Tartu aerofotod

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Tartu aerofotod

Postitus Postitas Kriku »

Postitasin "Rindelehte" sama küsimuse. Ma tean, et ristpostitus on saatanast ja kasutajaskond osaliselt kattub, aga ikkagi, äkki loeb siit keegi, kes seal ei käi...

Et siis mul oleks vaja Tartu II ms. eelset fotot, kus oleks peal Turu tn. 29 hoonestus. Peaks asuma Soola tänavast äärelinna poole, aga enne sünagoogi. 20. sajandi alguses tuntud ka kui "Jõhvini maja" :) . Võimalik, et seda piirkonda riivab film, mille kaader on Tartu Kaubahallis suurendatud. Mul ei ole õnnestunud seda aga leida.

Siis see foto ka huvitab: https://www.flickr.com/photos/siimvahur ... 194644028/
Pilt
Üleval vasakul nurgas sõna "Tafel" all peaks olema mind huvitav kvartal.

Ma kunagi sellele härrale, Siim Vahurile, kirjutasin ja ta lubas vaadata mulle parema resolutsiooniga pilti, aga lubaduseks see jäigi. Teab keegi, kust otsida selle originaali?

Kui keegi oskab veel nimetatud aadressi pilte soovitada, oleksin väga tänulik.

Sama piirkond kaardil:
turu tn.jpg
http://www.digar.ee/viewer/et/nlib-diga ... 668/page/1

Teine küsimus, mis pole enam niigi palju militaarne, aga vast antakse andeks. Too Jõhvin ehk siis Jefim Malikov oli pikalt kardavoi ja seejärel turuvaht. Küsimus, kas 19. sajandi II poolel või lõpus oli ametkondlik tava kardavoidest pilti teha ja kui jah, kust neid fotosid otsima peaks?

Tänu ette kõigile, kes midagi öelda oskavad!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tartu aerofotod

Postitus Postitas Kriku »

Nii, hr. Vahur saatis mulle nüüd lahkesti suuremas formaadis positiivi. Riputasin selle "Rindelehte" üles, äkki kellelgi on veel vaja. Kui keegi oskab soovitada, kust võiks otsida negatiivi või muudes küsimustes aidata, siis oleksin jätkuvalt väga tänulik.

LISATUD: Major Sööt teenis 1927-1930 Tartus, 1931 sai Lasnamäel lennuõnnetuses surma, see annab pildi dateeringu. Mul on päritolu kohta oma teooria, aga seda peab veel kontrollima.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tartu aerofotod

Postitus Postitas Kriku »

Kas keegi hea inimene, kes Tartus elab ja kesklinnas nagunii käib, saaks palun kontrollida, kas Kaubahallis asuv foto ulatub Soola tänavast kaugemale või lõppeb napilt enne ära? Asi selles, et arhiivis on sarnane foto, mis napilt enne ära lõppeb, olemas, ja ma hakkan juba oma mälukeses kahtlema. Ise asun paraku Viljandimaal...

Arhiivikirje: http://kivike.kirmus.ee/index.php?t=3&o ... 8866-84823

Pilt
All paremal nurgas siis Soola ja Turu tn. ristmik.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tartu aerofotod

Postitus Postitas Satakas »

Ma just reedel vaatasin seda ja minu arust ei ulatanud see isegi vasakus servas isegi Kalevi tänava alguseni. Aga ma väga pikalt ei uuriud kah, lihtsalt mööda jalutades vaatasin.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tartu aerofotod

Postitus Postitas Kriku »

Kaubahallis on tõesti mind huvitav krunt aia poolt näha ja rohkemgi veel. Kui keegi oskab öelda, kust just seal kasutatud pilt pärit on (arhiiviviide), siis oleksin ma väga tänulik.
kaubahall1.png
kaubahall1.png (638.48 KiB) Vaadatud 3909 korda
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tartu aerofotod

Postitus Postitas Satakas »

Oh, ma vist mõtlesin teist pilti
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Tartu aerofotod

Postitus Postitas andrus »

See ka äkki sakslaste poolt 1918.a. tehtud?
Tartu.jpg
https://www.ebay.de/itm/124378275373
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline