Täägid

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

hugo1 kirjutas:Mina olen tääkide kohta kuulnud, et osta ja müüa võib neid ilma loata, aga hoidmiseks peab olema relvaait. Maale sisse toomine ja väljaviimine on keelatud. :?: :?: :?:


sa oled kyll valesti kuulnud :roll:
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

kahes seadusest välja toodud postituses on yks oluline vahe sees. Ei tea kas see tuleb seaduse väljaandmis kuupäeva erinevusest või muust.....ühesõnaga: yhes on keelatuks mainitud ainult torketääk teises ka tääknuga.....
KRT...ma võitlen kyll lõpuni......kes mulle väidab kas täägil on ajaloolis kultuuriväärtus või mitte.....need täägid olid kasutused ka meie vabadussõjas. Ärge nyyd mind päris maha tehke.....raske ette kujutada tegelikult kuidas võiks täägil olla kultuuriväärtus aga see juba läheb minu teadmiste ulatusest välja :roll:
ehk kui nii ei saa siis võtan selle torketäägi ja tääknoa vahe ette :wink:
Lennart
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

eerik22 kirjutas:
hugo1 kirjutas:Mina olen tääkide kohta kuulnud, et osta ja müüa võib neid ilma loata, aga hoidmiseks peab olema relvaait. Maale sisse toomine ja väljaviimine on keelatud. :?: :?: :?:


sa oled kyll valesti kuulnud :roll:
Täägid on tapariistad ja on tsiviilkäibes keelatud.Koguda võib neid terariiste kollektsioneerimisloa alusel.Maalt ei tohi välja viia,kuna on selline seadus mis keelab antiikesemeid riigist välja viia.Ja kollektsioneerimis seaduse alusel peab kõikidel relvadel kindel hoiupaik olema.Aga seda ,kas võib loata ja vormistamatta tääke osta ja vahetada on mulle kah müsteerium :)
Eks peab uurima hakkama.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

oot. kui ise tahan kodus hoida, sis on ta tääk (tapmiseks) ja kui tahan maalt välja viia, sis on järsku antiik :D
Lennart
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

marksman kirjutas:oot. kui ise tahan kodus hoida, sis on ta tääk (tapmiseks) ja kui tahan maalt välja viia, sis on järsku antiik :D
§ 22. Vallasmälestise riigist väljaviimise keeld

Vallasmälestise võib riigist välja viia ainult tähtajaliselt tolliseaduse (RT I 1998, 3, 54; 1999, 86, 782; 90, õiend; 97, 859; 102, 907; 2000, 95, 608; 2001, 56, 335; 64, 368; 88, 531; 93, 565) alusel Vabariigi Valitsuse kehtestatud korras väljastatud loa alusel.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

mis kuradi vallasmälestis? SEE ON JU TÄÄK. olgu sis nii roostes kui tahes. mai vaidle selle vastu, et saab 25+5 kui see kodust välja tuleb, aga kuidas saab riik sellist jama ajada? sama on ka nende ERITI tugevatoimeliste,tavaliselt sõjaväerelvade asi. millal ja mille alusel ta sis on tugevajõuline? kas kaliibri, laskekauguse? krt, nüüd sai vist kõik ära öeldud.
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

Muide ma lisan siia veel kui keegi ei tea:
Ma kordan.....see pole veel yheselt selge kuna kohtus on seda tõlgendatu nii yhte pidi kui teist pidi. Kuna mul endal see jama kaelas siis olen erinevaid kohtulahendeid vaadanud.
Nimelt yks kodanik sai oma mauser täägi (vist oli, ma pole spetsialist) tagasi. Seal lahendis sai otsustavaks see kas on tääknuga või torketääk.
Aga minu istungil sellel vahet ei tehtud. :x krt nyyd lähen riigikohtusse.
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

lennart88 kirjutas:
eerik22 kirjutas:
hugo1 kirjutas:Mina olen tääkide kohta kuulnud, et osta ja müüa võib neid ilma loata, aga hoidmiseks peab olema relvaait. Maale sisse toomine ja väljaviimine on keelatud. :?: :?: :?:


sa oled kyll valesti kuulnud :roll:
Täägid on tapariistad ja on tsiviilkäibes keelatud.Koguda võib neid terariiste kollektsioneerimisloa alusel.Maalt ei tohi välja viia,kuna on selline seadus mis keelab antiikesemeid riigist välja viia.Ja kollektsioneerimis seaduse alusel peab kõikidel relvadel kindel hoiupaik olema.Aga seda ,kas võib loata ja vormistamatta tääke osta ja vahetada on mulle kah müsteerium :)
Eks peab uurima hakkama.
Siin veel selline värk, et kui tääknuga läheb piiramata tsiviilkäibega külmrelva alla, siis pole midagi vaja ju enam.....või mis? Siis tee, mis tahad sellega. Ainult, et pead olema vanem kui 10 vist oli :) See mauser (vist) sellise lahendi sai, et piiramata tsiviilkäibega külmrelv. Ma ei tea kas tal oli tõsiselt hea advokaat või loopis raha laiali :roll:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ma ei saa enam mitte midagi aru. Tääk on tapariist ja keelatud, samas müüakse neid netis, poodides (Tallinna Vanalinna antiikpoed näiteks), laatadel jne... täiesti avalikult.
Milleks selline seadus, kui keegi seda ei järgi :roll: :?:
Teine asi milleks üldse selline seadus, näiteks meetrine otsast terav raudkaigas on ju palju ohtlikum, kui tääk.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

jubedalt huvitaks mis on terariistade kollektsioneerimisluba ja kuda seda saab.pole sest midagi kuulnud ausalt öeldes.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

teeme sis nii, et kui keegi selle saab soetatud, sis paneb siia ka üles, kuidas saada, ilmselt on sovijaid veelgi :lol:
Lennart
Liige
Postitusi: 830
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

hugo1 kirjutas:Ma ei saa enam mitte midagi aru. Tääk on tapariist ja keelatud, samas müüakse neid netis, poodides (Tallinna Vanalinna antiikpoed näiteks), laatadel jne... täiesti avalikult.
Milleks selline seadus, kui keegi seda ei järgi :roll: :?:
Teine asi milleks üldse selline seadus, näiteks meetrine otsast terav raudkaigas on ju palju ohtlikum, kui tääk.
Kui tõesti seadusest kinni peetaks siis istuksime kõik kinni :D
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

ludvig kirjutas:jubedalt huvitaks mis on terariistade kollektsioneerimisluba ja kuda seda saab.pole sest midagi kuulnud ausalt öeldes.
Ma ei ole seda loa saamis asja proovinud ajada aga toll mulle ytles, et seda ei antagi kellelegi. :lol:
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

eerik22 kirjutas:
ludvig kirjutas:jubedalt huvitaks mis on terariistade kollektsioneerimisluba ja kuda seda saab.pole sest midagi kuulnud ausalt öeldes.
Ma ei ole seda loa saamis asja proovinud ajada aga toll mulle ytles, et seda ei antagi kellelegi. :lol:
Poolikuks jäi :)

Ja siis ma kysisin, et miks siis selline asi on yldse nagu "kollektsioneerimisluba" kui seda kellelegi ei anta.....siis ta ei osanud eriti midagi vastata :roll: Ytles ainult, et tema politseist kysis ja sealt öeldi, et ei anta kellelegi enam.......on ikka udupead :roll:
eerik22
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 31 Jaan, 2006 17:02
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas eerik22 »

Ja veel :)
Need kollektsioneerimisloa saamise tingimused ja taotlemise asjade käik on relvaseaduses kirjas....poelgi midagi hullu nagu sealt lugeda võib.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 27 külalist