Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Kardan, et laskeharjutuses "Jagu kaitsel" oleks skaut Sig716+Trijiconiga puhta töö teinud. Miks tal küll harkjalga relva küljes ei olnud?

http://pildid.mil.ee/var/albums/Talvela ... 1456067952
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

G36-ga on see probleem olemas, et relv ei hoia nulli. Põhjus peamiselt selles, et raua ja sihikute vahel puudub metall-metall kontakt - raud istub plastikust pesas. Ühest küljest on kuulda, et probleemid on tingitud mittekvaliteetsest plastikust ja esineb konkreetsetes partiides, mitte ei ole fundamentaalne relvaviga. Teisalt on kuulda, et see G36 saaga on üks vahend Saksa kaitseministrile ärapanemiseks, ehk siis osa poliitilisest võitlusest. Aga see on juba OT.

Eks see ole filosoofiline küsimus, et kas rõhk on raskerelvadel ja jalaväelane oma automaadiga on koristaja või show-of-force rollis - rasked relvad taovad vastase maasse ja sõdur tegeleb viimaste ellujäänute ja vastupanupesadega; või on fookus raskerelvade ja jalaväe omavahelises koostöös sellises vormis, et ka käsirelval on kandev roll ning rasked relvad toetavad jalaväge, mitte vastupidi - olukorrad, kus on vahet vanemas vs uuemas lasketehnikas ja seda toetavas relvastuses. Eks see sõltu ka olukorrast, kus on ühtepidi parem, või teistpidi.

Tuletan siiski meelde, et millalgi saabub see moment, kus vanade relvade uuendamine tuleb kulukam, kui uute ostmine (näiteks britid põhjendasid just sellega üleminekut Hipoweri pealt Glockile), koos kaasneva momendiga, kus vana relvasüsteem ei pruugigi enam omada seda vajalikku kasvuvõimet, et seda tänasesse päeva vedada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

On meil siis seda rasket relvastust nii vabalt, et jalavägi saaks keskenduda järelkoristamisele....?
Tuletan siiski meelde, et millalgi saabub see moment, kus vanade relvade uuendamine tuleb kulukam, kui uute ostmine (näiteks britid põhjendasid just sellega üleminekut Hipoweri pealt Glockile), koos kaasneva momendiga, kus vana relvasüsteem ei pruugigi enam omada seda vajalikku kasvuvõimet, et seda tänasesse päeva vedada.
Küse ka selles, kas neid kasvuvõimeid on reaalselt ka tarvis ja kas neid kasutada õnnestub. Püstolite puhul (vähemalt üldväe üksustes) ma pean seda "kasvuvõime" juttu naljakaks. Soojal maal olid mehed ka alguses kruvinud Galili külge kõik, mida laost anti, peale esimest patrulli (kuna relv kaalus pärast 7 kg) oli aga enamik maha kiirelt kruvitud. Ilmselt siinkandis olevate AG3-dega elatakse sama asi läbi, sest tänu pikatinni liistudele on juba näha, et relvade külge on ise ostetud igasugu kraami.
Viimati muutis Kapten Trumm, 29 Veebr, 2016 15:40, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas HotelVictor »

Kapten Trumm kirjutas:Aga teeme proovi - lahinglaskmine "jagu kaitses"... ....Julgen öelda, et 90% aukudest märklaudades oli MG-ga lastud (TL-e siis polnud). Väikse kuuli auke oli üksikuid.
Oma kogemusest võin väita, et tegemist oli sel juhul kehva laskeoskuse või mõne äärmusliku olukorraga. Sai ajateenistuses seda jagu kaitses lahinglaskmisi tehtud küll Väluste kaevikutes - automaadid Galil (mõned isegi SARid, k.a mul endal) ja KP oli KSP. Märklaudadeks ELI Hardy pop-upid.

KP'l oli määratud oma kindel laskesektor, seega üle terve põllu ei niitnud. Sellegipoolest sai kõik märgid üpris kiiresti "kummarduma" lastud. Automaatide laskeefektiivsus oli loomulikult madalam kui tiirulaskmises, aga mõistuse piires - kui mälu ei peta siis suurusjärgus 30-40% oli tabav. Eelnev füüsiline aktiivsus, hea külm talv, väsimus ja ka laskeharjutuse taktikaline läbiviimine laskejoonest mõnesaja meetri kaugusel oleva "stardijoonega" kindlasti mõjutas tulemusi. 30% päris mõni üksik auk ei ole.. enamik lähemal olevaid sihtmärke lasti läbi ennem kui nad täiesti üles jõudsid tõusta. Midagi uhkustamist väärt ilmselt ei ole, aga töö sai tehtud. Ajateenijate kohta piiranguid arvestades päris okei minuarust.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

Medusa kirjutas:G36-ga on see probleem olemas, et relv ei hoia nulli.
Niipalju, kui mina olen lugenud, siis probleem oli sellega ainult saksa poliitikutel. Ei ole ühegi teise riigi relvajõud minu teada rääkinud G36 väljavahetamisest. Ilmselt jookseks ka ESTSOF ringi mingi muu relvaga kui G36, kui see nii ebausaldusväärne on. Ometi on nad aastaid piltide peal sellega olnud
Kapten Trumm kirjutas:Aga teeme proovi - lahinglaskmine "jagu kaitses"... ....Julgen öelda, et 90% aukudest märklaudades oli MG-ga lastud (TL-e siis polnud). Väikse kuuli auke oli üksikuid.
Kunagi laservestidega varitsust tehes oli tulemus vastupidi - võibolla polnud kp laser täpselt paika aetud, aga enamiku vastastest võtsid maha paar meest automaatidega
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

Küse ka selles, kas neid kasvuvõimeid on reaalselt ka tarvis ja kas neid kasutada õnnestub. Püstolite puhul (vähemalt üldväe üksustes) ma pean seda "kasvuvõime" juttu naljakaks. Soojal maal olid mehed ka alguses kruvinud Galili külge kõik, mida laost anti, peale esimest patrulli (kuna relv kaalus pärast 7 kg) oli aga enamik maha kiirelt kruvitud. Ilmselt siinkandis olevate AG3-dega elatakse sama asi läbi, sest tänu pikatinni liistudele on juba näha, et relvade külge on ise ostetud igasugu kraami.
See Glocki näide oli peamiselt mõtte ilustamiseks - odavam on osta uus, kui olemasolevaid lappida, käigus hoida ja vajadusel midagi juurde lisada. Kasvõi lamp. Kasvupotentsiaaliga on see, et parem olgu see olemas, et kui vaja, saab kasutada. Ehk siis, kui on tarvis, on kohta kuhu panna lampi või punatäppi.

Loomulikult laotakse relv igasugust tarbetut kola täis. Lambid, laserid, taktikalised topsihoidjad, erinevad sihikud, käepide, hark, lasulugeja jms. Mina lähtun selle teema jures sellest, et iga asi on vajaduspõhine (vaja siis, kui ilma on oluliselt ebaefektiivsem) ja iga asi kaasneb vastava väljaõppega (alates kaitseriivist). Suurim probleem (ja ka ahvatluse koht, kui nii öelda) on see, et mingi lisaseadme lisamisega arvatakse endal kohe võimekust kasvavat, ehk siis vastava oskuse ja väljaõppe omandamist jumaliku ilmutuse moel.

Ega see AK4 tuunituna ka kergemaks lähe. Kui mälu ei peta, siis uue laesääre, käepide/hargi, punatäpi + 3x suurendusega relv oli ka oma 6,5-7 kg laetuna. Sisuliselt sama mis TP2. Igal juhul kaalukas argument.

Aga mina eelistan seda, et see kasvupotentsiaal on juba eelnevalt olemas, sest vajaduse tekkimisel võib aretamine problemaatiliseks osutuda. TP2 näiteks. Selle aja ja rahakulu asemel võiks kõikide TPde asemel HK417, või sõdurpoisil olev SIG, olla, ja oleks rahaliselt ikka veel plussis omadega. Rääkimata paljude muude asjadega plussis olemisest.
Samas pole vanade relvade moderniseerimine ka kindlasti tee, mida minna. Julgen kahelda, kas vana AK4 moderniseerimine teeb relva lõppkokkuvõttes odavamaks kui on meie G36.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No tegelikult selle ära lõppenud AK4 täistuuningu programmi (mille üks eestvedajaid oli Raivo Tamm) maksumuse võiks ju välja arvutada.
Praegu nii nipsust pakuks, et selle maksumus per relv kliendile "EV" (st kes tellib nt 20 000 tükki) ei ületa 800 eurot ja selle raha eest võib saada uuena vast ilma lisadeta M4 (relv on odavam, aga sellele tehingule lisandub igasugu lisakulusid, mis seonduvad tüübi vahetamisega, alates relvurikoolitusest ja riistadest kuni varuosadeni (mida sama tüübi juurde jäädes pole). Enamik tuuninguosasid on ju "bolt on" ning need on lisatavad lausa kasutaja tasemel ja elementaarsete tööriistadega.

Sellise asja eelduseks on muidugi see, et tuunitavatel püssidel on kõvasti ressurssi ning need tulevad tasuta või sümboolselt kätte.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

No AK4 puhul:
* B&T logodega laesäär, letihind ca 300€ (B&T hinnakirja alusel)
* B&T sihikuliist ca 100 €
* Esikäepide hargiga (tootjat ei tea/mäleta, aga sellised asjad on ka üle 50 eurtsi)
* Comp M4S lisadega, letihind on sellel 900€ (kärgfilter, kiirkinnitusega alus)
* 3x suurendus koos alusega, mitte alla 700 €

Letihinnaga on tuuning 2000 euri, riik saab kõvasti odavamalt, aga mitte päris 50%, ma pakuks pigem 1200-1400 eurtsi kanti. Minu jaoks ei ole küsimus mitte esmalt rahanumbris, sest see on teenitav, vaid selle raha eest saadavas tulemuses. Ehk, kas ma olen selle relvaga niipalju efektiivsem, et õigustada raha kulutamist tuuningule, või on mõistlikum näiteks G36 osta, või hoopis osta padruneid ja varustuse asemel oskustesse investeerida.... Meelevaldne näide see G36, aga siiski.
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Medusa kirjutas:No AK4 puhul:
* B&T logodega laesäär, letihind ca 300€ (B&T hinnakirja alusel)
* B&T sihikuliist ca 100 €
* Esikäepide hargiga (tootjat ei tea/mäleta, aga sellised asjad on ka üle 50 eurtsi)
* Comp M4S lisadega, letihind on sellel 900€ (kärgfilter, kiirkinnitusega alus)
* 3x suurendus koos alusega, mitte alla 700 €

Letihinnaga on tuuning 2000 euri, riik saab kõvasti odavamalt, aga mitte päris 50%, ma pakuks pigem 1200-1400 eurtsi kanti. Minu jaoks ei ole küsimus mitte esmalt rahanumbris, sest see on teenitav, vaid selle raha eest saadavas tulemuses. Ehk, kas ma olen selle relvaga niipalju efektiivsem, et õigustada raha kulutamist tuuningule, või on mõistlikum näiteks G36 osta, või hoopis osta padruneid ja varustuse asemel oskustesse investeerida.... Meelevaldne näide see G36, aga siiski.

Unustasid kaks asja ära.

-AK4 jaoks on vaja regullitavat kaba, et vähegi normaalsem oleks dünaamilise tegevuse korral (ise tahtsid kaba pooleks saagida ),
maksumusega 150-200 euri.
- Kuidas see aff seal kõiki oma G36ga loputas kui see nii vilets relv on? Ma mõtlen kõiki Galil ARe, MP5, Sig 516 erinevaid versioone,
Schmeissereite erinevaid versioone,mingit DPMSi rapet, kalasse ja kõiki nende laskureid..
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

Ei arva, et G36 kehv relv on. Ühtegi ütles selle kohta, mälu järgi pannes, et ei ole küll kõige täpsem relv, kuid seda piisavalt ning on igati mugav ja väga aeglaselt kuluv relv.

Aga mainitet karvik oli seda asja rohkem kui kord teinud, jooksis nagu noor põder, lisaks muudele nüanssidele. Pole ka mingi ime, et ära pani kõigile ülejäänule.

Pärast G36 või SCARi näppides AK4 kätte võtta.. No millest me räägime, tead ise ka. Tääk veel otsa, 50-ne trummel alla, kui kaalu veel vähevõitu on.

Natuke OT-na, pisut ebakaines olekus kirjutades. Mul siin külje all aretatakse igast huvitavat kraami AK4 jaoks. Küljele volditav kaba, kokkulastav nagu M4-l, igast muud plastikkraami (laesäär, sihikukinnitus). Plastik on tiba overengineered minu jaoks, professionaalse kretinismiga öeldes. Aga sinna juurde kestakoguja, miskine uuendatud salveriiv (salve saab päästikusõrmega ära lasta), jutud räägivad lasuloendurist (mis siis peaks näitama, palju salves putru veel on), laesäärde sisseehitatud lambist/laserist (mille jaoks läheb akupank laesäärde, ja voolu edastatakse sisemise vooluvõrgu abil, mitte et lambile oma patakat vaja oleks) jms. Natuke veel, ja on vaese mehe OICW käes.

Pilt Luunja koolimajas tehtud motivatsiooniüritusest, neiu vast ei pahanda. Takvar.ee lehel (see kes toodab) võiks ka natuke paremat pilti olla: http://www.takvar.ee/index.php?route=pr ... ry&path=84
Pilt
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ruger »

AK4 regullitava FAB defence kaba saab Iisraelist tellides ca 110 euro eest. Sama nagu pakub NordArm. Riigina hankides saaksime ehk 70-80 euro ringis.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas TangoViktor »

Medusa kirjutas:Ei arva, et G36 kehv relv on. Ühtegi ütles selle kohta, mälu järgi pannes, et ei ole küll kõige täpsem relv, kuid seda piisavalt ning on igati mugav ja väga aeglaselt kuluv relv.

Aga mainitet karvik oli seda asja rohkem kui kord teinud, jooksis nagu noor põder, lisaks muudele nüanssidele. Pole ka mingi ime, et ära pani kõigile ülejäänule.

Pärast G36 või SCARi näppides AK4 kätte võtta.. No millest me räägime, tead ise ka. Tääk veel otsa, 50-ne trummel alla, kui kaalu veel vähevõitu on.

Natuke OT-na, pisut ebakaines olekus kirjutades. Mul siin külje all aretatakse igast huvitavat kraami AK4 jaoks. Küljele volditav kaba, kokkulastav nagu M4-l, igast muud plastikkraami (laesäär, sihikukinnitus). Plastik on tiba overengineered minu jaoks, professionaalse kretinismiga öeldes. Aga sinna juurde kestakoguja, miskine uuendatud salveriiv (salve saab päästikusõrmega ära lasta), jutud räägivad lasuloendurist (mis siis peaks näitama, palju salves putru veel on), laesäärde sisseehitatud lambist/laserist (mille jaoks läheb akupank laesäärde, ja voolu edastatakse sisemise vooluvõrgu abil, mitte et lambile oma patakat vaja oleks) jms. Natuke veel, ja on vaese mehe OICW käes.

Pilt Luunja koolimajas tehtud motivatsiooniüritusest, neiu vast ei pahanda. Takvar.ee lehel (see kes toodab) võiks ka natuke paremat pilti olla: http://www.takvar.ee/index.php?route=pr ... ry&path=84
Meh, tore, aga tekitab rohkem küsimusi kui vastuseid.
Viimati muutis TangoViktor, 06 Mär, 2016 22:22, muudetud 1 kord kokku.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Ma siis ka natuke kirjutan nendest asjadest. EOG ei ole relvatestijaid koondatud, kuid on viisakas skautidel ise parimate kandidaatide hulgast endale meelepärane püss välja valida. Vähem undamist lähema 10 a jooksul, et tehti halb valik, ise valivad ja on hiljem rahul ja roosad.

G36 ei ole EOG põhirelv, kuigi paraadil ja koolitustel neid ikka tarvitatakse. Üldse on nende puhul raske määratleda, mis on põhirelv, sest igal operaatoril on minu toru + grupirelvad. Sõltub vajadusest. SOfikate hulgas on 300 BLK uus standard, sest AR rauda vahetades saavutati raskema ja suurema kuuliga parem tapmisvõime soomustamata sihtmärgi suhtes, kineetiline energia praktiliselt sama mis 7,62x39.

Bereta ARXi eriti keegi ei kiida. Soomlastel oli see valikus, isegi sellise klausliga, et toodetaksegi Soomes, kuid testimise tulemused olid nii kehvad, et võetu SCAR ja ülejäänud armee laseb moditud vanade automaatidega. ARX häda on selles, et paljud kriitilised osad on plastikust ja relva konstruktsioon on nõrk. Itaallastel on see sundvise, ikkagi ainuke kodumaine tootja, kuid mujale neid eriti ei müüda, mõned väiksemad diilid on peamiselt väga odava hinna pärast.

Vene esimese liini üksustel on NIJ IV klassi plaadile vastav soomus ja 7,62 NATO seda ei võta, 5,56 NATO samuti mitte, kuid väike kiire kuul läbistab näiteks killuvesti ja kiivrit paremini ja kaugemale kui suurem kuul. Ainuke, mis sellist plaati pureb, on 338 LM AP kuuliga, kuid ei ole reaalne, et kõik lähevad selle peale üle, hea, kui rühmas 1 selline relv on. Seega tasub sihtida nabast allapoole, seda soomlased oma jalaväelastele õpetavad. Eestisse ei ole see tarkus veel jõudnud. Kui ikka kuul on puusas, siis on võitleja muutunud meditsiiniliseks probleemiks. Täisfiguurile peaks tuimalt nabasta allapoole 1 A4 lehe pikuti külge panema ja ainult seal olevaid tabamusi lugeda.

Automaadi peamine oluline omadus on see, et pauk tuleb iga ilmaga ja ka natuke sitasest püssist, praktiline laskekaugus ei ületa 200 m, tavaliselt oluliselt vähem. Seega kunn on see, kes suudab rohkem moona ajaühikus välja lasta kaugusel kuni 100 m ja sellega sihitud piirkonda ehk rinnakuju alaosa tabada. Laskekiiruses ja tihti ja täpsuses (väiksem tagasilöök) võidab 5,56 iga kell suurema kaliibri. 9 mm ja M45B on küll tore lasta, kuid tabamisega on kehvasti, 100 m peal isegi seisvale märgile kõik sisse lasta nõuab hoolikalt sihitud üksiklaskusid, valanguga enamik mööda, kontrollitud.

G3 ja tema sugulaste juured on II MS tüüpi kaevikutes ja positsioonilahingus, kus pikk ja suhteliselt kaugele laskev relv on hea, linnalahingus või kaevikus on see ikaldus. Kui seda tuunida, siis minimaalselt, mina pean kõige tähtsamaks astmeliselt sätitavad kaba, sest see on tänapäeva kuulivestis võitlejale liiga pikk, v.a. 190+ cm koljatid, keda on vähe. Punatäpp G3 peale on enamikule jalaväest liigne luksus, lihtsalt laskeoskus ei ole selline, mis annaks punatäppi kasutades olulise eelise, need, kes raudsihikuga mööda lasevad, teevad seda sama hästi ka punatäpi või optikaga. Iga lisaseade nõuab väljaõpet, millega KLis on kehvasti ka KVs natuke paremini.

Vasakust õlast tulistamine on oluline, vasakukäeliste probleemid jätavad enamiku külmaks ja leftoorium adapteerub kiiresti, kui on esimesest ehmatusest üle saanud. Sama ikaldus on paremakäelisele vasakust õlast lasta, seda peab harjutama, kuid ega eriti ei viitsita harjutada. Õppusel on tavaline, et õla vahetuse asemel kõõlutakse kogu kere varje tagant välja, mis päris madinas tähendab endast parema sihtmärgi tegemist, vastase snaiprid on tänulikud, enne kui päästikule vajutavad.

See saksa naiskaitseministri hala G36 probleemidest ei olnud relevantne jutt, seal räägiti, et tabavus halveneb kui relv kuumeneb üle peale mitmesaja padruni läbilaskmist. Ilmselt halveneb enamikel relvadel, kui need üle kuumenevad, kuid päris elus ei ole sellist padrunihunnikut kusagilt võtta, nii et pigem teoretiline probleem ja ei ole näha, et hansud eriti innukalt relvi vahetaksid. Ei saa aru, miks selline lollus avalikustati.

Väga ei kadesta neid inimesi, kes mingil hetkel peavad otsustama EKJ uute käsirelvade hanke, seal peab suutma ennustada vajadusi 20-30 a perspektiivis. Kindlasti peab nendel relvadel olema jupikaupa kokkupandav kaba ja relsid lisavarustuse panemiseks, kuid mis kaliibriga või mudel need on, mina küll ennustada ei riski. Lisaks peab olema kahepoolne kaitseriiv, mida saab nii vinnastamata kui vinnastatud relvale peale panna, see on uus lähenemine, mida alfaisased õpetavad, vanade relvamudelitega seda teha ei saagi, jänkide M4 näiteks kaitseriivistub ainult vinnastatud olekus. Kes on käinud ja koolitunud, need teavad, kui kiiresti kaitseriiv vajadusel maha käib. Puhtalt relva käsitsemise ja harjutamise küsimus. Lisaks peab relv olema lastav ka küliti, mitte nii, et küliti lastes kiilub kinni, sest tühjad kestad kuhugi kinni jäävad. Tõrgete eemaldamist käigu pealt peab ka palju rohkem harjutama, sest tõrkeid tuleb kõikidel relvadel ette kas relva või padruni probleemide tõttu.

Galil SN osade lõtkude kohta ütleks niipalju, et EKJ kasutuses olevate relvade põhjal midagi otsustada ei tasu, sest need on 60-90% amortiseerunud, ja kulunud relvad muidugi loksuvad. Oma kogemus ainult 10 erineva Galil SNiga oli see, et vähem loksuvad relvad lasid täpsemalt. Tegelikult täpsuspüssiks väga hea relv, EKJ oleks teinud hästi, kui igasugu TP1, TP2 ja AK4 TP ikalduste tuunimise asemel oleks ostetud asemele uued Galil SNid. Kindlasti odavam kui maksta kõiki neid tuuninguid, mille tulemuseks on peamiselt pask ja täielik pask. AK4 või G3 standardmudel ei ole ehitatud täpsuspüssiks, päästik on näiteks jube kange, kes on PSG1 või MSG 90 proovida saanud, mõistavad, teistele ei ole mõtet seletada. AK4 optika peale panna ja seda TPks nimetada on ikka väga optimistlik.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

EKJ oleks teinud hästi, kui igasugu TP1, TP2 ja AK4 TP ikalduste tuunimise asemel oleks ostetud asemele uued Galil SNid.
Amen to that :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kolekoll
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 18 Apr, 2006 19:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kolekoll »

TangoViktor kirjutas:
Medusa kirjutas:Ei arva, et G36 kehv relv on. Ühtegi ütles selle kohta, mälu järgi pannes, et ei ole küll kõige täpsem relv, kuid seda piisavalt ning on igati mugav ja väga aeglaselt kuluv relv.

Aga mainitet karvik oli seda asja rohkem kui kord teinud, jooksis nagu noor põder, lisaks muudele nüanssidele. Pole ka mingi ime, et ära pani kõigile ülejäänule.

Pärast G36 või SCARi näppides AK4 kätte võtta.. No millest me räägime, tead ise ka. Tääk veel otsa, 50-ne trummel alla, kui kaalu veel vähevõitu on.

Natuke OT-na, pisut ebakaines olekus kirjutades. Mul siin külje all aretatakse igast huvitavat kraami AK4 jaoks. Küljele volditav kaba, kokkulastav nagu M4-l, igast muud plastikkraami (laesäär, sihikukinnitus). Plastik on tiba overengineered minu jaoks, professionaalse kretinismiga öeldes. Aga sinna juurde kestakoguja, miskine uuendatud salveriiv (salve saab päästikusõrmega ära lasta), jutud räägivad lasuloendurist (mis siis peaks näitama, palju salves putru veel on), laesäärde sisseehitatud lambist/laserist (mille jaoks läheb akupank laesäärde, ja voolu edastatakse sisemise vooluvõrgu abil, mitte et lambile oma patakat vaja oleks) jms. Natuke veel, ja on vaese mehe OICW käes.

Pilt Luunja koolimajas tehtud motivatsiooniüritusest, neiu vast ei pahanda. Takvar.ee lehel (see kes toodab) võiks ka natuke paremat pilti olla: http://www.takvar.ee/index.php?route=pr ... ry&path=84
Pilt
Olles seda ise käes näppinud, ei oska ma isiklikult midagi muud peale laitmise teha. Täielikult üledimensioneeritud ja keeruliseks aetud. Isiklikult vihkan neid lampe, millel reziimid käivad nupu allhoidmisega. Sa ei tea kunagi mis lambi sa tööle paned. Lisaks see meeletu kaalu juurdetulek ja selle ebaühtlane jaotumine. Ainuke hea asi, mis ma selle kaba juures oskasin öelda on see, et see kummijull originaal buffri asemel on hea mõte, iseasi kaua ta kestab. Aga akupank laesääres - milleks? Jõle raske on jah AAA patareisid kasutada, kuidas sa sellist asja maastikul laed, AA või AAA patareisid on RVl alati võtta, kui ei, siis võta kasvõi oma pealambi seest.
Materjalivalik, eeskätt see plastik (kapron, capron vms) ei õigusta ka ennast. Kaalu ja tugevuse suhe on minu arust paigast ära, alumiinium toimiks samahästi ja oleks kergem. Trust me, olen solidworksis simulatsioonid ära teinud.
Ilgelt tore on laesäärele igasuguseid vidinaid lisada, aga me unustame ära, et tegu on laesäärega, mitte mingi übertööriistaga - mida rohkem asju lisad, seda tõenäolisem see on, et see katki läheb.
Korrigeeriksin, et Takvar.ee realiseerib tooteid mida toodab EST-MIL TACTICAL. :)
[url]https://lisad.ee[/url]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 16 külalist