugu teha siseministril mingisugune distsiplinaarkaristus ja kogu lugu, kuid paistab, vaadates filmistaari uudistes esinemist, et tegu on pigem mingi isikliku või erakondliku vimmaga. Erinevalt kunagisest poliitbroiler politseijuhist Andropovist, ei sõidutanud Vaher näiteks lapsi autojuhiga linnast maale jne.
Talvik võiks parem korruptsiooni otsides vaadata ringi oma erakonnas, kuidas on järsku partei siseselt "kiiret karjääri" teinud partei ühe juhtfiguuriga lähisuhetes olev naisisik ja tõusnud hästi tasustatud kohale? Kas see on aus valijate või teiste parteiliikmete suhtes?
Unforeseen consequences
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Lemet »

siis soovitaks maksuamet mul küll otsida lolli oma suguvõsast.
Metsa hakkab see võrdlemine küll minema, aga antud juhul erafirmas soovitaks maksuametil muru närida...nii saapad kui klapid liigituvad otseselt tegevuseks vajalikeks kulutusteks. Ilmselt lõpeb see kirbutsirkus politseijuhi tagasiastumisega ja Talvikul on põhjust võidukalt rinda puhevile ajada- megakahjur on paika pandud. Tekib aga lihtne küsimus- kes on see lollakas, kes tahab järgmiseks PPAd juhtima hakata. Teades, et väiksemgi kahetimõistetavus läheb maksma töökoha.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1600
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Smith »

mart69x kirjutas:Ei ole kummagi heinakuhja poolt, aga mina vaatan seda asja pigem sellisest vaatevinklist, et kui mina firma omanikuna ostaksin kõik oma ridikülli (ülikonnad, saapad, püksirihmad, suusaprillid, kalüpsod jne) firma nimele ja põhjendaksin seda, et oli vaja klientidega kohtuda ntx mere peal või tormise mere ääres siis soovitaks maksuamet mul küll otsida lolli oma suguvõsast.

Teine asi, et enamustes riigifirmades võetakse üle 100 euro maksnud asjad inventari numbriga arvele ja pressitakse vastav number peale ja iga aasta peab olema asi ette näidata. Eks siis juriidiliselt peaksid need kõrvaklapid kunagi jõudma osta.ee oksjonile :P
http://www.tamrex.ee/et/
Mine lusti julgelt firma kaardiga.
Maksuamet sind ei tülita.

Olen veendunud , et ka turvafirmad võivad saapad, sokid, särgid, kõrvaklapid jms kuludesse kanda
ja siniste silmadega käibemaksu tasaarveldada :)

Mina olen ka Elmar Vaheri poolt !
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Walter2 »

Lemet kirjutas:Tekib aga lihtne küsimus- kes on see lollakas, kes tahab järgmiseks PPAd juhtima hakata.
Siin ei pea ju üldse hiromant olema et taibata kes võiks see kantseliit olla kellele toimuv on kasulik. Samas pole mskit kindel kuna ametikoht on parteiline.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Poti soldat »

Kõrvaklappide hinnaklass paneb veidi kulmu kergitama aga muidu siin nagu midagi erilist ei ole, täiesti legitiimsed töövahendid antud kontekstis.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas kana tagumik »

Meedia st see kandvam osa eestis - pole antud loos poolt valinud ( torkab silma varasemate korruptsiooniskandaalidega võrreldes), pigem nenditakse, et lõhna võib ju olla, kui hästi tahta rida ajada, aga haisust on asi ikka väga kaugel. Et vihased anonüümsed kommentaarid nõuavad endale ka maksumaksja arvelt krediitkaarti, no see on teine asi. Ametialaselt tuli muidugi uurimist alustada jne, aga tagasi astumisest on asi suht kaugel.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas isakene »

Poti soldat kirjutas:Kõrvaklappide hinnaklass paneb veidi kulmu kergitama.
Selliste klappide kohta täiesti OK hind. Need ei ole tavalised vaid aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid, mis mõõdavad ümbritsevat müra ning genereerivad "antimüra", ehk täpselt vastupidise helivälja, mis nullib välise müra. Aktiivse mürasummutusega klappides kasutatakse toiteks patareisid või akut. Parim lahendust neile, kes peavad tihti viibima mürarikkas keskkonnas, lendama või sõitma rongiga.
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas taara »

Ehk ikkagi, milleks Eesti politsei juhtkonnale mürasummutavad muusika kõrvaklapid? Kui tihti sõidab politsei juhtkond lennuki või rongiga?
mangust
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 15 Apr, 2006 13:49
Asukoht: Eesti

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas mangust »

Hommikul Vikerraadios saatejuht mainis,et PPA võistkond ei osalenud Utria dessandil rahapuudusel.Nimelt ei olnud maksta osalustasuks olevat summat ja mehed omast taskust ei raatsinud seda anda.
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist