Elmar Vaher

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

päriselt ka või!?
Just just.
Kui pole valvetehnikat, piiririba (seda filmidest tuntud rehitsetud liivast riba, kust piirrikkujad karu jälgedega üle lähevad), siis avastaksegi indiaanlaste meetoditega - jäljed samblal, mahavisatud suitsukoni, värskelt murtud oksad. Kahjuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Lemet »

Martin Herem kirjutas:
... ja piiririkkujaid avastatakse Winnetou meetoditega.
- päriselt ka või!?
Oma silm on kuningas, tasub lihtsalt see Pealtnägija järelvaadata. Lihtsalt mõte, et kui piir elektrooniliselt valvatav ja see muu bla-bla retoorika sinna otsa, mida asjapulgad enne ja vahetult peale Kohveri saagat ajada tavatsesid, siis mille kuramuse pärast on koerapatrullil vaja igapäevaselt ilmast olenemata seda maad maha trampida. Kui kõik ilma selletagi kontrollitav on...
Oli vaja Eston Kohveri röövimist, et ministrite, avalikkuse ja ajakirjanduse teadvusse jõuaks fakt, et 130-kilomeetrisest kagupiirist oli kõigest 11 kilomeetrit sellisel tasemel, et sellest märkamatult üle pääseda oli võimatu. Enamik Eesti ja Venemaa vahelisest maismaapiirist oli kohutavas olukorras. Aastateks justkui omapäi metsa unustatud piirivalvurid võitlesid oma tööpostil võsa, rägastiku ja sooga.
http://uudised.err.ee/v/eesti/e1e73a35- ... ipatrullis
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Professionaalsetel piiriületajatel (näiteks Pihkva ligidal asuvad mõningad üksused) on olemas kindlasti vastavad kemikaalid, mida pihustatakse jalatsitele ja riietusele ning mis muudavad koera kasutamise nende leidmisel probleemseks. Need keda seal koeraga leitakse, on Vietnami põgenikud ja salasigarettide vedajad - st ületajate vähemohtlik/saamatum osa.

Siin jääb Haixi saabastest selgelt väheks, piirile on vaja olulisi rahapaigutusi ja mitte ainult tuti-nuti asju, vaid ka old-school asju nagu aiad, kontrollribad jne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Püsige pln teemas - minu (kustutamis)näpp hakkas (juba) kergelt tõmblema.....
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ainuke väär asi siin paistab ameti krediitkaardi kasutamine oma isikliku intressita krediitkaardina (tagasimakse 2 kuu pärast). Lõpuks maksis ta ju need kinni oma palgast.

Näiteks riigikogulaste kuluhüvitistest autode liisimine on juba suurem probleem ja et see tsirkus kestab näitab nende suhtumist.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Krediitkaardil pole tänapäeval ka nagu intressi, kui seda ostmiseks kasutada (mitte raha väljavõtmiseks, siin on küll).
Et nagu otseselt kahju keegi ka ei kanna.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/juhtki ... d=73474033
..Artur Talviku värsked korruptsioonivastased aktsioonid on niivõrd tormilised, et tekitavad küsimusi temagi pädevuse ja eetika kohta.
..et see lihtne küsimus tahtis jahh avalikku väljaütlemist - muidu tekib (vägisi) tunne, et keegi (vasakpoolne establishment?) loob meile siin otse praegu Eesti uut "meie aja kangelast"..

Uue "raffuskangelase" tundemärgid: lahmib ringi nagu elevant portselanipoes, keerutab üles tolmu ja on kõigi penskaride lemmik :mrgreen:
Erilised tundemärgid: pikas perspektiivis läheb vabariigi maksumaksjatele sigakalliks kätte :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas pagan »

EPL artikkel süüdistab Talvikut mitte maksimumi võtmises.
Maksimumi võtmine esimese aktina olekski minu meelest ebaproportsionaalne.
Minu meelest Talvik kehtestas end, stiilis "teie korruptiivsetest tegevustest teatakse, hakake seadusekuulekaks ja me saame hästi läbi.".
Ühest küljest kodurahu ja seaduskuulekust tõstev, teisest küljest ei paljasta kohe oma kaarte. Näitab hambaid, aga mitte kogu potentsiaali.

Kolmandast küljest, inimesed annavad vihjeid erinevatel põhjustel. Enamasti selleks, et asi lõppeks. Ja kui asi lõppeb, ning oluline kahju jäi sündimata, siis ongi kõik timm.
Kui tulemuseks aga mingi lõputu kohtulahing, suured tööseisakud, suured kahjud, tunnistajate kohtusse vedamised, siis võib tunnistajate vihje nire ka kokku kuivada. Sest ka ametkonna sisese seaduskuuleka tunnistaja palk ning töörahu võivad ohtu sattuda liigradikaalse juhtkonna lintšimise käigus.
Mainepõnts on kohati piisav karistus. Distsiplineeriv. Loodame, edaspidi paremat.

Samas asjast mitte suure kella külge panek oleks hoopis vale signaali saatnud.

Minu arvates oli Talviku näpuviibutus asjakohane ja proportsionaalne Vaheri asjas.
Laevade hanke asjas oleks võinud natuke sügavamalt uurida. Aga jällegi, olukorda omamoodi avalikult fikseeriv oli seegi. - Kui on kahtlusi, tuleb aru anda.

Heideti ette Talviku poliitilise kuulsuse krediidi hankimise huvi.
Eks see enese kehtestamine ongi kohati selline kuulsuse ja maine hankimise protseduur.
Olenevalt suhtumisest võib heita ette ja võib mõista. Kõigile poliitikutele saab ette heita kuulsuse hankimist.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
mb
Liige
Postitusi: 386
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas mb »

SM audit http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=73490929
Mõni väiksemvend vaevalt tööle enam jääks
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mu "kustutamissõrm" saigi tööd - Eesti Energiaga seotud arutlus lendas kaduvikku :?

Et püsigem teemas - ja teema oli politsepealik VAHERi võimalik süütegu ning raffasaadik TALVIKu võimalikud motiivid :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sattusin pühapäeval kuulama KUKU raadiost saadet "Muuli ja Samost".
Kuigi ma Samosti viginaga pole mitte alati nõus, oli seekord vennikesel õigus.
Soovitaks kuulata - haakub minu eespool postitatuga ohvitseriks olemisest.
Mis sõnum antakse sedasi kuskil Idavirus töötavale 900 eurot kuus saavale patrullpolitsei ekipaažile, et kas võib minna autosse paigaldatud kaamerast eemale ja võtta jällegi 50 eurot obrokit?

Küll aga Samosti hüsteeriline kisa "Talvik on riigikogu liige ja tal on mandaat" oli selge jama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas:Küll aga Samosti hüsteeriline kisa "Talvik on riigikogu liige ja tal on mandaat" oli selge jama.
..mm-daa - STALNUHHINil on siis ju ka "mandaat" raffa raha eest oma famiilile lõputult autosid liisida :? :| :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas pagan »

Tahtsin täiendada, et minu eelmine arvamus (Vaheri isiklik maine-põnts on paras karistus.) oli heatahtlikul eeldusel, et jutt käis ainult kõrvaklappidest ja see oli ühekordne rumal juhus.
Haixi võiks ju noh sisereegleid venitades tarvilikuks töösaapaks nimetada.
Ja võrdlesin mõttes seda igasugu ämma-kilekottide ja muu suuremastaabilise kahjurlusega kus aina pannakse miljoneid "sisse" aga välja ei tule midagi.
Kui selgub, et see Vaheri asi oli regulaarse kuritarvitamise (jäämäe veepealne) osa, siis on minu õiglustunne rohkem riivatud ja siis ma maine põntsu parajaks karistuseks ei pea.
Aga täiel karmusel veel ei karistaks.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Lemet »

Ilona Laido vaatenurk asjadele...
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) vallandas 4. detsembril vormihanke nurjumise tõttu sellega seotud töötaja Ilona Laido, pannes talle süüks olulise dokumendi varjamist ja ebaausat käitumist protsessi käigus. Hiljem toimetas Laido riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liikme Artur Talvikuni PPA juhi Elmar Vaheri ostutšekid kõrvaklappide ja saabaste kohta, mis olid tehtud asutuse krediitkaardiga.

Postimees kohtus Ilona Laidoga eile, misjärel saatis Laido enda versiooni toimunust ka kirjalikult. Eile keeldus Laido enda tsiteerimisest ja kirja avaldamisest, ent muutis tänaseks meelt. Postimees avaldab Laido kirja lühendatud kujul allpool.

Saadetud 27. jaanuaril, kell 14.53

Siseministeeriumi kodulehel on dokumendiregistris leitav auditi «PPA vormivarustuse hangete õiguspärasus» dokument. Samal lehel on ka Elmar Vaheri krediitkaardi väljavõtet puudutav audit. Otsisõna on Adler (Isik, kes auditit juhtis).

Auditis tuuakse ära rida fakte. Näiteks oli vormiarenduse hanke läbiviimise otsus PPA juhtkonna otsus, kus on ära toodud hanke kestusena 6 kuud ning vastutajaks Logistikabüroo juht Veiko Kopamees, mitte mina nagu Tauno Tuisk on meedias väitnud ja Elmar Vaher kinnitanud.

Arenduse hanke jaoks on see ebamõistlikult lühike aeg, mis ei võimalda pikka proovikandmist. Tegu oli juhtkonna ebaprofessionaalse läbi analüüsimata otsusega. Juhtkond vastutab, mitte mina nagu Tauno on meedias väitnud.

Minust sai vormi täisteenuse hanke juht alles 26.08.2015. See fakt on ära toodud nii auditis kui töövaidluskomisjoni (TVK) otsuses. Hanget ise alustati juba kaks kuud varem, kui hanke dokumendid hankekeskusesse üles pandi. Minu juht on auditis kirjas - Ago Estermaa. Hangete eest vastutab talituse juht Ilona Afinogenova.

Pressiteadetes tuuakse välja, et PPA vormi täisteenuse hange lükati tagasi tänu liiga kõrgele maksumusele, mitte hanke dokumentide varjamisele.

Dokument, mida VÄIDETAVALT varjati, oli konsultandi hinnang lõigetele, mis saadetud 10.11.2015. Kirja refereering ja kriitilisus sai minu poolt saadetud Tauno Tuisule. Tuisk kinnitas, et soovib faktide põhjendusi. TVK otsusest on näha, et konsultant neid põhjendusi ei saatnud. Seega puudus minul konsultandi seletus kriitikale. Komisjoni liikmed olid näinud lõikefaili, ka juhid Ago Estermaa ning Veiko Kopamees, kes olid teadlikud nii kirjast kui faktist, et konsultandilt seletusi ei saadudki.

Tuisult lisanõuet novembris ei järgnenud, mis selgesõnaliselt oleks avaldanud soovi konsultandi algse kirja edastamist minu poolt talle. Soov ilmnes PEALE seda, kui ma olin tagasi lükanud Vaheri kuluhüvitise 2.12.2015.

Seega üksikisik ei saa spetsialistina ilma juhtide kinnituseta ühtegi otsust langetada, ühtegi hanget mõjutada.

Hanke komisjoni liikmete hulgas olid ministeeriumi spetsialistid (Kersti Pasovs, Anu Rebane), kes samuti pidid kõik hankega seonduvad dokumendid tehnilistest kirjeldustest kuni esitatud küsimuste vastusteni, otsused sealjuures, kinnitama.

Komisjoni liikmete hulgas olid hanke- ja lepingutalituse juristid ning valdkonna eest vastutav talituse juht. Samuti minu otsene juht Ago Estermaa ning Logistikabüroo juht Veiko Kopamees. Oma talituse töötajate tegevuse eest vastutab ikkagi talituse juht. Mõlemad juhid olid igast hanget puudutavast sammust, infost teadlikud. Ka konsultandi kirjast. Mistõttu on vale väide, et ma olen PPA eest infot varjanud. PPA sisekord näeb siiski ette suhtlust läbi otseste juhtide.

Siseministeeriumi audit toob välja, et auditis ei ilmnenud PPA teenistujate huvide konflikti olukordi hangetega seotud ülesannete täitmisel. Seega on konsultandi ja hilisem Tauno Tuisu ning Elmar Vaheri väljaöeldu väärinfo.

Antud loos ei ole juhid kandnud vastutust, vaid on selgelt süüdi lavastatud hanke spetsialist, kellel juriidiliselt puudus võimalus anuisikuliselt hanget mõjutada.

PPA pressiesindaja Tuuli Härsoni kommentaar

4. detsembril vallandas PPA logistikabüroos vormiarendust ja täisteenuse projekti vedanud ametniku, kes PPAle teadaolevalt tegutses 10 miljoni eurose hanke läbiviimisel ebaausalt, varjas hankes olulist eksperthinnangut ja jättis hanke kulgemisest väära mulje kolleegidele.

Kui sisekontroll oli ebaausa tegevuse tuvastanud, siis vallandati projektijuht, vahetati välja hankega tegelenud meeskond ning tagasi astus logistikabüroo juht. Hanke luhtumise tõttu lükkus uue vormirõivastuse politseinikeni jõudmine vähemalt pool aastat edasi.

Politsei- ja piirivalveamet on sisekontrollibüroo tuvastatud asjaolusid selgitanud töövaidluskomisjonis, kelle otsus kinnitas, et ametniku vallandamine oli seaduslik.
http://www.postimees.ee/3485689/ppast-v ... n-vaarinfo
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Skandaal PPA peadirektori ostudega

Postitus Postitas Walter2 »

See lugu alles saab suured pöörded peale kuna tegelikud hankesahkerdajad on pildile veel toomata.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist