nipid ja nõksud

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
tulnuk
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 10 Apr, 2005 21:21
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas tulnuk »

Tere mudelistid,

Mul on käes üks mudelitega mitte soetud restaureering, kuid siinsed mehed oskavad raudselt nõu anda.

Nimelt taastan üht saksa vinüülimängijat, ning selle valge värv on kolletunud ning ja kirjad peal kulunud.
Kui nüüd suure hurraaga kõik üle värvida, siis mis oleks parim variant nende kirjade taastamiseks?
Pildid mängijast on näha siin: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Sõnad nagu "ein/aus", "Phono" jm on kõik umbes 4mm kõrge fondiga ja originaalis tõenäoliselt siiditrüki abil trükitud.

Tellisin juba ebayst ka iseprinditavad vesipildi paberid ära, kuid seni kuni need sealt tõusva päikese poolt siiakanti liiguvad, kaalun ka teisi variante.

Tänud kõigile nõuandjatele.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Hertsog »

iseprinditavad dekaalid on muidugi võimalus, aga on minu arvates ka lihtsam variant: vanad head "dry transferid" - isegi nõukaaja lõpus olid need saadaval. tea küll, need paberil olevad tähed, mida sai siis pliiatsiga peal kraapides kuhugi objektile "teisaldada". mäletan seda eriti eredalt selle pärast, et mu onu justnimelt kaunistas sellega analoogset asja (mingi kuradi "riga" võim vms oli)....

esimene suvaline leid ebayst: http://www.ebay.com/itm/Mecanorma-Dry-T ... SwAHZURQWH
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
tulnuk
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 10 Apr, 2005 21:21
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas tulnuk »

Kardan et valmis tähed ei aita, sest täpselt õiges suuruses ja õige fondi leidmine võib jaburalt töömahukaks osutuda ja Brauni logo jääks samuti probleemiks.

Ise mõtlesin, et kui lasta välja lõigata trafarett, millel siis tähed nagu "A", "O" jm on sildadega, et keskmisi osi paigal hoida - nagu militaarfontidel kasutusel. Hiljem püüaks suurenduse ja nõelaotsa abil neid silla kohtasid siis tähedel ära täita. Kas kõlab teostatavalt?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Hertsog »

ei kõla. aga ma olen alati öelnud, et kui ei proovi, ei saa ka teada. aga nõela osast ma ei saa aru... pintslid on ju täiesti olemas :D ja samuti on kindlaks tehtud (katsete ning läbikukkumiste käigus loomulikult), et nõel siiski ei ole kandev abivahend värvimiseks...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas fossiil »

nõus eelpool välja käidud seisukohaga - ei kõla teostatavalt. Kuid prooviks võiksid teha trafareti ÜHE 4 mm kõrguse tähe jaoks - kindlasti ei tohiks see olla "I" ... :wink: Selle kannad mingile suvalisele detailile ja hindad saadud tulemust nii originaalile vastavuse, kui ka töömahukuse seisukohast. Ja nõel - või mingi muu sarnane kõvast materjalist teravik - nii nagu selle otsa värvi sisse kastad, nii koguneb see tilgakesena paar millimeetrit teravikust kõrgemale ning pintsli asemikuna kasutada ei saa. Päris paksu värvi õnnestub veidi täpitada hambatiku abil, aga ka see on üsna paras katsumus.
tulnuk
Liige
Postitusi: 59
Liitunud: 10 Apr, 2005 21:21
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas tulnuk »

Selge, hakkan katsetama. Mis oleks teie arvates pädev trafareti materjal, mida kannataks ka plotteriga lõigata?
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas scout22b »

Küsimus selline:

Milliseid traate kasutate juhtmete ja muu sarnase tegemiseks. Ise kasutan erinevaid tavalisi käsitöö traate erinevas läbimõõdus 0,2-0,5 mm. Pluss on see, et head ja odavad. Miinus on selles, et vahest on veidi raske neid vormida. Kuumutan küll läbi, et ei oleks seda vetruvust, aga ei ole päris see ikka (Samas muidugi poleks hobi nii huvitav kui poleks väljakutseid :P). On kellelgi mingi teistsugune alternatiiv? Praegu mõtlen siin, et kas jootetina oleks sobiv selliseks ettevõtmiseks, neid kah ju 0,25 mm jne, jooteteinades sisaldub plii peaks olema vist inimestele suht kahjulik?
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Hertsog »

mis puutub plii kahjulikkusesse, siis... ma ei tea, ega sa seda endale ööseks kaissu võta või lutsutama hakka ?

ja mis "juhtmeid" sa silmas pead ? milleks ? milline see lõpp/valmismõõt peaks olema ? vaske saab ka kasutada... seda on samuti igat mõõtu ning see on pehmem vormida - samas halvem värvida, eriti pintsliga. aga kuna kasutan aerograafi, siis pole see probleemiks olnud. ise olen trossideks kasutanud nii endakeeratud (5 piugu vaske) või valmis terastrossi (1mm) - tõsi viimane on jah "jonnakam", aga tulemus on suhteliselt hea ilma värvimata (ainult kerge pesu). Viimase Tiiger 217 juures kasutasin just 1mm terastrossi.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas scout22b »

Lihtsalt tahtsin uurida milliseid erinevaid traate keegi kasutab juhtmete/kaablite/voolikute fabritseerimiseks, skaala ei ole oluline, juhtme/kaabli/vooliku läbimõõt ei ole oluline.

Et asja lihtsustada teeme visuaalselt.

Siin Mi-24 põhiteliku juures paiknevad voolikud. Et mudelit veidi elavamaks teha on mõistlik võimaluste ja oskuste piires antud voolikud lisada. Antud juhul siis skaalasse 1/72
Pilt

Siin Mi-24 sabarootor, mille küljes paiknevad elektrijuhtmed võiks osaliselt fabritseerida. Antud juhul siis skaalasse 1/72
Pilt

Teema on selles, et need juhtmed/kaablid/voolikud olen tootnud ja toodan ma vähemalt osaliselt enivei, kasutades selleks juba oma olemas olevaid käsitöötraate (peaks vist ?messingtraat? olema, see on muidugi wild guestimate, kuna ei ole sellistes asjades väga kodus), valikus mul neid erineva suurusega.

Plii peaks olema ju organismile suht kahjulik, kindlasti seda kaissu ei kavatse võtta, aga plii peaks ka läbi naha imenduma ning kui plii sisaldusega jootetina paar tunnikest käes mudida iga nädal mudida, siis pika peale peaks mõju vast avaldama küll.

/P
Fortes fortuna adjuvat
ministry
Liige
Postitusi: 42
Liitunud: 07 Sept, 2005 16:50
Asukoht: Pernau
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas ministry »

On olemas pliivaba jootetina ka.Vaata tootekirjeldusi,nt e-Oomipoest.
Vasktraadist (mähisetraat) valmistades tasuks traat punaseks ajada,kasvõi grillil, ja maha jahtuda lasta. Muutub oluliselt pehmemaks ja vormitavamaks. Boonuseks veel hea värvinakkuvus.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Sho »

Appi, ma lähen siis lolliks. Pea iga päev sulatan, valan ja mudin peos 37% pliisisaldusega tina..
Plii on ohtlik muidugi küll, aga ajaloolised näited selle laastavast mõjust on seotud valdavalt pideva pliinõudelt söömise ja pliitorudega veevärgi vee tarbimisega.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Soobel »

Mudelite filmimisest veebikaameraga - teab keegi miskit kosta?

On keegi miskit sellist üritanud ja teab miskit poes müüdavatest veebikaameratest rääkida? Arvutitargast käisin läbi ja nägin kolme logitechi kaamerat hinnaga 25-125€. Kõigil karbil kiri "fixed focus."
On kellelgi ettekujutust, kuidas selline virbel töötab? Kuidas teravustab? Kui kaugelt (täpsemini lähedalt) on pilt veel terav? Kas kannatab mõnega ka neid 1/72 sõdureid või minu ponisid filmida mõne sentimeetri pealt nii, et asi päris udukoguks ei keera?
Mis markide poole tasub vaadata?
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Krahv
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Dets, 2006 0:16
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Krahv »

Täpsusta oma soovi. Kas sa tahad tööprotsessi filmida, või on soov lihtsalt klipp teha mudelitest? Seljuhul kuidas need liikuma plaanid panna?
Don`t be afraid of your model, it is you who is holding the knife. There is a very fine line between "hobby" and "mental illness".
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Soobel »

Oli mõte protsessi filmida ja jagada jooksvalt. Niisama filmida annab olemasoleva fotokaga ka ja pärast premieres klippe kokku liita.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas bufab »

nii.. nüüd vajan tõelist nippi või nõksu.. kasutan vallejo värve.. ja mitte kuidagi ei saa valget mudelit katma.. kas ei tule või hakkab jooksma.. hea, et saab veega maha pesta.. aga kaua sa ikka pesed juppe puhtaks
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist