Magamiskotid, lebomatid, välivoodid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas Mudakoon »

Kas kott oli uus või "uus"?(mul endal need kotid juba aastast...ei mäletagi enam ja eks pestud kah omajagu) -1 või -2 on siiski juba hea jah kahe kotiga vastu võtta ja hea kui sinna sisse on toppida veel õhuke fliisist tekk või kott siis on suht "kõva". :)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
siiruviiruline
Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 14 Veebr, 2011 15:09

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas siiruviiruline »

sildi järgi 2015a esimestel kuudel välja antud tootega.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas TangoViktor »

Mina ei saa aru, mis meestega tegu on. Mul on mõlemad kõnealused magamiskotid. Õhemaga magasin terve utria dessandi ära, polnud kordagi külm. Paksem oli ajateenistuse ajal suurte külmadega. -25 polnud lumehanges mingi probleem. Praegu pole nii suurt külma olnud, et oleks võrreldav, sest ajateenistuses oli kasutatud ja jumal teab mitu korda pestud, nüüd on täiesti uus. Ise sain kilepakendist välja võtta.
Ja mul pole üldse mingisugust rasvakihti peal, mis mind suudaks soojas hoida.

PS, magatakse magamiskotis ikka ainult soojas pesus, või alasti, mitte seitsme kampsuni, jope ja killuvestiga!!

Talvine (tegelikuses sügis-kevad) http://www.military-sleeping-bags.com/s ... defence-4/

Suvine - http://www.military-sleeping-bags.com/tropen/
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas Mudakoon »

Jõudu ka edaspidiseks :wink: Teiesuguste meeste puhul saaks KV odavalt hakkama,poleks vaja ei talvevormi,telgiahjusid ega ka küttepuid osta.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas TangoViktor »

Mudakoon kirjutas:Jõudu ka edaspidiseks :wink: Teiesuguste meeste puhul saaks KV odavalt hakkama,poleks vaja ei talvevormi,telgiahjusid ega ka küttepuid osta.
Kusjuures, see kompanii, mida enam võrus pole, kus ma aega teenisin kasutas telke ainult adminolukordades, ehk laskelaagrid jms asjad. Taktikalistel olukordadel ei olnud meil kunagi telki võtta, niiet talvel OP laagris magasid oma jaokaaslaste kaisus nii, et ei teinud teist nägugi pähe.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas ints999 »

PS, magatakse magamiskotis ikka ainult soojas pesus, või alasti, mitte seitsme kampsuni, jope ja killuvestiga!!

Talvine (tegelikuses sügis-kevad) http://www.military-sleeping-bags.com/s ... defence-4/

Suvine - http://www.military-sleeping-bags.com/tropen/[/quote]

Esimese väitega olen ma täiesti nõus. Soe pesu on maksimaale riietus mis magamiskotis seljas võiks olla. Kui tahad seal midagi muud soojendada-kuivatada siis võta see endaga koti sisse kaasa aga mitte seljas.

Aga paraku pean tõdema, et need uued EKV magamiskotid pole siiski Carinthia toodang. Vähemalt mitte need mudelid mis toodud linkidel leitavad.
Kotte uurides ei leidnud mina neilt üldse tootja märget :D Ainus relevantne kiri oligi "Est-Mil"...
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas TangoViktor »

ints999 kirjutas:PS, magatakse magamiskotis ikka ainult soojas pesus, või alasti, mitte seitsme kampsuni, jope ja killuvestiga!!

Talvine (tegelikuses sügis-kevad) http://www.military-sleeping-bags.com/s ... defence-4/

Suvine - http://www.military-sleeping-bags.com/tropen/
ints999 kirjutas:Esimese väitega olen ma täiesti nõus. Soe pesu on maksimaale riietus mis magamiskotis seljas võiks olla. Kui tahad seal midagi muud soojendada-kuivatada siis võta see endaga koti sisse kaasa aga mitte seljas.

Aga paraku pean tõdema, et need uued EKV magamiskotid pole siiski Carinthia toodang. Vähemalt mitte need mudelid mis toodud linkidel leitavad.
Kotte uurides ei leidnud mina neilt üldse tootja märget :D Ainus relevantne kiri oligi "Est-Mil"...

Juu siis on tegu siiski mingite muud tüüpi magamiskottidega. Malevad enamasti jagavad ikkagi selliseid asju. Ehk mõned pildid aitavad?
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
siiruviiruline
Liige
Postitusi: 254
Liitunud: 14 Veebr, 2011 15:09

Re: uus ekv 2 osaline magamiskott

Postitus Postitas siiruviiruline »

carinthia kotti olen ka ise saanud kasutada
paraku hetkel on ühest teisest tootest juttu
shrek
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Veebr, 2005 19:24
Kontakt:

Alusmatid-magamisalused

Postitus Postitas shrek »

Head uut aastat "varustuse-friigid":)

Tõstaks teemaks alusmatid-magamisalused. Kel kokkupuudet Klymit või Thermarest toodetega. Lebodest juttu ei teeks, aga jagage kogemusi. Isetäituvad kui puhutavad (+ /-), soetamised, kasutamispraktika jne.
aitäh
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Alusmatid-magamisalused

Postitus Postitas alari »

Thermaresti isetäituv madrats on väga hea asi, aga õrn. Soovitan kasutada seda GL magamismati katte sees, see kaitseb isetäituvat päris hästi
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Alusmatid-magamisalused

Postitus Postitas istorik »

Nõustun eelmise väitega, Thermaresti kasutana ainult põhjaga telgi puhul. Küll on mul aga kasutuses üks tugeva põhjaga isetäituv, vist Ferrino?, millega olen maganud igasugu risu otsas ja põhi peab.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Alusmatid-magamisalused

Postitus Postitas pagan »

Mul on Thermarest Trail Lite juba 3 aastat aktiivselt õppustel kasutuses. Selline shampooni-mereroheline. See on vist tugevama nailoniga kui teised Thermarestid. Olen sellega suhteliselt jõhkralt ringi käinud ja laiali laotanud kuhu parasjagu juhtub.
Ja pole eriti oodanud selle isetäitumisega, pigem 6-10 puhumist ja korras.
Aasta tagasi panin Galvi-Linda kandemati kesta ümber.

Hind on kallis, aga hommikused puhanuna ärkamised on seda väärt. Olgu puusa all Sirgala paekivi või jääplaat, siis piisavalt mugav et kuskilt valutama ei hakka ja külmetama.

Teine populaarne magamisalus on Thermaresti Z-stiilis kokkulapitav. Kutsutakse ka mustri tõttu munarestiks.
See on odavam. Selle magamisaluse eeliseks on tema kiire kasutuskorda seadmine, autokastis seljatoeks ja mujal. Samuti kinnised poorid mis ei lase õhku välja ja ei võta niiskust sisse. (nagu standartsed oliivrohelised poroloonid).
Miinuseks muidugi see, et Z stiilis kokkulapitavat ei pane kandemati kesta sisse.
Selle mugavus on isetäituvatega võrreldes kehvem.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Magamiskott

Postitus Postitas Rüblik »

Tere! Oskab keegi ehk öelda, kas kuskil saaks nö erimõõtudes talvist magamiskotti tellida? Olen juba pikemalt uurinud, aga pikkus enamasti 200-220cm, ise olen 170cm pikk ja võrdlemisi kleenuke, seega jääb soendatavat ruumi ülearu üle.
Üks idee oleks muidugi lasta lühemaks õmmelda, aga kas on ohtu, et see kahjustaks mingilgi moel magamiskoti soojapidavust?

Ettetänades!
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

USA magamiskoti pesemine

Postitus Postitas ktamm »

Mul on see kolmekihiline kott, gore, roheline, must. Lapakad instruktsioonidega on loetamatuks muutunud.
Pesta oleks vaja rohelist, aga ei tea kuidas.
Aitab keegi ehk infoga?
Kasutaja avatar
kolekoll
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 18 Apr, 2006 19:16
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: USA magamiskoti pesemine

Postitus Postitas kolekoll »

Pese seda neutraalse pesuvahendiga, poes müüakse küll, on need Sensitive pesuvahendid. Kui aga tahad eriti peenelt, siis on NikWax -i pesuvahendid olemas, ühed mis sobivad Gorele ja ei pane selle poore kinni ja teised siis muudele materjalidele. Kui soovid nede magamiskottide siltide pilte, võin Sulle saata, mul tutikad ..
[url]https://lisad.ee[/url]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist