Karl XII - soomusmasinad 1:35

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Wittmann »

Kui inimesed ära ei tõuseks, siis ehk isegi ei viriseks. Aga mingid teravad "oleks olnud viisakas seda ja teist lugeda" avaldused ei ole mingit moodi kellegi abistamise või nõustamisega seotud. Antud teemat võiks pigem minu asjakohase nimega teemas arutada, kui teiste omades :D
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas kalle »

Teen tõesti ettepaneku see teema juba vaikselt unustada. Muidu hakkab juba tunduma, et seda jutumärkidesse pandud lõiku üha uuesti tsiteerides koorub välja solvumine, et keegi julges suurele meitrile üldse midagi öelda. Nii see vist nagu polnud mõeldud? Arvestama peab ka seda, et arvuti tagune suhtlemine jätab alati ruumi vääratusteks ja arusaamatusteks, kui rääkida, mis tooniga keegi midagi ütles.
Urmast ka reaalses elus tundes ja suheldes võin sulle kinnitada, et termin ära tõusnud on väga valesti ja halvasti öeldud. Siinkohal selle teemaga tahan lõpetada.

Aga teemas olevad asjad on ju igati head, tehakse mõnuga ja seda on näha. Kui nüüd otsida, siis paistab silma, et masin, mille kohta ütled teoreetiliselt Panzer II on justkui veidi värvimata roomikuga ja väljalaske roostetab ehk veidi küsitavas toonis. Aga üldine teema ja toodang oin väga psitiivne vaatamine, hoolimata sellest, et pole mind niiiiiväga huvitav alaliik.

Kahju, et see su elukoht sind sedasi piirab, et ei saa soovitud moel grupikast osa võtta. Tankihuvilite nägemus lennukist oleks olnud huvitav.

Kk
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

scout22b kirjutas: Raju raud on sul ikka. Mis roomikud sa juurde ostsid? Mis vahendeid tolmutamiseks kasutad? Weathering on suht ilmekas ja tõetruult välja kukkunud. Ainult, et kui taga ja ees muda juba külge haakunud on võiks vast rataste taha kah veidi midagi kinni jääda. Ma just mõtlen, see vasak tagumine nurk on nii puhas.
Kuna mulle kohe mitte ei sümpatiseeri need nn. kummipaelad roomikute asemel siis leidsin kodust vanemast ajast ostetud Eastern Expressi "Late KV Separate Track Links". Oli küll viilimist omajagu, kuid lõpptulemus näeb tunduvalt kabedam välja kui oleks kasutanud originaale. Tolmutamiseks kasutan kuivpastelle, kunagi sai ostetud karp ja üsna kaua olen läbi saanud. See tagumine nurk oli tõesti puhas, hakkas ka ennast häirima, nii et parandasin ära.
kalle kirjutas: Aga teemas olevad asjad on ju igati head, tehakse mõnuga ja seda on näha. Kui nüüd otsida, siis paistab silma, et masin, mille kohta ütled teoreetiliselt Panzer II on justkui veidi värvimata roomikuga ja väljalaske roostetab ehk veidi küsitavas toonis. Aga üldine teema ja toodang oin väga psitiivne vaatamine, hoolimata sellest, et pole mind niiiiiväga huvitav alaliik.
Roomikud on tegelikult värvitud, pori on need lihtsalt selliseks ilmetuks muutnud. Rooste imiteerimisega olen alati hädas olnus, ei tule päris see, mida olen oodanud. Plaanin muretseda spetsiaalse rooste värvitooni.
Hertsog kirjutas:täitsa hea on. on näha, et oled võtnud ette samme üldise tonaalsuse murdmiseks. "katus" on väga hästi välja kukkunud. samuti meeldivad mulle need sangade juurest jooksvad "nired".
pigmentidega mängimine on juba keerukam keiss, igakord ei õnnestu see endalgi. soovitusena pakun välja pigmentide pealekandmise aerograafiga. olen seda päris palju praktiseerinud ning see aitab vältida "teravaid servi". ise lahjendan sellisel puhul pigmenditolmu viinaga (on puhtam ning kuivab kiiremini kui vesi). pärast saab pintsliga kuiva tolmu peale kandes edasi aidata/toonitada mõningaid kohti. samuti soovitan kasutada mitut erinevat tooni pigmente omavahel kombineerides (kuid mitte ilmtingimata segades - vaid peale kandes erinevate kihtidena.)
Need "nired" meeldivad mulle endale ka. Jah, vot selle aerograafiga on selline teema, et ma pole siiani suutnud omale kompressorit muretseda ja minu värvimistööd on suht piiratud. Suuremad tööd on siiski võimalik õnneks püstoliga värvida. Peen kunst on see tolmutamine.
Lisan siia veel paar päikesepaistelise päevaga tehtud pilti, ka veidi parandustööd on tehtud:
IMG_9856.JPG
IMG_9865.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii hakkabki valmima esimene TIGER minu kogusse (Kui välja jätta muidugi Sturmtiger) selles mõõtkavas. Esialgu plaanisin kolmevärvilist kammot, kuid peale põhivärviga värvimist otsustasin jätta siiski ühevärviliseks. Masin pole veel sugugi valmis, aga panen siia ühe pildi hetkeseisust:
Manused
Tiger I
Tiger I
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
No igati hästi tehtud ja viimistletud masinad. Tiger on Saksa metal ja See ISU 152 muda pool on mingid pigmendid vist? Jätab ehtsa mulje.
Minult 10+.
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, "Tiger I" valmimisest on juba oma 2 kuud möödas, vahepeal on valmis saanud veel 1/72 skaalas jaapanlaste lennuk "Ki-61 Hien" (Revelli toodang) ning puna Venemaa KV suure torniga ehk siis varajane KV-2 (Trumpeteri toodang).

Tiger I kõige hullem ei ole, kuid rahule ma päriselt ei jää. Vist oli ka mainimata, et see on Zvezda toodang. Selline ta sai:
Manused
IMG_0194.JPG
IMG_0202.JPG
IMG_0192.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Siin siis "Ki-61 Hien". Ma pole just eriti kõva lennukimees, aga valmis ta sain, lõikamist oli kõvasti ja kõige hullem oli kleebiste paigaldamine, mis ei jäänud kuidagimoodi lennuki külge. Lõpptulemus mulle tegelikult meeldib. Korralikke pilte pole saanud teha seega peab leppima sellega mis on. Lõppu ka paar pilti KV-2st, mida plaanin veel veidi töödelda:
Manused
IMG_0449.JPG
IMG_0463.JPG
IMG_0458.JPG
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Joss Metsast »

See KV on ikka üks eriline monstrum , ei väsi kordamast :) Minu arust väga hästi välja tulnud. Supsi sisu vast on puhtavõitu aga see on seletatav ka sellega et enne kui masinat õieti käima saadi olid sakslased oma välksõjaga tast mööda jooksnud..

A mis sellel lennukil häda oli et dekaalid peale ei tahtnud jääda, praegu vaadates ju igati vinks vonks eksemplar.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

A mis sellel lennukil häda oli et dekaalid peale ei tahtnud jääda, praegu vaadates ju igati vinks vonks eksemplar.
Vot ei teagi täpselt, igatahes kui surem niiskus oli ära kuivanud tuli dekaal lihtsalt lahti. Võib olla oli liim dekaalil oma liimimis omadused kaotand. Igatahes katsin masina laki kihiga ja enne kui lakk päris kuivand oli asetasin dekaalid paika ja katsin masina uue laki kihiga. Tulemus sai päris hea.

KV-2 tahab veel veidi värskendust saada, sumps kindlasti, võib olla veidi nn. täpitamist ja väheke tolmu.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, päris huvitavad teemad teil siin :scratch: . Mõtlesin, mis ma mõtlesin, kuid otsustasin see kord teie grupikaga mitte ühineda, võib olla järgmine kord. Enam vähem samal ajal alustasin tööd Zvezda T-35 kallal ja see oli ka põhjus, miks loobusin grupikast. Hetkel on tuhin peal ja areneb suht kiiresti, aga eks näis. Hetkel aga tahtsin likvideerida vana võla KV-2 näol, mille nüüdseks loen valminuks. Veel on vahepeal valminud RPM poolakate tankett TK-3 ja Zvezda sakslaste Stug III Ausf. F. Aga siis pildid ka
Manused
IMG_1245.JPG
IMG_1234.JPG
IMG_1246.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Ja siia siis Stug:
Manused
IMG_1278.JPG
IMG_1299.JPG
IMG_1285.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

ja TK-3
Manused
IMG_1301.JPG
IMG_1302.JPG
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Joss Metsast »

Mulle see KV meeldib , ei ole liiga sopane vaid jätab mõõdukalt kasutatud masina mulje. Kerekuju (selline torn) on niiehknaa ulme :) Ühesõnaga ei oska kuskilt otsast viriseda .

Stug on ka otse paraadilt või tehasest, hea vaadata. MIllega sa teda võõpasid, kuidagi sinakas tundub? Kunagi sai ka miski "spetsell saksa tankihalli pesu" hangitud, see tegi sama nalja. Ehmatas algatuseks päris ära.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Kõik masinad on värvitud Vallejo värvidega. Hankisin omale selle firma värvi komplektid Saksa hall, Vene 4BO roheline ja Saksa kammo 1943/44. Kõik komplektid koosnevad kuuest värvist. Nurinaid on siin kõikide värvide kohta olnud. Nüüdse mudeli T-35 jaoks tellisin spetsiaalselt AK firma 4BO värvide komplekti, eks näis mis välja tuleb. Komplekti kuulub neli rohelist ning lisaks veel kaks kammo värvi. Vahepeal sai ka omale kompressor muretsetud ja värvimine on ikka kordi lõbusam kui pintsliga.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Joss Metsast »

Valljot ei oska hinnata, komplekte olen küll käes hüpitanud aga sinna on see ka jäänud. Küll aga olen korra, paar pruukinud AK 4B0 krunti, spetsialistid kiitsid heaks :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 9 külalist