Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Troll »

Jalutu kirjutas:Näh, vastu õhtut tehti tuju heaks :D
Sa sass40 reegleid ikka tead?
Paistab, et mitte. No pole viga, nüüd saab ta rahulikult 3 päeva nendega tutvuda.

Kood: Vali kõik

Isemodereerimine (teiste foorumi liikmete postituste sobilikkuse üle arutelu avamine) ning moderaatorite tegevuse avalik arutelu on keelatud. 
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
sass40
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 17 Aug, 2014 10:41

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas sass40 »

Nii, tutvusin.
1. Ma ei saanud hästi aru, kas mulle heideti ette imeliku nimetusega tegevust:"isemodereerimist" või modede arvustamist.
2. Kui heidate ette reeglite rikkumist, siis võiksite ise ka neid suvatseda täita. Foorumi liikme "bannimise" protseduur on Reeglite järgi järgmine:
Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi, hoiatatakse privaatsõnumiga. Kui kasutaja ei reageeri korduvatele hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse kas ajutiselt või alaliselt.
3.Pikemalt ei taha teie murumängudele aega raisata, kuid mainin ära, et EW õigusruumis on sellise lollimängmise puhul olemas järgmine võimalus:
Õigus olla mitte koheldud väärikust alandavalt tuleneb põhiseadusest. Vastavalt VÕS § 1043 peab teisele isikule õigusvastaselt kahju tekitanud isik tekitatud kahju hüvitama, kui on selle põhjustamises süüdi või selle eest vastutab. Vastavalt VÕS § 128 lg 1 kuulub hüvitamisele ka mittevaraline kahju. VÕS § 1045 lg 1 punktide 4 ja kohaselt on kahju tekitamine õigusvastane muuhulgas siis, kui see tekitati kannatanu isikliku õiguse rikkumisega või heade kommete vastase tahtliku käitumisega.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Avatar »

Kapten laevas - Jumal taevas - Mode foorumis. Aamen.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas mutionu »

sass40 kirjutas: 3.Pikemalt ei taha teie murumängudele aega raisata, kuid mainin ära, et EW õigusruumis on sellise lollimängmise puhul olemas järgmine võimalus:
Õigus olla mitte koheldud väärikust alandavalt tuleneb põhiseadusest. Vastavalt VÕS § 1043 peab teisele isikule õigusvastaselt kahju tekitanud isik tekitatud kahju hüvitama, kui on selle põhjustamises süüdi või selle eest vastutab. Vastavalt VÕS § 128 lg 1 kuulub hüvitamisele ka mittevaraline kahju. VÕS § 1045 lg 1 punktide 4 ja kohaselt on kahju tekitamine õigusvastane muuhulgas siis, kui see tekitati kannatanu isikliku õiguse rikkumisega või heade kommete vastase tahtliku käitumisega.
Kuidagi koomiliselt mõjuvad tegelased, kes virtuaalelus ei mõista muud kui paragrahviga ähvardada.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas herman30 »

Avatar kirjutas:Kapten laevas - Jumal taevas - Mode foorumis. Aamen.
Jah, veebifoorum on kellegi privaatne koht kus demokraatiat pole olemas. Ja ainult admini heal tahtel saab külaline astuda sisse.
manjabes
Liige
Postitusi: 403
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas manjabes »

sass40 kirjutas: 3.Pikemalt ei taha teie murumängudele aega raisata, kuid mainin ära, et EW õigusruumis on sellise lollimängmise puhul olemas järgmine võimalus:
Õigus olla mitte koheldud väärikust alandavalt tuleneb põhiseadusest. Vastavalt VÕS § 1043 peab teisele isikule õigusvastaselt kahju tekitanud isik tekitatud kahju hüvitama, kui on selle põhjustamises süüdi või selle eest vastutab. Vastavalt VÕS § 128 lg 1 kuulub hüvitamisele ka mittevaraline kahju. VÕS § 1045 lg 1 punktide 4 ja kohaselt on kahju tekitamine õigusvastane muuhulgas siis, kui see tekitati kannatanu isikliku õiguse rikkumisega või heade kommete vastase tahtliku käitumisega.
Mitte, et ma tahaks ninakas olla, aga mil moel siis sinu väärikust alandati? Kui võtta aluseks sinu järgnev etteheide (ning teadmata viidatud privaatsõnumi täpset sisu)
sass40 kirjutas:Kui olete Ukraina teemaga hädas, siis ärge laske seal lapsikel tobedustel, kiljatustel jms vohada.
1-le lapsikusele täna viitasin, mille peale tuli mulle Borja poolt postkasti kiri, et ma käsutavat foorumlasi (sic!) ja kustutas mu märkuse ära (see oli lausa rünnak, kurat võtaks! :mrgreen: ).
Ehk palun tõstke see Borja veidikeseks puhkusele, kui närvid läbi ja loogika sassis. :write:
siis jääb mulje, et väärikust alandab see, et ei lubata asuda isehakanud (sildistavaks) moderaatoriks.
Paragrahvidega on tore lehvitada küll, kuid see, et sa oskad seadustest paragrahvinumbreid viidata, ei ole küll vähimalgi määral hirmutav. Jah, kui sa leiad, et sinu õigusi on riivatud, siis on sul võimalus oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda, AGA seal pead sina tõestama, et sinule on tekitatud õigusvastaselt kahju, ning, isegi kui sul see õnnestub (mis on kahtlane, aga mine tea), saavutama selle, et sinu mittevaraline kahju sulle kuidagi hüvitataks. Kui sa seda ei suuda või ei taha või ei raatsi siis, mis seal ikka, mis hea pärast on VÕS §128 kuidagi iseenesest parem või väärikam paragrahv kui, no näiteks Metsaseaduse §68?

Kuna nii mõnigi paragrahvinumbritega vehkija hakkab järgmiseks esile tõstma sõnavabadust, siis igaks juhuks mainin ka ära, et Zone vahendab .ee domeeni ~11€ eest aastas, ning virtuaalserverit <5€ kuus. Foorumitarkvarad on enamuses tasuta. Sõnavabaduse realiseerimise mehhanism missugune, ning oled ise omas majas peremees.

Kui nüüd paragrahvid kõrvale jätta, ning lähtuda natukene headest kommetest ja kirjutamata reeglitest, siis suvalise kogukonna võrdlemisi värske ning väheaktiivne liige, kes nõuab, et kogukond kohemaid tema mõtteviisi järgi joonduks, aktsepteeriks vastuvaidlemata tema sildistamisi ning (üleolevas vormis teostatud, mis tagab suvalises vabatahtlikus interneti- vm. kogukonnas kindlasti edu) "korraloomise" katseid, ei ole ka ise just heade kommete musternäidis. Kui sa uuele tuttavale esimest korda külla minnes hakkad tema kodu ümber korraldama, sest see on lapsik, too on tobe ja üleüldse visake see vanaema pööningule, sest ta on kuradi närvihaige ja ei lase mul rahulikult tobedust likvideerida, siis suure tõenäosusega näidatakse sulle sealt majast ka kaunikesti kiiresti ust. Ning valdav enamus vaid muigaks, kui sa kurdaks, et vot seal majas alandati rämedalt sinu väärikust.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1068
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas isakene »

Sägad, ärge kobisege. :evil: Meil on teatavasti demokraatia, see tähendab et kui ei meeldi, võib igaüks just täpselt sellise foorumi püsti panna nagu talle iganes pähe tuleb ja seal jahuda nõrkemiseni. Milles probleem? Te ei astu ju suvalise maja uksest sisse ning ei hakka lambist omasid reegleid kehtestama?

Muideks, ma ei ole käesoleva foorumi valdajatega seotud ja isegi mitte mitte isiklikult tuttav. Lihtsalt kogemustest võin öelda, et kergelt ülemodereeritud foorum on VÄGA palju parem koht, kui alamodereeritud.

Ja ma ei pane ka üldse pahaks, kui mu post siit ära kustutatakse. :twisted:

EDIT: näe, keegi on sarnase jutuga juba ette jõudnud...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Troll »

sass40 kirjutas:Nii, tutvusin.
1. Ma ei saanud hästi aru, kas mulle heideti ette imeliku nimetusega tegevust:"isemodereerimist" või modede arvustamist.
2. Kui heidate ette reeglite rikkumist, siis võiksite ise ka neid suvatseda täita. Foorumi liikme "bannimise" protseduur on Reeglite järgi järgmine:
Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi, hoiatatakse privaatsõnumiga. Kui kasutaja ei reageeri korduvatele hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse kas ajutiselt või alaliselt.
1.Mõlemat. Algul isemodereerimine Ukraina teemas, mille peale said moderaatorilt hoiatuse. Pärast seda hakkasid moderaatori tegevust avalikult arvustama siin teemas, millele järgnes ajutine 3-päevane bänn. Peale eemalolekut tagasi tulles jätkasid kohe esimese postitusega sama tegevust, millele igati loogiliselt järgneb jääv eemaldamine.
2. Kõik on täiesti vastavuses bannimise protseduuriga - algul hoiatus, seejärel ajutine bann. Ja nüüd korduva rikkumise eest jääv bänn.

Bye-bye.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas 2korda2 »

No ei õnnestu siin kuidagi see bännimine reeglitele vastavalt. Kahel korral tunda saanud kohaliku "kunni" kätt ja mõlemal korral reeglitevastaselt. Ma saan aru küll "demokraatiast" aga milleks nende reeglitega lehvitada, kui kunnid ise neid ei mõista? Tunnistage parem ausalt, et kõik sõltub "kunni" suvast. Selline viisaka keskkonna mängimine on lihtsalt naeruväärne.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

2korda2 kirjutas:No ei õnnestu siin kuidagi see bännimine reeglitele vastavalt. Kahel korral tunda saanud kohaliku "kunni" kätt ja mõlemal korral reeglitevastaselt..
..see on vana tuntud text, et kõik vanglad on täis seal süütult istuvat raffast
Lihtsalt kogemustest võin öelda, et kergelt ülemodereeritud foorum on VÄGA palju parem koht, kui alamodereeritud.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Avatar »

Ma olen täna joonud ka - see vabandab :)
Toomas pole liha ega kala
Troll on enam-vähem
Borja tönkab biiti
See mis seni on on täiesti ok :)
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas 2korda2 »

Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi, hoiatatakse privaatsõnumiga. Kui kasutaja ei reageeri korduvatele hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse kas ajutiselt või alaliselt.
Borja, kas nüüd saad aru, millise punkti vastu oled ise juba vähemalt kahel korral eksinud?
Mees vähemalt julgeks oma eksimust tunnistada.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Troll »

2korda2 kirjutas:
Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi, hoiatatakse privaatsõnumiga. Kui kasutaja ei reageeri korduvatele hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse kas ajutiselt või alaliselt.
Borja, kas nüüd saad aru, millise punkti vastu oled ise juba vähemalt kahel korral eksinud?
Mees vähemalt julgeks oma eksimust tunnistada.
Privasõnumitega hoiatuste saatmine on jäänud minevikku, see on jäänuk vanadest headest aegadest, mil muru oli rohelisem, taevas sinisem, vesi puhtam, karistused leebemad ja moderaatoritel vähem mõjutusvahendeid. Elu on läinud karmimaks, vajadus läbule kiiremini reageerida suuremaks, moderaatoritele on lisandunud otsehoiatuste andmise ja bannimise võimalus, mida varem polnud s.o "karistav käsi" on toodud administraatori tasemelt aste allapoole. Kõike ei saa kirjapandud reeglite järgi lahendada, moderaatoritele on administraatori poolt antud üsna suur tegevusvabadus. Ja ei maksa arvata, et me siin igaüks isetegevusega tegeleme, vajadusel kooskõlastatakse tegevus moderaatorite foorumis.
Tunnistan, et reegleid tuleks seoses foorumi tarkvara muutustega täiustada, see on kuidagi kahe silma vahele jäänud.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas mutionu »

2korda2 kirjutas:
Foorumi liikmeid, kes korduvalt teevad sobimatuid postitusi, hoiatatakse privaatsõnumiga. Kui kasutaja ei reageeri korduvatele hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse kas ajutiselt või alaliselt.
Borja, kas nüüd saad aru, millise punkti vastu oled ise juba vähemalt kahel korral eksinud?
Mees vähemalt julgeks oma eksimust tunnistada.
Ma ei saa aru, mida sa punnid?
Punkt 1, moderaatoril on alati õigus. Punkt 2, kui millestki aru ei saa, loe punkti 1.
Nagu lasteaed, kõik teised on süüdi, mina olen valge lilleke sõnnikuhunniku tipus.

Mõtetut soigumist, tilli pikendamist(egotrippi) ja koman*ssimist on foorumis niigi palju.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36581
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Ise küsimus on see, kas korra bännitud kasutajat peaks enne järgmist bänni uuesti hoiatama või ei. Mina arvan, et ei peaks. Noh, et kui Juku ütleb, et Juhan on loll, saab hoiatuse, ütleb, et Juhan on idioot, saab teise hoiatuse, ütleb, et Juhan on abordijäänus, saab 24h bänni ja siis järgmisel päeval ütleb, et Juhan teeb midagi kitsega... Mis tast siis enam hoiatada?

Kui on aasta korralikult käitunud, siis vast jälle võiks hakata hoiatama.

Niipalju veel lisaks, et muudatus, mis võimaldab moderaatoritel bännida, see on kindlasti õige... Oleks naeruväärne, kui moderaatorid peaks mingeid toimikuid koostama ja administraatorile laua peale viima.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist