Tehisintellekt alistas piloodi

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 291
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Laiakas »

No ja iga piloodist räni Sinupoolt loetletud punkt seal viiest koosneb omakorda samasugustest jupikestest nagu automaatpingi joru: 1. alusta pardaseadme nr 1. lennueelset kontrolli jne jne kuni mu pärast punktini 368 triljon: keera süüde välja :)
Ma juba sain aru, et sul on palju asju sellel tasapinnal, meeldib-ei meeldi :P Kui ei meeldi siis ära vasta: kah asi :) Ega ma ei pretendeerigi tõele: mu arvamus lihtsalt.
Viimati muutis Laiakas, 13 Juul, 2016 15:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kilo Tango »

Laiakas kirjutas:No ja iga piloodist räni Sinupoolt loetletud punkt seal viiest koosneb omakorda samasugustest jupikestest nagu automaatpingi joru: 1. alusta pardaseadme nr 1. lennueelset kontrolli jne jne kuni mu pärast punktini 368 triljon: keera süüde välja :)
Jah, aga mitte keegi ei kirjuta neid masinale detailselt ette. Masin ise kirjutab neid algoritme endale harjutamise käigus.

Jah, on asju, milleks kasutatakse omaette programme, mida AI välja kutsub ja annab neile sisendid. Need on tõepoolest sarnased IF/THEN DO mudelid. Aga olgem ausalt - täpselt nii juhib ka inimene hävituslennukeid tänapäeval - trosse pedaalide küljest pöördetüürini enam ei veeta - seda infot vahendab arvuti.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 291
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Laiakas »

ettekirjutaja võib ka räni ise olla, lihtsalt pole ka sel võimet absoluutselt kõiki olukordi ette genereerida. Sest see on võimatu.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kilo Tango »

Laiakas kirjutas:ettekirjutaja võib ka räni ise olla, lihtsalt pole ka sel võimet absoluutselt kõiki olukordi ette genereerida. Sest see on võimatu.
Täpselt sama võimalik kui Inimesel kõiki olukordi ette näha. Ja veelkord - räni ei arvuta mitte midagi. Algoritm teeb. Ning kui algoritmi käitumine loogilisel närvivõrgul ei erine närvivõrgu käitumisest bioloogilisel närvivõrgul, siis milles vahe?
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kulibin »

Lugupeetav unustas eelnevalt tööriista kulumise kompensatsiooni ... Üks asi on interpolatsioon, teine asi on prediction.
Viimati muutis Kulibin, 13 Juul, 2016 16:58, muudetud 1 kord kokku.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kulibin kirjutas:Lugupeetav unustas eelnevalt tööriista kulumise kompensatsiooni ...
:-)

Sellisel üldistamise tasemel võib unustada miljon muudki pisiasja. Temperatuurikompensatsiooni näiteks.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kulibin »

Ballscrew wear auto compensation ... :wink:
-------------------------------------------------------------------
Tehisintellekt on muidugi tore asi, aga nagu eelnevalt kirjutasin, jääb sensoorne võimekus teatavates valdkondades ikkagi süldile alla.
Ma jään vana ränipeeruna enda juurde: Räni ei asenda minu eluajal iial sülti. Ja ränibaasil neuralvõrgustiku emuleerivad riistad, on naljakoht. VLSI lausloogika najal valmistatud asjad võtavad naerutuju ära, aga see energiatarve... :wink:
Kvantarvutite peatne tulek pidi ju olema enamvähem sama revoluttsioon, mille korraldas mister Colt.
Minu ideaalis paigaldatakse vastsündinule hetkel kättesaadavaim kiireim andmesideliides ja riigipoolse sünnitoetusena Encyclopeedia Britannica, ENE, Suur Nõukogude Entsiklopeedia ja Main Kampf ... Mao ja Marx, Lenin-Stalin...
Ülejäänud on juba puhas loogika ja selle treening. Moodsas maailmas ei oma tähtsust vana hea tuupimisvõime, vaid oskus hankida informatsiooni ja sellega ümberkäimine. Eyes widely closed... :wink:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kulibin kirjutas:Ballscrew wear auto compensation ... :wink:
-------------------------------------------------------------------
Tehisintellekt on muidugi tore asi, aga nagu eelnevalt kirjutasin, jääb sensoorne võimekus teatavates valdkondades ikkagi süldile alla.
Ma jään vana ränipeeruna enda juurde: Räni ei asenda minu eluajal iial sülti. Ja ränibaasil neuralvõrgustiku emuleerivad riistad, on naljakoht. VLSI lausloogika najal valmistatud asjad võtavad naerutuju ära, aga see energiatarve... :wink:
Kvantarvutite peatne tulek pidi ju olema enamvähem sama revoluttsioon, mille korraldas mister Colt.
Minu ideaalis paigaldatakse vastsündinule hetkel kättesaadavaim kiireim andmesideliides ja riigipoolse sünnitoetusena Encyclopeedia Britannica, ENE, Suur Nõukogude Entsiklopeedia ja Main Kampf ... Mao ja Marx, Lenin-Stalin...
Ülejäänud on juba puhas loogika ja selle treening. Moodsas maailmas ei oma tähtsust vana hea tuupimisvõime, vaid oskus hankida informatsiooni ja sellega ümberkäimine. Eyes widely closed... :wink:
Teatavates oludes ehk küll, kuid hävituslennukis on olukord vastupidine. Masina võimekas kasutada integreeritud sensoorset pilti on mitu suurusjärku parem kui inimese kuulen/näen. Kusjuures erinevalt masinast, inimest tasakaaluelund lennates pigem segab. Seda seetõttu, et inimesel vastab see küsimusele "kus on minu pea, kus on minu pee?", aga lennukil, "kus on maapind, kus on horisont", mis on lennates tegelikult kõige tähtsam info üldse kui soovitakse lend lõpetada eduka maandumisega.
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Motronicus »

Laiakas kirjutas:Miks tööpingi näide vale on? :)
Tööpingi näide ei päde eriti väga lihtsal põhjusel, sest tööpingi töö on suht lineaarne protsess ja seda on üsna hõlbus matemaatiliselt modelleerida, st tööprotsessi kohta on võimalik koostada lõpuks suht jäik algoritm. Tavalist tööpinki saab panna juhtima ka mingi tehisintellektse süsteemi, kuid see oleks mõttetu jõudluse raiskamine. Mehitamata võitluslennuki juhtimine oleks matemaatiliselt äärmiselt keerukalt kirjeldatud protsess ja selle kohta mingi jäiga algoritmi tuletamine on pea võimatu.

Asjale on vaja läheneda veidi teistmoodi. Selleks kasutataksegi siin masinõppe vormiks esmalt kahte moodust: geneetilisi algoritme ja hägusloogikat. Esimene on kopeeritud loodusest ja jäljendab liikide geneetilist arengut. See tähendab, et mingi antud keskkonnas soodsaks osutunud omadus kandub edasi järglastele. Teine, hägusloogika, toimib siin lõpuks kui ekspertsüsteem oma kui-siis olukorrakirjeldustega. Ehk, põhimõtteliselt, geneetika genereerib ette miljon-biljon-ziljon võimalust ja mitmete omavaheliste kakluste tulemusena salvestubki parim, st megateadmine. Aga selle maht on üüratu. Kolmas moodus, otsimispuud, on ilmselt süsteemi toimekiiruse tõstmiseks.

Kilo Tango, tehisnärvivõrke (Artificial Neural Network), millele sa vihjad, siin antud juhtumil ei kasutata.
Per aspera ad astra!
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kulibin »

Lugupeetav vihjas siin eelnevalt hägusloogikale, kui ma saan õigesti aru siis ilmselt nn. Fuzy Logic.
Seda nähtust on palju ülehinnatud ja IMHO sünergilistes kompottides Man-Mashine see efort on pigem ületähtsusstatud ja pigem on tegu patsiga poiste eneseupitamisega. Toon lihtsa näite: Ma vana tehnikapeeruna olen alati keevitanud kõike, mis elektrit juhib. Erilised lemmikud on alumiinium ja titaan. Mingid fuzi-logic vennad määrisid mulle ühe AC-DC seadme pähe ja ma ikka ei nautinud seda tekkinud sünergiat...
Võibolla on viga minus ja minu rikutud tunnetuses, aga eelistan nendes peentes metallurgilistes protsessides vana head potekate najal analoogjuhtimist. Mõningad protsessid toimivad IMHO ilma digitaalsete vidinateta ja puhtalt süldi najal paremini.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kilo Tango »

Motronicus kirjutas:...

Kilo Tango, tehisnärvivõrke (Artificial Neural Network), millele sa vihjad, siin antud juhtumil ei kasutata.
See käis rohkem selle väite kohta, justkui oleks inimene nii unikaalne, et teda ei saa üldse mitte kunagi modelleerida ja "süldil" jääb alati mingi müstiline loovuse eelis. Saab küll modelleerida. See, et seda praegu ei tehta, on teine teema.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kulibin »

Paraku ongi nii, et inimene on nii unikaalne, et suudab selle sousti valmis mõelda ja kui lugupeetav eelnevalt vajab mõtteainet, siis palun kirjeldada surmajärgset kogemust ja sellele vastavat AI vastet või simulatsiooni. :wink:
Räni ei asenda iial sülti. Niikaua kui elab Kulibin. Kulibini x seadus...
Kulibini esimene seadus on muideks, et kõik mis ma olen kokku pannud läheb varem või hiljem koost lahti... :wink:
Kulibini teine seadus on, et teil võib olla alati õigus ja palju pappi, aga garantii kehtib vaid ukseni.
Üldiselt ei ole Kulibini kolmandast ja neljandast seadusest paljud huvitatud.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kulibin kirjutas:Paraku ongi nii, et inimene on nii unikaalne, et suudab selle sousti valmis mõelda ja kui lugupeetav eelnevalt vajab mõtteainet, siis palun kirjeldada surmajärgset kogemust ja sellele vastavat AI vastet või simulatsiooni. :wink:
Ei tegele unenägude seletamisega.
Motronicus
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 03 Veebr, 2009 16:21
Kontakt:

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Motronicus »

Kulibin kirjutas:Mingid fuzi-logic vennad määrisid mulle ühe AC-DC seadme pähe ja ma ikka ei nautinud seda...
Aga võiks ju. Mul see pärisintellekt läheb küll volüüminupu kallale, kui raadiost "Thunderstruck'i" lastakse.
Per aspera ad astra!
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Tehisintellekt alistas piloodi

Postitus Postitas Kulibin »

:wink:
Mulle mõjub see AC-DC pigem gaasijalale... Kuidagi instinktiivselt vajutab.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist